Eλληνικος θριαμβος στην εκθεση του Μοναχου

Μηνύματα
12.494
Reaction score
14.648
Για την τέχνη του γυρίσματος δεν έχω να πω τίποτα καθώς και δεν ξέρω και αν και βρισκόμουν εκεί ακόμα και σε ταινίες, είχα δουλειά για άλλα πράγματα και δεν έβλεπα "από δίπλα".

Αυτά μόνο διευθυντες φωτογραφίας θα στα πουν.

Από τα βασικά που ξέρω είναι πως αλλιώς φωτίζεις για φιλμ αλλιώς για video. Στο φιλμ κάνεις 50 πρόβες και 3 takes. Στο ψηφιακό πάει ανάποδα για είναι τσάμπα. 🙂 Γεμίζει σαβούρα ο δίσκος και μετά τρέχουν στα studios κάποιοι σαν εμένα 🙂 να είναι in time. Ευτυχώς κατά το γύρισμα υπάρχει τρόπος με ένα κουμπί να μαρκάρεις τα "καλά" πλάνα, ώστε να φορτώσεις μόνο αυτά, ή να να τα φορτώσεις όλα και να τα βρείς με ένα κουμπί.
Thanks. Σοβαρός, to the point, no bullshit και χαζούς άστοχους χαρακτηρισμούς. Όπως πάντα οι πεαγγελματίες κάνουν μπαμ.

Δεν ήθελα να ειρωνευτώ, πραγματικά ρώτησα, μήοως και ηξερες. Ναι έχω βρεθεί σε κάτι συζητήσεις σκηνοθετών , νεότερος και τα λέγανε (απο εκεί τα λέω και εγω σαν απορίες), αλλά να σου πω δεν καταλάβαινα τι λέγανε και γιατί. Μιλάγανε και για αυτό που λές για το 3d αλλά ουτε και τώρα που μου τα λες τα καταλαβαίνω. Λέγανε και άλλα όμως για μεθόδους, τεχνικές που χάθηκαν ή δεν μπορούν με το ψηφιακό να ¨αναπαραχθούν" κλπ. Για το ψηφιακό λέγανε για αυτην την άισθηση της υπερλεπτομέρειας που αφήνει (όχι ανάλυσης per se) που δεν έχει η φυσική ζωή και το πλάνο.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.111
Reaction score
20.605
Παιδιά! Μην ξεχνάτε πως το audio δεν είναι τέχνη.

Αλλά ας ξεκινήσουμε από τα βασικά.

1. Δεν υπάρχει Αη Βασίλης.
2. Η όρκα είναι δελφίνι.
3. Το μαύρο δεν είναι χρώμα.
4. ...
 

Μηνύματα
7.270
Reaction score
11.818
Τι σχέση έχει η λάμπα στην συζήτηση μας. Το λές επειδή έχω εκφράσει κάποια προτίμηση στην αναπαραγωγή με αυτές ?

Το να έχεις "εκπαιδευτεί" σαν νεος (ή ήσουνα πάντα έτσι) να μην μπορείς να δείς ταινία που να μην τρεχουν 1000 καρέ το δευτερόλεπτο , είναι just that "εκπαίδευση" και conditioning που έχεις φάει. Ε, εντάξει δεν λέω και για Αγγελόπουλο αλλά ....

Και άλλα πράγματα που τα έχεις λάθος στο μυαλό σου (για αυτά που λες για το σινεμά σε αυτό το πόστ μιλάω μόνο). Εγω cheap shots δεν κάνω να αναφέρομαι σε άλλα που έχεις πεί.

