DAYTON AUDIO - Νεο χτυπημα κατω απο την ζωνη!

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Μα τον τουτατη, άμα πάω σε άλλο χώρο, με ελεύθερες εμπρός γωνίες, θα το δοκιμάσω σίγουρα.

Σίγουρα όμως.

Απλώς θα καώ στις προσομοιώσεις πρώτα, θα κάψω πολλά εγκεφαλικά κύτταρα για μελέτη, με διάφορα μεγάφωνα και προσομοιώσεις.

Θα ήθελα fs στους 17-18 κύκλους... Τες πα.
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Πειραματισμούς διάβασα; Εδώ είμαστε. Μου ακούγεται πολύ ωραία ιδέα για την πίσω γωνια μου. Ακηηηηηη, έχουμε δουλειά!
Μ'αρεσει.
Άλλωστε δεν έχεις και πολλά sub.:eek:
Ξεκίνα παραγγελίες.
Την άλλη βδομάδα επιστρέφω
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Μα τον τουτατη, άμα πάω σε άλλο χώρο, με ελεύθερες εμπρός γωνίες, θα το δοκιμάσω σίγουρα.

Σίγουρα όμως.

Απλώς θα καώ στις προσομοιώσεις πρώτα, θα κάψω πολλά εγκεφαλικά κύτταρα για μελέτη, με διάφορα μεγάφωνα και προσομοιώσεις.

Θα ήθελα fs στους 17-18 κύκλους... Τες πα.

Από τα 10ιντσα? :lolsign: :gotcha:
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Μα τον τουτατη, άμα πάω σε άλλο χώρο, με ελεύθερες εμπρός γωνίες, θα το δοκιμάσω σίγουρα.

Σίγουρα όμως.

Απλώς θα καώ στις προσομοιώσεις πρώτα, θα κάψω πολλά εγκεφαλικά κύτταρα για μελέτη, με διάφορα μεγάφωνα και προσομοιώσεις.

Θα ήθελα fs στους 17-18 κύκλους... Τες πα.
Πες μας τώρα ότι σε χαλάει που δεν έχεις μπροστά γωνίες >:(
Θα σε χτυπήσω
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Τώρα που το σκέφτομαι αυτό το κονσεπτ το υποστήριζαν άψογα τα 4 15αρια ροκφορντ που είχα και ο βλάκας έδωσα. Αυτά που έχει και ο Μάριος, τα τσιπικα. Είχαν κατάλληλες παραμέτρους για ανοιχτή μπαφλα. 200 ευρώ η στήλη + ένας Κράουν που επίσης έδωσα. Μα για ονομα, Άκη, δεν μου είπες τίποτα;
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Μ'αρεσει
Στα τυφλά στο λέω με απόλυτη βεβαιότητα: δεύτερη οκταβα θα οργώνει, τέτοιο σλαμ θα είναι από άλλο πλανήτη.
Και στο δεύτερο μισό της πρώτης, δεν έχω αμφιβολία. Ειλικρινά.
Κι αυτό είναι που μετράει στην τελική. ;)

Μιλάμε για άπειρη ποσότητα άμεσης.
Δεν υπάρχει...
Πες μας τώρα ότι σε χαλάει που δεν έχεις μπροστά γωνίες >:(
Θα σε χτυπήσω
Όχι όχι, είναι ιδανικό.

Μλκα ο,τι και να βάλεις εκεί μέσα, παίζει σωστά. Για όνομα... Μιλάμε για Τζακ ποτ..
 


Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Καλά, οποίος κάνει array με τα peerless που έβαλα ποιο πάνω, όταν τα βάλει να παίξουν θα πάθει εγκεφαλικό. Το ανέφερα πριν, το λέω ξανά. Πολλά 10αρια μαζί έχουν άλλη γοητεία... ή μεγάλο αλλά με πολύ (πολυυυ) BL Factor :sneaky:

Έτσι και αλλιώς να λέμε και την αλήθεια, το ποιο σωστό που έχω δει εμπειρικά έως τώρα, και έχει υποθει μέσα στις άκρες και εδω, αρκετές φορές, είναι άλλα subs για πάνω από 30-40hz και άλλα για κάτω από εκεί. Απλά subs και ultra subs (νονός στο ultra νομίζω είναι ο @dapost :whistling: ) .

Τα Rockford 15” δυστηχως εξαντλήθηκαν. Ίσως προλάβεις μερικες μονάδες από τα 10αρια P2104S αλλά δεν ξέρω αν θα βρεις τόσες μονάδες που θες. Atm είναι Best Buy, σε διαβεβαιώ :drinks:
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Στα τυφλά στο λέω με απόλυτη βεβαιότητα: δεύτερη οκταβα θα οργώνει, τέτοιο σλαμ θα είναι από άλλο πλανήτη.
Και στο δεύτερο μισό της πρώτης, δεν έχω αμφιβολία. Ειλικρινά.
Κι αυτό είναι που μετράει στην τελική. ;)

Μιλάμε για άπειρη ποσότητα άμεσης.
Δεν υπάρχει...
τουλάχιστον 2-3 χρονια στριφογυρνάει στο μυαλό μου.

η δεξια γωνια μου τα χαλάει.
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Έχω την εντύπωση ότι τα ροκφορντ τα πούλησα στο Μάριο το Σαλονικιό. Τι τα έκανε άραγε;

Πλάκα έχουν οι πειραματισμοί. Αλλά μετά βλέπεις πως μετράνε το μικρά τα genelec του πεντακοσαρικου στο asr και λες, άσε, ας μην το παίξω σχεδιαστής ηχείων...
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Αυτά τα ηχεία πισι είναι επαγγελματικά για τα πανηγύρια μόνο κλαρίνα.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top