Home cinema professional (susano lx90)

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854
γιατί τέλος?
μια χαρά θα τη χαίρεται την μπαλκονάρα του :D

να καλέ...
θα ξεκρεμάει την οθόνη,
θα κάνει στην άκρη το ένα τζιμπιελ,
θα πέφτει στα 4 μην χτυπήσει κανένα κεφάλι
θα περνά μέσα από την τρύπα με τον καφέ ισορροπία,
θα ξεχτίζει τα ρικοφόνια μέχρι να πιάσει τζάμι...και θα τα τοποθετεί τζενγκα
θα ανοίγει έτσι σκυμμένος με το μικρό του το δαχτυλάκι την ασφάλεια από την μπαλκονόπορτα...
θα συνεχίζει αργά και βασανιστικά την συρόμενη κίνηση με το χέρι μέχρι να αγκυλώσει το μικρό του το δαχτυλάκι και να δίνει πόνο...
θα πηδά τις ράγες της μπαλκονόπορτας με προσοχή να μην του φάνε τα γόνατα...
θα συνεχίζει ακόμα στα 4 μέχρι να πιάσει πλακάκι στο μπαλκόνι...
και αργά αργά θα σηκώνεται με υποβοήθηση τα κάγκελα μην πιαστεί καμιά μέση.....

και να σου ο susano στο μπαλκόνι με την καφεδούμπα στο χέριιιιι..:lol::cry:
[DOUBLEPOST=1537484734][/DOUBLEPOST]
1ον. Να σου ευχηθώ καλή αρχή...υγεία και να το χαρείς όσο εκεί που δεν πάει:party:
2ον να ρωτήσω....
πως και δεν έκανες εντοιχισμό τα τζιμπιέλια όπως πριν?
ούτως ή άλλως ο χώρος πίσω από τα ηχεία δεν εξυπηρετεί κάτι...γιατί δεν τον στούμπωνες με πετροβάμβακα
και όλα αυτά τα υλικά που έβαλες εκεί να τα μοίραζες στον χώρο?
:lolsign::lol::lol::lol::lol:
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.562
Reaction score
5.103
να καλέ...
θα ξεκρεμάει την οθόνη,
θα κάνει στην άκρη το ένα τζιμπιελ,
θα πέφτει στα 4 μην χτυπήσει κανένα κεφάλι
θα περνά μέσα από την τρύπα με τον καφέ ισορροπία,
θα ξεχτίζει τα ρικοφόνια μέχρι να πιάσει τζάμι...και θα τα τοποθετεί τζενγκα
θα ανοίγει έτσι σκυμμένος με το μικρό του το δαχτυλάκι την ασφάλεια από την μπαλκονόπορτα...
θα συνεχίζει αργά και βασανιστικά την συρόμενη κίνηση με το χέρι μέχρι να αγκυλώσει το μικρό του το δαχτυλάκι και να δίνει πόνο...
θα πηδά τις ράγες της μπαλκονόπορτας με προσοχή να μην του φάνε τα γόνατα...
θα συνεχίζει ακόμα στα 4 μέχρι να πιάσει πλακάκι στο μπαλκόνι...
:roflmao::roflmao::roflmao::lol::lol:
1ον. Να σου ευχηθώ καλή αρχή...υγεία και να το χαρείς όσο εκεί που δεν πάει
Σε ευχαριστώ φιλαράκι:)
2ον να ρωτήσω....
πως και δεν έκανες εντοιχισμό τα τζιμπιέλια όπως πριν?
ούτως ή άλλως ο χώρος πίσω από τα ηχεία δεν εξυπηρετεί κάτι...γιατί δεν τον στούμπωνες με πετροβάμβακα
και όλα αυτά τα υλικά που
Θα μπορούσα να τα κάνω εντοιχισμενα αλλα Όχι όπως πρίν καλύτερα, με ξύλο απ'έξω, δεν το έκανα γιατί είχε πολύ δουλειά που δεν θα άξιζε τον κόπο, γιατί όπως τα έκανα η εντοιχισμενα δεν έχει διαφορά στη αποδώσει Και δεύτερον ηταν η μπαλκονόπορτα .
Τώρα σε μισό λεπτό την έχω ανοίξει αν χρειαστεί, η οθόνη είναι με μεντεσεδες και ανοίγει σαν πόρτα, μετά δύο πόντους κούνημα το σαμπ και άνοιξε η ανάκληση;)