Εσυ να βλέπεις μόνο Αμερικανιές. :D για να διασκεδάζεις και να μην σκέφτεσαι. Η ζωή εξάλλου έχει ήδη προβλήματα, δεν είναι για να σκεφτόμαστε και να αμφιβάλλουμε για τον εαυτό μας.
Απλά ανάφερα ότι προτιμώ την ουδετεροτητα και αυτός είναι ο λόγος που δεν μου αρέσουν οι λάμπες. Δεν καταλαβαίνω γιατί θίγεσαι, αφού το είπα καθαρά σαν σύνδεση με τις προτιμήσεις μου στο τρόπο που ακούω μουσική. Επιπλέον, δεν σχολίασα τους κουλτουριάρηδες θεατές, αλλά τους άνευ λογου κουλτουριάρηδες συντελεστές μιας ταινίας. Δεν έχω πρόβλημα να στοχαστω βλέποντας μια ταινία, αλλά π.χ να με κοιτάζει ο Σερβεταλης μισή ώρα καβαλα πάνω στη νέα του enduro μοτοσυκλέτα, δεν έχει νόημα.
Αν θεωρείς όμως ότι κάτι που έχεις να πεις θα θεωρηθεί cheap shot, βάρα ελεύθερα. Από το να το κρατάς μέσα σου και να θεωρείς ότι σε κριτικαρω ή ότι σου επιτίθεμαι επειδή κάτι στο παρελθόν σε ενόχλησε, βγάλετε και ξαλάφρωσε.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.012
αλλά ουτε και τώρα που μου τα λες τα καταλαβαίνω
Βρες μια κολώνα και από πίσω να έχει ένα σταθερό εμπόδιο, τοίχο πχ.

Κλείσε το ένα μάτι και προσπάθησε να καταλάβεις την απόσταση ανάμεσα στην κολώνα και τον τοίχο. Μετά κάνε το ίδιο και με τα δύο μάτια εστιάζοντας στο ίδιο ακριβώς σημείο.

Βάλε και τις δύο παλάμες για παροπίδες και κλείνε τη μία.
 

Μηνύματα
12.494
Reaction score
14.648
Απλά ανάφερα ότι προτιμώ την ουδετεροτητα και αυτός είναι ο λόγος που δεν μου αρέσουν οι λάμπες. Δεν καταλαβαίνω γιατί θίγεσαι, αφού το είπα καθαρά σαν σύνδεση με τις προτιμήσεις μου στο τρόπο που ακούω μουσική. Επιπλέον, δεν σχολίασα τους κουλτουριάρηδες θεατές, αλλά τους άνευ λογου κουλτουριάρηδες συντελεστές μιας ταινίας. Δεν έχω πρόβλημα να στοχαστω βλέποντας μια ταινία, αλλά π.χ να με κοιτάζει ο Σερβεταλης μισή ώρα καβαλα πάνω στη νέα του enduro μοτοσυκλέτα, δεν έχει νόημα.
Αν θεωρείς όμως ότι κάτι που έχεις να πεις θα θεωρηθεί cheap shot, βάρα ελεύθερα. Από το να το κρατάς μέσα σου και να θεωρείς ότι σε κριτικαρω ή ότι σου επιτίθεμαι επειδή κάτι στο παρελθόν σε ενόχλησε, βγάλετε και ξαλάφρωσε.
Ναι την ξέρω την αποψή σου. Την λες με κάθε ευκαιρία και συνεχώς σε όλα τα πόστ σου. Κανένα πρόβλημα δεν έχω με τις επιλογές σου, και όταν σε πειράζω είναι απλώς για πείραγμα, όχι με σκοπό να πείσω γαι κάτι.

Ο Σερβετάλης είναι καλός ηθοποιός, πλησιάζει το method acting. Εαν αυτό που είδες δεν σου άρεσε , δεν φταίει αυτός, θα υπακούει στις εντολές και αίσθηση που έχει ο σκηνοθέτης. Η άποψη σου δεν μας ενδιαφέρει, ούε η δική μου. Λέμε για ενδεχόμενες διαφορές φιλμ και digital και που μπορεί να οφείλεται. Μπορεί κάποιος να γυρίζει σε digital και πάλι να έχει αργά πλάνα. εξ ου και η "επιθεσή" σε αυτα που είπες.

Εγω απλώς ρώτησα για μια αίσθηση που έχω σαν θεατής και επιβεβαιωνεται και απο την άποψη της πλειοψηφίας των σκηνοθετών .... που μπορεί να οφείλεται. Μπορεί να μη ξέρω που οφείλεται αλλά ξέρω σίγουρα που δεν οφείλεται, Ενα εκ των οποίων είναι αυτό που λές εσυ : ότι είναι κουλτουριάρηδες . Και άλλα όπως τo mass palcebo, συνήθεια κλπ.

Μάλιστα είναι τόσο off που ευτυχώς δεν είμαι σκηνοθέτης.
 

Μηνύματα
12.494
Reaction score
14.648
Παιδιά! Μην ξεχνάτε πως το audio δεν είναι τέχνη.

Αλλά ας ξεκινήσουμε από τα βασικά.

