Home και μικρός διαγωνισμός…

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Απάντηση: Home και μικρός διαγωνισμός…

Λοιπόν, πάμε για το επόμενο ερώτημα, οι ποδοσφαιρόφιλοι ετοιμαστείτε, αλλά οι κυρίες πιθανότατα θα πρέπει να περιμένουν κάποιο άλλο ερώτημα: :137:


Ποιο ήταν το αποτέλεσμα των πέναλτυ στον φετινό τελικό του Κυπέλλου, ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό;

Ο πρώτος που θα απαντήσει κερδίζει ένα Home σε Blu-ray... :126:

Όσοι έχουν κερδίσει ήδη δεν συμμετέχουν περαιτέρω, ενώ εξαιρείται όπως πάντα ο Σκαφάτος, επειδή έτσι γουστάρω... :137:
14-15 gia ton osfp ! :107:
 

Μηνύματα
3.592
Reaction score
3
Απάντηση: Home και μικρός διαγωνισμός…

Και μόλις τώρα τυπώνω το εξώφυλλο της φιλενάδας σου, της φίλτατης Wanda, κι αυτό με αφιέρωση εννοείται...

Λοιπόν, λέω να το καθιερώσω, όποια γυναίκα-μέλος κερδίζει το Home, θα της το στέλνω με αφιέρωση!

Οι υπόλοιποι μαντραχαλέοι του φόρουμ βέβαια... στο σωρό!


Α.... ευχαριστώ ιδιαιτέρως για την αφιέρωση, τα λουλουδάκια, τον χρόνο και τον κόπο κ. Mr Pattern Βογιατζάκη!!!

Το δισκάκι αυτό, δεν το κέρδισα βέβαια με την αξία μου ως προς τις τεχνικές μου γνώσεις :137:, οι οποίες είναι μάλλον ανύπαρκτες, αλλά έχει ιδιαίτερη σημασία γιατί μου δόθηκε απλόχερα και γενναιόδωρα από ένα εκλεκτό μέλος μιας κατηγορίας που -επιτρέψτε μου να πω - δεν παρακολουθώ :120:

Το πρωτοποριακό ντοκιμαντέρ Home το έχω ήδη δει εδώ και είκοσι μέρες περίπου.

Ήταν συγκλονιστικό από την αρχή του - όταν αναφέρεται πως η γη χρειάστηκε 4 δισεκατομμύρια χρόνια να φτιάξει δέντρα που δυστυχώς καίγονται σε μερικά βασανιστικά δευτερόλεπτα- έως το τέλος του - με την κατασπατάληση και οριστική καταστροφή των φυσικών πόρων που τόσο σοφά η φύση είχε την δυνατότητα να ξαναδημιουργήσει...

Πιστεύω ότι κανείς από όσους θα έχουν την ευκαιρία να το παρακολουθήσουν, δεν θα είναι πια ο ίδιος άνθρωπος.

Η αφύπνιση είναι πια χρέος όλων.

Ευχαριστώ και πάλι και ελπίζω να έχω την ευκαιρία να συμμετέχω ξανά με κάποιο άλλο έπαθλο :107:, αν φυσικά δεν το αποκλείουν οι όροι του διαγωνισμού, δεδομένου ότι δεν είμαστε και πολλές κυρίες εδώ :403:
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Απάντηση: Home και μικρός διαγωνισμός…

Τέλος πάντων, δεν υπάρχει πρόβλημα, εφόσον δεν υπάρχει πλέον ενδιαφέρον από τα μέλη, θα οδεύσουμε σιγά σιγά προς το τέλος αυτού του project, για να ετοιμαστούμε για το επόμενο... :126:
Yπαρχει κανα free που να περιεχει ζουγκλες , βυθους , καταρακτες και αλλα τετοια..:137:.. καθως και περιγραφη του ζωικου βασιλειου ?

