Dirac Live

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.404
Reaction score
74.694
δεν είχες πει ότι πολύ παλιά πήγαινες και σε φίλους και τους τα έστηνες τα σαπάκια?
Όχι με ισοστάθμιση ούτε το έκανα συχνά, μάλλον με έχεις μπερδέψει με άλλον. ;)

Ένας παιδικός φίλος μου μόνο ασχολείτο τότε με home theaters, ο οποίος με έβαλε στο hobby πριν απο ακριβώς 30 χρόνια. :geek:
Κάθε χρόνο στα '90s έφερνε απο την Αμερική, όπου παρίστανε οτι σπούδαζε :D, ό,τι πιο μυθικό υπήρχε σαν οικοσκευή. Προβόλια CRT, Lexicon Krellια και MLιές, οθόνες Stewart, Mac με τεράστιες για τότε! οθόνες, subs, laserdisc players. Σαν hi-end μαγαζί σε σπίτι. :geek:

Μαζί παλεύαμε με τοποθετήσεις, εγκαταστάσεις και ισοσταθμίσεις συνέχεια.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.451
Όχι με ισοστάθμιση ούτε το έκανα συχνά, μάλλον με έχεις μπερδέψει με άλλον. ;)

Ένας παιδικός φίλος μου μόνο ασχολείτο τότε με home theaters, ο οποίος με έβαλε στο hobby πριν απο ακριβώς 30 χρόνια. :geek:
Κάθε χρόνο στα '90s έφερνε απο την Αμερική, όπου έκανε οτι σπούδαζε :D, ό,τι πιο μυθικό υπήρχε σαν οικοσκευή. Προβόλια CRT, Krellια και MLιές, οθόνες Stewart, Mac με τεράστιες για τότε! οθόνες, subs, laserdisc players. Σαν hi-end μαγαζί σε σπίτι. :geek:
να μπέρδεψα αποκλείεται....λάθος κατάλαβα ίσως...
νόμιζα ότι σε αγγάρευαν φίλοι και γνωστοί για να τους τα ρυθμίζεις...γι αυτό τώρα πηδ@ς άλλους :p:roflmao:
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.404
Reaction score
74.694
νόμιζα ότι σε αγγάρευαν φίλοι και γνωστοί για να τους τα ρυθμίζεις...γι αυτό τώρα πηδ@ς άλλους
Με αγγάρευαν να τους τα στήνω, κάτι που (πλην Μ0υνι0ύ) σταμάτησα να κάνω πριν πολλά χρόνια. Αυτόματες ισοσταθμίσεις δεν υπήρχαν τότε, οπότε οι δυνατότητες εκτός τοποθέτησης ήταν ελάχιστες.
Τώρα το μόνο που θέλω είναι να βλέπω ταινίες. :p Power, volume, pause για τσία και φαγάκια, λίγος ύπνος, προγραμματισμένο power off. :party:
Ας είναι καλά ο Μανωλάκης.


Επι του προκειμένου, μακάρι να μπει Dirac σε αξιόπιστες συσκευές λογικής τιμής με σοβαρό support που να μην είναι obsolete πριν την παραγωγή ώστε να γίνουν όλα ευκολότερα. Άντε, και λίγο καλύτερα. :p
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.451
Τώρα το μόνο που θέλω είναι να βλέπω ταινίες. :p Power, volume, pause για τσία και φαγάκια, λίγος ύπνος,απολαυστικό ξύσιμο @ρχιδίων, προγραμματισμένο power off. :party:
Ας είναι καλά ο Μανωλάκης.
:roflmao:
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.224
Reaction score
27.010
του (ενός φυσικά) 10" sub
Πρώτη φορά βλέπω παράβαση να τιμωρείται πρίν (και τόσα χρόνια πριν) τη θέσπιση του νόμου :lolsign:

Κατά τα λοιπά, να ρωτήσω ή θα βγω οφ τόπικ??
δε βαριέσαι, θα ρωτήσω

Ντιράκ, Όντισι, Αούρο, ΑΡΚ, Άνθεμ ο άλλος απ' τον Καναδά ααααα !!! :headbang:
πού να βρει άκρη ο νιούμπης αδέλφια, τι να σκεφτεί και τι να κάνει???
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.451
Πρώτη φορά βλέπω παράβαση να τιμωρείται πρίν (και τόσα χρόνια πριν) τη θέσπιση του νόμου :lolsign:

Κατά τα λοιπά, να ρωτήσω ή θα βγω οφ τόπικ??
δε βαριέσαι, θα ρωτήσω

Ντιράκ, Όντισι, Αούρο, ΑΡΚ, Άνθεμ ο άλλος απ' τον Καναδά ααααα !!! :headbang:
πού να βρει άκρη ο νιούμπης αδέλφια, τι να σκεφτεί και τι να κάνει???
πάρε ακουστικά:p:roflmao:
 



Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Δεν νομίζω να ήταν τυχαία
Απλά ξέχασε το σύστημα ισοσταθμισης του yamaha που είναι ακριβώς πίσω από το dirac η το arc κατά την άποψη μου μόνο και μόνο γιατί δεν το έχω δοκιμάσει ακομα
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.370
Reaction score
79.442
Δεν νομίζω να ήταν τυχαία
Απλά ξέχασε το σύστημα ισοσταθμισης του yamaha που είναι ακριβώς πίσω από το dirac η το arc κατά την άποψη μου μόνο και μόνο γιατί δεν το έχω δοκιμάσει ακομα
Δεν το ξέχασα. Αλλά δεν εχω άποψη για το καινούργιο version του Ypao, οπότε το άφησα έξω.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.374
Reaction score
125.450
Το μανιουαλ, αν έχεις γνώσεις και σοβαρό εργαλείο, δουλεύει αρκετά καλά. Σοβαροί στουντιάδες παίζουν μανιουαλ...

Το όντισι είναι το τζάμπα του "θα τα κάνω μαντάρα" μαλιουαλ χρήστη που δεν έχει καλό εκουαλάιζερ στα χέρια του να παίξει.

Το γιαμαχα είναι κλειστό πακέτο της γιαμαχα και το λινκντορφ ομοίως, οπότε αν πάρεις δικό τους μηχάνημα, παίρνεις το πακέτο.

Το αρκ πρέπει νά'ναι μια μορφή καραμελας, νομίζω το'χα δει κάπου, δε θυμάμαι λεπτομέρειες, μη με πιέζετε.

Ντιρακ είναι μια λογική επιλογή, δουλεύει και μπαίνει πλέον σε πολλά διαφορετικά μηχανήματα, ακόμα και στα γουίζντομ, οπότε δουλεύει καλά, στανταράκι.

Της τρίνοβ το πακέτο έχει ξεφύγει, φτιάχνει πράγματα που δεν πλησιάζουν τα υπόλοιπα, αλλά είναι ακριβό το άρωμα...
 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.374
Reaction score
125.450
Ξέρεις κανέναν με ανθεμ;
Έχεις δει ποτέ σου;
Θα αγόραζες ποτέ ανθεμ;
Γιατί;
Δεν υπάρχουν άλλες μάρκες;
:D:p
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.404
Reaction score
74.694
Έχουμε αρκετούς εδώ με Anthem, παλιότερους όλους νομίζω.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.370
Reaction score
79.442

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.374
Reaction score
125.450
Σόρρυ γκαιζ, δε τα έχω δει ποτέ. :oops:

Δε με απασχόλησε αυτή η φίρμα νέβερ όμως ...
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.224
Reaction score
27.010
Δεν νομίζω να ήταν τυχαία
Απλά ξέχασε το σύστημα ισοσταθμισης του yamaha που είναι ακριβώς πίσω από το dirac η το arc κατά την άποψη μου μόνο και μόνο γιατί δεν το έχω δοκιμάσει ακομα
Τυχαία, εννοούσα τη σειρά που τα είχα γράψει εγώ, στη δική μου ερώτηση.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.866.961
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top