Eλληνικος θριαμβος στην εκθεση του Μοναχου


Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Εχεις ακούσει ντράμς από κοντά ποτέ σου?
Ξέρεις πόσο γρήγορα σβήνει η μποτιά?
Κόντρα μπάσσο , το ίδιο .
Τα αληθινά όργανα παίζουν πολύ γρήγορα και σχεδόν υπεραποσβαίνουν θα μπορούσε να πεί κανείς.
ΔΕΝ ΈΧΟΥΝ ΤΗΝ ΟΥΡΆ που τους προσδίδουν κάποια αργόσυρτα λαμπάτα ή κάποια ηχεία κουδουνίστρες.
Βρε αγάπη μου τι λες πάλι?
Τα πιατίνια σβήνουν και παρασβήνουν και στη μποτιά που λες στα live καταλαβαίνεις και το δέρμα.
Για άκουσε τα αυτά στα καράλ και μετά μιλάμε πάλι!!
Οτι δεν κάνουν κατα την γνώμη μου ακριβη αναπαραγωγή στον τομέα αυτόν. :D

Η λυχνία που είναι Class A καθυστερεί ? χα χα. Τι άλλο θα ακούσω ? χα χα
Ρε φίλε αν δεν έχει ακούσει ο άλλος σύστημα να νομίζει ότι η φωνή έρχεται από εξω από τον τοίχο σαν να έρχεται από τον Άδη τι να καταλάβει.
Και εγω τραντζιστοράκιας τρελός ήμουνα και το σαγόνι ακόμη δεν έχει κλείσει από λάμπα τάξη άλφα.
Γιατι ΆΚΟΥΣΑΑΑ (Γιάννη)
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.443
Reaction score
15.136
Γιατί ακριβώς τσουβαλιάζετε όλα τα μπάσα και τα kicks;;; :p
Τι πάει να πει σβήνουν ή δε σβήνουν;;;
Ανάλογα με το genre και τα κέφια του καλλιτέχνη/παραγωγού....
Η συσκευή πρέπει να το παίξει όπως γράφτηκε...
 

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Πάντως αυτό το μπάσο το 80 πως το λεν που μας έβαλες την περασμένη εβδομάδα, εμένα δε μου άρεσε.
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.270
Βρε αγάπη μου τι λες πάλι?
Τα πιατίνια σβήνουν και παρασβήνουν και στη μποτιά που λες στα live καταλαβαίνεις και το δέρμα.
Για άκουσε τα αυτά στα καράλ και μετά μιλάμε πάλι!!

Ρε φίλε αν δεν έχει ακούσει ο άλλος σύστημα να νομίζει ότι η φωνή έρχεται από εξω από τον τοίχο σαν να έρχεται από τον Άδη τι να καταλάβει.
Και εγω τραντζιστοράκιας τρελός ήμουνα και το σαγόνι ακόμη δεν έχει κλείσει από λάμπα τάξη άλφα.
Γιατι ΆΚΟΥΣΑΑΑ (Γιάννη)
Αγάπη ! ξέρω τι λέω . Πολύ καλά.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Βρε αγάπη μου τι λες πάλι?
Τα πιατίνια σβήνουν και παρασβήνουν και στη μποτιά που λες στα live καταλαβαίνεις και το δέρμα.
Για άκουσε τα αυτά στα καράλ και μετά μιλάμε πάλι!!

Ρε φίλε αν δεν έχει ακούσει ο άλλος σύστημα να νομίζει ότι η φωνή έρχεται από εξω από τον τοίχο σαν να έρχεται από τον Άδη τι να καταλάβει.
Και εγω τραντζιστοράκιας τρελός ήμουνα και το σαγόνι ακόμη δεν έχει κλείσει από λάμπα τάξη άλφα.
Γιατι ΆΚΟΥΣΑΑΑ (Γιάννη)
Η φωνή άδει και ακούγεται σαν ερχόμενη από τον...Άδη.Like a bird on a wire with a lot of...pain - για να παραφράσουμε και τον αείμνηστο Leonard.
Φυτικό,οργανικό και από βιολογική καλλιέργεια... :sneaky:
 