Εναλλακτικα τιποτα χιονια , βουνα ,Κινες ,Θιβετια , εξωτικες παραλιες , Μπαχαμες , κοραλια ,Σευχελες , κλπ κλπ ? :137:

Εστω μια συλλογη απο φωτογραφησεις bikini girls και διαγωνισμους βρεγμενου t-shirt ?? :138:
 

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Re: Απάντηση: Home και μικρός διαγωνισμός…

Λοιπόν, πάμε για το επόμενο ερώτημα, οι ποδοσφαιρόφιλοι ετοιμαστείτε, αλλά οι κυρίες πιθανότατα θα πρέπει να περιμένουν κάποιο άλλο ερώτημα: :137:


Ποιο ήταν το αποτέλεσμα των πέναλτυ στον φετινό τελικό του Κυπέλλου, ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό;

Ο πρώτος που θα απαντήσει κερδίζει ένα Home σε Blu-ray... :126:

Όσοι έχουν κερδίσει ήδη δεν συμμετέχουν περαιτέρω, ενώ εξαιρείται όπως πάντα ο Σκαφάτος, επειδή έτσι γουστάρω... :137:
Μακαρι να θυμονουν το σκορ, αν και ειδα τον αγωνα, το εχω ξεχασει...
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: Home και μικρός διαγωνισμός…

14-15 gia ton osfp ! :107:


Yes, yes, yes! :626:


Επιτέλους έχουμε τον νικητή!

Μου στέλνεις με pm τη διεύθυνσή σου, για να σου στείλω το δισκάκι! :126:

Σου υπενθυμίζω μονάχα ότι δυστυχώς το δισκάκι δεν είναι συμβατό με το Playstation 3 και τα Blu-ray players της Sony γενικότερα. :141:

Αν παίζεις με οτιδήποτε εκτός από Sony είσαι ok. Αν πάλι έχεις Sony, διαλέγεις: είτε σου στέλνω τώρα το δισκάκι αλλά δεν θα σου παίζει καθόλου, είτε περιμένεις μέχρι να βρούμε τη λύση στο πρόβλημα...
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: Home και μικρός διαγωνισμός…

Και ο νέος κατάλογος των νικητών:

Α. abcd (το δισκάκι έχει σταλεί)
Β. λευτέρης (παράδοση χέρι με χέρι)
Γ. meletov (το δισκάκι έχει σταλεί)
Δ. Fotis1972 (το δισκάκι έχει σταλεί)
Ε. JL (κερδίζει δύο δισκάκια)
ΣΤ. nikosdoc (το πακέτο των τριών δίσκων έχει σταλεί)
Ζ. Pleo (το δισκάκι έχει σταλεί)
H. JD Cine Gear (το δισκάκι έχει σταλεί)
Θ. Diabolical (κερδίζει ένα δισκάκι)
Ι. georgeraias (κερδίζει ένα δισκάκι)



Νικητές εκτός διαγωνισμού…
Α. gstriftos (κερδίζει ένα δισκάκι)
Β. Fedra (το δισκάκι έχει σταλεί)
Γ. Wanda (κερδίζει ένα δισκάκι)
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: Home και μικρός διαγωνισμός…

Πιστεύω ότι κανείς από όσους θα έχουν την ευκαιρία να το παρακολουθήσουν, δεν θα είναι πια ο ίδιος άνθρωπος.

Η αφύπνιση είναι πια χρέος όλων.

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο, λες και ήσουν μέσα στο μυαλό μου και ήθελες να εκφράσεις τις δικές μου σκέψεις! :123:



Το σημείο του Home που με άγγιξε πολύ και έκανε κυριολεκτικά τις τρίχες μου να ανασηκωθούν:

Τα πλάνα δείχνουν κάποια τεράστια βουνά από μεταλλεύματα σε κάποιο σημείο εξόρυξης, ενώ ακούγονται τα παρακάτω:

Όσο αναπτύσσεται ο κόσμος, τόσο μεγαλώνει η δίψα για ενέργεια.

Παντού, οι μηχανές σκάβουν, τρυπούν και αποσπούν από τη Γη...
Τα πολύτιμα κομμάτια που φυλούσε από τη γέννησή της...
Τα μεταλλεύματα.

