EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Μηνύματα
151
Reaction score
47
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.801721

Και τιμή σούπερ με την προσφορά και απ'ότι βλέπω έχει και Coaxial output που το ήθελα και SATA εκτός από το ESATA. Κατά τ'άλλα βλέπετε άλλες διαφορές? Φαίνεται πολύ καλή ευκαιρία.

Αν εξαιρέσω τη μονή ψηφιακή έξοδο ήχου είμαι πολύ ευχαριστημένος με το 34Α βέβαια.
 

Μηνύματα
2.677
Reaction score
1.393
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Εχω το εξης προβλημα
σε HD ταινιες που το εχω παρατηρησει, σε καποιες απο αυτες δεν εχω καθολου ηχο.
Μηπως ξερει καποιος τι φταιει;

Υποψιν το εχω συνδεμενο με την τηλεοραση μονο με HDMI

Προφανώς οι ταινίες στις οποίες δεν έχεις ήχο είναι DTS. Θα πρεπει να συνδέσεις και την οπτική σου έξοδο.
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Θερμή παράκληση για βοήθεια.
Λειτουργώ το συγκεκριμένο μηχανάκι για 5 μηνες περίπου. Είναι συνδεδεμένο σε server και η βάση μου έχει περίπου 30,000 τίτλους mp3. Κάποια στιγμή (πιθανότατα μετά την ανανέωση του firware) διαπίστωσα το εξής τρελλό : Τα μισά ή και περισσότερα τραγούδια σταμάτησαν να εμφανίζονται (υπάρχουν βέβαια στο δίσκο αλλά και στο Μedia Player) αλλά και πολλά από αυτα που εμφανίζονται δεν παίζουν.
Και το κυριότερο : Αλλαξε η σειρά των τραγουδιών σε όλα τα albums, τα οποία πλέον εμφανίζονται όχι με τη σειρά που είναι γραμμένα αλλά αλφαβητικά (πχ το τραγούδι 5 του album που αρχίζει από α έγινε τώρα 1 και τοποθετήθηκε πρώτο). Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ;
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Πρόσφατα αγόρασα το Μ34Α και έχω το εξής πρόβλημα. Το χρησημιποιώ για να βλέπω ταίνιες μέσω δικτύου. Έχω έναν δικτυακό δίσκο της Lacie 1ΤΒ. Ενώ τον βλέπει κανονικά, δεν βλέπει τους υπότιτλους. Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι αν πάρω αυτούσιους τους καταλόγους και τους αντιγράψω σε στικάκι, τότε βλέπει κανονικά τους υπότιτλους!!! Δοκίμασα να ανανεώσω το firmware, αλλά πάλι μου παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα. Υπάρχει κάποια ιδέα του τι φταίει;
 

Μηνύματα
2.677
Reaction score
1.393
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Γνωρίζει κανεις τι σημαίνει το μήνυμα "no content found on server" το οποίο παρουσιάζεται όταν προσπαθω να δω το pc μεσω δικτύου ?
 

Μηνύματα
392
Reaction score
0
Re: Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Γνωρίζει κανεις τι σημαίνει το μήνυμα "no content found on server" το οποίο παρουσιάζεται όταν προσπαθω να δω το pc μεσω δικτύου ?
Εχεις Windows XP? Εάν ναι , τότε control panel - Folder settings - View - Choose simple file sharing (it's the last option)

Αλλιώς κάνε το network share manually . : Setup > Network Share > Add
 


Μηνύματα
1
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Αγόρασα και εγώ ένα Egreat Μ34Α και τον ένωσα με HDMI στον Infocus 5700.
Ποιές video ρυθμισεις, στον egreat:
Video Output
Framerate Sync
Video Zoom
Colorspace
είναι οι καταλληλότερες για τον infocus 5700?


Ο Infocus έχει τα εξής Video Compatibility:Full NTSC, PAL, SECAM, 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1035i, 1080i, 1080p/24

Native Resolution: 1024x576

To 98% των Video αρχείων που βλέπω είναι MKV 720p.
 

