denon pma 2010?

Μηνύματα
319
Reaction score
128
έψαχνα στους ενισχυτές και έχει κολλήσει το μάτι μου στον συγεκριμένο σε αυτά τα λευτα (2000e) δεν πιστεύετε υπάρχουν καλύτερες επιλογές..? και γιατί τον κοστολογούνε τόσο ακριβά γιατί από το total harmonic distortion μέχρι και τα "wats" που έχει δεν είναι κάτι μοναδικό... τον έχετε ακούση έχει κάποιος κάποια καλύτερη εξήγηση? η πληροφορία
24474-max_denon_pma2010ae_07.jpg
 

Μηνύματα
13.645
Reaction score
6.614
Το μοντελο αυτο εχει σταματησει να παραγεται εδω και καιρο και εχει αντικατασταθει,αρχικα απο το μοντελο 2020 και εδω και ενα χρονο και κατι απο το μοντελο PMA-2500NE,που ειναι ουσιαστικα το ιδιο αλλα με ενσωματωμενο dac.Δεν το εχω ακουσει,αλλα σε δοκιμες και στο hi-fi choice,αλλα κυριως στο hi-fi news ,εχει αποσπασει αριστες κριτικες.Αν θυμαμαι καλα το hi-fi news το ειχε και στους καλυτερους ενισχυτες της χρονιας για το 2017.Μπορει τα watt "θεωρητικα" να μην ειναι πολλα,αλλα αυτο συμβαινει και με αλλους ενισχυτες που κοστιζουν και τα διπλα-τριπλα απ τον denon.
(ο ενισχυτης ειναι δικαναλος οποτε ας μεταφερθει στη σωστη κατηγορια).
 

Μηνύματα
319
Reaction score
128
Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου τον έχει ένας φίλος και τον δίνει για 700 ευρώ και είχα κάποιες απορίες λόγο της υψηλής τιμής του..
ευχαριστώ για τον χρόνο σου θα ψάξω για περισσότερες πληροφορίες

οσο για την λάθος τοποθέτηση του θέματος μου μπορεί κάποιος διαχειριστής να το μεταφέρει στην σωστή κατηγορία ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη για την αναστάτωση
 

Μηνύματα
13.645
Reaction score
6.614
https://www.hifiengine.com/manual_library/denon/pma-2010ae.shtml
ειναι μοντελο περιπου δεκαετιας,δεν ξερω ποσο καιρο τον εχει ο φιλος σου και τι χρηση του εχει κανει,τα 700 ειναι καλα αν ειναι σε αριστη κατασταση,απλα πρεπει να λαβεις υποψη σου οτι το recapping σε εναν τετοιο ενισχυτη,ειναι κατι που κοστιζει αρκετα χρηματα.
 

Μηνύματα
319
Reaction score
128
Όπως πάντα δεν έχω λόγια να σε ευχαριστήσω καθώς σε κάθε θέμα μου εισαι απόλυτα χρήσιμος θα παω αυτήν την βδομάδα να τον δω και αποφασίζω από εκεί και πέρα ευχαριστώ για τον χρόνο σου και την γνώση σου
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
https://www.hifiengine.com/manual_library/denon/pma-2010ae.shtml
ειναι μοντελο περιπου δεκαετιας,δεν ξερω ποσο καιρο τον εχει ο φιλος σου και τι χρηση του εχει κανει,τα 700 ειναι καλα αν ειναι σε αριστη κατασταση,απλα πρεπει να λαβεις υποψη σου οτι το recapping σε εναν τετοιο ενισχυτη,ειναι κατι που κοστιζει αρκετα χρηματα.
Ναι μεν για το recapping αλλα επισης λενε "if it ain't broke don't fix it" :)
 

Μηνύματα
13.645
Reaction score
6.614
Δεν διαφωνω αλλα το reccaping δεν θεωρειται επισκευη,δεν το κανεις δηλαδη οταν ο ενισχυτης θα παψει να λειτουργει,αλλα οταν θελεις να βελτιωσεις τον ηχο του ή οταν θελεις να τον επαναφερεις στην αρχικη του κατασταση.Εδω βεβαια ειναι που μπλεκεται και το πραγμα,μιας και δεν μπορεις να γνωριζεις πως επαιζε τα πρωτα χρονια ο ενισχυτης ή αν απλα δεν μπορεις να ακουσεις καποια διαφορα.Φυσικα αν τωρα αυτο που ακουει καποιος τον ικανοποιει,τοτε σαφως δεν εχει λογο να κανει κατι τετοιο.
 



Μηνύματα
1.401
Reaction score
1.096
....Πάντως αυτές οι σειρές των Denon ήταν εξαιρετικές !!!!!
Ακόμα είναι, ειδικά τα μοντέλα που κοστίζουν περισσότερο και η Ελληνική αντιπροσωπεία δεν τα εισάγει ή μπορεί να είναι Japan only models. Ιστορική εταιρεία η Denon με τεχνογνωσία να φτιάξει οτιδήποτε θελήσει.

https://www.denon.jp/jp/product/hificomponents/amplifiers
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.976
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top