Eurovision 2019

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
Δημήτρη, μην βάζεις στο στόμα μου λόγια που δεν είπα. Δεν μίλησα πουθενά για Elton John και mainstream ή μη μουσική.

Είπες ότι ήταν κωλόφαρδοι, διαφώνησα και σε παρέπεμψα στην απάντηση του @giorgos2187 για αιτιολόγηση, είπες ότι είναι ακραίοι κι επισήμανα τη διαφορά μεταξύ "ακραίου" και "κωλοφαρδίας". ΟΚ, διαφωνούμε, αλλά μην αλλάζεις τη βάση του επιχειρήματος σου κατά το δοκούν.:)

Υ.Γ.: Αν θυμάμαι καλά, η συμμετοχή/τραγούδι των Lordi πρέπει να συγκέντρωσε μία από τις υψηλότερες βαθμολογίες στη σύγχρονη ιστορία της Eurovision. Μπορεί και να κάνω λάθος, αλλά εάν δεν κάνω, γίνεται αντιληπτό ότι κάθε άλλο παρά κωλόφαρδοι ήταν. Όσο για το "ακραίοι", δεν ήταν, πίστεψέ με. Μπορεί, για τα "μέτρα" της Eurovision και συγκριτικά με τις ενδυματολογικές επιλογές των υπολοίπων συμμετοχών, να ήταν, ας πουμε, εκκεντρικοί, αλλά ακραίοι, χμμμ.... Όχι.
 


Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Δημήτρη, μην βάζεις στο στόμα μου λόγια που δεν είπα. Δεν μίλησα πουθενά για Elton John και mainstream ή μη μουσική.

Είπες ότι ήταν κωλόφαρδοι, διαφώνησα και σε παρέπεμψα στην απάντηση του @giorgos2187 για αιτιολόγηση, είπες ότι είναι ακραίοι κι επισήμανα τη διαφορά μεταξύ "ακραίου" και "κωλοφαρδίας". ΟΚ, διαφωνούμε, αλλά μην αλλάζεις τη βάση του επιχειρήματος σου κατά το δοκούν.:)

Υ.Γ.: Αν θυμάμαι καλά, η συμμετοχή/τραγούδι των Lordi πρέπει να συγκέντρωσε μία από τις υψηλότερες βαθμολογίες στη σύγχρονη ιστορία της Eurovision. Μπορεί και να κάνω λάθος, αλλά εάν δεν κάνω, γίνεται αντιληπτό ότι κάθε άλλο παρά κωλόφαρδοι ήταν. Όσο για το "ακραίοι", δεν ήταν, πίστεψέ με. Μπορεί, για τα "μέτρα" της Eurovision και συγκριτικά με τις ενδυματολογικές επιλογές των υπολοίπων συμμετοχών, να ήταν, ας πουμε, εκκεντρικοί, αλλά ακραίοι, χμμμ.... Όχι.
εντάξει εγω πιστευω ότι είναι ακραιοι και με τη λογικη αυτή και μονο σου ειπα ότι ηταν κ$λοφαρδοι,και στο εξηγησα,δεν εχω σκοπο να προσβαλω κανενα,αλλα όπως σου ειπα οταν εισαι ακραιος μπορει και να πατωσεις.Εσυ δεν συμφωνεις,ωραια να το αφήσουμε εκει.Παρεπιπτοντως ,όχι οτι εχει σημασια αλλα προσωπικα δεν μπορω να ακουσω ουτε δευτερόλεπτο από τους Λορντι.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
[...]Παρεπιπτοντως ,όχι οτι εχει σημασια αλλα προσωπικα δεν μπορω να ακουσω ουτε δευτερόλεπτο από τους Λορντι.
Ούτε κι εγώ. ΓΤΠΚ είναι, αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση.
 




TGD

Μηνύματα
7.138
Reaction score
7.181
Χρόνια είχα να δω τόσο μέτρια Γιουροβίζιον. Κάθε χρονιά υπάρχουν 2-3 τραγούδια που ξεχωρίζουν -άσχετα αν δεν κερδίζουν. Φέτος, δεν ήξερα τι να ψηφίσω. Μου άρεσαν οι πολιτικοποιημένοι Ισλανδοί, οι Ισπανοί είχαν τον χαβαλέ τους, οι Αυστραλοί είχαν εντυπψσιακό σκηνικό εύρημα, αλλά τραγούδι που να μου μείνει, όχι.
Η Βορειομακεδόνισα μια χαρά φωνή είχε και καλώς μάζεψε βαθμούς. Και το ξενέρωτο Ολλανδάκι επίσης. Οι ελληνική συμμετοχή από την άλλη έδειξε ότι η Ντούσκα έχει σχεδόν το ίδιο καλή φωνή με την Μαντόνα (η οποία είχε εμφανείς φωνητικές αδυναμίες). Οι Κύπριοι έστειλαν το ίδιο τραγούδι με πέρυσι, ντροπή τους, χαντάκωσαν και τη συμμετοχή της Τάμτα που είχε τα προσόντα να παέι καλύτερα.
 

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.497
Επειδή είδα τον διαγωνισμό με μικρές διακοπές,λίγα σχόλια έχω να κάνω :

Στο σύνολο τους τα τραγούδια ήταν αδιάφορα για μένα.

