high end φυκια....

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: high end φυκια....

Κρυφοτζιμπιελακιδες εισαστε οι ποιο πολλοι,δεν ειν κακο καλε!!:135::135:
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Re: Απάντηση: Re: high end φυκια....

για ακόμα μια φορά (θα το χρησιμοποιώ συχνά από δω και πέρα, σας προειδοποιώ) αφιερώνω το αγαπημένο μου πόστ και σε σένα, αφού αρνείσαι να πιστέψεις...:138:
βρε παιδί μου ξέρεις τί γίνεται?


στον κόσμο των υπολογιστών πολλοί πιστεύουν οτι υπάρχουν οι mac users και οι mac wannabe users.
Πραγματικά δέν θέλω να πιστέψω οτι είναι hi-end wannabe user:136:.

Οπότε επιμένω στην αρχική μου τοποθέτηση...:138:
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
ποιο ψηφιακό κίτ για ενισχυτή έχεις αγοράσει?αυτό που είναι 250W.
 

Μηνύματα
298
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: high end φυκια....

βρε παιδί μου ξέρεις τί γίνεται?


στον κόσμο των υπολογιστών πολλοί πιστεύουν οτι υπάρχουν οι mac users και οι mac wannabe users.
Πραγματικά δέν θέλω να πιστέψω οτι είναι hi-end wannabe user:136:.

Οπότε επιμένω στην αρχική μου τοποθέτηση...:138:
Μια μικρη παρενθεση μονο για τους υπολογιστες...
Υπαρχουν και αυτοι που γελανε με τα mac... :136:

(ΙΜΗΟ το φυκι των υπολογιστων... αλλα ειναι μια αλλη μεγαλη κουβεντα...)
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Re: Απάντηση: Re: high end φυκια....

Μια μικρη παρενθεση μονο για τους υπολογιστες...
Υπαρχουν και αυτοι που γελανε με τα mac... :136:

(ΙΜΗΟ το φυκι των υπολογιστων... αλλα ειναι μια αλλη μεγαλη κουβεντα...)
ίσως...αλλά...είναι μία άλλη κουβέντα και μάλιστα μεγάλη.Φαντάζομαι δέν συγκατοίκησες ποτέ με κανέναν?
 

Μηνύματα
298
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: high end φυκια....

ίσως...αλλά...είναι μία άλλη κουβέντα και μάλιστα μεγάλη.Φαντάζομαι δέν συγκατοίκησες ποτέ με κανέναν?
Εφοσον μιλαμε για φυκια (ΙΜΗΟ παντα) εχουν θεση και οι mac εδω φανταζομαι. Μιας και τωρα τελευταια παρουσιαζονται και σαν πανακεια και στο audio...

Δεν εχω συγκατοικησει λεγοντας να το εχω σπιτι μου κανενα χρονο αν αυτο εννοεις, αλλα δεν μπορω να βρω μια λειτουργια που να καταφερει να με εντυπωσιασει και να μην υπαρχει σε αλλα OS χρονια τωρα... Και τα οποια ειναι διαθεσιμα χωρις ενα μικρο σκασμο euro... και χωρις περιορισμους σε HW.

Αν τωρα μιλαμε γενικοτερα για καποιον που δεν εχει σχεση με Η/Υ μαλλον το osx και κατα συνεπεια τα mac ειναι μονοδρομος...
Γιατι αλλιως υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες...
 

Μηνύματα
20.285
Reaction score
14.868
Re: Απάντηση: Re: high end φυκια....

ε ρε και νά'ξερες πόσο λάθος κάνεις.

αλλά: αυτό είναι άσχετο.

βλέπω πως ακόμα και τώρα δε γίνεται να καταλάβεις ότι το τι ξέρει κάπχιος δεν έχει σχέση με το πόσα μαλλιά έχει στο κεφάλι του, το χρώμα σώβρακο φοράει και τι μάρκας είναι οι κάλτσες του (το τι στέρεο έχει είναι η τελευταία τρούπα του ζουρνά στην παραπάνω πρόταση...)

για ακόμα μια φορά (θα το χρησιμοποιώ συχνά από δω και πέρα, σας προειδοποιώ) αφιερώνω το αγαπημένο μου πόστ και σε σένα, αφού αρνείσαι να πιστέψεις...:138:

Κωστα,μπορεις σε παρακαλω να μας Τον επιστρεψεις?:604:
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Re: Απάντηση: Re: high end φυκια....

Εφοσον μιλαμε για φυκια (ΙΜΗΟ παντα) εχουν θεση και οι mac εδω φανταζομαι. Μιας και τωρα τελευταια παρουσιαζονται και σαν πανακεια και στο audio...

