Disney+

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.716
Reaction score
83.448
@xfader, κατά προτίμηση στα ΜΜΜ. :tongue: :laugh:
Λέω να ακούσω τη συμβουλή του φίλου μας και να κλείσω για πάντα την TV. Θα μπαίνω σε τυχαίες διαδρομές λεωφορείων και τρένων, θα γνωρίζω ιδρωμένους συνανθρώπους και θα μιλάμε για τα κοινωνικά προβλήματα στη σύγχρονη πόλη.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.948
Reaction score
20.455
Ενώ κάνετε χειραψίες αφού, βεβαίως, αγκαλιαστείτε πρώτα.
 

Μηνύματα
2.228
Reaction score
2.743
Λέω να ακούσω τη συμβουλή του φίλου μας και να κλείσω για πάντα την TV. Θα μπαίνω σε τυχαίες διαδρομές λεωφορείων και τρένων, θα γνωρίζω ιδρωμένους συνανθρώπους και θα μιλάμε για τα κοινωνικά προβλήματα στη σύγχρονη πόλη.
Και σε ταξί .Εκεί λύνουν σπουδαία επιστημονικά προβλήματα, οικονομικά, πολιτικά, θρησκευτικά, επιστημονικής φαντασίας. Ίσως και προβλήματα audio.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.281
Reaction score
93.729
Και σε ταξί .Εκεί λύνουν σπουδαία επιστημονικά προβλήματα, οικονομικά, πολιτικά, θρησκευτικά, επιστημονικής φαντασίας. Ίσως και προβλήματα audio.
Μετά τις κοινωνικές συναναστροφές, να σου και η πανεπιστημιακή μόρφωση... :roflmao:
 


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.006
Reaction score
6.782
Αυτό το είδατε;


Σε γειτονικό forum υπάρχουν πολλοί που επιμένουν ότι θα το δίνει δωρεάν, ως μέρος της βασικής υπηρεσίας, όπως το HBO. Και μάλιστα επιμένουν ότι το γνωρίζουν και ότι τους το έχει επιβεβαιώσει και η Vodafone.

Φυσικά κάτι τέτοιο δεν στέκει, αλλά σε κάθε περίπτωση το δελτίο τύπου είναι τραγικό. Όπως είναι γραμμένο, εννοείται κάποιος ψιλο-άσχετος θα καταλάβει πως θα το δίνει δωρεάν. Αν εξαιρέσεις ένα "με αποκλειστικούς προνομιακούς όρους" που λέει, πουθενά δεν αναφέρει για χρέωση. Και μάλιστα λέει "κάνει διαθέσιμο το Disney+ σαν βασική υπηρεσία στα πακέτα του". Τι άλλο να καταλάβεις δηλαδή από αυτό;

Όχι ότι μου κάνει εντύπωση από τη Vodafone, δεν νομίζω πως έχει βγάλει ποτέ δελτίο τύπου που να έχει κάποια επαφή με την πραγματικότητα. Αλλά εν προκειμένω τι θα κερδίσει απογοητεύοντας όλους αυτούς που πίστεψαν πως θα το δώσει δωρεάν; Εκτός αν το δώσει όντως δωρεάν και γελάμε. 😄

Καλά, για τους δημοσιογράφους τι να πούμε. Έχει δημοσιευτεί σε δεκάδες μέσα και ένας δεν σκέφτηκε να ζητήσει μια διευκρίνιση/επιβεβαίωση για το θέμα του κόστους. Δημοσιεύουν κάτι ασαφές, όπως τους το έδωσαν και δεν τους νοιάζει τι θα καταλάβει ο άλλος.

//edit
@Sugah μαζί γράφαμε
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.716
Reaction score
83.448
Μου θυμίζει όταν έκανα οικογενειακό συμβόλαιο με τη Vodafone για τρία κινητά και μου είπαν ότι μέσα στο συμβόλαιο μου έδωσαν δώρο τη Vodafone TV μέσω app. Κάποια στιγμή αποφάσισα να δω τα κανάλια που έχει. Τα μόνα που μ' ενδιέφεραν ήταν το Eurosport (το έχω από NOVA αλλά είπα να δω την ποιότητα εικόνας) και κάτι παιδικά που είδε ο γιος. Κανένα από αυτά δεν δούλευε.