Μηνύματα
12.504
Reaction score
14.653
Άμα είμαστε σφυριά,τότε τείνουμε ν'αντιμετωπίζουμε όλα τα ζητήματα σα να ήταν αυτά...καρφιά. :sneaky:
(χωρίς να λογαριαζόταν το κοιμισμένο ποντίκι που γράφει σα να έχει...πιινέζες στα πλήκτρα)
Κοίτα τώρα ποιό είναι το θέμα. Μιλάει ο μάστερ της αλληγορίας και μεταφοράς (εσύ) με τον χειρότερο άνθρωπο να την κατανοήσει, που έχει περάσει ποτέ απο τη ύπαρξη της ζωής στον πλανήτη, μη σου πω και προηγούμενων πολιτισμών ή επόμενων και που δεν ήταν, κιόλας, ούτε έπρεπε να είναι στην εκπαίδευσή του (εμένα). Φιλοσοφικά δε, η χρήση αλληγοριών κλπ στη ζωή θεωρώ ότι ενω είναι ενας τέλεια εμπειρικός τρόπος να προσατεύει κάποιος τον εαυτό του,, δε νομίζω να βοηθά στην εξέλιξη πραγμάτων, γνώσης και του εαυτού του και γύρων του. Η σύγκρουση με σεβασμό πάντα είναι ο Δυτικός τρόπος εκπαίδευσης. Βέβαια, δεν είμαι σίγουρος , δεν το έχω σκεφτεί καλά καθώς υπάρχει και η θεωρία ότι ένας δάσκαλος, υψηλού επιπέδου δεν είναι να κάνει αυτά που αναφέρω αλλά να δίνει μια μικρή σπρωξιά σε κάποιον και να τον αφήνει να "πετάξει".

Having said that, έκανα προσπάθεια και όσον αφορά έμενα και το μέρος που μου αναλογεί όσον αφορά το "σφυρί" , μπορεί όντως να έχω παρερμηνεύσει κάποιες απο τις αλληγορίες σου σαν καρφιά (ίσως και αυτήν) αλλά όπως καταλαβαίνεις, εαν ο άλλος δεν θέλει να σου αποκαλυφθεί, δεν τον γνωρίζεις ποτέ. Η ένστασή μου είναι ότι θα περίμενα μεγαλύτερη "μάχη" απο εναν αξιόλογο άνθρωπο και με γνώσεις στο να αποκαλύπτεται η "αλήθεια". Βέβαια δεν θα κρίνω εγω τον όποιο αγώνα δίνει ο καθένας και πως. Απλώς σου εξηγώ την κατάσταση και το χάος.

Και ενω όλους σας απασχολεί το σφυρί και άλλα σημαντικά , εμένα με απασχολούν άλλα που τα θεωρώ πιο σημαντικά στο audio. Για να μην βάζουμε φιλοσοφικά κείμενα λοιπόν αλλά πιο απλές (άλλα όχι ποπ) προσεγγίσεις, που μπορεί ο καθένας να αντιληφθεί και ακολουθήσει σε ενα μέτρο, σου προτείνω τα παρακάτω θέματα πρός σκέψη, τα οποία είναι και σε αντίθεση με το 90 % των συμμετεχόντων στο σάιτ φαντάζομαι, ωστε να δεις και την απόκλιση. Σου βάζω και ποιός τα λέει (για να πεταχτεί και όλο κάποιος να πει για "επικληση σε αυθεντία" και πλέον να σκάσω στα γέλια, όπως το mass placebo και διάφορα άλλα). ¨Εψαξα στα γρήγορα να βρω εναν άξιόπιστο, γνώστη που τα λέει απλά. Το μόνο που λυπάμαι είναι ότι ο Κος Χρήστος δεν ξέρει Αγγλικά να τα ακούσει (όχι γιατί δεν τα ξέρει αλλά τον έχετε κλονίσει εδω τον άνθρωπο και ίσως αμβιβάλλει). @christos77. Στο επίπεδο που είσαι και έχεις κατακτήσει καιρός είναι να ασχοληθείς με αυτά και ας θα σου βάζω μόνο εγω like και ο Κος Χρήστος χα χα.


Πόλεμος μεταξύ Μουσικής και Μαθηματικών - Αλγόριθμοι και τι μένει απέξω.

