Eνδοτικοτητα κεφαλης - συχνοτητα συντονισμου συστηματος... Αληθεια η "αρλουμπες"?

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Μετα "τρως ολους τους ανωμαλους ψηφιολαγνους στην μαπα" που οταν ειχαν πικαπ επαιζε σαν "κλαμπατσιμπανο" να σου λενε για "ανωτερωτητα των ψηφιακων".... Καλα να ειναι καποιος "ασχετος", αλλα να μην θελει να μαθει κι'ολας?
Μόνος σου ξεκίνησες, χωρίς να σε πειράξει κανείς. Η δράση φέρνει και αντίδραση.
 

mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
Μόνος σου ξεκίνησες, χωρίς να σε πειράξει κανείς. Η δράση φέρνει και αντίδραση.
φυγε απο εδω...
Τόσες αρλούμπες μαζεμένες είχα χρόνια να διαβάσω.
Αυτή όμως

Aν καταφερεις (ολοκληρο) το συστημα αναγνωσης να εκβαλει την ενεργεια αστραπιαια, μετα η συχνοτητα συντονισμου βραχιονα-κεφαλης (μονον) δεν εχει σημασια....

με τρέλανε…
Ωραια... τραβα στο Δαφνι λοιπον!
 





Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Έχω πραγματική απορία όμως πώς το record clamp αλλάζει τη συχνότητα συντονισμού βραχίονα-κεφαλής.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
θα παρακαλούσα να αφήσουμε το μέλος μπουκάλι να ξεδιπλώσει τις σκέψεις του ώστε κ να απαντήσει στις όποιες απορίες σας

ευχαριστώ
 

mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
Έχω πραγματική απορία όμως πώς το record clamp αλλάζει τη συχνότητα συντονισμού βραχίονα-κεφαλής.
Δεν εχεις μυαλο, δεν διαβαζεις κιολας πραγματα που εχουν ειπωθει (ιδιον αυτου που δεν εχει μυαλο)...

Δεν υπαρχει συχνοτητα συντονισμου βραχιονα-κεφαλης... Υπαρχει μονο συχνοτητα συντονισμου "συστηματος αναγνωσης" οταν παιζει δισκο (εχει ειπωθει πριν).
 


Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Σοβαρέψου.
Burp.
Δεν εχεις μυαλο, δεν διαβαζεις κιολας πραγματα που εχουν ειπωθει (ιδιον αυτου που δεν εχει μυαλο)...

Δεν υπαρχει συχνοτητα συντονισμου βραχιονα-κεφαλης... Υπαρχει μονο συχνοτητα συντονισμου "συστηματος αναγνωσης" οταν παιζει δισκο (εχει ειπωθει πριν).
Το διάβασα. Ούτε εξηγείς τίποτα ούτε το πιστεύω. Έχεις καμιά αξιόπιστη πηγή να παραθέσεις να διαβάσω κι άλλο;
 

mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
Burp.


Το διάβασα. Ούτε εξηγείς τίποτα ούτε το πιστεύω. Έχεις καμιά αξιόπιστη πηγή να παραθέσεις να διαβάσω κι άλλο;
Θες αξιοπιστη πηγη οτι η συχνοτητα συντονισμου ειναι συχνοτητα του "συστηματος αναγνωσης" και οχι του συνδιασμου βραχιονα-κεφαλης? Googlare το... Δεν ασχολουμαι με ανοητους - χαβαλεδες... Ignore list.
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Ignore list.
Τώρα με πλήγωσες.
Εννοείται το έχω ψάξει το θέμα. Όλοι λάθος τα λένε.


Και η Ortofon:


Και αυτή:


Κρίμα που δε θα διαβάσεις αυτό το post. Προφανώς εσύ κάνεις κάποια άλλη αναζήτηση που εγώ δε γνωρίζω να κάνω. Και δε θες να μου πεις κιόλας. Μπράβο, κέρδισες τις εντυπώσεις μεγάλε πικαπογκουρού.
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Τόσες αρλούμπες μαζεμένες είχα χρόνια να διαβάσω.
Αυτή όμως

Aν καταφερεις (ολοκληρο) το συστημα αναγνωσης να εκβαλει την ενεργεια αστραπιαια, μετα η συχνοτητα συντονισμου βραχιονα-κεφαλης (μονον) δεν εχει σημασια....

με τρέλανε…
Εγώ αντιθέτως έπαθα εγκεφαλικό κοκομπλοκο σε αυτό το σημείο

Ακομα και η χρηση clamp η οχι αλλαζει την συχνοτητα συντονισμου του συστηματος.
Και πρόσεξε, μιλάμε για συχνότητα συντονισμού κεφαλής βραχίονα.

Μλκα παραδινομαι, δεν αντέχω άλλο κάρβουνο. 😜😂🤣
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Τώρα με πλήγωσες.
Εννοείται το έχω ψάξει το θέμα. Όλοι λάθος τα λένε.


Και η Ortofon:


Και αυτή:


Κρίμα που δε θα διαβάσεις αυτό το post. Προφανώς εσύ κάνεις κάποια άλλη αναζήτηση που εγώ δε γνωρίζω να κάνω. Και δε θες να μου πεις κιόλας. Μπράβο, κέρδισες τις εντυπώσεις μεγάλε πικαπογκουρού.
Αυτά βρε συ είναι γνωστά. Άλλο θέλει να πεί ο άνθωπος. Και τα variables (4 τω αριθμώ) που βλέπεις να αναφέρει μόνο, είναι γιατί ασχολείται σαν κατσκευαστής κεφαλών η Ορτοφόν μόνο με το θέμα της κεφαλής και πως αυτή και μόνο μπορεί να επηρρεάσει.
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Και πρόσεξε, μιλάμε για συχνότητα συντονισμού κεφαλής βραχίονα.
Είναι σύστημα λέμε, τί δεν κατάλαβες; Μετράει και τη μάζα του πλατό και του πικάπ και των σκαμπό μου μέσα.
 

toulou

Δικαναλίδης
Μηνύματα
1.389
Reaction score
1.843
Τόσες αρλούμπες μαζεμένες είχα χρόνια να διαβάσω. . .
"Επι λέξει, από τα χείλια μου το άρπαξες ρε μπαγάσα" ήμουν έτοιμος να γράψω, αλλά πρόσεξα οτι το πόσταρες από χθες, ενώ εγώ διαβάζω το νήμα αυτή τη στιγμή.
Ουάααχαχαχ
 

mouseslept

Buckalis Επαγγελματίας
Μηνύματα
425
Reaction score
343
Μετα "τρως ολους τους ανωμαλους ψηφιολαγνους στην μαπα" που οταν ειχαν πικαπ επαιζε σαν "κλαμπατσιμπανο" να σου λενε για "ανωτερωτητα των ψηφιακων".... Καλα να ειναι καποιος "ασχετος", αλλα να μην θελει να μαθει κι'ολας?
Αυτο!
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.125
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top