DSD Media Player Software.


Μηνύματα
2.153
Reaction score
677
Για πείτε και καμιά γνώμη όποιος έχει δοκιμάσει κάποιο από αυτά...
Έχει συγκρίνει κανείς audirvana με puremusic ?
 


Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
To Teac HR Music μοιάζει Neaterdal μπροστά στα υπόλοιπα... :laugh:

Μετά από 10' σιχτίρισα και ξαναγύρισα στο Α+ :p
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
To Teac HR Music μοιάζει Neaterdal μπροστά στα υπόλοιπα... :laugh:

Μετά από 10' σιχτίρισα και ξαναγύρισα στο Α+ :p
Αυτο εχει καμια επιπτωση στην αποδοση, ή σε ενοχλησε απλα η διαχειριση;
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Με ενόχλησε όλο το UΙ και η χρήση του που δεν μπήκα στον κόπο να αρχίσω συγκριτικές ακροάσεις μιας και δεν υπάρχει περίπτωση να υποστώ πρωτόγονο interface για 3 ή 8 ή όσο % καλύτερου (αν) ήχου.
Από το πολύ λίγο που έπαιξα δεν τράβηξα και τα βυζά μου με την απόδοσή του, οπότε το παράτηκα.
 


m1ts0s

News poster
Editor
Μηνύματα
2.331
Reaction score
3.635
Amarra 3.0

T.H.E Show Newport introduces Amarra 3.0, the latest version of its award winning music playback software. Amarra 3.0 includes a range of new features and updates that define a new benchmark for quality and innovation. New features include DSD playback, real-time sample rate conversion, a new noise elimination feature called, Amarra Clarity, and iRC(b) impulse response correction designed to control bass anomalies in listening rooms. Sonic Studio also introduced a new streaming application called Amarra sQ that enhances the quality of experience for all Internet content services. Targeted for delivery in June, the combined feature set of Amarra version 3.0 plus the new Amarra sQ streaming application delivers the most significant release of Amarra to date.

Amarra 3.0 sports a new look with important new features:

Streaming -
Along with SonicStream Driver supports all audio sources
• Sample Rate Conversion
Play files up to 384 kHz and DSD on any audio device
DSD Playback-
Supports 2.8 MHz two-channel .dsf and .dff formats
iRC(b) -
Impluse Room bass correction for Amarra
Amarra sQ -
A new streaming app for every audio streaming audio sources.
Amarra Clarity™ -
Advanced Noise reduction for streaming audio sources
 

Μηνύματα
319
Reaction score
56
Σε αυτά τα 4 χρόνια που έχουν μεσολαβήσει από το τελευταίο ποστ υπάρχει κάτι νεότερο η οι πάνω players είναι ακόμα στη κορυφή.

Τελικά αξίζει για αγορά ας πουμε το JRiver που είναι στο 50€υρω ή πρέπει να δώσει κάποιος πιο πολλά για κάτι καλύτερο?
Τέλος πάντων, με τι ακούτε εσείς βρε παιδιά?
 

Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
Μεταξύ JRiver και Foobar, προσωπικά μου άρεσε περισσότερο το foobar και αυτό χρησιμοποιώ.
 

Μηνύματα
1.469
Reaction score
1.407
ελαφρα μπροστα στο audirvana στην τελευται του εκδοση και ακολουθει το jriver πολυ κοντα. με τα αλλα δεν εχω ασχοληθει...
 


Μηνύματα
833
Reaction score
776
Amarra 3 και άν μου τελειώνει η υπομονή απο τα crash-αρίσματα, Audirvana 2. Δέν υπάρχει τίποτα άλλο.. (άν και έχω αγορασμένο και up to date και το Jriver).
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Audirvana+ αλλα εχω λατρεψει και το Roon.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Μεταξύ JRiver και Foobar, προσωπικά μου άρεσε περισσότερο το foobar και αυτό χρησιμοποιώ.
Το foobar υποστηρίζει dsd? Ρωτάω γιατί σε εμένα δεν τα ανοίγει μήπως είναι θέμα κάποιας ρύθμισης. Ενώ με το JRiver παίζουν.
 

ika

News
Μηνύματα
13.754
Reaction score
12.823

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Το foobar υποστηρίζει dsd? Ρωτάω γιατί σε εμένα δεν τα ανοίγει μήπως είναι θέμα κάποιας ρύθμισης. Ενώ με το JRiver παίζουν.
Έχεις dac που υποστηρίζει dsd? Αν ναι τότε κατεβάζεις τους asio drivers του dac σου και ακολουθείς την διαδικασία εδώ π.χ. Μ' αυτόν τον τρόπο θα ανάψει και η ένδειξη dsd στο dac σου. Εάν δεν έχεις τέτοιο dac μπορείς απλά να κάνεις μετατροπή "on the fly" το dsd σε pcm. Αφού κατεβάσεις και εγκαταστήσεις το SACD Plug-in πας και του λες να δουλεύει όπως στην εικόνα

αας.jpg
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Με ψηφιακά αρχεία υψηλής ανάλυσης είναι 4-5 μέρες που ασχολήθηκα.
Σε πρώτη φάση πειραματίζομαι χωρίς εξωτερικό dac και απλά τα περνάω από το pc μου μέσω HDMI στον ONKYO TX-RZ3100 . Υποθέτω ότι υποστηρίζει και dsd αφού με το JRiver παίζουν, το οποίο όμως κρασάρει σε εκνευριστικό βαθμό.
https://www.nl.onkyo.com/en/products/tx-rz3100-132671.html
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.312
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top