Δεν εχω συγκατοικησει λεγοντας να το εχω σπιτι μου κανενα χρονο αν αυτο εννοεις, αλλα δεν μπορω να βρω μια λειτουργια που να καταφερει να με εντυπωσιασει και να μην υπαρχει σε αλλα OS χρονια τωρα... Και τα οποια ειναι διαθεσιμα χωρις ενα μικρο σκασμο euro... και χωρις περιορισμους σε HW.

Αν τωρα μιλαμε γενικοτερα για καποιον που δεν εχει σχεση με Η/Υ μαλλον το osx και κατα συνεπεια τα mac ειναι μονοδρομος...
Γιατι αλλιως υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες...
πράγματι συγκεκριμένα για το audio είναι φύκια...
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.976
Reaction score
55.208
Απάντηση: high end φυκια....

Τα παρακάτω γραφήματα προέρχονται από στατιστική υπέρθεση ξεχωριστών αποκρίσεων ηχείων μετρημένων από το Stereophile εντός του ιδίου ακουστικά φροντισμένου χώρου.Το δεξί σκέλος(μεγάλες διαφοροποιήσεις μεταξύ των επιμέρους αποκρίσεων) περιλαμβάνει τα 12 ηχεία που τους άρεσαν λιγότερο,ενώ το αριστερό περιλαμβάνει τις επιμέρους αποκρίσεις εκείνων των 12 που συνολικά προτιμούσαν περισσότερο...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.976
Reaction score
55.208
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: high end φυκια....

...
για ακόμα μια φορά (θα το χρησιμοποιώ συχνά από δω και πέρα, σας προειδοποιώ) αφιερώνω το αγαπημένο μου πόστ και σε σένα, αφού αρνείσαι να πιστέψεις...
Εφόσον πάντα το υποστηρίζεις κράτα υπόψη και την άλλη... όψη του νομίσματος:΄΄...Βut those who never believe still need an explanation΄΄ :612:
Αυτο το μεγαφωνακι στην κασα,ειναι για να επικοινωνει ο πεθαμενος με τον εξω κοσμο?
Το αντίθετο,να επικοινωνεί ο ζωντανός που αισθάνεται ΄΄πεθαμένος΄΄ με...΄΄άλλον΄΄ κόσμο.
Μετά το ρητό "ο νεκρός δεδικαίωται",μαθαίνουμε και το ΄΄Οι νεκροί ευχαριστιούνται που δεν ζουν΄΄:142:
Κωστα,μπορεις σε παρακαλω να μας Τον επιστρεψεις?
Τα aγαθά μεγάλης αξίας,άπαξ και χαθούν ποτέ δεν επιστρέφονται.Γιατί θα όφειλαν κάποιοι να τα είχαν κρατήσει εξαρχής.Παραδείγματος χάρη,όταν δεν προστατεύεις τα τιμαλφή σου,σπανίως τα βρίσκεις επιστρεφόμενα.
Rene Magritte:"The Pleasure Principle"(Πορτραίτο του Edward James)-1937




 


Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: high end φυκια....

Εφόσον πάντα το υποστηρίζεις κράτα υπόψη και την άλλη... όψη του νομίσματος:΄΄...Βut those who never believe still need an explanation΄΄ :612:

Το αντίθετο,να επικοινωνεί ο ζωντανός που αισθάνεται ΄΄πεθαμένος΄΄ με...΄΄άλλον΄΄ κόσμο.
Μετά το ρητό "ο νεκρός δεδικαίωται",μαθαίνουμε και το ΄΄Οι νεκροί ευχαριστιούνται που δεν ζουν΄΄:142:Ναι αλλα ζωντανος μεσα σε κασα ειναι λιγο δυσκολο!:138:

Τα aγαθά μεγάλης αξίας,άπαξ και χαθούν ποτέ δεν επιστρέφονται.Γιατί θα όφειλαν κάποιοι να τα είχαν κρατήσει εξαρχής.Παραδείγματος χάρη,όταν δεν προστατεύεις τα τιμαλφή σου,σπανίως τα βρίσκεις επιστρεφόμενα.
Rene Magritte:"The Pleasure Principle"(Πορτραίτο του Edward James)-1937
1



1
 

Μηνύματα
27.725
Reaction score
26.050
Απάντηση: high end φυκια....

Α ρε δεβ έχετε δει τι σημαίνει αληθινό craftwork.
Eν ολίγοις χειροποίητο.....Εν καιρώ θα ανεβάσω φωτό , πως φτιάχτηκε ο Αυλός.
Ολοι οι υπόλοιποι μπορούν να σιωπήσουν.
 


Μηνύματα
22.271
Reaction score
15.543
Απάντηση: high end φυκια....

