Crown xls 1502

Status
Not open for further replies.

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Πολλη προβοκατσια ρε Κωστα και δεν χρειαζεται.Οποιος πει κατι αμεσως η μπουρδα για υποστηρικτες καλωδιων κλπ.Και τσουπ like οι κλακαδοροι απο κατω.Οποτε αυτοματα τσουβαλιαζονται οσοι τολμησουν να πουν κατι διαφορετικο.Μπορεις αν θελεις να μου δειξεις το τελευταιο ποσταρισμα (οχι δικο μου γιατι δεν υπαρχει) που να αναφερεται σε τετοιες γραφικοτητες και ο ποσταρων να μετεχει σ αυτην την συζητηση ?
Μας είπες κλακαδόρους;
Κανονικά όλοι ανεξαιρέτως θ'άξιζε να του βάλουν like στο συγκεκριμένο δημοσίευμα,ούτως ώστε να πιστοποιηθεί η διάκριση ανάμεσα σε κλακαδόρους και...πλακαδόρους.
(Έσκισα έως και...melina στον εμπρησμό του ακατοίκητου) :imtheking:
Τζάμπα καίνε και αυτά...
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
ΥΓ. Τώρα που το σκέφτομαι, δεν μου έχει τύχει να πάω σε σπίτι κάποιου και να μη βοήθησα να ακούσει καλύτερα.
στο δικο μου σπιτι ποτε μπορειτε να ρθειτε κυριε κωστα,εχω τσιπουρο μπυρες κρασι.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.912
Reaction score
77.540
στο δικο μου σπιτι ποτε μπορειτε να ρθειτε κυριε κωστα,εχω τσιπουρο μπυρες κρασι.
πάνε μια βόλτα απ το μαγαζί του Μελίδη
άρπαξε τα 2 sub που ήρθαν
και θα σε εξυπηρετήσει αυθημερόν
μην ανησυχείς...:laugh::roflmao:
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
στο δικο μου σπιτι ποτε μπορειτε να ρθειτε κυριε κωστα,εχω τσιπουρο μπυρες κρασι.
Εγώ πάντως το έχω βρει το γιατρικό για τον τέλειο ήχο.
2 ουισκακια πριν την ακρόαση και όλα παίζουν τέλεια μετά
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Γενικώς, τον ακουμπάω. ;)


ΥΓ. Τώρα που το σκέφτομαι, δεν μου έχει τύχει να πάω σε σπίτι κάποιου και να μη βοήθησα να ακούσει καλύτερα. :beach:
Ας μην μιλησω και ας μεινουμε φιλοι.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.912
Reaction score
77.540
Εχεις καποιο ποσταρισμα μου για διαφορες καλωδιων?
που να ξέρω....πως θα μπορούσα άλλωστε....τόσα έχουν ειπωθεί..:D

απλά ανέφερες κάτι για καλώδια και το πήρα ως σταθερά ότι είσαι από εκείνους...:whistling:8-)
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Ας μην μιλησω και ας μεινουμε φιλοι.
Σωστός ο παίκτης,όχι πια...σεχ,μόνο φίλοι.:welcome:

Δεν αξίζουν πάντως οι διαπληκτισμοί για λέξεις που γράφονται εν μέσω διαδικτυακού βρασμού...ψυχής.
Εγώ βασικά δεν την είχα ξανακούσει την λέξη και το google-αρα.
View attachment 115768

Δηλαδή και πληρωμή (απ' τον Bhutia :roflmao:) και δημιουργία εντυπώσεων και μισαλλόδοξοι φασίστες.....
Άμα το καλοσκεφτείς,εκείνο το ΄΄μισαλλόδοξοι΄΄ ειδικά είναι να χαλάει κόσμο...:p
Άσε δε που σφετερίστηκε και την αποκλειστικότητα του υποφαινομένου να γράφει λέξεις άγνωστες σε άλλους...:gotcha:
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Πάντως πρόσφατα που χρειάστηκα καλώδιο, 4 αγωγών με θωράκιση, MOGAMI 2534 πήρα. Πολύ ποιοτικό, να το δοκιμάσεις.
Έχει πράγματι ουδέτερη συμπεριφορά και διόλου...ευκαταφρόνητη τιμή.
 


