Dune REALBOX 4K

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Tip: για να βρεθούν οι φάκελοι δικτύου από το My Collection, πρέπει να γίνεται διαμοιρασμός μέσω SMB και όχι μέσω NFS (μέσω NFS λέει ότι δεν βρέθηκαν φάκελοι δικτύου).

Η αναπαραγωγή όμως γίνεται το ίδιο καλά τόσο μέσω SMB, όσο και μέσω NFS.
 

Μηνύματα
281
Reaction score
92
Το μόνο του μείον για μένα παραμένει η απεικόνιση των υποτίτλων σε γκρι, που παρουσιάζονται ως μαύροι με λευκό περίγραμμα. Πολύ μικρό το κακό για ένα τόσο καλό μικρό player. :)
Ενα screenshot please ......
 


Μηνύματα
281
Reaction score
92
ίσως να διορθωθεί με κάποιο update ......
Αλήθεια σε άλλα dune έτσι είναι ?????
 


Μηνύματα
687
Reaction score
184
ίσως να διορθωθεί με κάποιο update ......
Αλήθεια σε άλλα dune έτσι είναι ?????
Στο δικο μου παλι , η γραμματοσειρα ειναι κανονικοτατη , με γεματα λευκα γραμματα, πολυ φιλικα στο ματι. Δεν δοκιμαζετε καμμια αναβαθμηση ? Εγω εκανα ηδη μια beta που εδινε.
 

Μηνύματα
687
Reaction score
184
Σε συνεχεια προηγουμενου post μου σχετικα με τις διακοπες παιξιματος του Dune, μετα απο εξαντλητικες δοκιμες 2 ημερων (νυχτων μαλλον) , και κανοντας ολους τους δυνατους συνδυασμους , εχω να πω τα εξης. Μετα την εμφανιση των διακοπων παιξιματος , αποσυνεδεσα το player απο το ρευμα για λιγα λεπτα . Στη συνεχεια,εκανα μια αναβαθμηση που μου εδινε (beta), και το εβαλα να παιξει διαφορες ταινιες μεχρι τελος. Δεν ξαναεμφανιστηκαν διακοπες ,με οσους συνδυασμους φορτωματος εξωτερικων δισκων κι αν εκανα . Καποιες καθυστερησεις εμφανιστηκαν για λιγο,στην αποκριση -εκτελεση των εντολων απο το Τ/Χ , και τιποτε αλλο . Κατα τα αλλα το μηχανακι παιζει παρα πολυ ωραια , πλησιαζοντας παρα πολυ το γνωστο ΟΡΡΟ . Σκεφτομαι και εγω να παραγγειλω και 2ο , αλλα ελεγα να περιμενω το επερχομενο Dune HD Pro 4K II .Εσεις τι λετε ?
 

Μηνύματα
625
Reaction score
577
Σε συνεχεια προηγουμενου post μου σχετικα με τις διακοπες παιξιματος του Dune, μετα απο εξαντλητικες δοκιμες 2 ημερων (νυχτων μαλλον) , και κανοντας ολους τους δυνατους συνδυασμους , εχω να πω τα εξης. Μετα την εμφανιση των διακοπων παιξιματος , αποσυνεδεσα το player απο το ρευμα για λιγα λεπτα . Στη συνεχεια,εκανα μια αναβαθμηση που μου εδινε (beta), και το εβαλα να παιξει διαφορες ταινιες μεχρι τελος. Δεν ξαναεμφανιστηκαν διακοπες ,με οσους συνδυασμους φορτωματος εξωτερικων δισκων κι αν εκανα . Καποιες καθυστερησεις εμφανιστηκαν για λιγο,στην αποκριση -εκτελεση των εντολων απο το Τ/Χ , και τιποτε αλλο . Κατα τα αλλα το μηχανακι παιζει παρα πολυ ωραια , πλησιαζοντας παρα πολυ το γνωστο ΟΡΡΟ . Σκεφτομαι και εγω να παραγγειλω και 2ο , αλλα ελεγα να περιμενω το επερχομενο Dune HD Pro 4K II .Εσεις τι λετε ?
Aρα μαλλον 'τυχαιο' γεγονος ητανε...Θα δειξει...

Το Dune Pro 4K II ειναι ενας αγνωστος Χ αυτην τη στιγμη..
Εχει διπλασια μνημη (γιατι αραγε?), ταχυτατο SoC που πρωτη φορα θα το δουμε στη πραξη και android9
Θεωρητικα ειναι ισχυροτερο αλλα βλεποντας τις προδιαγραφες που η Dune δημοσιευσε και με αυτα που ξερουμε μεχρι στιγμης προσωπικα δεν βλεπω να προσφερει πρακτικα κατι παραπανω (εκτος αυτων που θελουν θυρες USB3 & SATA3 & παιζουν παιχνιδια android) αλλα μενει να το δουμε στην πραξη.
Υπομονη καμια 20αρια μερες....
 