Πήγα σε ένα κατάστημα και ρώτησα. Κανείς δεν ήξερε να μου απαντήσει. Πήραν τηλέφωνο στα κεντρικά και μετά από ένα πεντάλεπτο ψιθύρων μού είπαν ότι για μερικά κανάλια χρειάζεται ο αποκωδικοποιητής τους που δίνεται μόνο με έξτρα συνδρομή. Δεν μπορούσα δηλαδή να τον αγοράσω και να βάλω το account που μου έδωσαν στην προσφορά. Έπρεπε να κάνω ξεχωριστή συνδρομή Vodafone TV. :lol:
 

TGD

Μηνύματα
7.153
Reaction score
7.185

Δεν θα αργήσουν να καταλάβουν ότι κανένας δεν έχει όρεξη να πληρώνει πέντε πλατφόρμες για να δει ό,τι θέλει. Κάποιος θα προσφέρει πραγματική ποικιλία για να τραβήξει τον κόσμο, αλλιώς όλοι αργά ή γρήγορα θα έχουν προβλήματα.
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.716
Reaction score
83.448

Δεν θα αργήσουν να καταλάβουν ότι κανένας δεν έχει όρεξη να πληρώνει πέντε πλατφόρμες για να δει ό,τι θέλει. Κάποιος θα προσφέρει πραγματική ποικιλία για να τραβήξει τον κόσμο, αλλιώς όλοι αργά ή γρήγορα θα έχουν προβλήματα.
Για να υπάρξει ποικιλία θα πρέπει να παραχωρηθούν τα αντίστοιχα δικαιώματα. Αυτός που ήδη έχει πλατφόρμα δεν πρόκειται να δώσει σε άλλον παίκτη περιεχόμενο.

Αυτό που δεν λέει το άρθρο είναι ότι η πειρατεία αυξήθηκε και πάλι. Λίγο η κρίση, λίγο ο κατακερματισμός του περιεχομένου, "ανάγκασε" αρκετούς να θυμηθούν τα παλιά.

Οι εταιρείες έχουν το άλλο μεγάλο πρόβλημα: Όταν η μηνιαία συνδρομή κοστίζει όσο ένα εισιτήριο κινηματογράφου για μία ταινία, πρέπει από κάπου να ισορροπήσουν τα έσοδα. Αυτό γίνεται μόνο με μεγάλο (τεράστιο) αριθμό πελατών. Όταν όμως οι πλατφόρμες ανταγωνίζονται και οι δυνητικοί πελάτες έχουν φτάσει στα όριά τους, θα στραφούν στην άλλη επιλογή, τη μείωση των εξόδων τους. Άρα χειρότερες παραγωγές, άρα δυσαρεστημένοι πελάτες. Ακόμα και οι διαφημίσεις που είναι μία ενδιάμεση λύση είναι δύσκολη υπόθεση. Αν είναι λίγες δεν φτάνουν, αν γίνουν πολλές διώχνουν πελάτες.

Αυτό που πρέπει να ευχόμαστε είναι να υπάρχουν ταινίες που μας αρέσουν. Τι να την κάνω τη φτηνή τιμή αν αυτό που παίρνω δεν το βλέπω;
 