Streaming - το κακό στην διατήρηση του αρχειακου υλικού, όγκος δισκογραφίας, και εξερεύνηση νέας, ο ρόλος των πραγματικών collectors που να πω την αλήθεια και εγω δεν είχε σε εκτίμηση.

Απο που προκύπτει ιστορικά η ντροπή που νοιώθουμε να ακούμε ή όχι κάποια είδη μουσικής ή όχι.
Τί λες μωρέ;
Άσε με εμένα, τρελός είμαι ότι θέλω λέω. :D
Αγάπη ! ξέρω τι λέω . Πολύ καλά.
Καλά με αυτά που λες, βλέπω να σε κόβει ο Κος Χρήστος @christos77 τον Ιούλιο στις εξέτάσεις. :D Τώρα δεν μιλάει, για να μην τστιστείς και δεν εμφανιστείς στις εξετάσεις.:D

Θέλει και ο @wnet λίγα, που δεν έχει καταλάβει γιατί μιλάμε και λέει κάτι για αναπαραγωγές και ότι τα μπερδεύουμε (το είπαν και κανά δυο άλλοι). :)
Βρε αγάπη μου τι λες πάλι?
Τα πιατίνια σβήνουν και παρασβήνουν και στη μποτιά που λες στα live καταλαβαίνεις και το δέρμα.
Για άκουσε τα αυτά στα καράλ και μετά μιλάμε πάλι!!

Ρε φίλε αν δεν έχει ακούσει ο άλλος σύστημα να νομίζει ότι η φωνή έρχεται από εξω από τον τοίχο σαν να έρχεται από τον Άδη τι να καταλάβει.
Και εγω τραντζιστοράκιας τρελός ήμουνα και το σαγόνι ακόμη δεν έχει κλείσει από λάμπα τάξη άλφα.
Γιατι ΆΚΟΥΣΑΑΑ (Γιάννη)
Καλά δεν τα ακούνε όλοι αυτά ? :D Τελικά όλοι κρίνουμε βάση με τον εαυτό μας τους άλλους ε ? xa xa
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Κοίτα τώρα ποιό είναι το θέμα. Μιλάει ο μάστερ της αλληγορίας και μεταφοράς (εσύ) με τον χειρότερο άνθρωπο να την κατανοήσει, που έχει περάσει ποτέ απο τη ύπαρξη της ζωής στον πλανήτη, μη σου πω και προηγούμενων πολιτισμών ή επόμενων και που δεν ήταν, κιόλας, ούτε έπρεπε να είναι στην εκπαίδευσή του (εμένα). Φιλοσοφικά δε, η χρήση αλληγοριών κλπ στη ζωή θεωρώ ότι ενω είναι ενας τέλεια εμπειρικός τρόπος να προσατεύει κάποιος τον εαυτό του,, δε νομίζω να βοηθά στην εξέλιξη πραγμάτων, γνώσης και του εαυτού του και γύρων του. Η σύγκρουση με σεβασμό πάντα είναι ο Δυτικός τρόπος εκπαίδευσης. Βέβαια, δεν είμαι σίγουρος , δεν το έχω σκεφτεί καλά καθώς υπάρχει και η θεωρία ότι ένας δάσκαλος, υψηλού επιπέδου δεν είναι να κάνει αυτά που αναφέρω αλλά να δίνει μια μικρή σπρωξιά σε κάποιον και να τον αφήνει να "πετάξει".

Having said that, έκανα προσπάθεια και όσον αφορά έμενα και το μέρος που μου αναλογεί όσον αφορά το "σφυρί" , μπορεί όντως να έχω παρερμηνεύσει κάποιες απο τις αλληγορίες σου σαν καρφιά (ίσως και αυτήν) αλλά όπως καταλαβαίνεις, εαν ο άλλος δεν θέλει να σου αποκαλυφθεί, δεν τον γνωρίζεις ποτέ. Η ένστασή μου είναι ότι θα περίμενα μεγαλύτερη "μάχη" απο εναν αξιόλογο άνθρωπο και με γνώσεις στο να αποκαλύπτεται η "αλήθεια". Βέβαια δεν θα κρίνω εγω τον όποιο αγώνα δίνει ο καθένας και πως. Απλώς σου εξηγώ την κατάσταση και το χάος.