Μηνύματα
25
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Να θέσω κι εγώ με τη σειρά μου 2 ερωτήματα που αφορούν στο συγκεκριμένο μηχάνημα!
1ο- Υποστηρίζει (και εάν ναι, με ποιο πρόγραμμα) torrent client, ώστε να κατεβάζει από ''κλειστά'' sites; Αναφέρομαι στα hd-bits.ro, bit-hdtv.com κ.τ.λ.
2ο- Με το oversight τελευταία κάτι γίνεται και δεν μου δουλεύει σωστά... Λάθος thumbnails, λάθος τίτλοι, γενικά πολύ αναξιοπιστία... Να αναφέρω ότι έχω κάνει πολύ δουλειά με τους τίτλους των αρχείων, καθώς και με τα nfo τους, και είναι πλήρως ταυτισμένα με την imbd...Οπότε κάτι λάθος κάνει το oversight λοιπόν....
Το ερώτημά μου είναι το εξής: Θέλω step by step κάποιος να με βοηθήσει να εγκαταστήσω το YAMJ Jukebox βρε παιδιά...
Δεν είμαι Linuxάκιας και όσες φορές έχω προσπαθήσει να το ξεκινήσω, πάντα κάπου σκοντάφτω...
 

Μηνύματα
2.677
Reaction score
1.393
Απάντηση: Re: Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Εχεις Windows XP? Εάν ναι , τότε control panel - Folder settings - View - Choose simple file sharing (it's the last option)

Αλλιώς κάνε το network share manually . : Setup > Network Share > Add

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ειμαι με windows 7. Φαντάζομαι οτι ισχύει η αντίστοιχη ρύθμιση ?
 

Μηνύματα
242
Reaction score
1
Re: Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

1ο- Υποστηρίζει (και εάν ναι, με ποιο πρόγραμμα) torrent client, ώστε να κατεβάζει από ''κλειστά'' sites; Αναφέρομαι στα hd-bits.ro, bit-hdtv.com κ.τ.λ.
Εάν ο tracker δεν έχει κάνει μπαν τον torrent client που θα χρησιμοποιήσεις τότε κατεβάζει μία χαρά. Το bit-hdtv δουλεύει μια χαρά με transmission που θεωρείται από τους καλύτερους clients για linux. Το transmission μπαίνει πανεύκολα στο egreat με το nmt apps και με μία σύνδεση στο net.
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Καλησπέρα και απο μένα. Μολις εστησα ενα νέο Μ34Α και συνδεσα πάνω του ενα usb disk WD My passport το οποίο ειναι κλειδωμένο. Μηπως ξέρει καποιος πως θα κάνω το Μ34Α να το διαβάσει? Διοτι αυτό βλέπει μονο το τμημα του δισκου που έχει τα installation items.

ευχαριστώ.
 


Μηνύματα
16
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Εχω μια απορια. Εχω τα ηχεια logitech z3. Τα συνδεσα σημερα στην τηλεοραση στην θυρα για τα ακουστικα, αλλα ο ηχος δε ακουγοταν καλα. Τι πρεπει να κανω; Μπορω να τα συνδεσω στο egreat; Ειναι ενα πρασινο βυσμα, εχω και κατι μετατροπεις, αλλα μονο με την θυρα ακουστικων στη τηλεοραση μπορω να ακουω ηχο. Δοκιμασα ολους τους συνδιασμους με τις θυρες στο egreat, αλλα ειτε ο ηχος ακουγοταν μονο απο το ενα ηχειο, ειτε καθολου.

Επισης, τι ακριβως κανει ο ηχος απο το χειριστηριο του egreat; Παει μεχρι το +15, αλλα τι ακριβως αυξανει; Εχω 3 επιλογες για αυξηση ηχου. Απο το χειριστηριο του egreat, απο την τηλεοραση και απο τα ακουστικα. Τι πρεπει να κανω;

ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ!!

Τελος, αν εχει βγει καποιο καινουριο firmware.
 

Μηνύματα
16
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Εβαλα σημερα να δω μια ταινια και κολλουσε συνεχεια.

ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ!

Κολλουσε σε πολλα σημεια και δεν ειχε ηχο. Ηταν 1080p. Δε ξερω αν φταιει η ταινια, αλλα μου το εχει κανει ορισμενες ακομη φορες! Τι μπορει να φταιει;

Επισης παρατηρησα οτι ειχε ζεσταθει σε υπερβολικο βαθμο!
 

Μηνύματα
16
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Ενταξει αυτο με το κολλημα το βρηκα. Εφταιγε η κωδικοποιηση της ταινιας.

