Dune HD Pro 4K



Μηνύματα
203
Reaction score
73
Κρίμα που δε χρησιμοποιεί καλύτερο chip όπως HiSilicon, θα περιμένω review προτού το αγοράσω.
Το Dune HD Sky 4K Plus πως σας φαίνεται, θα έχει την ίδια υποστήριξη με τα Pro μοντέλα?
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Κρίμα που δε χρησιμοποιεί καλύτερο chip όπως HiSilicon, θα περιμένω review προτού το αγοράσω.
Το Dune HD Sky 4K Plus πως σας φαίνεται, θα έχει την ίδια υποστήριξη με τα Pro μοντέλα?

Και γιατι το HiSilicon το θεωρεις καλυτερο ? επεξεργαστη εχει τον ιδιο και χιεροτερη καρτα γραφικων
 



Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Κρίμα που δε χρησιμοποιεί καλύτερο chip όπως HiSilicon, θα περιμένω review προτού το αγοράσω.
Το Dune HD Sky 4K Plus πως σας φαίνεται, θα έχει την ίδια υποστήριξη με τα Pro μοντέλα?
Κι εγω αν πάρω, θέλω να έχει ενσωματομένο δέκτη. Ειναι πολυ βολικο. Αλλα καλά ειμαι τώρα με το σολο 4Κ
 

Μηνύματα
203
Reaction score
73
Και γιατι το HiSilicon το θεωρεις καλυτερο ? επεξεργαστη εχει τον ιδιο και χιεροτερη καρτα γραφικων
'Hisilicon SoC also integrates a video processing engine called Imprex that offers video enhancements. It is similar to VXP engine we found on latest gen media boxes from Dune'
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
'Hisilicon SoC also integrates a video processing engine called Imprex that offers video enhancements. It is similar to VXP engine we found on latest gen media boxes from Dune'
για στειλε το link να δουμε περισσοτερα .....
Ο επεξεργαστης για το video enhancements εαν δεν ρυθμιζεται σε βηματα απο το menu του player ειναι προβλημα για οσους παιζουν με scalers και προβολακια που εχουν δικο τους επεξεργαστη για το ιδιο πραγμα
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.045
Reaction score
8.065
Δεν ανοίγει σε μένα.

Αν θυμάμαι καλά έχει έξοδο xlr, το τσιπάκι του είναι καλύτερο σε ήχο από το δικό μου? (Burr Brown PCM 1796, 24 bits x 192 kHz).
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
ok το ειδα ο επεξεργαστης εικονας που διαθετει εχει την δυνατοτητα ρυθμισης και μπορει να βγει και off ...
Παντως εαν εξαιρεσει κανεις αυτο το κομματι στις προδιαγραφες του η καρτα γραφικων του ειναι χειροτερη απο το realtek
 



Μηνύματα
9
Reaction score
0
Παιδιά καλησπέρα, μια ερώτηση :
Για να παρακολουθώ ταινίες έχω ένα media player WD live hub και έναν ενισχυτή 7.1 Marantz SR7300. Πια συσκευή από τα από τις δύο αποκωδικοποιεί τον ήχο για να τον ακούσω? Γιατί τώρα με τα καινούργια format του ήχου (DTS-HD κτλ) δεν έχω ήχo και αναγκαστικά ακούω με τα παλιά Dolby Digital kai DTS. Και κάτι ακόμη, εάν πάρω το Dune HD Pro 4K με τον ίδιο ενισχυτή που έχω θα μπορώ να ακούσω DTS HD, dolby true HD, dolby atmos κτλ ?
Ευχαριστώ πολύ
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.408
Reaction score
74.715
Παιδιά καλησπέρα, μια ερώτηση :
Για να παρακολουθώ ταινίες έχω ένα media player WD live hub και έναν ενισχυτή 7.1 Marantz SR7300. Πια συσκευή από τα από τις δύο αποκωδικοποιεί τον ήχο για να τον ακούσω? Γιατί τώρα με τα καινούργια format του ήχου (DTS-HD κτλ) δεν έχω ήχo και αναγκαστικά ακούω με τα παλιά Dolby Digital kai DTS. Και κάτι ακόμη, εάν πάρω το Dune HD Pro 4K με τον ίδιο ενισχυτή που έχω θα μπορώ να ακούσω DTS HD, dolby true HD, dolby atmos κτλ ?
Ευχαριστώ πολύ
Χρειάζεσαι άλλο media player (με HD sound pass through) και άλλον ενισχυτή, και τα δυο με HDMI, εκτός αν βρεις media player με 7.1 pre-outs (απίθανο) οπότε κάνει ο δικός σου μέσω των multi channel in.
 

Μηνύματα
9
Reaction score
0
Χρειάζεσαι άλλο media player (με HD sound pass through) και άλλον ενισχυτή, και τα δυο με HDMI, εκτός αν βρεις media player με 7.1 pre-outs (απίθανο) οπότε κάνει ο δικός σου μέσω των multi channel in.
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Πιστεύω ο media player που θέλω να πάρω Dune HD Pro 4K κάνει, αλλά κολλάω στον ενισχυτή θέλει αρκετά λεφτά. Εκτός αν πουλήσω αυτόν που έχω και πάρω έναν καινούριο, μακάρι να πουλιόταν...
Ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντησή σου !!!:)
 


Μηνύματα
35
Reaction score
21


Μηνύματα
625
Reaction score
577
Το zidoo το εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Το προβλημα που περιγραφεται ειναι πραγματικα 'μικρο' (βασικα εγω με δυο αλλους το ξεκινησαμε) και οταν διορθωθει το μηχανακι θα ειναι 'τελειο' για τα λ7 του σχεδον απο καθε αποψη.
Δεν υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα (94€ καινουριο σε κουπονι)
Αλλιως μετα πρεπει καποιος ή να παει σε nvidia shield ή σε Χbox AN τον ενδιαφερουν ΚΑΙ οι παιχνιδομηχανες (αλλιως ειναι πεταμενα λ7).
Εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος γιαυτο που το θελω και το επομενο που θα επερνα εαν εμπαινα σε διαδικασια αγορας -αυτον το καιρο- θα ηταν ΜΟΝΟ το Apple TV 4K και τιποτα αλλο..

Τα καινουρια DUNE θα τα δουμε σε λιγο τι θα κανουν στην πραξη αλλα μην περιμενετε τιποτα περισσοτερο ή λιγοτερο απο αυτο που δινουν σημερα τα αντιστοιχα zidoo (x9s & x10 & x20).
Εχουν ιδιο SoC, 'μοιαζουν' υπερβολικα με τα αντιστοιχα zidoo και εναν θεος ξερει τι αλλο κοινο θα εχουν και ολα αυτα με το σχετικο 'καπελο' γιατι θα ειναι.... DUNE 8-)
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.961
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top