Eλληνικος θριαμβος στην εκθεση του Μοναχου

Μηνύματα
12.396
Reaction score
14.599
Οσο δεν ανακατεύεσαι με στούδια και ηχογραφήσεις κάνε ότι θες.
Αμα όμως αρχίσεις τα έτσι και τα γιουβέτσι σε ηχογραφήσεις ,να ξες ,θα σε πυροβολήσω στεγνά.
Εμένα το μπάσσο μου, μου αρέσει ζουμερό, στρογγυλό και ογκώδες και να μην βαράει σαν σφυρί, να σβήνει γρήγορα αλλά να αφήνει ουρά (αυτά τα δυο τελευταία δεν είναι αντικρουόμενα μεταξύ τους). Τα στούδια ας κάνουν ότι θέλουν. :D
 


Μηνύματα
12.396
Reaction score
14.599
Το ογκώδες το κατανοώ, το στρογγυλό και ζουμερό αδυνατώ.
Μήπως θα βοηθούσε ο χαρακτηρισμός κρουστό ,αντί του ζουμερό ?
Για το ηλεκτρικο λέω.
 

K

kimon

Guest
Παιδιά! Μην ξεχνάτε πως το audio δεν είναι τέχνη.

Αλλά ας ξεκινήσουμε από τα βασικά.

1. Δεν υπάρχει Αη Βασίλης.
2. Η όρκα είναι δελφίνι.
3. Το μαύρο δεν είναι χρώμα.
4. ...
4. Δεν υπάρχει σημείο G (Συμπληρώνω εγώ).
 


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.217
Reaction score
26.978
Μη συγχέετε την παραγωγή του αρχείου με την αναπαραγωγή του. Οι όποιες ουρές, καθυστερήσεις και οτιδήποτε άλλο υπάρχουν ήδη στο αρχείο. Η αναπαραγωγή πρέπει να είναι ακριβής, όχι να προσθέτουμε επιπλέον τεχνουργήματα.
 

Μηνύματα
12.396
Reaction score
14.599
Δεν μπερδεύουμε τίποτε. Η σωστή αναπαραγωγή θα πρέπει να μπορεί να αποτυπώνει τις ουρές (που κανονικά πρέπει να υπάρχουν αλλά μπορεί και να μην υπάρχουν). Εαν υπάρχουν και όταν υπάρχουν στην εγγραφή το τρανσιστορ (κάποια , πολλά ?) τις κόβει. Αυτό δεν είναι σωστό.
 

K

kimon

Guest
Εμένα το μπάσσο μου, μου αρέσει ζουμερό, στρογγυλό και ογκώδες και να μην βαράει σαν σφυρί, να σβήνει γρήγορα αλλά να αφήνει ουρά (αυτά τα δυο τελευταία δεν είναι αντικρουόμενα μεταξύ τους). Τα στούδια ας κάνουν ότι θέλουν. :D
(Μη τα βάλετε μαζί μου, είναι θέμα συνειρμού)
Τα σιλικονούχα βαράνε; Έχει κάποιος εμπειρία; (Δεν αναφέρομαι στα μπάσα, έτσι; )
 

Μηνύματα
12.396
Reaction score
14.599
(Μη τα βάλετε μαζί μου, είναι θέμα συνειρμού)
Τα σιλικονούχα βαράνε; Έχει κάποιος εμπειρία; (Δεν αναφέρομαι στα μπάσα, έτσι; )
Το ρυθμίζουν (και) αυτό. χα χα εαν και δεν έχω τετοιες εμπειρίες. Μόνο φυσικές χα χα
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.217
Reaction score
26.978
Δεν μπερδεύουμε τίποτε. Η σωστή αναπαραγωγή θα πρέπει να μπορεί να αποτυπώνει τις ουρές (που κανονικά πρέπει να υπάρχουν αλλά μπορεί και να μην υπάρχουν). Εαν υπάρχουν και όταν υπάρχουν στην εγγραφή το τρανσιστορ (κάποια , πολλά ?) τις κόβει. Αυτό δεν είναι σωστό.
Έγραψα ότι η αναπαραγωγή πρέπει να είναι ακριβής. Ότι τα τρανζίστορς τίς κόβουν από πού προκύπτει?
 