A

AKARL

Guest
Ευκολάκι.
Θα το δούμε. ;)

Πολλές ψυχές υποστηρίζουν ότι αυτός ο φτηνός ενισχυτής βάζει κάτω ενισχυτές 4 ψηφίων.
1) Αυτό που υποστηρίζουν οι ανωτέρω πσυχές "τυγχάνει" να είναι γεγονός ακροάσιμο (ήσσονος σημασίας αυτό) αλλά και, έτι περαιτέρω, μετρήσιμο σε σχέση με το σύνολο των λυχνιακών παραμορφωσιομηχανών το κόστος των οποίων μπορεί κάλλιστα να φτάνει, ή και να ξεπερνά, τα 350.000 ΓΙΟΥΕΣ ντόλλαρζ. Επίσης, ουδένα ενδοιαζμό έχω να θεωρήσω ότι, grosso modo, κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και σε απευθείας αντιπαράθεση με ουκ ολίγα βαρύτιμα και αστραφτερά μηχανάκια στερεάς κατάστασης με λίγα-αλλά-καλά-βατ σε Τάκση Άλφα κ.ο.κ.

2) Δεδομένου ότι το ανωτέρω Α ισχύει, αντικειμενικά και μετρήσιμα, γιατί αυτό δεν προκαλεί χαρά και ευφορία στους απανταχού ακροαματικόφιλους αλλά, αντιθέτως, την μήνιν σε πλείστους όσους εξ αυτών; Το γεγονός αυτό αδυνατώ να το συλλάβω τόσο σε λογικούς όσο και σε οικονομικούς όρους.


Άλλες ψυχές τον άκουσαν και υποστηρίζουν ότι αυτό δεν συμβαίνει.
Καλώς έκαμαν και τον "άκουσαν" και δεν τους "άρεσε", ελεύθεροι είναι στις επιλογές, τα γούστα τους και στο πως διαθέτουν το όποιο εισόδημα έχουν για κατανάλωση. Το ερώτημά μου είναι: τον μέτρησαν;
Και, κατ΄ επέκτασιν, τον "άκουσαν", κατ' αντιπαράθεσιν, τηρουμένων των παρακάτω προϋποθέσεων της διαδικασία συγκρίσεως;
1) Να λαμβάνει χώρα εντός ενός χώρου όπου τηρούνται αυστηρά οι προδιαγραφές για τους χρόνους αντήχησης.
2) Να τηρούνται αυστηρά οι προϋποθέσεις τοποθέτησης των ηχείων στον χώρο.
3) Να τηρούνται αυστηρά οι προϋποθέσεις σχετικά με την προβλεπόμενη θέση ακρόασης.
4) Να τηρούνται αυστηρά οι προϋποθέσεις σχετικά με τη συνέργεια των μηχανημάτων.
5) Να τηρούνται αυστηρά οι προϋποθέσεις σχετικά με την διασφάλιση ακριβώς της ίδιας στάθμης ακουστικής πίεσης.
6) Η όλη διαδικασία να γίνεται χωρίς να γνωρίζει αυτός που ακούει ποιο μηχάνημα ακούει κάθε φορά.

Διότι αν όχι, έστω και σε ένα από το προηγούμενα, τότε λυπάμαι που το λέω αλλά το μόνο που άκουσαν ήτο της ψ@λής τους τον χαβά και δη εν χορώ.

Τράβα την κάθε άποψη στα άκρα και έχεις την απάντηση.
Το ανωτέρω θα μπορούσε να αποτελεί μνιά κάπχοια λογικοφανή εξήγηση αν το όλο πλαίσιο διαλόγου ήταν ουσιωδώς διαφορετικό από αυτό που διαβάζω στο συγκεκριμένο νήμα.

Αυτά, λοιπόν, που διαβάζω, και που με ξενίζουν τα μάλα, είναι οι ατάκτως ερριμμένες και μη στοιχειοθετημένες επιθέσεις εναντίον ενός τελικού ενισχυτή του οποίου το μέγιστο σφάλμα φαίνεται να είναι η πολύ χαμηλή και προσιτή τιμή του - κάτι που απ΄ ό,τι φαίνεται αποτελεί ύψιστον ύβριν στο υψιτελές ακροαματικόφιλο φαντασιακό ουκ ολίγων εξ ημών...


