F.O.- Ενισχυτής mosfet από τη Σλοβενία


Μηνύματα
705
Reaction score
995
σημερα εναψα το ενα module.

ειναι σταθεροτατο αλλα ζεσταινεται πολυ.

η εξοδος πεντακαθαρη.

το ripple του τροφοδοτικου ειναι κατω απο 5mv στην εξοδο.

μουσικη δεν εβαλα καθως ασχολιομουν με τη θερμοκρασια.

με ψυκτρα 20χ25 μετα απο μια ωρα idle εκαιγε.
Πολύ χρήσιμη πληροφορία, να'σαι καλά back.
Άμα ανεβάζει τόσο πολύ είναι show stopper για μένα.
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Ο τεμπελογατος τι λέει για τις θερμοκρασίες σε idle και σε λειτουργία?
το λεει ο ανθρωπος ειναι ψηλα πολωμενος 280ma αλλα ελπιζα οτι αυτη η ψυκτρα θα σηκωση τα δυο module (το ενα θα οδηγη το tweeter) αλλα δεν φτανη θα χρειαστω ανεμιστηρα.
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Άντε George κάνε συγκριτικό με τα νκορια, είμαι πολύ περίεργος...:smg:
δεν εχω νκορια αλεξη αλλα αν δω απο μνημης οτι ειναι
κοντα πρεπη να βρω εκεινον τον κουφου να τα συγκρινουμε.
 

K

kimon

Guest
καλως τον κιμων.

για την προστασια ειπε ο γατος οτι θα σχεδιαση κατι για το hypex.

αν μπορεις να περιμενης ειναι η καλυτερη λυση καθως δεν περνας το σημα μεσα απο relay κλπ.
Καλώς σας βρήκα!Πράγματι για hypex μιλούσα αλλά...lapsus calami.Περιμένω κι εγώ ακουστικές εντυπώσεις!
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
λοιπον σημερα ακουσα μουσικουλα.
το μηχανακι τα σπαη.
πατησε για πλακα ucd και coldamp sonora ενω μετα πηγε βολτα σε ενα studio οπου πατησε και εναν bryston 4bst.
για τα ncore θα πω απο μνημης οτι σιγουρα εχει περισοτερο ογκο και ακουγεται καλα απο χαμηλες εντασεις ενω με τα ncore επρεπε να γκαζωσω για να ακουσω καλα.
απο την αλλη δεν εχει την ατακα που εχουν τα ncore που ειναι απο αλλο πλανητη.
εχει ατελειωτη αναλυση πραγμα που κανη την εικονα πολυ
συγκεκριμενη ενω συγχρονως ειναι μουσικοτατο.
ισως τα ncore να υπερτερουν και στα συριστικα αλλα δε μπορω να πω με σιγουρια αν δεν γινη συγκριση ΑΒ.
το σιγουρο ειναι οτι ειναι τρελο value for money αν μπορεις να ζησης με τη θερμοκρασια που δεν ειναι και τοσο φοβερη για 2 καναλια.
μια ψυκτρα 0.4k/c ανα καναλι αρκει.
 

Μηνύματα
852
Reaction score
748
Μπράβο Γιώργο, βαλε και καμιά φωτο
Ο Bryston ειναι ο καινούργιος 4bsst2 ? Με τι ηχεια ακουσατε ?
Κανει pop οταν αναβει ?
 
Last edited:

Μηνύματα
852
Reaction score
748
Έχω παραλάβει κι εγώ,παιδιά,2 πλακέτες FO και ,αν γίνεται,θα ήθελα να πάρω μέρος στη συζήτηση.
Theodosis ,δεν σε έπεισε το κουτί του Γάτου;(πέραν του οικονομικού).Έπειτα, σχετικά με την προστασία των ηχείων,είχε δηλώσει ότι, για όσους έχουν Connex, θα σχεδιάσει κάτι που θα χρησιμοποιεί την θύρα ανίχνευσης DC που υπάρχει στο τροφοδοτικό.Δεν είναι αρκετά αξιόπιστο;
Το κουτι του θα φτασει με τα μεταφορικα 350+ ευρω. Με αυτα τα λ7 φτιαχνεις φοβερο κουτι εδω, αν εχεις λιγο χρονο.
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
στο σπιτι εχω αυτα αλλα με το 5ιντσο audio technology+ 2 sub jbl.

http://www.troelsgravesen.dk/AT-SW.htm

στο στουντιο ακουσαμε με τα yamaha ns10 και ο bryston ειναι ο 4bst ουτε ο sst2 ουτε ο sst ενα μοντελο πισω.

τι φωτο να βαλω ολα ειναι χυμα πρεπη να ανοιξω ενα θεμα

με την ολη κατασκευη του ηχειου.
 

Μηνύματα
852
Reaction score
748
Κανει καποιο θορυβο οταν αναβει ?
Χρειαζεται ρελε καθυστερισης συνδεσης των ηχειων?
 



Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Aν όντως είναι καλύτερος από ucd hg-hxr είναι πάρα πολύ καλός... παίζουν εξαιρετικά με τα orion...μπράβο του lazycat...
 
Last edited:

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Aν όντως είναι καλύτερος από ucd hg-hxr είναι πάρα πολύ καλός... παίζουν εξαιρετικά με τα orion...μπράβο του lazycat...

ανετα αλεξη δεν το περιμενα λογω κοστους τους πηρα.
 

Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Tέλεια τότε!! Κανόνισε και κάνα Α-Β με νκόρια και πες...:hi:
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
αν εμφανιστη ο κουφου που ειναι αφαντος του εστειλα π.μ.
 

K

kimon

Guest
Το κουτι του θα φτασει με τα μεταφορικα 350+ ευρω. Με αυτα τα λ7 φτιαχνεις φοβερο κουτι εδω, αν εχεις λιγο χρονο.
Εννοείς να το σχεδιάσω και μετά να απευθυνθώ σε μηχανουργό υποθέτω...λίγο δύσκολο για 'μένα.Αυτό που μου αρέσει πάντως στο κουτί του LC είναι ότι δεν θυμίζει ντιούικη κατασκευή...είναι όμως ακριβό. Ευχαριστώ για την απάντηση.
 

Μηνύματα
705
Reaction score
995
Επίσης είναι κουτί για τελικό. Αν κάποιος, θέλει να φτιάξει ολοκληρωμένο, πρέπει να κοιτάξει αλλού.
 

K

kimon

Guest
ανετα αλεξη δεν το περιμενα λογω κοστους τους πηρα.
Τον Τεμπελόγατο τον παρακολουθώ στο diy audio από τον Αύγουστο του 2011.Τις σχεδιάσεις του τις έχουν υλοποιήσει από Ινδία μέχρι Αμερική και γενικά εκθειάζουν τον ήχο τους,ειδικά την απουσία ακουστικής κόπωσης.Ίσως οφείλεται στην απουσία διαφορικού στην είσοδο.
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Τον Τεμπελόγατο τον παρακολουθώ στο diy audio από τον Αύγουστο του 2011.Τις σχεδιάσεις του τις έχουν υλοποιήσει από Ινδία μέχρι Αμερική και γενικά εκθειάζουν τον ήχο τους,ειδικά την απουσία ακουστικής κόπωσης.Ίσως οφείλεται στην απουσία διαφορικού στην είσοδο.
καλα και αλλα εκθειαζουν και αποδεικνυονται σκουπιδια.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.685
Μηνύματα
2.869.908
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top