Home cinema η εξέλιξη

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Έχει γρατσουνιά το ενα?? :o

Στο ίδιο εργοστάσιο με την XTZ μου φαίνεται τα κάνει κι αυτός.. (γάντια, υφασμάτινη σακούλα με κόμπο..)
Καλομπουμπούνιστα!


Post automatically merged:

Με μένα γιατί αγριέψατε αγαπητέ ? @Georgesod o_O
Μάλλον sad face θα έπρεπε να βάλετε :p

Ωχ sorry φίλε έκανα λάθος
Post automatically merged:



ναι πρέπει να αλλάξω case στο pc
Ε θα μας πεις τίποτα; Πως λαλούν; :roflmao:
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
υπομονή μέχρι την άλλη βδομάδα. Το πρωί ταξιδεύω για δουλείες Αθήνα και θα είμαι εκεί μερικές μέρες. Οπότε όλα όταν γυρίσω
Τί..έτσι είπαμε?Ούτε μια μέτρηση?Ούτε ένα υποκειμενικό σχόλιο για το πως παίζουν αρύθμιστα?
Καλοάκουστα να είναι.
 


Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Σας ευχαριστώ όλους.
Post automatically merged:



όχι βρε συ σκουπιδάκι ήταν. αψεγάδιαστα και άριστη συσκευασία.
Post automatically merged:



υπομονή μέχρι την άλλη βδομάδα. Το πρωί ταξιδεύω για δουλείες Αθήνα και θα είμαι εκεί μερικές μέρες. Οπότε όλα όταν γυρίσω
Post automatically merged:



Νόμιμος πλέον έτσι??????? :drinks:
Post automatically merged:

Προσωρινό αποτέλεσμα και με νέο diy έπιπλο. Υπάρχουν αρκετά μέτρα καλώδιο για να παίξω στο δωμάτιο και ευχαριστώ και το @Περαστικός για το minidsp να δοκιμάσω και αυτό.

View attachment 140482
Ωραία και νοικοκυρεμενα.
Μπράβο καλοακουστα
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Τί..έτσι είπαμε?Ούτε μια μέτρηση?Ούτε ένα υποκειμενικό σχόλιο για το πως παίζουν αρύθμιστα?
Καλοάκουστα να είναι.
Ένα υποκειμενικό σχόλειο.
Καλά δεν υπάρχουν ατάκα δυναμικά ταχυτητα..... :roflmao: :roflmao: :roflmao:
Οταν τα ανάψω σε λίγες μέρες θα σας πώ.
 


Μηνύματα
1.002
Reaction score
1.163
Καλοριζικα και καλοακουστα φιλε! Μια παρατηρηση μονο: Η αποσταση μεταξυ των ηχειων L/R ποση ειναι? Σα μεγαλη μου φαινεται στη φωτο. Η αποσταση θεασης/ακροασης ποση ειναι?
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Καλοριζικα και καλοακουστα φιλε! Μια παρατηρηση μονο: Η αποσταση μεταξυ των ηχειων L/R ποση ειναι? Σα μεγαλη μου φαινεται στη φωτο. Η αποσταση θεασης/ακροασης ποση ειναι?

Ευχαριστώ. Ναι είναι. δεν είναι οι τελικές θέσεις. πρόχειρη φώτο μετά τις αλλαγές. την άλλη βδομάδα θα τα φτιάξω και θα μετρήσω.
 






Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
έχω γίνει σαν το Joker. 10 λεπτά λειτουργίας. Είναι άλλο επίπεδο, τουλάχιστον σε μουσική δεν ξέρω πώς άκουγα πριν.

είναι αλλού απλά τέλος. όλα κλειστά χωρίς eq τίποτα. μόνο όρισα ίδια απόσταση στον pro.

:dance2::dance2::dance2::dance::dance::dance::o:o:smg::smg::smg:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Είναι άλλο επίπεδο, τουλάχιστον σε μουσική δεν ξέρω πώς άκουγα πριν.
Πολύ ευχάριστα νέα, έστω και από ακουστικές εντυπώσεις.

Αυτό που παίζει καλά μουσική, παίζει σίγουρα σωστά και στον κινηματογραφικό ήχο, απλώς χωρίς ουρές και βουϊτά, τα οποία όμως για το χαβαλε έχουν κι αυτά ενδιαφέρον!