1. Δεν υπάρχει Αη Βασίλης.
2. Η όρκα είναι δελφίνι.
3. Το μαύρο δεν είναι χρώμα.
4. ...
Το audio μπορεί να μην είναι τέχνη αλλά αυτός που το ακούει, πρέπει να μπορεί να την κατανοεί αλλά και τα μηνύματα της. Όσο πιο βαθιά την κατανοεί ή μπορεί να την νοιώσει τόσο πιο καλές πιθανότητες έχει να εκτιμήσει και ενα σύστημα αναπαραγωγής στο τι μπορεί να του προσφέρει ή να μην του προσφέρει και τι μετράει για αυτόν περισσότερο όταν δεν μπορεί να τα έχει όλα.

1. Ο Αη Βα΄σιλς δεν έχει σημασία εαν υπάρχει ή όχι. Σημασία έχει τι αποτελεί για την φαντασία ενός παιδιού.
2. Η Όρκα ξέρει ή δεν ξέρει κάποιος τι είδους είναι, το συναίσθημα που θα προκαλέσει σε κάποιον όταν την δει είναι πιθανόν παρόμοιο και εαν δεν είναι δεν αξαρτάται τόσο στην γνώση του εαν είναι ή δεν είναι όρκα. Ισα ισα εαν ξέρεις ότι είναι δελφίνι θα την θεωρήσεις φιλική , γιατι έστι σου μάθανε για τα δελφίνια και αθ την πατήσεις.
3. Πρέπει να ξέρεις τι είναι το χρώμα όμως για να καταλάβεις τι είναι το μαύρο (η απουσία του).
 
Last edited:

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.918
Reaction score
12.572
Βρες μια κολώνα και από πίσω να έχει ένα σταθερό εμπόδιο, τοίχο πχ.

Κλείσε το ένα μάτι και προσπάθησε να καταλάβεις την απόσταση ανάμεσα στην κολώνα και τον τοίχο. Μετά κάνε το ίδιο και με τα δύο μάτια εστιάζοντας στο ίδιο ακριβώς σημείο.

Βάλε και τις δύο παλάμες για παροπίδες και κλείνε τη μία.
Μετά κάνε το ίδιο και με τα αυτιά, ακούγοντας κάποιο σοβαρό σύστημα.
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Το audio μπορεί να μην είναι τέχνη αλλά αυτός που το ακούει, πρέπει να μπορεί να την κατανοεί αλλά και τα μηνύματα της. Όσο πιο βαθιά την κατανοεί ή μπορεί να την νοιώσει τόσο πιο καλές πιθανότητες έχει να εκτιμήσει και ενα σύστημα αναπαραγωγής στο τι μπορεί να του προσφέρει ή να μην του προσφέρει και τι μετράει για αυτόν περισσότερο όταν δεν μπορεί να τα έχει όλα.

1. Ο Αη Βα΄σιλς δεν έχει σημασία εαν υπάρχει ή όχι. Σημασία έχει τι αποτελεί για την φαντασία ενός παιδιού.
2. Η Όρκα ξέρει ή δεν ξέρει κάποιος τι είδους είναι, το συναίσθημα που θα προκαλέσει σε κάποιον όταν την δει είναι πιθανόν παρόμοιο και εαν δεν είναι δεν αξαρτάται τόσο στην γνώση του εαν είναι ή δεν είναι όρκα. Ισα ισα εαν ξέρεις ότι είναι δελφίνι θα την θεωρήσεις φιλική , γιατι έστι σου μάθανε για τα δελφίνια και αθ την πατήσεις.
3. Πρέπει να ξέρεις τι είναι το χρώμα όμως για να καταλάβεις τι είναι το μαύρο (η απουσία του).
Έχεις φοβερό οίστρο τελευταία. Μου θυμίζεις impreza sti που «σπέρνει»….😁😁
 


Μηνύματα
7.270
Reaction score
11.818
Το audio μπορεί να μην είναι τέχνη αλλά αυτός που το ακούει, πρέπει να μπορεί να την κατανοεί αλλά και τα μηνύματα της. Όσο πιο βαθιά την κατανοεί ή μπορεί να την νοιώσει τόσο πιο καλές πιθανότητες έχει να εκτιμήσει και ενα σύστημα αναπαραγωγής στο τι μπορεί να του προσφέρει ή να μην του προσφέρει και τι μετράει για αυτόν περισσότερο όταν δεν μπορεί να τα έχει όλα.

