Home cinema η εξέλιξη

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Καλησπέρα

Θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να σας παρουσιάσω το δικό μου χώρο και μηχανήματα ο οποίος ξεκίνησε πριν 4 χρόνια περίπου και αφού έχει περάσει από πολλά κύματα αλλαγή σπιτιού - ανακαίνιση σπιτιού βρίσκεται προς το παρόν σε αυτή τη μορφή.

AVR Yamaha RX-A830
Τελικός ADCOM GFA 7500
SUB - SVS PB2000
C - MONITOR AUDIO GXC350
FLR - CRYSTAL AUDIO TX-T2SE
SLR - CRYSTAL AUDIO THX-D
BSLR - KLIPSH R-15M

TV Samsung UE65MU6122KXXH
PC i5-8600K - 16GB RAM - GPU GTX 1060 6GB
SERVER 20TB TOTAL HDD CAPACITY

20171206_145829.jpg
20171206_145837.jpg
20171206_145845.jpg
20171206_145858.jpg
20171207_155336.jpg
 



Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
για να φτάσουμε δομικά στο τωρινό αποτέλεσμα χρειάστηκε μια πλήρη ανακαίνιση του χώρου σε δικό μου πλέον σπίτι.

συλλογή φωτογραφιών από την ανακαίνιση part 1
 

Attachments











Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
όπως θα δείτε έγινε καινούρια ηλεκτρολογική εγκατάσταση φροντίσαμε να περάσουμε καλώδια για τα περιφερειακά ηχεία. πολλές πρίζες με χοντρά καλώδια και ανεξάρτητες ασφάλειες στον πίνακα ο οποίος είναι πλέον τριφασικός. υπάρχει ups πρίζα που καταλήγει σε πατάρι στο οποίο υπάρχει rack που καταλήγουν όλα τα καλώδια δικτύου - antenna από όλο το σπίτι. και εκεί βρίσκεται και ένα pc που κάνει χρέη media server με dlna σε όλες τις συσκευές του σπιτιού με συνολική χωρητικότητα μέχρι σήμερα 20ΤΒ
 

Attachments




Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Μπράβο.Πολύ καλή δουλειά.Νοικοκυρεμένα όλα.
Μόλις αλλάξεις και τα left right με αυτά που πρέπει θα είναι πολύ special!

Το κεντρικό πρέπει να σκοτώνει εέ?
 


Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Μπράβο.Πολύ καλή δουλειά.Νοικοκυρεμένα όλα.
Μόλις αλλάξεις και τα left right με αυτά που πρέπει θα είναι πολύ special!

Το κεντρικό πρέπει να σκοτώνει εέ?
Καλημέρα. Σευχαριστώ. Ναι το κεντρικό ειναι απίστευτο. Είχα δοκιμασει 3-4 πριν από αυτό και ήθελα να τα πάρω όλα klipsh. Ενώ σε φίλο που άκουσα μου άρεσαν στο χώρο μου δεν κάθισαν καλά. Έδωσα το κεντρικό και πέτυχα μια αγγελία εδώ με το MA. Από τη ώρα που το άκουσα θέλω να στήσω όλο το hc με monitor audio.
 
  • Like
Reactions: PPG

Μηνύματα
202
Reaction score
122
Ενώ σε φίλο που άκουσα μου άρεσαν στο χώρο μου δεν κάθισαν καλά. Έδωσα το κεντρικό και πέτυχα μια αγγελία εδώ με το MA. Από τη ώρα που το άκουσα θέλω να στήσω όλο το hc με monitor audio.

οτι ακουσες σε αυτο που σου αρεσε στο ταπεινο 5.1 klipsch .... σε ποιο πανω κατηγορια ηχειων θα σου αρεσει ποιο πολυ ... στο ξανα ειπα μην συγκρινεις και τα βαζεις ολλα σε ενα τσουβαλι καθε μοντελο διαφορετικο για μενα παρε τα rf-7 αν δεν σου αρεσουν στα αγοραζω εγω μετα :lolsign::lolsign: αν πας στα μονιτορ να ακους στην μεση οχι στο τερμα γιατι θα πρεπει να φορας κανα κρανος μην σου ερθει κανα ριμπον στο κεφαλι :boast::boast:
 
Last edited by a moderator:


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.093
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top