desktop ενισχυτης


Μηνύματα
97
Reaction score
77
Τα είχε φίλος τα Epos , σταδιακά συνδυασμένα με Cambridge Audio a1 , Nad c320 και Audiolab 8000s ( συν Marantz 6000 OSE). Όσο ανέβαινε κατηγορία τόσο καλύτερο το αποτέλεσμα , δεν τους φαίνεται αλλά μου φάνηκαν αρκετά "αποκαλυπτικά" των συνοδών τους , για το μέγεθος και την τιμή τους.
 

Μηνύματα
13.609
Reaction score
6.564
Τα είχε φίλος τα Epos , σταδιακά συνδυασμένα με Cambridge Audio a1 , Nad c320 και Audiolab 8000s ( συν Marantz 6000 OSE). Όσο ανέβαινε κατηγορία τόσο καλύτερο το αποτέλεσμα , δεν τους φαίνεται αλλά μου φάνηκαν αρκετά "αποκαλυπτικά" των συνοδών τους , για το μέγεθος και την τιμή τους.
ετσι ειναι.....εγω τα οδηγουσα με musical fidelity X-150 (1200 ευρω το 2004)
 

Μηνύματα
965
Reaction score
1.673
Καλημέρα.

Κι εγώ ψάχνω κάτι παρόμοιο για το γραφείο, όμως για ηχεία ATC SMC 7 v2.

Έχω καταλήξει στον Sprout, νομίζω ότι είναι ο πιο σοβαρός από όλους αυτής της κατηγορίας, αλλά φεύγει "ψηλά".

Επίσης, ο αντιπρόσωπος έχει μόνο το παλιό μοντέλο του Sprout για να μου το δώσει για δοκιμή.

Πάντως, στα 750 ευρώ που έχει ο Sprout, βρίσκεις πολύ σοβαρό ολοκληρωμένο ΑΒ, πλήρους πλάτους (43-44 εκατοστά), τον βάζεις στο πάτωμα όρθιο κάτω από το γραφείο (σαν UPS) και "καθαρίζεις".

Και αυτή τη λύση την σκέφτομαι.
 



Μηνύματα
763
Reaction score
1.594
Καλημέρα.

Κι εγώ ψάχνω κάτι παρόμοιο για το γραφείο, όμως για ηχεία ATC SMC 7 v2.

Έχω καταλήξει στον Sprout, νομίζω ότι είναι ο πιο σοβαρός από όλους αυτής της κατηγορίας, αλλά φεύγει "ψηλά".

Επίσης, ο αντιπρόσωπος έχει μόνο το παλιό μοντέλο του Sprout για να μου το δώσει για δοκιμή.

Πάντως, στα 750 ευρώ που έχει ο Sprout, βρίσκεις πολύ σοβαρό ολοκληρωμένο ΑΒ, πλήρους πλάτους (43-44 εκατοστά), τον βάζεις στο πάτωμα όρθιο κάτω από το γραφείο (σαν UPS) και "καθαρίζεις".

Και αυτή τη λύση την σκέφτομαι.
Στα χρήματα του Sprout θα προτιμούσα τον τελικό της xtz και με τα ρέστα ένα οικονομικό dac (αν δεν υπάρχει ήδη), που ως λύση σού μένει σε περίπτωση που θελήσεις να τον χρησιμοποιήσεις και σε άλλο χώρο.
 

Μηνύματα
13.609
Reaction score
6.564
Κάτι NAD όρθιοι και ψηφιακοί δεν παίζουν?
ο 3020.....στη νεα εκδοση δεν εχει usb dac,ενω κοστιζει και 450.Ο ps audio ειναι το ιδανικο εργαλειο αλλα ειπαμε τα 600 δολλαρια ΗΠΑ,στη χωρα μας γινονται 750 ευρω.
 

Μηνύματα
965
Reaction score
1.673
Στα χρήματα του Sprout θα προτιμούσα τον τελικό της xtz και με τα ρέστα ένα οικονομικό dac (αν δεν υπάρχει ήδη), που ως λύση σού μένει σε περίπτωση που θελήσεις να τον χρησιμοποιήσεις και σε άλλο χώρο.
Υπάρχει DAC.
Γράψε μοντέλο XTZ να το μελετήσω.
Φχαριστώ.
 

Μηνύματα
763
Reaction score
1.594
Υπάρχει DAC.
Γράψε μοντέλο XTZ να το μελετήσω.
Φχαριστώ.
Υπάρχουν μπόλικα reviews να ρίξεις μια ματιά.
 

Μηνύματα
685
Reaction score
2.165

Η κατάσταση με τα λίγα σχετικά βατ (50W @ 8Ω / 93W @ 4Ω) βελτιώνεται με sub (καθότι έχει sub out).
 

Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
Keces E40

Ωραίος φαίνεται ! Πόσο πάει .. ?

πρώτη πρόταση απο 2-3 άτομα ήταν.

 
Last edited:



Μηνύματα
121
Reaction score
41
Είμαι σε αναζήτηση παρόμοιου ενισχυτάκου. Οι επιλογές είναι πολλές στο ebay και κάποια ανησυχητικά φθηνά και φαντάζομαι τα 2x100 watt που υπόσχονται είναι επιστημονική φαντασία. Έχει κάποιος συγκεκριμένη πρόταση να κάνει; Παραθέτω κάποια που βρήκα ενδεικτικά.


 

Μηνύματα
793
Reaction score
440
Έχω τον δεύτερο και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Καθαρός,ταχύτατος και ισορροπημένος ήχος με πολύ καλό μπάσο.
Δεν είναι 100 watt αλλά έχει οδήγηση (24 volt τροφοδοσία)
Αγόρασε τον άφοβα και αν δεν σου αρέσει δεν χάνεις στην μεταπώληση. ;)

Με τον πρώτο μην ασχοληθείς πιο ακριβός δύσκολο τροφοδοτικό (36v) και παρόμοιο ήχο.
Δεν έχω τον συγκεκριμένο αλλά κάτι παρόμοιο.

Κοίτα και αυτόν.
 
Last edited:

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
To 3116 είναι καλό chip, δίνει 30w με 24v τροφοδοσία. Το θέμα είναι αν έχει υλοποιηθεί σωστά και τι υλικά έχουν χρησιμοποιηθεί στη συγκεκριμένη συσκευή.

Αν καταλαβαίνω καλά χρησιμοποιούν 2 chip σε dual mono άρα μπορεί και να φτάνει τα 100w στα 4Ω. Να ξέρεις πως δεν έχει τροφοδοσία και ένα τέτοιο τροφοδοτικό θα σου κοστίσει όσο ο ενισχυτής ή και περισσότερο.
 

Μηνύματα
793
Reaction score
440
Φυσικά παίζουν και με μικρότερες τάσεις με μειωμένη ισχύ (π.χ τροφοδοτικό laptop).
Κοίτα τις προδιαγραφές κάθε chip.
 


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Έπαιξαν τα epos τελικά;
Το είχα και εγώ απορία. Πάντως αν ο φίλος ο Tanto δεν έχει επιλέξει ακόμα εγώ αντικατέστησα τον SMSL SA-A36 PRO με τον SMSL SΑ300 με 2Χ40W στα 8Ωμ και 2Χ80 στα 4ΩΜ και παίζει φανταστικά τα magnat μου και είναι μικρός και κατασκευαστικά ποιοτικότατος.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.039
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top