1. Ο Αη Βα΄σιλς δεν έχει σημασία εαν υπάρχει ή όχι. Σημασία έχει τι αποτελεί για την φαντασία ενός παιδιού.
2. Η Όρκα ξέρει ή δεν ξέρει κάποιος τι είδους είναι, το συναίσθημα που θα προκαλέσει σε κάποιον όταν την δει είναι πιθανόν παρόμοιο και εαν δεν είναι δεν αξαρτάται τόσο στην γνώση του εαν είναι ή δεν είναι όρκα. Ισα ισα εαν ξέρεις ότι είναι δελφίνι θα την θεωρήσεις φιλική , γιατι έστι σου μάθανε για τα δελφίνια και αθ την πατήσεις.
3. Πρέπει να ξέρεις τι είναι το χρώμα όμως για να καταλάβεις τι είναι το μαύρο (η απουσία του).
Ναι,αλλά η μουσική είναι μουσική και σημασία έχει αυτό που έχει παιχτεί και έχει γραφτεί στο μέσο που ακούμε. Τα μηχανάκια μας δεν είναι μουσικά όργανα, είναι μέσα αναπαραγωγής.
1. Όταν ο μουσικός παίζει τιμές, τις παίζει για κάποιο λόγο. Το ίδιο και τις παύσεις. Κάθε μουσικός μπορεί να μεταβάλει τις τιμές σε σχέση με τη παρτιτούρα, αλλά θα το κάνει για να δώσει έμφαση, συναίσθημα. Αυτό όμως είναι δουλειά του μουσικού και όχι του συστήματος αναπαραγωγής.
2. Κάθε ενορχήστρωση αποτελείται από συγκεκριμένα όργανα. Δεν είναι όργανο ούτε το φύσημα, ούτε η ανάδραση, ούτε το κρατς κρουτς ποπ.
3. Για να εκτιμήσει κάποιος τη σιωπή, πρέπει σαφώς να έχει και ήσυχο σύστημα.

Άδικα λοιπόν υπονοείς ότι δεν εκτιμώ τη μουσική γιατί επειδή ακριβώς και την εκτιμώ και τη σέβομαι, γι'αυτο και
α) κλίνω στον ουδέτερο τρόπο αναπαραγωγής,
β) λατρεύω τη φυσική μουσική, προερχόμενη από τα ίδια τα όργανα και κατά προτίμηση χωρίς να παρεμβαλονται μηχανήματα (όπως είπα και νωρίτερα).
 

Μηνύματα
12.494
Reaction score
14.648
Έχεις φοβερό οίστρο τελευταία. Μου θυμίζεις impreza sti που «σπέρνει»….😁😁
Έκανα update. :D
Μπα, μόνο λάστιχο καίει :laugh:
Θα λήξει το update. Έχει προβλήματα, θα φορτώσω το προηγούμενο λογισμικό, ευτυχώς το έχω σωσμένο (πλέον αυτόματα, όχι όπως παλιά). :D
 

Μηνύματα
12.494
Reaction score
14.648
Ναι,αλλά η μουσική είναι μουσική και σημασία έχει αυτό που έχει παιχτεί και έχει γραφτεί στο μέσο που ακούμε. Τα μηχανάκια μας δεν είναι μουσικά όργανα, είναι μέσα αναπαραγωγής.
1. Όταν ο μουσικός παίζει τιμές, τις παίζει για κάποιο λόγο. Το ίδιο και τις παύσεις. Κάθε μουσικός μπορεί να μεταβάλει τις τιμές σε σχέση με τη παρτιτούρα, αλλά θα το κάνει για να δώσει έμφαση, συναίσθημα. Αυτό όμως είναι δουλειά του μουσικού και όχι του συστήματος αναπαραγωγής.
2. Κάθε ενορχήστρωση αποτελείται από συγκεκριμένα όργανα. Δεν είναι όργανο ούτε το φύσημα, ούτε η ανάδραση, ούτε το κρατς κρουτς ποπ.
3. Για να εκτιμήσει κάποιος τη σιωπή, πρέπει σαφώς να έχει και ήσυχο σύστημα.

Άδικα λοιπόν υπονοείς ότι δεν εκτιμώ τη μουσική γιατί επειδή ακριβώς και την εκτιμώ και τη σέβομαι, γι'αυτο και
α) κλίνω στον ουδέτερο τρόπο αναπαραγωγής,
β) λατρεύω τη φυσική μουσική, προερχόμενη από τα ίδια τα όργανα και κατά προτίμηση χωρίς να παρεμβαλονται μηχανήματα (όπως είπα και νωρίτερα).
Δεν είπα ότι δεν εκτιμάς την μουσική. Δεν είπα τίποτε για τα μηχανήματα. Δεν είπα τίποτε απο αυτ'α που λές.