Υ.Γ το μπαλκόνι βγαίνεις και απο την δίπλα πόρτα , εξάλλου αυτό το μπαλόνι είναι το πίσω, και βλέπει βουνό, το μπροστά είναι Πού βλέπει θάλασσα και έχει ωραία θέα
[DOUBLEPOST=1537509726][/DOUBLEPOST]
Τα σαμπ πως και δε τα τοποθετησες αναποδα;
Ήθελα να.τα βάλω όπως τα έχει σχεδιάσει η jbl να μπούνε, θα κάνω δοκιμές να δω διαφορές:):gamer:
[DOUBLEPOST=1537510156][/DOUBLEPOST]
Prince of Darkness,, αποκάλυψη, Διάβολος, Σατανάς...:D
Ρε σατανα!:lolsign:
[DOUBLEPOST=1537510348][/DOUBLEPOST]
IMG-b6d32a4605bbf1fdaa94b3754bdfc991-V.jpg
IMG-7d1dca1e99411f459b591691902a7f24-V.jpg
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Οσα πανελ φτιαξω δημητρη θα εχουν μπροστα διατριτο mdf παχους 1cm οποτε θα κανει και τα δυο και διαχυσει και αποροφηση;)
Tα jbl θελουν πολυ πραμα για να δουλεψουν σε μικρο χωρο, δεν ειναι hi fi
:thumbsup:
Iδίως αν τα παίξεις bi-am 600W :o
 




susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.562
Reaction score
5.103
Δεν εχω πολύ χρόνο ελεύθερο και δεν μπορούσα να κάνω update για το dedicated room. Τώρα πού βρήκα χρόνο θα ενημερώσω για το hc.
Περίπου εδώ και δύο εβδομάδες βλέπω ταινίες κανονικά, αλλά δεν έχω τελειώσει συνεχίζω Και κάνω δουλειές και προσθήκες, Έχει ακόμα πολύ δουλειά αλλά σιγά σιγά.
Αυτήν την Τρίτη έκανα και μια ρυθμίσει μίας και έχω στήσει ακουστικά τον χώρο περίπου στο 70% και η μετρήσεις ήταν πολύ καλές. Οταν άκουσα πρώτη φορά χωρίς ρυθμίσει, ( Μόνο τα βασικά, τα db τον ηχείων να είναι σωστά και της αποστάσεις) είδα πολύ διαφορά με της Αθήνας , για άλλη μια φορά επιβεβαιώνεται πόσο πολύ μεγάλο ρόλο παίζει ο χώρος, άνοιξα Κυριακή βράδυ 12 τι νύχτα και είδα το infinity war, Πρώτη φορά είδα τόσο δυνατά ταινία και μάλιστα τόσο αργά, συν ότι δεν πείραξα το volume , Όπως άρχισε η ταινία εκεί έμεινε μέχρι το τέλος, ούτε με ενόχλησε το δυνατά , ήθελα και άλλο, ούτε εγω ενόχλησα άλλων, μετραγα 117db κορυφές και 95 db διαλόγους.
Τα ηχεία έχουν διαφορά με πρίν Πού ηταν πιο ψιλά, (175 cm) κόρνα τώρα (105cm) επίσης είναι πιο κοντά τα ηχεία με τα σαμπ και αυτό εδωσε μια διαφορά. Τα σαμπ Πού είναι όρθια παίζουν καλύτερα, πολύ δηλαδή αλλά ενα μεγάλο ποσοστό οφείλεται στον χώρο. Τα ηχεία τα Οδηγό με Τους cts 1200, 600 w στο ηχείο passive Όχι bi-amp , καλά τα 300 w του classe αλλα η κραγουν είναι άλλη λίγκα, ( να σημειώσω οτι δεν είναι xls, είναι η Πιο τόπ ενισχυτές της crown, Ότι πληρώνεις παίρνεις)
Με δύο λόγια για να κλείσω, το ολο σεταπ για να παίξει Στο 100% ήθελε dedicated room, ααα και ξέχασα να αναφέρω για την εικόνα, πρώτη φορά είδα τέτοια απόδοση από τον 7200
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.396
Δεν εχω πολύ χρόνο ελεύθερο και δεν μπορούσα να κάνω update για το dedicated room. Τώρα πού βρήκα χρόνο θα ενημερώσω για το hc.
Περίπου εδώ και δύο εβδομάδες βλέπω ταινίες κανονικά, αλλά δεν έχω τελειώσει συνεχίζω Και κάνω δουλειές και προσθήκες, Έχει ακόμα πολύ δουλειά αλλά σιγά σιγά.
Αυτήν την Τρίτη έκανα και μια ρυθμίσει μίας και έχω στήσει ακουστικά τον χώρο περίπου στο 70% και η μετρήσεις ήταν πολύ καλές. Οταν άκουσα πρώτη φορά χωρίς ρυθμίσει, ( Μόνο τα βασικά, τα db τον ηχείων να είναι σωστά και της αποστάσεις) είδα πολύ διαφορά με της Αθήνας , για άλλη μια φορά επιβεβαιώνεται πόσο πολύ μεγάλο ρόλο παίζει ο χώρος, άνοιξα Κυριακή βράδυ 12 τι νύχτα και είδα το infinity war, Πρώτη φορά είδα τόσο δυνατά ταινία και μάλιστα τόσο αργά, συν ότι δεν πείραξα το volume , Όπως άρχισε η ταινία εκεί έμεινε μέχρι το τέλος, ούτε με ενόχλησε το δυνατά , ήθελα και άλλο, ούτε εγω ενόχλησα άλλων, μετραγα 117db κορυφές και 95 db διαλόγους.
Τα ηχεία έχουν διαφορά με πρίν Πού ηταν πιο ψιλά, (175 cm) κόρνα τώρα (105cm) επίσης είναι πιο κοντά τα ηχεία με τα σαμπ και αυτό εδωσε μια διαφορά. Τα σαμπ Πού είναι όρθια παίζουν καλύτερα, πολύ δηλαδή αλλά ενα μεγάλο ποσοστό οφείλεται στον χώρο. Τα ηχεία τα Οδηγό με Τους cts 1200, 600 w στο ηχείο passive Όχι bi-amp , καλά τα 300 w του classe αλλα η κραγουν είναι άλλη λίγκα, ( να σημειώσω οτι δεν είναι xls, είναι η Πιο τόπ ενισχυτές της crown, Ότι πληρώνεις παίρνεις)
Με δύο λόγια για να κλείσω, το ολο σεταπ για να παίξει Στο 100% ήθελε dedicated room, ααα και ξέχασα να αναφέρω για την εικόνα, πρώτη φορά είδα τέτοια απόδοση από τον 7200
εμ και συ μου έφαγες τα καλύτερα χρόνια σου στην Αθήνα...ποιος σου φταίει?:D:roflmao:
[DOUBLEPOST=1538678159][/DOUBLEPOST]
ωχ ωχ...αρχίσαμε τις κωσταearιές :p:D:thumbsup:
 






susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.562
Reaction score
5.103
εμ και συ μου έφαγες τα καλύτερα χρόνια σου στην Αθήνα...ποιος σου φταίει?:D:roflmao:
[DOUBLEPOST=1538678159][/DOUBLEPOST]

ωχ ωχ...αρχίσαμε τις κωσταearιές :p:D:thumbsup:
:laugh::laugh: Να πω την αληθεια μου λειπει η αθηνα! Να ειχα αυτον τον χωρο στην αθηνα δεν θα ηθελα τιποτα'λλο:D
[DOUBLEPOST=1538680774][/DOUBLEPOST]
Συγχαρητήρια για το μεράκι το χώρο και καλές οπτικό ακουστικές θεάσεις.:drinks::drinks:
Σε ευχαριστώ φιλαράκι :):hi::hi::hi:
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.562
Reaction score
5.103
IMG_20181004_220355.jpg
IMG_20181004_220423.jpg
IMG_20181001_212429.jpg
IMG_20181004_220659.jpg
IMG_20181001_212533.jpg

Σε αυτή την φάση είμαι, αργότερα θα υπάρξουν και άλλες αλλαγές, περίμενα ενα πιστόλι βαφής να Μου έρθει για να βάψω 15 διάχυτες μαύρο χρώμα, πιστεύω σουκου να ξεκινήσω
 

PPG

Πίπιτζι
Μηνύματα
3.869
Reaction score
5.854



susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.562
Reaction score
5.103
Πολύ καλά, αλλά βάλε σκουρόχρωμη μπουχάρα ;)
Thanks :hi:Δημήτρη σε ζήλεψα:D:p:p:lolsign:
Την έβαλα πρόχειρα για να κόβει το φώς από το πλακάκι, όπως έχω πει θα μπει κόκκινη μοκέτα, Έχει δρόμο ακόμα
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.255
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top