Home cinema η εξέλιξη

Μηνύματα
4.365
Reaction score
4.234
συγχαρητηρια για τον πολυ ομορφο χωρο σου και την αριστη δουλεια που εχεις κανει με την υποδομη.:)
 


Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
οτι ακουσες σε αυτο που σου αρεσε στο ταπεινο 5.1 klipsch .... σε ποιο πανω κατηγορια ηχειων θα σου αρεσει ποιο πολυ ... στο ξανα ειπα μην συγκρινεις και τα βαζεις ολλα σε ενα τσουβαλι καθε μοντελο διαφορετικο για μενα παρε τα rf-7 αν δεν σου αρεσουν στα αγοραζω εγω μετα :lolsign::lolsign: αν πας στα μονιτορ να ακους στην μεση οχι στο τερμα γιατι θα πρεπει να φορας κανα κρανος μην σου ερθει κανα ριμπον στο κεφαλι :boast::boast:
Στις εντάσεις που ακούω ποιο ευκολα θα πάρω τη κόρνα του klipsh από το ribbon. Έχω διαβάσει εδώ το thread των klipsh που μαζί με την αγορά τους παίρνετε και extra κόρνες πακέτο.
[DOUBLEPOST=1512996898][/DOUBLEPOST]
συγχαρητηρια για τον πολυ ομορφο χωρο σου και την αριστη δουλεια που εχεις κανει με την υποδομη.:)
Γενικά έδωσα μεγάλη έμφαση στη ηλεκτρολογική εγκατάσταση όλου του σπιτιού με δομημένη καλωδίωση και ποιοτικά υλικά
[DOUBLEPOST=1512996996][/DOUBLEPOST]
Ωραίος χώρος, yamaha adcom δύναμη.:drinks:
Τον adcom τον πείρα πρίν μερικές μέρες πραγματική ευκαιρία και ακόμη δεν έχω δει τις δυνατότητές του.
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
δεν ξέρω αν έχετε κάποια πρόταση η κάποιο ενδοιασμό για το πώς είναι τοποθετημένα. σκέφτομαι κυρίως τα πίσω να πάρω βάσεις και να τους δώσω κάποια κλίση.
 


vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
κεντρικο ηχειο παρακαλω να ερθει μπροστα φουλ στο επιπλο και αναλογα μπροστα (μετρησε με μετρο απο αποσταση ακροασης) να ερθει το δεξι και το αριστερο
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
κεντρικο ηχειο παρακαλω να ερθει μπροστα φουλ στο επιπλο και αναλογα μπροστα (μετρησε με μετρο απο αποσταση ακροασης) να ερθει το δεξι και το αριστερο
Δεν ξέρω αν ξεχωρίζει αλλά έτσι όπως τα έχω είναι στην ίδια ευθεία. κάποιους συμβιβασμούς πρέπει να τους κάνω γιατί δεν είναι αποκλειστικά δικός μου χώρος και τριγυρίζει ένας τετράχρονος σίφουνας στο σπίτι. Σ ευχαριστώ για τη συμβουλή σου παρόλα αυτά. !!! Σκέφτομαι να φτιάξω έπιπλο που θα πιάνει όλο το τοίχο και να φτιάξω ιδική εγκοπή για το κεντρικό και τα μπροστά.
 



TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
θα σου προτεινα 2 αλλαγες, αν θελεις και μπορεις να τις κανεις.
το left κοντα στο επιπλο διοτι ο καναπες το κοβει πολυ
και αντιστοιχα το right το ιδιο και το sub στην γωνια οπου θα βοηθηθει κιολας
[DOUBLEPOST=1513164112][/DOUBLEPOST]και αν μπορεις με μια βαση τα surround να κοιτανε προς την θεση ακροασης
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Πολυ ωραιος!!!:D:D
Η προηγουμενη TV τι ιντσες ηταν?
lg 55 4k 3d
[DOUBLEPOST=1513172430][/DOUBLEPOST]
θα σου προτεινα 2 αλλαγες, αν θελεις και μπορεις να τις κανεις.
το left κοντα στο επιπλο διοτι ο καναπες το κοβει πολυ
και αντιστοιχα το right το ιδιο και το sub στην γωνια οπου θα βοηθηθει κιολας
[DOUBLEPOST=1513164112][/DOUBLEPOST]και αν μπορεις με μια βαση τα surround να κοιτανε προς την θεση ακροασης
αυτό για τα περιφερικά το έχω σκεφτεί και είναι στο πρόγραμμα να γίνει αν και η γυναικά φωνάζει. για τα μπροστά δεν θα τα άλλαζα γιατί ο καναπές είναι κοντά λόγο του χριστουγεννιάτικου δέντρου και πέρα από τη τρύπα του bass reflex τα woofer δεν κρύβονται, είναι και τα δύο στο πάνω μερός. κανονικά έχει 1.5 μέτρο απόσταση από το ηχείο. δεν ξέρω μπορεί να κάνω λάθος, δεν είναι καλύτερα να έχουν μεγαλύτερη απόσταση για καλλίτερο στερεοφωνικό αποτέλεσμα?
 
Last edited:

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
και έφτασε η ώρα να καταλήξουμε σε νέο setup. Νέα ηχεία - νέα καλώδια.

To σύστημα πλέον αποτελείτε από

Yamaha rx-a830
Adcom GFA 7500
Klipsch rp280f
Klipsch rp450c
Klipsch rp250s
Klipsch r15m
SVS pb2000

Καλωδια ηχείων Mogami 3082
Καλώδιο sub Mogami 2964
Καλώδια ρεύματος supra lorad 2.5cs

20180317_231533.jpg
20180317_231437.jpg
20180317_231445.jpg
20180315_153626.jpg
20180317_131952.jpg
 


Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Πολυ ωραία ολα μπράβο!
Ευχαριστώ. ένα καναπέ χωρίς μπράτσο χρειάζομαι για να μη μου κρύβει το αριστερό ηχείο και είμαι οκ για τώρα. Τα επόμενα βήματα σε βάθος χρόνου ένας καινούργιος avr - δεύτερο sub - και αν μας το επιτρέψει η γυναίκα να ατμίσουμε. Η αν καταφέρω και φτιάξω το δικό μου δωμάτιο....!!!! :lolsign:
 








Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.615
Μηνύματα
2.868.131
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top