Μηνύματα
10.413
Reaction score
4.859
Θα σας πω στις 14 Ιουνίου τι θα δώσει η Vodafone tv από Disney+ Και με τι κόστος. Έχω την φτηνότερη υπηρεσια χωρίς αποκωδικοποιητή εδώ και ενάμισυ μήνα αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από την ποιότητα της εικόνας που είναι πολύ μέτρια, αν η Disney δώσει από εκεί και την δίκη της χωρίς να βελτιωθεί η ποιότητα εικόνας ώστε να είναι τουλάχιστον εφάμιλλη της Netflix θα εκτεθεί, ακόμη κι αν χρεώνει λιγότερο (για δωρεάν το αποκλείω).
Μου θυμίζει όταν έκανα οικογενειακό συμβόλαιο με τη Vodafone για τρία κινητά και μου είπαν ότι μέσα στο συμβόλαιο μου έδωσαν δώρο τη Vodafone TV μέσω app. Κάποια στιγμή αποφάσισα να δω τα κανάλια που έχει. Τα μόνα που μ' ενδιέφεραν ήταν το Eurosport (το έχω από NOVA αλλά είπα να δω την ποιότητα εικόνας) και κάτι παιδικά που είδε ο γιος. Κανένα από αυτά δεν δούλευε.

Πήγα σε ένα κατάστημα και ρώτησα. Κανείς δεν ήξερε να μου απαντήσει. Πήραν τηλέφωνο στα κεντρικά και μετά από ένα πεντάλεπτο ψιθύρων μού είπαν ότι για μερικά κανάλια χρειάζεται ο αποκωδικοποιητής τους που δίνεται μόνο με έξτρα συνδρομή. Δεν μπορούσα δηλαδή να τον αγοράσω και να βάλω το account που μου έδωσαν στην προσφορά. Έπρεπε να κάνω ξεχωριστή συνδρομή Vodafone TV. :lol:
Σε μενα έκαναν μια εβδομάδα να ενεργοποιήσουν την συνδρομή των 6.30 χωρίς αποκωδικοποιητή, που είναι σχετικά πρόσφατη, η ποιότητα εικόνας χειρότερη από άλλες πλατφόρμες και το interface άθλιο. Το κράτησα για κάποιες σειρές και θα το σταματήσω, στα κανάλια ελάχιστο ζάπινγκ έκανα αλλά κι εκεί η εικόνα υστερεί ..
 
Last edited:

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.716
Reaction score
83.448
Θα σας πω στις 14 Ιουνίου τι θα δώσει η Vodafone tv από Disney+ Και με τι κόστος. Έχω την φτηνότερη υπηρεσια χωρίς αποκωδικοποιητή εδώ και ενάμισυ μήνα αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος από την ποιότητα της εικόνας που είναι πολύ μέτρια, αν η Disney δώσει από εκεί και την δίκη της χωρίς να βελτιωθεί η ποιότητα εικόνας ώστε να είναι τουλάχιστον εφάμιλλη της Netflix θα εκτεθεί, ακόμη κι αν χρεώνει λιγότερο (για δωρεάν το αποκλείω).

Σε μενα έκαναν μια εβδομάδα να ενεργοποιήσουν την συνδρομή των 6.30 χωρίς αποκωδικοποιητή, που είναι σχετικά πρόσφατη, η ποιότητα εικόνας χειρότερη από άλλες πλατφόρμες και το interface άθλιο. Το κράτησα για κάποιες σειρές και θα το σταματήσω, στα κανάλια ελάχιστο ζάπινγκ έκανα αλλά κι εκεί η εικόνα υστερεί ..
H Vodafone στην Ελλάδα κάνει άμυνα. Δεν επενδύει και προσπαθεί να κρατήσει συνδρομητές με φθηνότερες τιμές. Θα γράψω αλλού αυτά που τραβάω σε κινητά και σταθερά.
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.281
Reaction score
93.729


Disney Plus is pretty straightforward when it comes to how many people can watch it at once. While some streaming services change the number depending on what plan you sign up for (hi, Netflix!), Disney Plus is the same across the board.

When you sign up for Disney Plus, your account can be associated with seven different profiles. The plan covers an entire household, with each member having their customized Disney Plus experiences.

Up to four different devices can watch Disney Plus at once. Alongside that, each Disney Plus account can have seven active profiles so that the whole family can have their own profiles to check out what’s available.
 







ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.565
Μηνύματα
2.865.723
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top