Μπορει καποιος να μου πει πως θα συνδεσω τα ηχεια 2.1 που εχω ( εχουν ενα πρασινο jack ) με το egreat; Θα εχω καλητερη αποδοση απο το να τα συνδεσω στην τηλεοραση;

Και τι γινεται με την αυξομειωση της εντασης; Μπορω να την αλλαξω απο το χειριστηριο της τηλεορασης, απο το χειριστηριο του egreat και απο τα ηχεια. Τι παιζει;

Γινομαι κουραστικος, αλλα απαντησεις δεν εχω παρει!
 

Μηνύματα
149
Reaction score
14
Έχω το eGreat M34 και σκέφτομαι να του βάλω ένα cooler fan.Έχει κάνει κάποιος
κάτι αντίστοιχο; Δεν έχω πρόβλημα με κολλήματα , απλά δεν μαρέσει να το βλέπω να
σηκώνει τόσο υψηλές θερμοκρασίες.
Στην αρχή σκέφτηκα να του βάλω στο πλάι ένα μικρό fan μιας και έχει γρύλλιες και
από τις 2 πλευρές του.Από τη μια θα εισέρχεται ο αέρας και από την άλλη θα βγαίνει
ο ζεστός.Μετά σκέφτηκα οτι καλύτερα θα ήταν να βάλω το fan πάνω ακριβώς από την
ψύκτρα του chip.Άνοιξα τη συσκευή και είδα οτι ένα cooler 80Χ80Χ25 δεν χωράει
λόγω ύψους.Οπότε εαν πάρω ένα slim fan 80x80x15 θα είναι μια χαρά.Πρέπει να κάνω
όμως και τρύπες από πάνω στο κουτί(αλουμίνιο είναι νομίζω).
Το θέμα είναι που να βάλω το 80Χ80 fan.Να πάρω ένα slim και να το βάλω εσωτερικά
ή να του βάλω ένα κανονικό 80Χ80Χ25 και να το βιδώσω από πάνω (εξωτερικά);
Επίσης για τροφοδοσία να πάρω από το διακόπτη εσωτερικά ή να βάλω ένα τροφοδοτικό
που ρυθμίζεις και τα volt ώστε να του κατεβάσω στροφές εαν κάνει θόρυβο;
Περιμένω τις απόψεις σας
 

Μηνύματα
2.677
Reaction score
1.393
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Γνωρίζει κανείς αν πρεπει να έχω εγκατεστημένα τα NMT tools προκειμένου να χρησιμοποιήσω το oversight ?
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

καλησπερα παιδια

εχω μια ερωτηση

εχω windows 7 και το egreat σαφως.
η απορια μου ειναι η εξης.
ενω πριν με τα xp εκανα browse απο το egreat και εμπαινα κανονικα μεσω δικτυου στους σκληρους δισκους και streamαρα τα αρχεια,τωρα δε με αφηνει να το κανω.
μου λεει οτι δε βρισκει αρχεια μεσα.το εχει συναντησει κανεις αλλος αυτο?
καμια λυση προχειρη????
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Απάντηση: EGreat EG-M34A, το "WD HD TV Media Player KILLER" ???

Καλημέρα σε όλους !! έχω πάρει εδώ και 5 μήνες το EGREAT EG-M33H (είμαι πολύ ευχαριστημένος γενκά!!).όμως προχθές παράγγειλα ένα 3,5 σκληρό για αυτό...το "φορμαρα" και τον κούμπωσα κανονικά μέσα του!(όπως με συμβούλεψε τεχνικός τις εταιρίας που το αγόρασα), όλα ok κατά το ήμισυ... δηλ...παίζει τα αρχεία που του έβαλα από το pc μου.(video-mp3 κτλ....) όμως δεν τον βλέπει καθόλου όταν θέλω να κάνω εγγραφη από την tv !!!!!!!? μου λέει πως η χωρητικότητα δεν υπάρχει !!! αντίθετα όταν κουμπώνω έναν ίδιο σκληρό εξωτερικά μέσο usb όλα παίζουν κανονικά ,και γραφει!!!!!!!!!!!! pleaze αν ξέρει κάτι κάποιος!!!!??????? thanks!!!
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.662
Μηνύματα
2.869.205
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top