Είπα για τον αποδέκτη (άνθρωπο) αυτής της οποιας αναπαραγωγής.

Όσον αφορά την σιωπή, φυσικά και αυτή έχει τον ¨ηχο" της. Δεν ξέρω εαν τα γ΄ραφεις όλα αυτά γιατί θέλεις να παραποιείς αυτά που λέω εγω ή απλώς θες να πείς τα δικά σου χα χα. Πάντως δεν διαφωνώ σε αυτά που λές σε τίποτε με μια παρατήρηση το εαν αυτό που έχει επιλέξει ο μηχανικός να ακούς είναι ή δεν είναι "τεχνικά" ουδέτερο και εαν ήταν πως θα σου φαινόταν. Αλλά και πάλι πολυ μικρή παρατήρηση που εύκολα μπορείς να την κάνεις rebuttal τουλάχιστον θεωρητικά.
 

Μηνύματα
1.217
Reaction score
1.750
Το audio μπορεί να μην είναι τέχνη αλλά αυτός που το ακούει, πρέπει να μπορεί να την κατανοεί αλλά και τα μηνύματα της. Όσο πιο βαθιά την κατανοεί ή μπορεί να την νοιώσει τόσο πιο καλές πιθανότητες έχει να εκτιμήσει και ενα σύστημα αναπαραγωγής στο τι μπορεί να του προσφέρει ή να μην του προσφέρει και τι μετράει για αυτόν περισσότερο όταν δεν μπορεί να τα έχει όλα.
Πἀλι καλά που το συμπλήρωσες με το update ;) αλλιώς αλλἰμονὀ μας.
Το ῾῾πολιτικά ορθό῾῾ έχει διαποτίσει και μαζί ισοπεδώσει τα πάντα, παντού.
Δεν έχει κανείς την διάθεση πια, να προβληματιστεί έστω και ελάχιστα. Απλά φορτώνει το πρόγραμμα και μετά αρχίζει να κατηγορεί ότι βρει μπροστά του για τις επιλογές που έκαναν τα pdf αλλἀ τὠρα κλἠθηκε ο ἰδιος να ζἠσει με αυτἐς. Με το ἰδιο πρὀγραμμα κατεβἀζει και τις απαντἠσεις του, με το ἰδιο θα επιλἐξει πολὐ πιο σοβαρἀ πρἀγματα στη ζωἠ. Δεν εἰναι να απορεἰ κανεἰς γιατἰ παραμἐνουμε ελλειματικοἰ να σερνὀμαστε απὀ το ανεκπλἠρωτο ως την αιωνιὀτητα.
Μπα, μόνο λάστιχο καίει :laugh:
Να δω πὀσο θα αντέξει ακόμα να σπαταλιέται και να μοιράζει. Οὐτε από κάτω δεν τα μαζεύει κανείς σας. Εκτός της απέχθειἀς μου, για την άκρως συστημική συλλογικότητἀ σας, έχω χαιρετίσει από καιρό. Δεν μου περισσεύει τίποτα για εδώ.
απλώς θες να πείς τα δικά σου χα χα.
Χα, χα :( Ακριβώς !
Τι να σου πω βρε αδερφέ @thva
Καλό κουράγιο.
]
 


Μηνύματα
7.270
Reaction score
11.818
εαν αυτό που έχει επιλέξει ο μηχανικός να ακούς είναι ή δεν είναι "τεχνικά" ουδέτερο και εαν ήταν πως θα σου φαινόταν. Αλλά και πάλι πολυ μικρή παρατήρηση που εύκολα μπορείς να την κάνεις rebuttal τουλάχιστον θεωρητικά.
Γνωρίζουμε όλοι φαντάζομαι ότι δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη οδηγία ως προς τη δουλειά των μηχανικών. Ο καθένας ορίζει την εγγραφή με βάση τα δικά του γούστα, τα γούστα των καλλιτεχνών ακόμα και φυσικά, χωρίς ένα standard ούτε καν στα συστήματα monitoring. Αυτό που λέω όμως είναι λίγο διαφορετικό:το σύστημα αναπαραγωγής οφείλει να είναι όσο το δυνατόν πιο ουδέτερο.
 