Μηνύματα
281
Reaction score
92
Παραγγέλθηκε και αναμένεται. Ερώτηση περί των firmware. Υπάρχει λίστα που διαλέγουμε πιο firm βάζουμε ???? και όταν κάποιος θελήσει να γυρίσει σε προηγούμενο firm απλά μπαίνει στην λίστα και επιλέγει ή υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία ??????
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Λιστα υπάρχει αλλα ομολογώ οτι δεν εχω δοκιμάσει ποτέ rollback
Δεν θυμαμαι βασικα την Dune να τα εχεικανει ποτέ τοσο μαντάρα για να χρειαστείς να γυρίσεις πίσω.

Αλλα επειδή μιλάμε για Android based μηχάνημα, πιθανολογώ οτι το rollback δεν ειναι εφικτό.
 

Μηνύματα
281
Reaction score
92
Ποιό είναι το προτεινόμενο firm για αυτή τη στιγμή γιατί στο review που έχεις ανεβάσει βλέπω το τελευταίο σε beta.. 200415_0405_r14 (beta) [current]
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Ποιό είναι το προτεινόμενο firm για αυτή τη στιγμή γιατί στο review που έχεις ανεβάσει βλέπω το τελευταίο σε beta.. 200415_0405_r14 (beta) [current]
Αυτό να περασεις.
Τα περισσότερα που ωγαζει η dune beta είναι.
 

Μηνύματα
281
Reaction score
92
Πάντως με τροφοδοσία 5v μάλλον θα τον πίνει με εξωτερικούς σκληρούς ειδικά πάνω απο 1ΤΒ και χωρις εξωτερική τροφοδοσία..... κάνω λάθος ??????
Από θερμοκρασίες πως τα πάει ???
 
Last edited:

Μηνύματα
656
Reaction score
333
Καλο απόγευμα. Παρελαβα εχθές απο Futeko (αψογη).Δεν θα γράψω πολλά γιατι σχεδον ολα εχουν γραφτεί πιο πάνω.
Εικόνα παρα πολυ καλή, τουλάχιστον σε αρχεία .mkv 1080p (matroska) που εχω αποθηκευμένα στο
SYNOLOGY DS418, σε FHD τηλεόραση, μπορώ να πω η καλύτερη εικόνα που εχω δει απο τα
διαφορα HTPC και Media Player που κατα καιρους ειχα.Γρήγορο αρκετά και πολυ εύκολο στις ρυθμίσεις του.
Blue-ray iso κλπ δεν εχω ουτε ποτε ασχολήθηκα.Για το androind και τις ρυθμίσεις του δεν ασχολήθηκα ακόμα.
Δυο ερωτήσεις/παρατηρήσεις εχω.
1.Εχει ρυθμιση που δείχνει τις ταινιες/επεισόδια που εχουν παρακολουθηθεί ? αν υπάρχει δεν την εχω βρει.
2.Με ποιο τρόπο μπορούμε να ακουσουμε μουσική απο την αποθηκευμένη συλογή μας , ας πούμε.
Πιστεύω στην παρούσα τιμή το μηχανάκι ειναι κορυφή. Για τις εντυπώσεις μου στις υπόλοιπες λειτουργίες του εν καιρώ.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
1.Εχει ρυθμιση που δείχνει τις ταινιες/επεισόδια που εχουν παρακολουθηθεί ? αν υπάρχει δεν την εχω βρει.
Νομίζω όχι. Ένα από τα μείον του που -για να πω την αλήθεια- δεν είχα σκεφτεί.

2.Με ποιο τρόπο μπορούμε να ακουσουμε μουσική απο την αποθηκευμένη συλογή μας , ας πούμε.
Τι εννοείς; Το internal player παίζει και μουσική.
 

Μηνύματα
656
Reaction score
333
Ναι σωστά αλλά τα τραγούδια τα βρίσκει από το ίντερνετ.Εγω ρωτάω πως μπορείς να το ρυθμίσεις να ακούς τη μουσικη συλλογή που έχεις αποθηκευμένη στο NAS στο τοπικό δίκτυο.Δεν μπόρεσα να βρω ρύθμιση.Αν ξέρεις αν μπορείς να με οδηγήσεις;
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
1. Βρίσκει την συλλογή σου;

Αν ναι, θα σου απαντήσω στα υπόλοιπα αργότερα που θα είμαι στο σπίτι.
 


Μηνύματα
656
Reaction score
333
Αυτό ακριβώς θέλω, πως θα κάνω τη ρύθμιση να βρει τη συλλογή μου , αυτό δεν μπορώ να βρω; Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια.
Οκ το βρήκα τελικά , ευχαριστώ για τις υποδείξεις σου. Πάντως έχει περιθώρια βελτιωσεων στο θέμα των Media συλλογών τελικά.
 
Last edited:

Μηνύματα
656
Reaction score
333
Οκ το βρήκα τελικά , ευχαριστώ για τις υποδείξεις σου. Πάντως έχει περιθώρια βελτιωσεων στο θέμα των Media συλλογών τελικά.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top