Home cinema η εξέλιξη


Μηνύματα
92
Reaction score
120
Νάσο, δεν χρειάζεται να σου πω «πόσο άσχημο» δείχνει το κενό ανάμεσα στο έπιπλο και στο αριστερό ηχείο και ότι για λόγους συμμετρίας πρέπει να γεμίσει....

Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και ως επιχείρημα (μωρό μου, μου το είπαν και τα παιδιά στο forum ότι δεν δείχνει όμορφο κλπ :dance2:) για ευκολότερη έγκριση!

Καλορίζικα και καλοάκουστα και πάλι!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.656
Νάσο, δεν χρειάζεται να σου πω «πόσο άσχημο» δείχνει το κενό ανάμεσα στο έπιπλο και στο αριστερό ηχείο και ότι για λόγους συμμετρίας πρέπει να γεμίσει....
Μάλλον θα ήταν καλύτερα να πλησιάσουν τα ηχεία μεταξύ τους βγαίνοντας ελαφρά έξω απο το έπιπλο, και να τοποθετηθεί το sub στη γωνία. :)

Καλές ακροάσεις!
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Νάσο, δεν χρειάζεται να σου πω «πόσο άσχημο» δείχνει το κενό ανάμεσα στο έπιπλο και στο αριστερό ηχείο και ότι για λόγους συμμετρίας πρέπει να γεμίσει....

Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και ως επιχείρημα (μωρό μου, μου το είπαν και τα παιδιά στο forum ότι δεν δείχνει όμορφο κλπ :dance2:) για ευκολότερη έγκριση!

Καλορίζικα και καλοάκουστα και πάλι!
Χααχαχ και η ίδια μου το είπε (είναι άδειο) βέβαια εννοούσε να βάλει κάποιο διακοσμητικό. Θα γίνει και αυτό. να χαλαρώσουμε λίγο και θα γίνουν όλα συμμετρικά.

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια
 


Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Μάλλον θα ήταν καλύτερα να πλησιάσουν τα ηχεία μεταξύ τους βγαίνοντας ελαφρά έξω απο το έπιπλο, και να τοποθετηθεί το sub στη γωνία. :)

Καλές ακροάσεις!
Ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω γιατί βλέπω ότι σε αυτά τα ηχεία σε σχέση με τα προηγούμενα το woofer κρύβεται από τον καναπέ. Το άλλο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να τα φέρω και πιο μακριά από το τοίχο γιατί νομίζω με bass reflex πίσω θα το χρειάζονταν. Και κάτι τελευταίο. Τρέχοντας ypao ενώ όλες τις αποστάσεις τις βγάζει σωστά, το sub το βγάζει κάνα μέτρο πιο μακριά. Ξέρω ότι στην ουσία είναι το delay. Να το αφήσω όπως το βγάζει ή να βάλω manual τη σωστή απόσταση?
[DOUBLEPOST=1521365660][/DOUBLEPOST]
βαλε και συ βρε αλλο ενα subακι ;):D

καλοακουστα :)
Ευχαριστώ. Τα επόμενα βήματα σε βάθος χρόνου ένας καινούργιος avr - δεύτερο sub - και αν μας το επιτρέψει η γυναίκα να
βάλω atmos - aura 3d. Η αν καταφέρω που είναι και το όνειρο να φτιάξω το δικό μου δωμάτιο....!!!! :lolsign:
 


Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Δεν άντεξα από το πρωί κάνω κύκλους καναπέδες τραπεζάκια ηχεία sub. Κατέληξα έτσι. Και λίγο πιο πίσω η θέση ακρόασης και τα ηχεία στους 25 πόντους από το πίσω τοίχο και το μπράτσο του καναπέ δε κρύβει πλέον το ηχείο. Στη tv βλέπει παιδικά ο γιός μου!!!!

20180318_124501.jpg
20180318_124510.jpg
20180318_124515.jpg
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
να σε στειλω το αλυσοπριγιονο (μακιτα) να σενιαριστεις.........
 



Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
να παρεις 2 SB-4000 να εισαι ιδιο βαθος με το επιπλο και οπτικα ομοιομορφα....:dance:
....να δεις που θα συμφωνει και η κυρα ;) :D

ωραια τα καταφερες :drinks:
και 2 και 4000 ωραία.... με βλέπω να ψάχνω για σπίτι... για δεύτερο pb 2000 πάμε και βλέπουμε.
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
και 2 και 4000 ωραία.... με βλέπω να ψάχνω για σπίτι... για δεύτερο pb 2000 πάμε και βλέπουμε.
δεν νομιζω οτι χρειαζεσαι δευτερο ...εισαι πολυ καλα και με ενα......
....κοιτα για av και μαλιστα denon-marantz να τα εχεις ολα ....

....καλη ισοσταθμιση και ολα τα formats ωστε να παιξεις οπως γουσταρεις...;)
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
δεν νομιζω οτι χρειαζεσαι δευτερο ...εισαι πολυ καλα και με ενα......
....κοιτα για av και μαλιστα denon-marantz να τα εχεις ολα ....

....καλη ισοσταθμιση και ολα τα formats ωστε να παιξεις οπως γουσταρεις...;)
Γλυκοκοιτάζω marantz 7011 ή 12 για denon δεν ξέρω δε τους συμπαθώ....
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Οροθριντι να εχει ο καινούριος για να σου πουν μετά να ξανακάνεις το σπίτι πουταίν :p

Απόλαυσε λίγο τις ταινίες σου πρώτα να δεις τι κέρδισες τι έχασες και σιγά σιγά βαδίζεις παρακάτω
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
να παρεις οτι γουσταρεις γιατι παιζει σημαντικο ρολο στην ψυχοακουστικη ;)

και μην ακους τον Sugah σχετικα με το Οροθριντι .....ζηλευει οπως και αλλοι :p:D
....το αλλο καλα το ειπε... "Απόλαυσε λίγο τις ταινίες σου πρώτα να δεις τι κέρδισες τι έχασες και σιγά σιγά βαδίζεις παρακάτω"
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Οροθριντι να εχει ο καινούριος για να σου πουν μετά να ξανακάνεις το σπίτι πουταίν :p

Απόλαυσε λίγο τις ταινίες σου πρώτα να δεις τι κέρδισες τι έχασες και σιγά σιγά βαδίζεις παρακάτω
να παρεις οτι γουσταρεις γιατι παιζει σημαντικο ρολο στην ψυχοακουστικη ;)

και μην ακους τον Sugah σχετικα με το Οροθριντι .....ζηλευει οπως και αλλοι :p:D
....το αλλο καλα το ειπε... "Απόλαυσε λίγο τις ταινίες σου πρώτα να δεις τι κέρδισες τι έχασες και σιγά σιγά βαδίζεις παρακάτω"
Καλα σίγουρα. Έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να τα κάνω όλα μαζεμένα. Ηταν μια πολύ μεγάλη αναβάθμιση. Απλά αναφέρω εν καιρό τι θέλω να κάνω. Αν μη τι άλλο σειρά έχουν τα θέλω της γυναίκας τώρα.... :prankster:
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.526
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top