Μηνύματα
27.207
Reaction score
25.182
Δεν μπερδεύουμε τίποτε. Η σωστή αναπαραγωγή θα πρέπει να μπορεί να αποτυπώνει τις ουρές (που κανονικά πρέπει να υπάρχουν αλλά μπορεί και να μην υπάρχουν). Εαν υπάρχουν και όταν υπάρχουν στην εγγραφή το τρανσιστορ (κάποια , πολλά ?) τις κόβει. Αυτό δεν είναι σωστό.
Τίποτα δεν κόβει το τρανζίστορ . Που το είδες αυτό ?
Απεναντίας ότι υπάρχει στο πετάει στη μούρη ξεκάθαρα και ξεδιάντροπα.
Garbage in garbage out που λένε και οι φίλοι σου οι εγγλέζοι .
Η λυχνία από την άλλη ωραιοποιεί στρογγυλεύει καθυστερεί καταστάσεις .
 

Μηνύματα
12.396
Reaction score
14.599
Έγραψα ότι η αναπαραγωγή πρέπει να είναι ακριβής. Ότι τα τρανζίστορς τίς κόβουν από πού προκύπτει?
Οτι δεν κάνουν κατα την γνώμη μου ακριβη αναπαραγωγή στον τομέα αυτόν. :D
Τίποτα δεν κόβει το τρανζίστορ . Που το είδες αυτό ?
Απεναντίας ότι υπάρχει στο πετάει στη μούρη ξεκάθαρα και ξεδιάντροπα.
Garbage in garbage out που λένε και οι φίλοι σου οι εγγλέζοι .
Η λυχνία από την άλλη ωραιοποιεί στρογγυλεύει καθυστερεί καταστάσεις .
Η λυχνία που είναι Class A καθυστερεί ? χα χα. Τι άλλο θα ακούσω ? χα χα
 


Μηνύματα
27.207
Reaction score
25.182
Οσον αφορά στην ΤΑΞΗ Α , είναι μία πονεμένη ιστορία του παρελθόντος , όπου οι μηχανικοί ήταν αναγκασμένοι να καταφύγουν σε αυτήν την τοπολογία λόγω των αργών λυχνιών και τρανζίστορς πρώτων γενεών .
Δεν συντρέχει κανένας λόγος πλέον για ΤΑΞΗ Α .
Τα διπολικά τρανζίστορς έχουν γίνει τόσο γρήγορα , ft 60 mhz , τα ισχύος , τα drivers πάνε και 200mhz , που δεν χρειάζεται να καταφύγει κανείς στην Τάξη Α. Ασε που καίει τον άμπακο και το καλόκαίρι χρειάζεται και κλιματιστικό.
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
Εμένα το μπάσσο μου, μου αρέσει ζουμερό, στρογγυλό και ογκώδες και να μην βαράει σαν σφυρί, να σβήνει γρήγορα αλλά να αφήνει ουρά (αυτά τα δυο τελευταία δεν είναι αντικρουόμενα μεταξύ τους). Τα στούδια ας κάνουν ότι θέλουν. :D
Ε οχι και ουρα ρε παλλικαρι....σκεψου ενα γρηγορο μπασατο κομματι και να διαδεχεται η μια ουρα την αλλη....ωρε πουστη μου θρηνος και οδυρμος θα ειναι ρε συ....μια συνεχομενη βουη θα ειναι λες και ακους Trap σε καμια υπογα στην Κυψελη....βαστιγου λιγο καλε με τις ουρες...:):):):p:D
 

Μηνύματα
12.396
Reaction score
14.599
Οσον αφορά στην ΤΑΞΗ Α , είναι μία πονεμένη ιστορία του παρελθόντος , όπου οι μηχανικοί ήταν αναγκασμένοι να καταφύγουν σε αυτήν την τοπολογία λόγω των αργών λυχνιών και τρανζίστορς πρώτων γενεών .
Δεν συντρέχει κανένας λόγος πλέον για ΤΑΞΗ Α .
Τα διπολικά τρανζίστορς έχουν γίνει τόσο γρήγορα , ft 60 mhz , τα ισχύος , τα drivers πάνε και 200mhz , που δεν χρειάζεται να καταφύγει κανείς στην Τάξη Α. Ασε που καίει τον άμπακο και το καλόκαίρι χρειάζεται και κλιματιστικό.
Δηλαδή όλοι προσπαθούν να πλησιάσουν αυτήν για σωστή ταχύτητα. Τα διακοπτικά με τις πόσες χιλιάδες φορες ανοιγόκλειμα καλά κάνουν (δεν είναι όλα έτσι όμως ακόμη και σήμερα) Δεν υπάρχουν αργές λυχνίες. Η μετάδοση είναι σε ταχύτητες μετάδοσης ηλεκτρονιών. Δημιουργούν και πλάσμα μέσα μερικές ασχέτως τι νομίζει ακόμη και ο Bhutia που έγραψε εκτόπλασμα χα χα. Για αυτό και μετράμε έκλυση ακτίνων Χ σε απόσταση mm βέβαια. Οποιά αργοπορία είναι απο τον μετασηματιστή και πάλι εαν οδηγεί ακατάλληλα ηχεία.

