Bond 25: No Time To Die (2020)

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.575
Reaction score
30.963
Εγω νομιζω οτι ο Bond ειναι για πανω απο τα 50 γιατι κανει Shake, (not stir) τους χυμους και αναζωογονει τον αντρα.
Για τις μικροτερες ηλικιες δεν προτεινεται γιατι μπορει να πανε χαμενες οι φυσαλιδες και να παραμεινει ενας καημος που θα προκαλεσει πτωση του ηθικου .
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.754
Reaction score
83.584
περιπέτειας,αλλά σε εντυπώσεις που τους προκάλεσαν ως συνειδησιακά στιγμιότυπα να παγώνουν το χρόνο ενάντια σε μια ολοένα και πιο εφήμερη ροή ερεθισμάτων.
:roflmao: :p

spiderman-goosebumps.gif
 

Μηνύματα
12.516
Reaction score
14.656
Εγω νομιζω οτι ο Bond ειναι για πανω απο τα 50 γιατι κανει Shake, (not stir) τους χυμους και αναζωογονει τον αντρα.
Για τις μικροτερες ηλικιες δεν προτεινεται γιατι μπορει να πανε χαμενες οι φυσαλιδες και να παραμεινει ενας καημος που θα προκαλεσει πτωση του ηθικου .
Σωστό, μεγάλο το βλέπουν. Ο πατέρας μου τα βλέπει που είναι 80 + και κοιμάται στη μέση. :)
Καλά είσαι μια μάρκα εσύ χά χά
 



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Εάν εννοείς νοήματα των ταινιών αυτών .... αυτά δεν είναι νοήματα, είναι δημιουργία στερεότυπων.
Ναι το είπα παραπάνω, νόμιζα ήταν το νήμα για τις ταινίες.
Τα νοήματα των...στερεοτύπων.

 


Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Σαν JB περίμενα κάτι ποιό έξυπνο σεναριακά αλλά και σκηνοθετικά.
Σαν κύκνειο άσμα του Ντάνιελ, πάλι θα επιθυμούσα και έξτρα ζοριλίκια.
Όσοι πιστοί, φυσικά, προσέλθετε άνευ τύψεων, εντ γουιθ ποπκόρν!
6,5/10
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.867
Reaction score
4.640
o tom hardy παιζει για επομενος; ή εχει καει;
Δεν παίζει κατα την γνώμη μου, κυριώς λόγω ιδιοσυγκρασίας του ηθοποιού (είναι μεγάλο παρατράγουδο)! Επίσης πλέον είναι 45 ετών.
 

Μηνύματα
12.516
Reaction score
14.656
Έδώ πολύ βαρεμάρα ρε παιδάκι μου. Ούτε ο Γκράαμ που είναι τόσο αστείος και χαρισματικός, έχει πρόβλημα να το κάνει να ρολάρει το πράγμα. Δυο είπαν (δήθεν) ότι δεν είχαν ξαναδεί JB, ο Γκρέγκ βαριόταν να μιλήσει και δεν έχει δεί κάν την ταινία, μόνο η μαύρη κάνει λογική και καταλάβαίνεις τι λέει. Και εσείς φανατίζεστε ? (που λέει ο ΞΦαντερ).


Καλά τώρα ο Αγγλικός κινηματογράφος και γενικά ο Ευρωπαικός έχει πεθάνει εδω και δεκαετίες. Αυτη είναι ταινία για να σώζει δήθεν το γόητρο των Άγγλων ότι μπορεί να κάνουν μια μεγάλη παραγωγή. Το ίδιο και οι Γάλλοι με τον Αστερίξ και Οβελίξ (τουλάχιστιν αυτό είναι ωραίο). Γι' αυτό στο ένα πάει η βασίλισσα και στο άλλο ο Πρόεδρος της Γαλλίας,

Εδω μια ωραία ταινία Hunger Games. (δεν είχαν κάνει JB αλλά είχαν κάνει Σέρλοκ και Τερμινέιτορ για όσους ενδιαφέρονται).

