CLASS D CLUB!

Μηνύματα
1.908
Reaction score
1.659
Ελάτε να φτιάξουμε ένα club, όλοι οι κάτοχοι ενισχυτών class D, να ανεβάσουμε φωτογραφίες τους, να ανταλλάξουμε εμπειρίες, να αναφέρουμε με τι προενισχυτές τους οδηγούμε και τι ηχεία ξεσκίζουν, αλλά κυρίως ενωμένοι σαν μιά γροθιά, να αντικρούσουμε τις επιθέσεις των παραδοσιακών που επιμένουν ότι οι ενισχυτές μας δεν παίζουν.

Η προσωπική μου εμπειρία βρίσκεται εδώ :

http://www.avsite.gr/forum/threads/Βοήθεια-Κόλλησα-class-dίτιδα.132453/

Τα NCORE μαζί με το καταπληκτικό dac της CHORD είναι που δεν σκέφτομαι με τίποτα να αλλάξω γιατί σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει συναγωνισμός. Αυτό που θα ήθελα να ακούσω τελευταία, είναι κατά πόσο θα ήταν καλύτερη η οδήγησή τους από ένας καλό solid state προενισχυτή, γιατί τώρα ένα μεγάλο μέρος απο αυτό που ακούω είναι η λάμπα από τον πολύ καλό προενισχυτή του Τσακιρίδη.Θα ήθελα λοιπόν να πειραματιστώ πάνω σε αυτό. Πείτε μου την γνώμη σας και ελάτε να κατακλείσουμε το site με τα διακοπτικά μας!!
Σας περιμένω!!!
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
3.020
Reaction score
3.007
Καλημέρα

Παίζουν και τα μικρά tripath σαν ένα Lepai που έχω αρχίσει και αναβαθμίζω;
 




hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
3.020
Reaction score
3.007
Λοιπόν εγώ έχω έναν Lepai LP-T2020A+ που θα συνδεθεί με τα ηχεία Lars & Ivan Bobo που θα πάρω σήμερα από φίλο εδώ στο φόρουμ. Στον Lepai θα κάνω μια αναβάθμιση από την οποία έχω μαζέψει τα πάντα εκτός από τους τελεστικούς που αναφέρει μέσα γιατί φοβάμαι να ξεκολήσω τους ήδη υπάρχοντες.
Λεπτομέρειες στο παρακάτω site:
http://telefpreen.blogspot.gr/2013/07/lepai-lp-2020a-review-modding.html

Η πλακέτα θα φύγει από το μεταλλικό κουτάκι στο οποίο βρίσκεται και θα φτιαχτεί ξύλινη ιδιοκατασκευή που θα φιλοξενήσει τον μικρό τριπαθο ενισχυτή.

Το σύστημα θα μπει πάνω στο ήδη υπάρχον rack ΤΝΤ και θα εξυπηρετεί παράλληλα με τον Dynavox το ΜΡ3/FLAC υλικό μέσω mp3 player.

Στην συνέχεια και φώτος από την αναβάθμιση.

Φιλικά Κωνσταντίνος
 






Μηνύματα
1.879
Reaction score
6.422
Γιάννο πότε θα τα φέρεις να τα "δοκιμάσω" στον "χώρο μου".... :roflmao:
Κοίτα τώρα. 2 τα μπροστινά + 1 το μεσαίο + 1 το sub + 2 τα ncore + 2 τα πικάπ + 1 ο πολυκάναλος + 3 τα μπιχλιμπίδια αριστερά από τον δεξιό ενισχυτή, μας κάνουν 12 μηχανήματα. Όσα και τα δικά μου μωρά στις 2 φωτό. Τυχαίο;
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Κοίτα τώρα. 2 τα μπροστινά + 1 το μεσαίο + 1 το sub + 2 τα ncore + 2 τα πικάπ + 1 ο πολυκάναλος + 3 τα μπιχλιμπίδια αριστερά από τον δεξιό ενισχυτή, μας κάνουν 12 μηχανήματα. Όσα και τα δικά μου μωρά στις 2 φωτό. Τυχαίο;
Ας ξεκινήσουμε με δυο (L/R) και μετά εάν αντέχουμε προχωράμε και στα υπόλοιπα.... :laugh:
 









ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.011
Μηνύματα
2.885.265
Members
37.975
Νεότερο μέλος
Sonic10
Top