Σε παραπέμπει κατευθείαν σε ένα πληγωμένο ζώο, που το μαχαιρώνεις συνεχόμενα και μεθοδικά, μέχρι τελικής εξόντωσης... :122:
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: Home και μικρός διαγωνισμός…

Όπως μπορείτε να δείτε στην κατηγορία HTPC, λύσαμε επιτέλους το καταραμένο πρόβλημα της συμβατότητας ανάμεσα στα δισκάκια με το Home και το Playstation 3 και τα Sony Blu-ray players γενικότερα... :626:

Ο κατάλογος των νικητών έχει ως εξής:

Α. abcd (το δισκάκι έχει σταλεί)
Β. λευτέρης (το δισκάκι παραδόθηκε)
Γ. meletov (το δισκάκι έχει σταλεί)
Δ. Fotis1972 (το δισκάκι έχει σταλεί)
Ε. JL (κερδίζει δύο δισκάκια)
ΣΤ. nikosdoc (το πακέτο των τριών δίσκων έχει σταλεί)
Ζ. Pleo (το δισκάκι έχει σταλεί)
H. JD Cine Gear (το δισκάκι έχει σταλεί)
Θ. Diabolical (το δισκάκι έχει σταλεί)
I. Georgeraias (το δισκάκι έχει σταλεί)

Νικητές εκτός διαγωνισμού…
Α. gstriftos (κερδίζει ένα δισκάκι)
Β. Fedra (το δισκάκι έχει σταλεί)
Γ. Wanda (κερδίζει ένα δισκάκι)

Όπως μπορείτε να δείτε, έχω εκκρεμότητα ακόμη με τρία μόνο μέλη. Το δισκάκι της φίλτατης Wanda θα της παραδοθεί στην εκδήλωση για την επέτειο του AVsite. :126:

Λογικά αύριο στέλνω και στον gstriftos το Home γραμμένο με τον νέο τρόπο που εξασφαλίζει τη συμβατότητα με το Playstation 3!

Και μου μένει μονάχα η εκκρεμότητα με τον JL. Το ένα του δισκάκι θα είναι το Home. Όσον αφορά το δεύτερο δισκάκι που κερδίζει, είναι ακόμα στη "διαδικασία του ψησίματος", και πολλοί από εσάς θα μαζεύατε τα σαγόνια σας από το πάτωμα με την ποιότητα της εικόνας του! :111:

Στην εκδήλωση του AVsite θα μοιράσουμε ακόμα τρία Home που θα είναι γραμμένα με το νέο τρόπο, έτσι ώστε όπως θέλω να πιστεύω, να παίζουν πλέον παντού χωρίς κανένα πρόβλημα.

Έτσι λοιπόν, φτάσαμε αισίως στο τέλος του project για το Home. Τώρα πρέπει να συνεδριάσουμε με τον Σωτήρη Οικονόμου για να βρούμε ποιο θα είναι το επόμενό μας project.

Έχουμε πλέον στα χέρια μας όλα τα όπλα που μας χρειάζονται: τα δισκάκια Blu-ray (τις επόμενες μέρες παραλαμβάνω και γνησιότατα Sony παρακαλώ των 50GB), πολύ καλή ποιότητα εκτύπωσης τόσο για τα εξώφυλλα όσο και για τα δισκάκια, θήκες Blu-ray, αλλά το κυριότερο το know how για να δημιουργούμε άψογα δισκάκια Blu-ray που να μπορούν να παίξουν παντού!

Κυρίες και κύριοι, η AVsite Blu-ray Productions μόλις ξεκινά! :204:
 

Μηνύματα
12.831
Reaction score
10.048
Re: Απάντηση: Home και μικρός διαγωνισμός…

Όπως μπορείτε να δείτε στην κατηγορία HTPC, λύσαμε επιτέλους το καταραμένο πρόβλημα της συμβατότητας ανάμεσα στα δισκάκια με το Home και το Playstation 3 και τα Sony Blu-ray players γενικότερα... :626:
Επιτέλους! Κοίτα τι κάνει ένας φάκελος!
 


Μηνύματα
3.592
Reaction score
3
Απάντηση: Home και μικρός διαγωνισμός…

Όπως μπορείτε να δείτε, έχω εκκρεμότητα ακόμη με τρία μόνο μέλη. Το δισκάκι της φίλτατης Wanda θα της παραδοθεί στην εκδήλωση για την επέτειο του AVsite. :126:
Α... ευχαριστώ πολύ κ. Βογιατζάκη!