Α ρε δεβ έχετε δει τι σημαίνει αληθινό craftwork.
Eν ολίγοις χειροποίητο.....Εν καιρώ θα ανεβάσω φωτό , πως φτιάχτηκε ο Αυλός.
Ολοι οι υπόλοιποι μπορούν να σιωπήσουν.
Παιδια.....καντε στην ακρη σας παρακαλω....:623:
 

Μηνύματα
20.285
Reaction score
14.868
Τα aγαθά μεγάλης αξίας,άπαξ και χαθούν ποτέ δεν επιστρέφονται.Γιατί θα όφειλαν κάποιοι να τα είχαν κρατήσει εξαρχής.


Καποτε μου πε καποιος ν αγαπησω τους εχθρους μου.Κι εγω εχθρους δεν ειχα...:203:


Εχουμε να κανουμε με 'ατελειες' συστηματων, επειδη ο ανθρωπος ειναι ατελης!:112:

Πως ευελπιστεις να βρεις τον τελειο ηχο σ ενα ατελες 'περιβαλλον';:118:


Ας μην συνεχισουμε καλυτερα το θεμα αυτο.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.976
Reaction score
55.208
Απάντηση: Re: high end φυκια....

Ναι αλλα ζωντανος μεσα σε κασα ειναι λιγο δυσκολο!
1
Μάλλον εύκολο είναι,γιατί τώρα οι ζωντανοί θα κυκλοφορούν ως ''νεκροί΄΄ ελέω εφορίας...Δεν το έχεις ακούσει αυτό;
Καποτε μου πε καποιος ν'αγαπησω τους εχθρους μου.Κι εγω εχθρους δεν ειχα...:203:
...
Ας μην συνεχισουμε καλυτερα το θεμα αυτο.
Akόμα κι αν εσύ είσαι σίγουρη,αυτοί μπορεί να μην είναι...:126:
...
Προτιμότερο υλιστές,παρά οι...ληστές των λιστών:135:

High End φώκια:Οποιοδήποτε παρελκόμενο πλασάρεται ως ισοδύναμη συσκευή ενός συστήματος,με αντίτιμο εφάμιλλο των ακριβών μηχανημάτων αυτού.
Το συγκεκριμένο ΄΄προστατευόμενο΄΄ είδος έχει την ιδιαιτερότητα ότι τείνει να εξαφανίζεται όταν οι κυνηγοί της υψηλής πιστότητας παύουν να το ΄΄χτυπάνε΄΄:612:
 

Μηνύματα
1.648
Reaction score
28
Καποτε μου πε καποιος ν αγαπησω τους εχθρους μου.Κι εγω εχθρους δεν ειχα...:203:


Εχουμε να κανουμε με 'ατελειες' συστηματων, επειδη ο ανθρωπος ειναι ατελης!:112:

Πως ευελπιστεις να βρεις τον τελειο ηχο σ ενα ατελες 'περιβαλλον';:118:


Ας μην συνεχισουμε καλυτερα το θεμα αυτο.
ατελες ειναι κατι που ξεκινησε να γινει τελειο και καθ'οδον εμεινε μισο και ελλειπες ,ο ανθρωπος ,το περιβαλλον,το συμπαν μαλλον εχουν σαν προορισμο το τελειο και εχουν εκπεσει προς το παρον γι'αυτο και καθε προσπαθεια προς αναταση εχουσα αγαθη προαιρεση
ειναι οχι απλως θεμιτη αλλα <υποχρεωτικη>.!!!!:112:

εξ'αλλου ο εχρος σου ειναι ο αλλος σου εαυτος.!!
 

Μηνύματα
452
Reaction score
572
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: high

Τ'αυτιά μας μπορούν να εντοπίσουν δίχως σύγχυση μέχρι 5-7 αρμονικές σε κάθε τόνο.Εάν υπάρξει έστω κι ελάχιστη διαφοροποίηση στο πλάτος(ένταση κορυφής) σε οποιαδήποτε από αυτές,γίνεται αντιληπτή.
Μεχρι στιγμης εχω γνωρισει 4 ατομα που εχουν ''απολυτο'' αυτι, δηλαδη αναγνωριζουν τις συχνοτητες λογω ''θεικου'' χαρισματος. Σε πληροφορω οτι σε απολυτα ελεγχομενες συνθηκες, (πιανο σε καταληλη αιθουσα) κ παιζοντας με ανοιγμενο το καπακι οι 3 απο αυτους δεν μπορεσαν να ακουσουν πανω απο τις 3 αρμονικες (στην ουσια οκταβες της θεμελιου + μια πεμπτη καθαρη) κ ο τεταρτος τεσσερις αρμονικες + την τριτη μεγαλη. (χωρις να θελω να ελθω σε αντιπαραθεση μαζι σου, αλλα νομιζω οτι περα αυτων εχει να κανει σε σχεση με την ψυχοακουστικη κ οχι καθαρα την ακουστικη ακοη...)
Φιλικα - στελιος
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.020
Μηνύματα
2.885.542
Members
37.976
Νεότερο μέλος
Spadidakis
Top