Dell Inspiron Intel Core i5-2410M 2.3 GHz


Μηνύματα
7.271
Reaction score
11.820
Πήγες εκεί που λέει άμεση λήψη εργαλείου; Αν όχι, εκεί πρέπει να πας, θα κατεβάσεις μια εφαρμογή και στη συνέχεια θα επιλέξεις να δημιουργήσεις ένα iso που θα περάσεις σε ένα φλασάκι και απο εκεί θα κάνεις καθαρή εγκατάσταση ( μπορεί να φτιάξει απευθείας φλασάκι βέβαια, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ).
 

Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.614
Πήγες εκεί που λέει άμεση λήψη εργαλείου; Αν όχι, εκεί πρέπει να πας, θα κατεβάσεις μια εφαρμογή και στη συνέχεια θα επιλέξεις να δημιουργήσεις ένα iso που θα περάσεις σε ένα φλασάκι και απο εκεί θα κάνεις καθαρή εγκατάσταση ( μπορεί να φτιάξει απευθείας φλασάκι βέβαια, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ).
Μπορει αλλα καλυτερα με το power iso και την επιλογη create bootable usb.

Παντως και εμενα μου φαινεται τελειως κουφο να μην το κανει......εδω εβαλα windows 10 home σε λαπτοπ δεκαετιας με μνημη 3gb και δουλευει μια χαρα.
 

Μηνύματα
7.271
Reaction score
11.820
Θα δείξει, υποψιάζομαι ότι πήγε να κάνει αναβάθμιση και όχι να κατεβάσει το εργαλείο και να πάρει το iso. Θα μας πει ο Γιάννης βέβαια. Μάλλον πρέπει να τον αρχίσω σε ιδιαίτερα μαθήματα μιας που είναι κοντογείτονας. :p
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Πήγες εκεί που λέει άμεση λήψη εργαλείου;
Nαι.
Αν όχι, εκεί πρέπει να πας, θα κατεβάσεις μια εφαρμογή και στη συνέχεια θα επιλέξεις να δημιουργήσεις ένα iso που θα περάσεις σε ένα φλασάκι και απο εκεί θα κάνεις καθαρή εγκατάσταση
Μολις το εκανα ετσι και εγινε η εγκατασταση κανονικα. Το λαπτοπ δουλευει μια χαρα.
Τωρα μου ζηταει ενεργοποιηση των windows

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png
 

Μηνύματα
7.271
Reaction score
11.820
Παραξενο, σε όσα μηχανήματα έχω περάσει win 10 home, δεν μου ζητάει ενεργοποίηση ( προφανώς βλέπει το αναγνωριστικό συσκευής και ενεργοποιείται αυτοματα ). Το μηχάνημα είχε 64bit λειτουργικό όταν το πήρες;
 







Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.778
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top