Ελπίζω να έχει και την αφιέρωση που μου υποσχεθήκατε ...
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: Home και μικρός διαγωνισμός…

Α... ευχαριστώ πολύ κ. Βογιατζάκη!

Ελπίζω να έχει και την αφιέρωση που μου υποσχεθήκατε ...

Εννοείται ότι έχει και την αφιέρωση που σας υποσχέθηκα! :126:

Αλλά καλύτερα να καταργήσουμε τον πληθυντικό, γιατί νιώθω ιδιαίτερα άβολα. :137:

Φίλτατη Wanda, χρησιμοποίησε σε παρακαλώ τα "μεγάλα μέσα", για να πείσεις τον Νικόλα να παρευρεθεί στην εκδήλωση. Ήταν η τελευταία μου ελπίδα για... να γλυτώσω από τον Σκαφάτο! :204:
 

Μηνύματα
3.592
Reaction score
3
Απάντηση: Home και μικρός διαγωνισμός…

Φίλτατη Wanda, χρησιμοποίησε σε παρακαλώ τα "μεγάλα μέσα", για να πείσεις τον Νικόλα να παρευρεθεί στην εκδήλωση.

Φίλτατε Παναγιώτη, όπως έχουμε ήδη δηλώσει:

''Μάγισσες είμαστε, δεν είμαστε θεές''

... αν και τώρα που το σκέφτομαι και ο Θεός ακόμα στην συγκεκριμένη περίπτωση θα είχε σηκώσει τα χέρια ψηλά



Ήταν η τελευταία μου ελπίδα για... να γλυτώσω από τον Σκαφάτο! :204:
Τώρα εξηγούνται πολλά ... :137:
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.135
Όλα εντάξει με το ps3.
Τελικά χτυπάει 35άρια στην εικόνα (το μέγιστο που είδα) με τον μέσο όρο να είναι στα 18-21 Mbs.O ήχος είναι στα 4-5 Mbs.

THANKS AGAIN MR. PATTERN!!
:607::624:
 

JL_

Μηνύματα
797
Reaction score
19
Μόλις παρέλαβα κι εγώ κι είμαι εντυπωσιασμένος...

Επιβεβαιώνω με τη σειρά μου την προσοχή του Mr. Pattern στην λεπτομέρεια, τόσο φροντισμένα δισκάκια, από το κόψιμο και ταίριασμα του εξώφυλλου στη θήκη, μέχρι την άθικτη κάτω επιφάνεια των δίσκων, ούτε στις εκδόσεις της Criterion δεν συναντάς !!! :622:

Σ' ευχαριστώ φίλε Παναγιώτη, για τον κόπο, τον χρόνο και το χρήμα που διέθεσες για όλους μας !!! :619: Αναμένω ανυπόμονα την εύρεση μαζεμένου χρόνου για να τα απολαύσω δεόντως. Θα ακολουθήσει λεπτομερής καταγραφή των εντυπώσεων... :138: :136:
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Home και μικρός διαγωνισμός…

Επιβεβαιώνω με τη σειρά μου την προσοχή του Mr. Pattern στην λεπτομέρεια, τόσο φροντισμένα δισκάκια, από το κόψιμο και ταίριασμα του εξώφυλλου στη θήκη, μέχρι την άθικτη κάτω επιφάνεια των δίσκων, ούτε στις εκδόσεις της Criterion δεν συναντάς !!! :622:

Έκανα ότι καλύτερο μπορούσα, με τα πενιχρά μέσα που διαθέτω. :107:

Παιδιά, θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους θερμά για τα καλά σας λόγια! :120:

Μακάρι να είχα τα περισσευούμενα χρήματα και τον ανάλογο ελεύθερο χρόνο, για να σας μοιράσω 1.000 δισκάκια με το Home.

Θα ήθελα μόνο να πω ότι απόλαυσα όσο τίποτε αυτό το υπέροχο ταξίδι με το Home, που το θεωρώ μια πολύ αξιόλογη προσπάθεια προς τη σωστή κατεύθυνση ευαισθητοποίησης των πάντων. :126:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.575
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top