Να καιει δεν μας πειράζει έχουμε ζέστη τον χειμώνα. Το καλοκαίρι ακούμε μοσφετ χα χα. ή βαζουμε κλιματιστικό. ή δεν ακούμε γιατί είμαστε παραλία και για καφε :D

Η κλαση λειτοργίας είναι μόνο μια. Η κλάση Α. Οι άλλες δεν υφίστανται, είναι παράγωγα αυτής για να συνεννουμαστε μεταξύ μας.

Διακοπτικά μοσφετ >100.000 /sec χρησιμοποιούνται και στις λάμπες με πολύ καλά αποτελέσματα (αλλα για άλλους λόγους).
 
Last edited:

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
Σοφές κουβέντες σοβαρών ανδρών.
Ελα μου ντε ρε φιλε.....οι ΜΤΧ φταινε για ολα.....τη βρηκαμε τη λυση....
Απο @rh1d1@ γεματοος ο τοπος... Μονον στο AV Site ομως πακοσμιως!
Αφου δεν σου κανει το Avsite φυγε μονος σου βρε και ασε μας στα σκοταδια ...αντε να δωσεις αλλου τα φωτα σου (τα σβηστα)μπας και λυτρωσεις καμια αλλη παρεα....φυγε βρε με το κεφαλι ψηλα
 
Last edited:

Μηνύματα
12.396
Reaction score
14.599
Ελα μου ντε ρε φιλε.....οι ΜΤΧ φταινε για ολα.....τη βρηκαμε τη λυση....

Αφου δεν σου κανει το Avsite φυγε μονος σου βρε και ασε μας στα σκοταδια ...αντε να δωσεις αλλου τα φωτα σου (τα σβηστα)μπας και λυτρωσεις καμια αλλη παρεα....φυγε βρε με το κεφαλι ψηλα
Και εσύ για οπαδός της λάμπας μου φαίνεσαι. :D :D
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
Και εσύ για οπαδός της λάμπας μου φαίνεσαι. :D :D
Ειχα και απο αυτες ρε φιλος...στην προενισχυση ..δεν λεω καλα περασαμε ειδικα με 6Η30-DR Supertube NOS και 5U4GB RECTIFIERS αλλα τα τρανζιστορια με εχουν κερδισει ρε παλλικαρα...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Δηλαδή όλοι προσπαθούν να πλησιάσουν αυτήν για σωστή ταχύτητα. Τα διακοπτικά με τις πόσες χιλιάδες φορες ανοιγόκλειμα καλά κάνουν (δεν είναι όλα έτσι όμως ακόμη και σήμερα) Δεν υπάρχουν αργές λυχνίες. Η μετάδοση είναι σε ταχύτητες μετάδοσης ηλεκτρονιών. Δημιουργούν και πλάσμα μέσα μερικές ασχέτως τι νομίζει ακόμη και ο Bhutia που έγραψε εκτόπλασμα χα χα. Για αυτό και μετράμε έκλυση ακτίνων Χ σε απόσταση mm βέβαια. Οποιά αργοπορία είναι απο τον μετασηματιστή και πάλι εαν οδηγεί ακατάλληλα ηχεία.

Να καιει δεν μας πειράζει έχουμε ζέστη τον χειμώνα. Το καλοκαίρι ακούμε μοσφετ χα χα. ή βαζουμε κλιματιστικό. ή δεν ακούμε γιατί είμαστε παραλία και για καφε :D

Η κλαση λειτοργίας είναι μόνο μια. Η κλάση Α. Οι άλλες δεν υφίστανται, είναι παράγωγα αυτής για να συνεννουμαστε μεταξύ μας.

Διακοπτικά μοσφετ >100.000 /sec χρησιμοποιούνται και στις λάμπες με πολύ καλά αποτελέσματα (αλλα για άλλους λόγους).
Άμα είμαστε σφυριά,τότε τείνουμε ν'αντιμετωπίζουμε όλα τα ζητήματα σα να ήταν αυτά...καρφιά. :sneaky:
(χωρίς να λογαριαζόταν το κοιμισμένο ποντίκι που γράφει σα να έχει...πιινέζες στα πλήκτρα)
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.563
Μηνύματα
2.865.678
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top