Άντε να δούμε και κάνα διάγραμμα, για να ολοκληρωθεί μια πρώτη άποψη! ;)
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Πολύ ευχάριστα νέα, έστω και από ακουστικές εντυπώσεις.

Αυτό που παίζει καλά μουσική, παίζει σίγουρα σωστά και στον κινηματογραφικό ήχο, απλώς χωρίς ουρές και βουϊτά, τα οποία όμως για το χαβαλε έχουν κι αυτά ενδιαφέρον!

Άντε να δούμε και κάνα διάγραμμα, για να ολοκληρωθεί μια πρώτη άποψη! ;)
Και ας πούμε ότι λόγο του χώρου τα διαγράμματα δεν εχουν μεγάλη διαφορά με πρίν.
Τότε είναι το ιδιο το sub που ακούω τόση τρελή διαφορά από τα πρώτα 2-3 τραγούδια?

Από goa μέχρι Metallica δεν υπάρχει επαφή.
Και στο godzilla του 2014 στο άνοιγμα που σκάει η μπόμπα η αισθηση ηταν πολύ ανώτερη.
Και όλα αυτά στη μισή ωρα που πρόλαβα και άκουσα.
Πρώτη φορά που δούλεψαν.
 

trane5587

JBL-Crown τέλος του δρόμου
Μηνύματα
438
Reaction score
1.133
Και ας πούμε ότι λόγο του χώρου τα διαγράμματα δεν εχουν μεγάλη διαφορά με πρίν.
Τότε είναι το ιδιο το sub που ακούω τόση τρελή διαφορά από τα πρώτα 2-3 τραγούδια?

Από goa μέχρι Metallica δεν υπάρχει επαφή.
Και στο godzilla του 2014 στο άνοιγμα που σκάει η μπόμπα η αισθηση ηταν πολύ ανώτερη.
Και όλα αυτά στη μισή ωρα που πρόλαβα και άκουσα.
Πρώτη φορά που δούλεψαν.
Μην ξεχνάμε ότι όλα όσα αναφέρεις γίνονται με δύο sub μαζί αυτή τη στιγμή, όχι μ' ένα όπως ήσουνα πριν...
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Μην ξεχνάμε ότι όλα όσα αναφέρεις γίνονται με δύο sub μαζί αυτή τη στιγμή, όχι μ' ένα όπως ήσουνα πριν...
Πρώτα έβαλα να παίξει μόνο του το ενα στη θέση που είχα το 13αρι. Μετά εφτιαξα xlr και ένωσα το δευτερο.
 

P

PMC

Guest
Πρώτα έβαλα να παίξει μόνο του το ενα στη θέση που είχα το 13αρι. Μετά εφτιαξα xlr και ένωσα το δευτερο.
Είναι λογικό να σου αρέσει για παραπάνω από έναν λόγους....
Α. Παίζει πιο δυνατά
Β. Έχει καλύτερη απόκριση γιατί έχει διπλή παραγωγή χαμηλών συχνοτήτων
Γ. Ο ηχος μοιράζεται στον χώρο καλύτερα.

Κάνε μετρήσεις και θα δεις ότι θα πρέπει να χαμηλώνεις αρκετά το βολιουμ....
Κρατά και μια πισινή βεβαίως - βεβαίως με τις μετρήσεις και αν σου λείπει μπασο η σου αρέσει πιο πολύ αυτό που ακούς τώρα ( που μπορεί να μην είναι ισορροπημένο αλλά όμορφο ) άστο έτσι !;)
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Είναι λογικό να σου αρέσει για παραπάνω από έναν λόγους....
Α. Παίζει πιο δυνατά
Β. Έχει καλύτερη απόκριση γιατί έχει διπλή παραγωγή χαμηλών συχνοτήτων
Γ. Ο ηχος μοιράζεται στον χώρο καλύτερα.

Κάνε μετρήσεις και θα δεις ότι θα πρέπει να χαμηλώνεις αρκετά το βολιουμ....
Κρατά και μια πισινή βεβαίως - βεβαίως με τις μετρήσεις και αν σου λείπει μπασο η σου αρέσει πιο πολύ αυτό που ακούς τώρα ( που μπορεί να μην είναι ισορροπημένο αλλά όμορφο ) άστο έτσι !;)
Πραγματικά ότι και να δείξουν αυτό που εγώ ακούσα με ενθουσίασε.

Τώρα αν μετα την ισοστάθμιση βελτιωθεί περαιτέρω ακόμη καλύτερα !!!
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top