Facebook blocked

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.096
Reaction score
93.049
Για βοηθάτε....

Μου βγήκε στο laptop αυτή η ειδοποίηση στο facebook με το που μπήκα και η πρόσβασή μου από εκεί μπλοκαρίστηκε.



Δεν ξέρω τι έπαιξε. Ούτε search πρόλαβα να κάνω, ούτε πληκτρολογώ γρήγορα, κάθε άλλο... :biggrin:

Το περίεργο είναι ότι από το κινητό έχω πρόσβαση, γι' αυτό και σκέφτηκα ότι κάτι φταίει με την πρόσβαση ή τη χρήση του laptop. Μάλιστα μόλις μπήκα μέσω anydesk στο fb από άλλα pc:
στο ένα συνδέομαι και σερφάρω κανονικά, στο άλλο (αφού αποσυνδέθηκα από το πρώτο) μου βγάζει την ίδια ειδοποίηση.

Κάποια πρόταση, πέρα από το να ενημερώσω το facebook και να περιμένω;
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.096
Reaction score
93.049
edit: επιτέλους, μπλοκαρίστηκα από παντού. :confused: :roflmao::party:

Ευλογία δεν είναι να γλυτώσεις από το facebook;
Το χρησιμοποιώ μόνο για να ενημερώνομαι σε θέματα που αφορούν επαγγελματικό γκρουπ.

Πού και πού πατάω και κανα like... :biggrin:
 

Μηνύματα
6.524
Reaction score
5.101
Γίνεται αυτό χωρίς να εμφανίζονται διαφημίσεις και άσχετα;
Μήπως υπάρχει τρόπος και δεν τον έχω αντιληφθεί.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.166
Reaction score
27.600
Το fb είναι μια μεγάλη εφεύρεση που περιέχει ένα κάρο βλακείες του καθενός και της καθεμιάς.
Είναι όμως κι ένα χρήσιμο εργαλείο για δουλειά, χόμπυ, καλαμπουράκι και άλλα.
Εξαρτάται ποιες θα χρησιμοποιήσεις.
Και οι διαφημίσεις είναι χρήσιμες πολλές φορές.
 

Μηνύματα
6.524
Reaction score
5.101
Με ζαλίζουν εμένα οι περιττές και άσχετες πληροφορίες και διαφημίσεις.
Κανέναν δεν έχω μέσα, ακριβώς για να μη διαβάζω την κάθε βλακεία που θα ανεβάσει.
Αλλά και πάλι δεν μπορώ να έχω καθαρή επιφάνεια χωρίς άσχετα.
Είναι και ο λόγος που το αποφεύγω το facebook σαν ο διάολος το λιβάνι.
 




Μηνύματα
6.524
Reaction score
5.101
Last edited:

Μηνύματα
3.028
Reaction score
10.038
Το fb είναι μια μεγάλη εφεύρεση που περιέχει ένα κάρο βλακείες του καθενός και της καθεμιάς.
Είναι όμως κι ένα χρήσιμο εργαλείο για δουλειά, χόμπυ, καλαμπουράκι και άλλα.
Εξαρτάται ποιες θα χρησιμοποιήσεις.
Και οι διαφημίσεις είναι χρήσιμες πολλές φορές.
Γιαυτο έχουμε το AV site :thumbsup:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.096
Reaction score
93.049
Ανήκω ακριβώς στη δεύτερη περίπτωση. Το μήνυμα εμφανίζεται μετά από scroll down.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.024
Reaction score
20.403
Σε δεδομένη χρονική στιγμή, περιόρισε την πρόσβασή σου μόνον μέσω συσκευών συνδεδεμένων στον ίδιο router, ή/και στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. Αν υπάρχουν απομακρυσμένες συνδεδεμένες συσκευές, (για παράδειγμα, ενώ είσαι στο μαγαζί, κάποιο tablet είναι κάπου στο σπίτι με ανοικτό το app του facebook), φρόντισε αυτές να μην κινούνται, να μην έχουν δραστηριότητα, να μην τις χρησιμοποιεί κανείς τοπικά, ούτε εσύ μέσω απομακρυσμένης σύνδεσης. Επίσης, απόφυγε την πρόσβαση στο facebook μέσω VPN.
 

Μηνύματα
18.810
Reaction score
13.255
Δεν έχει σχέση με μπλοκάρισμα, αλλά καλώς ήρθε και... το συνδρομητικό facebook! Μου έβγαλε μήνυμα πριν λίγο να επιλέξω ανάμεσα σε συνδρομή και free, και όταν επέλεξα free μου έβγαλε... και τι θα πάθω! (καλά τα ίδια όπως πριν) :geek: :roflmao:


Clipboard01.jpg
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.586
Reaction score
82.960
Η πρόταση για επιλογή μεταξύ δωρεάν και ad-free συνδρομής με χρέωση, έχει να κάνει με τη συμμόρφωση προς το ρυθμιστικό πλαίσιο της ΕΕ.
 

Μηνύματα
2.084
Reaction score
5.438
Το εχουν βγαλει και τα δυο,(instagram-φατσοτεφτερο)απαντησα φχαριστω πολυ τζαμπα ονλι και συνεχιζουμε προς στιγμης.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.113
Reaction score
26.570
Δεν έχει σχέση με μπλοκάρισμα, αλλά καλώς ήρθε και... το συνδρομητικό facebook! Μου έβγαλε μήνυμα πριν λίγο να επιλέξω ανάμεσα σε συνδρομή και free, και όταν επέλεξα free μου έβγαλε... και τι θα πάθω! (καλά τα ίδια όπως πριν) :geek: :roflmao:


View attachment 311408
Σε ρώτησε αν έκανες εμβόλιο? :lolsign:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.007
Reaction score
41.171
Δεν είχα ποτέ από αυτά τα κοινωνικά δίκτυα που έχουν σχεδόν όλοι, τραγικό με φαίνεται που ζητάνε και παράδες για να συνεχίσεις.
Το πρόβλημα που αντιμετώπισα τελευταία ήταν με το γιου τούμπ, είχα αντ μπλόκ και πήγε να με ρίξει στράικ, έβαλα φάντ μπλόκ και του ξηγήθηκα αλμυρό φυστίκι
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.499
Members
37.876
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top