ΥΓ: Τέλος, κάνω έκκληση σε όλους να μη γίνεται κατάχρηση του όρου "ποιότητα" προκειμένου να δικαιολογούνται τα αδικαιολόγητα ή να χρησιμοποιείται δίκην Κολυμβήθρας του Σιλωάμ όπου ξεπλένονται υψιτελή ακροαματικόφιλα αμαρτήματα ή ως συνώνυμο του χαβά της ψ@λής εκάστου εξ ημών.
[DOUBLEPOST=1547666157][/DOUBLEPOST]
(δε σου πατω λαϊκ για θωρω κι εχεις πολλα και δα κερδιζεις αμα γενει κιαμμια αναμετρηση ...)
:p :D

 



Μηνύματα
691
Reaction score
1.102
Όχι δύσκολο, αδύνατο.:p
Η ανθρώπινη βλακεία είναι η μεγαλύτερη δύναμη στο γνωστό σύμπαν.:D

Γιαννάκη μου, συμφωνώ, έχεις δικιο. 8-)

Απλώς διασκεδάζω αφάνταστα, όταν το αντικειμενικό τεχνικό θέμα γυρίζει στον υποκειμενισμό, οπότε μου δίνεται η ευκαιρία να υπενθυμίζω την "αξία της άποψης", που φυσικά δεν είναι δική μου εφεύρεση, αλλά των μεγαλύτερων σχεδιαστών audio μηχανημάτων, όπως ας πούμε ο μπάρμπα βέις, που ποτέ δεν μπήκε στον κόπο να "ακούσει" πως παίζουν τα εξαιρετικά του ντακ, όπως και τα υπόλοιπα κορυφαία μηχανήματα που κατασκευάζει! Πιθανώς να είναι εντελώς κουφός ο μάστορας, αλλά ξέρει. Αυτό μετράει, και οι μηχανές του παίζουν παπάδες, κρίμα που δεν έχουμε τον πλούτο να τις αγοράσουμε! ;)
Αγαπητέ Κώσταυτια
Αν μου επιτρέπεις, προφέρεται Βάις, όχι βεις.
Και το geithain γκαιτχαιν, όχι γκειθειν.
Αυτό ως μια μικρή συμβολη στην ορθοτητα που ευαγγελιζεσαι και στις audio επιλογές μας (και καλά κάνεις).
Αυτά χωρις απολύτως καμία διαθεση διάθεση να σε "εξαγρίωσω", ούτε να μειώσω την αξία των λόγων σου.
Όσο για τα ενεργά ηχεία, νομίζω ότι δυστυχώς στην Ελλάδα, δεν υπαρχει μια ανεπτυγμένη αγορά second hand ενεργών συγκριτικά με τα παθητικά ηχεία και ενισχυτικά. Οπότε, δεδομένης της οικονομικής στενότητας των περισσότερων, βολευομαστε με μτχ παθητικά και ικανούς ενισχυτες στοχευοντστ την επαρκεια οδήγησης...
 

Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
Πάντως πρόσφατα που χρειάστηκα καλώδιο, 4 αγωγών με θωράκιση, MOGAMI 2534 πήρα. Πολύ ποιοτικό, να το δοκιμάσεις.
Πετρο η τελευταια αγορα καλωδιου που εκανα ηταν ενα belden 9497 και μαλιστα ο πωλητης ηταν θεσσαλονικη και μου πηγε 16 ευρω με τα μεταφορικα τα 3 μετρα.:)
 

Μηνύματα
12.864
Reaction score
10.078
Μάγκα μου, σου έφτιαχνα τέτοιο με συστραμμένα καλώδια ηλεκτρολογικής εγκατάστασης. Τσάμπα το πλήρωσες τόσα!
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.912
Reaction score
77.540
Αγαπητέ Κώσταυτια
Αν μου επιτρέπεις, προφέρεται Βάις, όχι βεις.
Και το geithain γκαιτχαιν, όχι γκειθειν.
Αυτό ως μια μικρή συμβολη στην ορθοτητα που ευαγγελιζεσαι και στις audio επιλογές μας (και καλά κάνεις).
Αυτά χωρις απολύτως καμία διαθεση διάθεση να σε "εξαγρίωσω", ούτε να μειώσω την αξία των λόγων σου.
Όσο για τα ενεργά ηχεία, νομίζω ότι δυστυχώς στην Ελλάδα, δεν υπαρχει μια ανεπτυγμένη αγορά second hand ενεργών συγκριτικά με τα παθητικά ηχεία και ενισχυτικά. Οπότε, δεδομένης της οικονομικής στενότητας των περισσότερων, βολευομαστε με μτχ παθητικά και ικανούς ενισχυτες στοχευοντστ την επαρκεια οδήγησης...
Σήκωσε ανάστημα και μη μασάς
πες το ξεκάθαρα
''σου την είπα ξερόλα''!!! :fuckyou::laugh::roflmao:
 


Status
Not open for further replies.

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.967
Members
37.945
Νεότερο μέλος
belg1960
Top