Home Cinema στο "termatogazi''

Μηνύματα
3.116
Reaction score
10.313
Καλημέρα
μπραβο για την ενασχόληση σαυτους τους δύσκολους καιρούς.

για το υλικό, τα δεσίματα κ τα πάχη συμφωνώ με τους προλαλήσαντες.

εγω θα προσθέσω ότι η σωλήνα είναι λεπτή και θα πάλλεται. Μοιάζει 3 ατμοσφαιρών , βάλτε ΕΛΟΤ (είναι ανώτερη από την 6atm) για να μην πω 10 ή 16 (έχω , αλλά .....στο γιαπί :biggrin:) και καλή στερέωση με ελαστική μαστιχη.

βεβαίως έχει δίκιο ο νταχαρης που λέει να περιμένουμε για να δούμε, αλλά μήπως τότε θα είναι αργά :rolleyes: για να αλλάξουν κάποια πράγματα.

Και ξέρουμε σε τι στάθμες ακούει ο Μιχάλης :whistling:

φιλικά.
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Μα τώρα είναι η ευκαιρία να ασχοληθείς με τον χώρο σου εάν πιάνουν τα χέρια σου .
Μιχάλη γερά !
Περιμένω με ανυπομονησία τις επόμενες φωτό
 

Μηνύματα
600
Reaction score
880
Όλες οι παρατηρήσεις είναι δεκτές για να γινόμαστε καλύτεροι :) .

Για να μην υπάρχουν ανησυχίες μια φώτο από ένα αρκετά μικρότερο σαμπ πριν ολοκληρωθεί .
20200328_094827.jpg


Η διπλή μπαφλα είναι στάνταρ!
 

Μηνύματα
27.257
Reaction score
25.248
Μάριε να σε ρωτήσω , βλέπω πολλά δεσίματα μπρος πίσω μπάφλας οκ. Κανένα όμως δεξιού-αριστερού , το λεγόμενο σταυρό τουλάχιστον που ξέρω από παλιά.
 










TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Εγιναν καποιες προχειρες ακουστικες δοκιμες και τα πρωτα συμπερασματα ηταν οτι η κορνα βγαζει αβιαστα πολλα db ακομα και με ενα καναλι απο τον xls1500 , αλλα το woofer του τα θελει τα βατακια του , το ταισα με γυρω στα 600 και τα τερματισε για πλακα , μεσα στην εβδομαδα θα δοκιμαστει με τον ma9000 και τον fusion για να δουμε τι θα τα παιξει. Απο καποια specs που βρηκα για το woofer, 3500 watt τα εχει για πλακα.
Η κορνα ειναι πολυ εντυπωσιακη θελεις να δυναμωνεις χωρις αυριο , για το woofer μεχρι εκει που επαιξε ωραιο ηταν αλλα ηθελα και αλλο.
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.010
Πιστεύω ότι ο Μιχάλης μετά τον Trinnov, κατάλαβε καλά αυτό που είπε για το μηχάνημα και έβαλε στόχο το τέρμα. Εκεί όπου δεν πάει παρακάτω γιατί αυτός είναι είναι ο φθηνότερος δρόμος.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.477
Τέρμα. Κατεβείτε όλοι, δεν εχει άλλη στάση.

Μιχάλη, την πρώτη βδομάδα άρσης των μέτρων θα έρθω, θέλεις δεν θέλεις.
Το volume στο τηλεχειριστήριο θα το έχω εγώ, δεν σκοπεύω να πάω απο JBL αν γλιτώσουμε απο τον covid.

Ψυχραιμία με τις στάθμες, μην παρασύρεσαι απο την έλλειψη παραμόρφωσης. Είσαι νέος, προστάτευσε τα αυτιά σου για να χαρείς τα διαμάντια που πήρες για καιρό.

Ζηλεύω στο τέρμα.
Και άσε το L+R έξω απο την οθόνη -αν γίνεται- να τα βλέπουμε. Κουκλιά είναι.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.604
Μηνύματα
2.867.562
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top