 
Last edited:

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.021
Reaction score
6.814
Και εσείς φανατίζεστε ? (που λέει ο ΞΦαντερ).
Εγώ τον μόνο που βλέπω να "φανατίζεται" είσαι εσύ.

Οι υπόλοιποι (μέχρι να έρθεις εσύ) κάναμε μια χαλαρή συζήτηση για μια ωραία ταινιούλα που για διάφορους λόγους (τεράστιο budget, καθυστέρηση λόγω covid, τελευταία της σειράς με Daniel Craig κλπ.) δίνει αφορμές για κουβέντα.

Μετά μας έβαλες στη θέση μας με τον Βερντμύλλερ (όποιος κι αν είναι αυτός, εκτός αν εννοείς τη Βερτμίλερ) και σταματήσαμε. Οπότε εσύ γιατί συνεχίζεις να ασχολείσαι;
 


VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Απογοητευση. Αυτο δεν ειναι τμ. Ειναι μια εκδοση βασισμενη στις γεφυρες του μαντισον. Χωρις σεξιστικα. Χωρις υπονοουμενα. Συναισθημα παντου. Ελεος καπου με τις ισοτητες. Ο ΤΜ μπορει να ειναι και σεξιστης και ρατσιστης. Οπως και η Λαρα Κροφτ.
υγ. Οταν ξεκινησε η ταινια νομισα οτι εβλεπα σκηνες απο τα προσεχως.
 





Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Απογοητευση. Αυτο δεν ειναι τμ. Ειναι μια εκδοση βασισμενη στις γεφυρες του μαντισον. Χωρις σεξιστικα. Χωρις υπονοουμενα. Συναισθημα παντου. Ελεος καπου με τις ισοτητες. Ο ΤΜ μπορει να ειναι και σεξιστης και ρατσιστης. Οπως και η Λαρα Κροφτ.
υγ. Οταν ξεκινησε η ταινια νομισα οτι εβλεπα σκηνες απο τα προσεχως.
Καλώς ή κακώς,η τελευταία ενσάρκωση αντιπροσωπεύει πιστότερα τον λογοτεχνικό ήρωα,ο οποίος μάλιστα είχε ΄΄σκοτωθεί΄΄ στον επίλογο του "You Only Live Twice" για να βρεθεί στη συνέχεια υπό κατάσταση αμνησίας...
 
Last edited:

Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.508
Απογοητευση. Αυτο δεν ειναι τμ. Ειναι μια εκδοση βασισμενη στις γεφυρες του μαντισον. Χωρις σεξιστικα. Χωρις υπονοουμενα. Συναισθημα παντου. Ελεος καπου με τις ισοτητες. Ο ΤΜ μπορει να ειναι και σεξιστης και ρατσιστης. Οπως και η Λαρα Κροφτ.
υγ. Οταν ξεκινησε η ταινια νομισα οτι εβλεπα σκηνες απο τα προσεχως.
Έγραψες όλα τα σπόιλερ!Εμάς μας αφαιρέθηκε ο λόγος επ αόριστον…….:biggrin:
Για να επανορθώσω χά χά. Ηρέμησε βρε φίλε.

Όχι τον Βερντμύλλερ εννοώ, είναι αυτός που θήτευσε με την Φελίνι (Φιλίνη). Δεν υπάρχει η Βερντμύλλερ :)
Λεγεται Βερτμιουλερ Wertmüller όμως και κάποια στιγμή θα δω κι αυτήν.:)
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.318
Reaction score
93.889
εννοείς η πρώτη ταινία James Bond με Atmos φαντάζομαι (ή δεν πιάνω κάτι άλλο :D )
Ε, ναι, προφανώς. Το μόνιμο παράπονό μου ήταν ότι δεν έβγαλαν καμία Bond movie σε Atmos (ή άλλο immersive format), ούτε σε steelbox, ούτε στην συλλεκτική κασετίνα, ούτε σε UHD.

Αυτή θα είναι (αν τελικά βγει) η πρώτη με Atmos.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.095
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top