Και ενω όλους σας απασχολεί το σφυρί και άλλα σημαντικά , εμένα με απασχολούν άλλα που τα θεωρώ πιο σημαντικά στο audio. Για να μην βάζουμε φιλοσοφικά κείμενα λοιπόν αλλά πιο απλές (άλλα όχι ποπ) προσεγγίσεις, που μπορεί ο καθένας να αντιληφθεί και ακολουθήσει σε ενα μέτρο, σου προτείνω τα παρακάτω θέματα πρός σκέψη, τα οποία είναι και σε αντίθεση με το 90 % των συμμετεχόντων στο σάιτ φαντάζομαι, ωστε να δεις και την απόκλιση. Σου βάζω και ποιός τα λέει (για να πεταχτεί και όλο κάποιος να πει για "επικληση σε αυθεντία" και πλέον να σκάσω στα γέλια, όπως το mass placebo και διάφορα άλλα). ¨Εψαξα στα γρήγορα να βρω εναν άξιόπιστο, γνώστη που τα λέει απλά. Το μόνο που λυπάμαι είναι ότι ο Κος Χρήστος δεν ξέρει Αγγλικά να τα ακούσει (όχι γιατί δεν τα ξέρει αλλά τον έχετε κλονίσει εδω τον άνθρωπο και ίσως αμβιβάλλει). @christos77. Στο επίπεδο που είσαι και έχεις κατακτήσει καιρός είναι να ασχοληθείς με αυτά και ας θα σου βάζω μόνο εγω like και ο Κος Χρήστος χα χα.


Πόλεμος μεταξύ Μουσικής και Μαθηματικών - Αλγόριθμοι και τι μένει απέξω.

Streaming - το κακό στην διατήρηση του αρχειακου υλικού, όγκος δισκογραφίας, και εξερεύνηση νέας, ο ρόλος των πραγματικών collectors που να πω την αλήθεια και εγω δεν είχε σε εκτίμηση.

Απο που προκύπτει ιστορικά η ντροπή που νοιώθουμε να ακούμε ή όχι κάποια είδη μουσικής ή όχι.

Άσε με εμένα, τρελός είμαι ότι θέλω λέω. :D

Καλά με αυτά που λες, βλέπω να σε κόβει ο Κος Χρήστος @christos77 τον Ιούλιο στις εξέτάσεις. :D Τώρα δεν μιλάει, για να μην τστιστείς και δεν εμφανιστείς στις εξετάσεις.:D

Θέλει και ο @wnet λίγα, που δεν έχει καταλάβει γιατί μιλάμε και λέει κάτι για αναπαραγωγές και ότι τα μπερδεύουμε (το είπαν και κανά δυο άλλοι). :)

Καλά δεν τα ακούνε όλοι αυτά ? :D Τελικά όλοι κρίνουμε βάση με τον εαυτό μας τους άλλους ε ? xa xa
Δεν είμαστε εμείς που κατέχουμε τη Μουσική,αλλά εκείνη που κανονικά κατέχει εμάς...

Αυτό το μονότονο, το άχρωμο σφυρί, που σβήνει η νότα σε ms, το λέτε μπάσο δηλαδή ? :D :D

Άσε τον Άστρονοτ να απαντήσει, εσυ τι χώνεσαι ? Χώνεσαι μετά, όταν τον πειράξω στο 2ο στάδιο του καταχθόνιου σχεδίου μου να του σπείρω την αμφιβολία. :D Μην έχει και λάθος πρότυπα ο άνθρωπος με τους σφυρομπασοκέφαλους όλους σας εδω μέσα, που έχει μπλέξει χα χα.
 

