EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???



Μηνύματα
5
Reaction score
0
Re: Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Μην ξεχνάμε βέβαια ότι είναι ένα linux box και όταν τραβάει απο windows βλέπει αρχεία μέσω samba που σημαινεί πολύ πιο αργή μεταφορά. Έχοντας δοκιμάσει με NFS είδα τεράστια διαφορά. Ερώτηση. Προσπαθώ να εγκαταστήσω τα nmt tools για να βάλω τις εφαρμογές που έχει όπως torrents κτλ . υπάρχει κάποιος αξιόπιστος οδηγός για αυτό το θέμα?
Δες λίγο εδώ μπορεί να βοηθηθείς http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=542937
 

Μηνύματα
35
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Καλημέρα σας. Μετά απο πολύ καιρό καταφέρα και έκανα το εν λόγω μηχάνημα κατεβαστίρη.
Έχω βάλει το transmission επάνω και δείχνει να δουλεύει μια χαρά, βλέπω και απο το browser το transmission μια χαρά και βλέπω και τις ταινίες μέσω streaming μια χαρά( ο υπολογιστής είναι συνδεδεμένος ασύρματα με το router ενώ το egreat ενσύρματα). Πώς μπορώ όμως να πάρω τις ταινίες απο το σκληρό του egreat; Έβαλα έναν εξωτερικό σκληρό στην usb θύρα πήγα στην ταινία την επέλεξα μέσω του file mode πήγα μετά στο εξωτερικό αλλά δεν μου δείχνει επιλογή για αντιγραφή. Δοκίμασα μέσα απο τα windows 7 αφού βλέπω και τους 2 σκληρούς αλλά δεν με αφήνει να αντιγράψω απο τον sata στον εξωτερικό, το αντίστροφο με αφήνει.
Δώστε καμιά λύση γιατί ασύρματα η ταχύτητα στην μεταφορά αρχείων είανι τραγική ( 6 ώρες μια ταινία ).

Ευχαριστώ πολύ
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Παρακαλώ, μήπως κάποιος μπορεί να μου πει πως μπορώ να κάνω recovery σε ένα egreat M34A.
Στο site της egreat, και συγκεκριμένα στα Recovery Tools http://220.231.142.130/en/Support4.asp, γίνεται παραπομπή σε μια κινέζικη σελίδα η οποία λέει ότι η συγκεκριμένη διεύθυνση δεν υπάρχει!!!!
 




Μηνύματα
21
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Καλησπέρα σε όλους , υπάρχει κάπου tutorial για σύνδεση του μηχανήματος ενσύρματα σε δίκτυο (τι ρυθμίσεις χρειάζονται); Θα έχει πρόσβαση έτσι στους κοινόχρηστους φακέλλους του pc; Για ασύρματη λύση, είναι αναγκαία η σύνδεση σκληρού μέσω sata ;
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Καλημέρα σε όλους !! έχω πάρει εδώ και 5 μήνες το EGREAT EG-M33H (είμαι πολύ ευχαριστημένος γενκά!!).όμως προχθές παράγγειλα ένα 3,5 σκληρό για αυτό...το "φορμαρα" και τον κούμπωσα κανονικά μέσα του!(όπως με συμβούλεψε τεχνικός τις εταιρίας που το αγόρασα), όλα ok κατά το ήμισυ... δηλ...παίζει τα αρχεία που του έβαλα από το pc μου.(video-mp3 κτλ....) όμως δεν τον βλέπει καθόλου όταν θέλω να κάνω εγγραφη από την tv !!!!!!!? μου λέει πως η χωρητικότητα δεν υπάρχει !!! αντίθετα όταν κουμπώνω έναν ίδιο σκληρό εξωτερικά μέσο usb όλα παίζουν κανονικά ,και γραφει!!!!!!!!!!!! pleaze αν ξέρει κάτι κάποιος!!!!??????? thanks!!!

Νομίζω ότι μάλλον σου απάντησαν πιο κάτω, αλλά θέλω να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Τον hdd τον συνδέεις στην TV και γράφεις ή στο Egreat ? Αν τον συνδέσεις στο EGREAT, πώς συνδέεις την TV με το κουτι?
 

Μηνύματα
4.869
Reaction score
3.929
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Θα ηθελα αν γνωριζεται καποιο λινκ για να περασω καποιο φιρμγουερ στο M34A. Αυτο που εχω ειναι ενα αρχαιο και τα προβληματα ειναι αρκετα.
 


Μηνύματα
8
Reaction score
1
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

καλημερα παιδια εχω το EG-M34A και το εκανα αναβαθμιση firmware του Pop-Corn A110 οπως εγγραψε ενας φιλος και απο τοτε οι υποτιτλοι ενω εδειχναν κανονικα τωρα δειχνουν αλλαμπουρνεζικα ξερει καπιος γιατι?
Το firmware παντως μπηκε κανονικα
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

μια γρήγορη βοήθεια....
πρόκειται να δωρίσω το EGREAT-M34 μου σε έναν φίλο αλλά εκεί που θα το βάλει δεν εχει ethernet.
οπότε χρειαζόμαστε ένα usb wifi. Ποιό όμως δουλεύει με το EGREAT-M34 ?
μπορεί κάποιος να μου υποδείξει ένα ;

ευχαριστώ εκ των προτέρων...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Αν βρεις το TP-LINK TL-WN821N WIRELESS-N 2T2R USB ADAPTER δουλεύει σίγουρα.
 


Μηνύματα
113
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

καλημερα παιδια εχω το EG-M34A και το εκανα αναβαθμιση firmware του Pop-Corn A110 οπως εγγραψε ενας φιλος και απο τοτε οι υποτιτλοι ενω εδειχναν κανονικα τωρα δειχνουν αλλαμπουρνεζικα ξερει καπιος γιατι?
Το firmware παντως μπηκε κανονικα
Μήπως άλλαξαν οι ρυθμίσεις;
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.865.587
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top