Μηνύματα
12.494
Reaction score
14.648
Καλό κουράγιο
Είπαμε, θα κάνω ρόλ οφ στο προηγούμενο λογισμικό χα χα.
Πἀλι καλά που το συμπλήρωσες με το update
Νόμιζα ότι εννοούνταν, αλλά λέω κάτσε μπας και παρερμηνευθώ .....

Εντωμεταξύ για να δεις την δύναμη του συναισθήματος στον άνθρωπο , όλα αυτά είναι αποτέλεσμα μιας απογοήτευσης που είχα πολύ πολυ πρόσφατα απο ενα φιλικό μου άτομο. Θα ξεθυμάνω και μετά ο καθένας στο καβούκι του. :D

Όταν αλλάξω κάτι στο σύστημα μου θα σου ζητήσω να έρθεις για γνώμη, εσένα και τον Κο Χρήστο φυσικά (@christos77). :D
Γνωρίζουμε όλοι φαντάζομαι ότι δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη οδηγία ως προς τη δουλειά των μηχανικών. Ο καθένας ορίζει την εγγραφή με βάση τα δικά του γούστα, τα γούστα των καλλιτεχνών ακόμα και φυσικά, χωρίς ένα standard ούτε καν στα συστήματα monitoring. Αυτό που λέω όμως είναι λίγο διαφορετικό:το σύστημα αναπαραγωγής οφείλει να είναι όσο το δυνατόν πιο ουδέτερο.
Να πληρώσω μια περιουσία και να συζητάω 100 χρόνια για να ακούω ουδέτερα το μη ουδέτερο αποτέλεσμα των μηχανικών και παραγωγών χα χα, Ωραία επιστήμη το Χαι Φαι χα χα. Έχει γέλιο. Συν του γεγονότος ότι εαν το κάνανε ουδέτερο μπορεί να μην μου άρεσε κιόλας.... χάος. :D Πάω για ύπνο, αρκετά σας ζάλισα. Ξεθύμανα κιόλας απο το άλλο. χα χα
 
Last edited:

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Εντωμεταξύ για να δεις την δύναμη του συναισθήματος στον άνθρωπο , όλα αυτά είναι αποτέλεσμα μιας απογοήτευσης που είχα πολύ πολυ πρόσφατα απο ενα φιλικό μου άτομο. Θα ξεθυμάνω και μετά ο καθένας στο καβούκι του. :D
Καλά, αυτό είναι κατανοητό. Κι εγώ το έχω πάθει, ανά περιόδους. Μερικές φορές οι δικτιακές κοινότητες γίνονται τόσο οικείες στο "εγώ" μας που νιώθουμε ότι μπορούμε να "ξεσπάμε" σε άτομα που ίσως και να μην έχουμε γνωρίσει ποτέ από κοντά.
 

Μηνύματα
12.494
Reaction score
14.648
Καλά, αυτό είναι κατανοητό. Κι εγώ το έχω πάθει, ανά περιόδους. Μερικές φορές οι δικτιακές κοινότητες γίνονται τόσο οικείες στο "εγώ" μας που νιώθουμε ότι μπορούμε να "ξεσπάμε" σε άτομα που ίσως και να μην έχουμε γνωρίσει ποτέ από κοντά.
Μην με παρεξηγησεις. Αυτά που λέω τα εννοώ. Απλώς είπα τι πυροδότησε αυτον τον οίστρο και συγχρόνως απαντώ σε εσένα και στον @Geoch ότι "καίω λάστιχο". Δεν θα κρατήσει για πολύ δηλαδή , ;) :)
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.111
Reaction score
20.605
Το audio μπορεί να μην είναι τέχνη αλλά αυτός που το ακούει, πρέπει να μπορεί να την κατανοεί αλλά και τα μηνύματα της. Όσο πιο βαθιά την κατανοεί ή μπορεί να την νοιώσει τόσο πιο καλές πιθανότητες έχει να εκτιμήσει και ενα σύστημα αναπαραγωγής στο τι μπορεί να του προσφέρει ή να μην του προσφέρει και τι μετράει για αυτόν περισσότερο όταν δεν μπορεί να τα έχει όλα.
Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου.

Το audio δεν προσφέρει στη μουσική. Αφαιρεί. ΑΦΑΙΡΕΙ.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.710
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top