Μηνύματα
12.504
Reaction score
14.653
Ειχα και απο αυτες ρε φιλος...στην προενισχυση ..δεν λεω καλα περασαμε ειδικα με 6Η30-DR Supertube NOS και 5U4GB RECTIFIERS αλλα τα τρανζιστορια με εχουν κερδισει ρε παλλικαρα...
Ωχ, φίλε Βλάσση, αυτή η 6H30 έχει καταστρέψει κόσμο και που μπαίνει λόγω gain στην προενίσχυση. Προενίσχυση επίσης έχουμε πει , δεν είναι λάμπατος. Μόνο έναν ξέρω που την έκανε να δουλέψει στο κύκλωμα αποδεκτά. Φυσικά μετά το τρανζιστορ σου φάνηκε τέλειο. Και εμένα το ίδιο θα μου φαινότανε . :D
Δεν είμαστε εμείς που κατέχουμε τη Μουσική,αλλά εκείνη που κανονικά κατέχει εμάς...
Αυτή η δήλωση σηκώνει σεντόνι και πάμε άλλου, πέρα και απο την μουσική.
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Η φωνή άδει και ακούγεται σαν ερχόμενη από τον...Άδη.Like a bird on a wire with a lot of...pain - για να παραφράσουμε και τον αείμνηστο Leonard.
Φυτικό,οργανικό και από βιολογική καλλιέργεια... :sneaky:
Δεν θέλω να κουράζω αλλά αφού, επανάληψις μήτηρ πάσης μαθήσεως και ενώ η κολλητή μου είναι νεαρή ωστόσο είναι σοφότατη τελικά!.
"Άς τους άλλους λοιπόν να μιλάνε για αγάπες που painane":rolleyes:
 

Μηνύματα
12.504
Reaction score
14.653
Δεν θέλω να κουράζω αλλά αφού, επανάληψις μήτηρ πάσης μαθήσεως και ενώ η κολλητή μου είναι νεαρή ωστόσο είναι σοφότατη τελικά!.
"Άς τους άλλους λοιπόν να μιλάνε για αγάπες που painane":rolleyes:
Την σοφία μιας γυναίκας ανω των 16 ετών, δεν την φτάνουν 10 ζωές άνδρα χα χα. Λίγο με την εξέλιξη τους μετά αργότερα, έχουν πρόβλημα αλλά και για αυτό υπάρχουν ψυχολογικοί και βιολογικοί εν μέρη λόγοι. :D
 

Μηνύματα
12.504
Reaction score
14.653
Δεν είμαστε εμείς που κατέχουμε τη Μουσική,αλλά εκείνη που κανονικά κατέχει εμάς...
Τώρα είδα το εδιτ σου. Τι μου τα τονίζεις με κόκκινα γράμματα εμένα, θα βγω και απο κάτω δηλαδή, χα χα που το κοροιδεύω το σφυρί ? Εγω απλώς απαντάω σε μια παγκόσμια εδραιωμένη άποψη. Βάλτα με τον παγκόσμιο πληθυσμό. :D Δεν καταλαβαίνεις ότι όλους τους απασχολεί και το κυνηγάνε για καλό. ? Βοηθάει κιόλας με τα modes των χώρων μας χα χα. Όλα καλά. Τι ψάχνεις τώρα ? :D
 



Μηνύματα
12.504
Reaction score
14.653
Δεν πιστεύω να καπνίζεις ? :cautious:
Σε εμένα το λες ? Όχι ποτέ στη ζωή μου, ούτε πίνω.

Εσυ πως πας απο ποτό ? Λίγο όριο στο πείραγμα ε ?
 



Μηνύματα
12.504
Reaction score
14.653
¨Έχουμε και ψυχολογικές διαγνώσεις τώρα απο ειδικούς. :D και ενω βρισκόμαστε σε ανακωχή και φάση επαναπροσδιοροσμού ? ή λάθος ερμηνεύω ? Κηρύχθηκε κανάς πόλεμος χωρίς ειδοποίσηση νωρίτερα ? Αλά σπετσιάλ οπερατσιόν ?

Ελπίζω όχι.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Δεν θέλω να κουράζω αλλά αφού, επανάληψις μήτηρ πάσης μαθήσεως και ενώ η κολλητή μου είναι νεαρή ωστόσο είναι σοφότατη τελικά!.
"Άς τους άλλους λοιπόν να μιλάνε για αγάπες που painane":rolleyes:
Ο μακαρίτης Ωνάσης είχε δηλώσει ότι αν δεν υπήρχαν οι γυναίκες τότε όλα τα λεφτά του κόσμου δεν θα είχαν σημασία...Όποιος θέλει μπορεί να κάνει αναγωγή σε οποιοδήποτε αγαθό της αρεσκείας και του δικού του...πόνου.

Ο ίδιος είμαι πάντως χορτάτος από...πονεμένες αγάπες.:wink:
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.049
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top