Μου άρεσε η φωνή του Τούρκου που τραγούδησε για το Σαν Μαρινο,πρέπει η σκηνική παρουσία της Αυστραλίας να ήταν αξιοθαύμαστη από τα σχόλια που κυκλοφορούν,εγώ δεν την είδα.
Όταν ήρθε η ώρα της Ισλανδίας,πίστεψα πως ήταν η μόνη περφομανς που λόγω διαφορετικότητας θα κέντριζε την προσοχή και θα αλίευε πόντους,όπως τότε οι Λορντι.
Η Νορβηγία είχε κάτι το Mainstream στο τραγούδι τους και άγγιξε αρκετούς.

Τρία σκάνδαλα επισημαίνω :

Το πρώτο είναι το πανο της ισλανδικής αποστολής,παιδιά διπλωματών και υπουργού εξωτερικών.

A9CD4DFC-3FAE-449D-9F36-AE7FC6EB05A8.jpeg



Το δεύτερο ήταν -« τι ντροπή !» - η παρουσίαση της Μαντόνα του like a Prayer στη σκηνή.Γραφτηκαν ήδη πολλά : «η βασίλισσα της ποπ εκθρόνιστηκε μόνη της»,» γιατί το έκανε αυτό στον εαυτό της,χρήματα έχει αρκετά «...» σοκάρισε τους θεατές „, «σημείωσε το τέλος της καριέρας της“....

Με χιούμορ σχολίασε κάποιος πως :

« φυσικά και δεν μπορούσε να βρει τους σωστούς τόνους η Μαντόνα,αφού δεν μπορούσε να δει από το ένα μάτι «

Natürlich hat #Madonna schief gesungen. Sie konnte ja auf einem Auge nichts sehen.

«Η Γιουροβίζιον δεν χτίζει μόνο καριέρες,καταστρέφει κιόλας «.

Το τρίτο σκάνδαλο ήταν οι μηδέν βαθμοί που πήρε η Γερμανία από το κοινό της Eurovision!:p
 

Μηνύματα
1.840
Reaction score
3.432
Χρόνια είχα να δω τόσο μέτρια Γιουροβίζιον. Κάθε χρονιά υπάρχουν 2-3 τραγούδια που ξεχωρίζουν -άσχετα αν δεν κερδίζουν. Φέτος, δεν ήξερα τι να ψηφίσω. Μου άρεσαν οι πολιτικοποιημένοι Ισλανδοί, οι Ισπανοί είχαν τον χαβαλέ τους, οι Αυστραλοί είχαν εντυπψσιακό σκηνικό εύρημα, αλλά τραγούδι που να μου μείνει, όχι.
Η Βορειομακεδόνισα μια χαρά φωνή είχε και καλώς μάζεψε βαθμούς. Και το ξενέρωτο Ολλανδάκι επίσης. Οι ελληνική συμμετοχή από την άλλη έδειξε ότι η Ντούσκα έχει σχεδόν το ίδιο καλή φωνή με την Μαντόνα (η οποία είχε εμφανείς φωνητικές αδυναμίες). Οι Κύπριοι έστειλαν το ίδιο τραγούδι με πέρυσι, ντροπή τους, χαντάκωσαν και τη συμμετοχή της Τάμτα που είχε τα προσόντα να παέι καλύτερα.
Να συμπληρώσω . Μια χαρα ήταν το τραγουδάκι και η τραγουδίστρια από τα ΣΚΟΠΙΑ Η ΒΑΡΔΑΣΚΑ,το κομμάτι τις Ολλανδίας ήταν αξιοπρεπέστατο,η Μαντόνα δεν είχε ποτέ φωνή,η ντουσκα δεν έπρεπε να πει τέτοιο τραγούδι και με τέτοια εμφάνιση,και φυσικά κλασσικοί πονηροί Κύπριοι που είπαν καλά πήγε η μ@λ@κια που στείλαμε πέρσυ ας φτιάξουμε την ίδια μ@λ@κια και φέτος μήπως πάμε καλύτερα.
Έλλειψη φαντασίας οράματος και ταλέντου.
Επίσης να επισημάνω ότι αν συνεχίσει να προβάλετε τόσο πολύ η πουστ&α και η ανωμαλία εκεί μέσα θα τους σιχαθει ο κόσμος όλος.Θα αποξενωθουν και θα γκετοποιηθουν από μόνοι τους .
 




Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.216
Reaction score
26.975

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.218
Reaction score
27.781
Επίσης να επισημάνω ότι αν συνεχίσει να προβάλετε τόσο πολύ η πουστ&α και η ανωμαλία εκεί μέσα θα τους σιχαθει ο κόσμος όλος.Θα αποξενωθουν και θα γκετοποιηθουν από μόνοι τους .
Aααα, δεν είσαι μοντέρνος και προοδευτικός.
Η εποχή μας είναι τέτοια που πλέον θεωρούνται φυσιολογικά.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.422
καλέ !
η Νορθ Ματσεντόνια δεν μας έδωσε τίποτα? 0 ?
μετά τη συμφωνία θα σαρώσουν οι σχέσεις μας είπανε κάποιοι:whistling: αφού...:roflmao::lol:

μπεεεεε:lolsign:
 



Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.218
Reaction score
27.781
Τα τρελά αγόρια είναι μέσα στα κόλπα και ανεβάζουν τηλεθέαση
Για να ανεβάζουν την τηλεθέαση, θα υπάρχουν πάρα πολλοί που τους βλέπουν και δεν αλλάζουν κανάλι, όπως εγώ το κάθαρμα.
Προφανώς έχουν μεγάλο ενδιαφέρον για πάρα πολλούς.
Κι ακόμη περισσότερους όσο περνάει ο καιρός.
Σιγά σιγά θα μας το βάλουν καλά στο μυαλουδάκι μας.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.865.607
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top