Home cinema (ragavelas)


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925

Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
To θεμα ειναι οτι αργούν ακομα.... Ειμαι ηδη ενα μηνα συνολικα χωρίς ενισχυτή....
Ο ναντ, απο οτι μου είπαν στο πλαισιο, θα θελει 25 μερες το πολυ.... Επισης, δεν υπαρχει αλλος πωλιτής της ναντ; Μονο απο πλαισιο βρισκω...
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925
To θεμα ειναι οτι αργούν ακομα.... Ειμαι ηδη ενα μηνα συνολικα χωρίς ενισχυτή....
Ο ναντ, απο οτι μου είπαν στο πλαισιο, θα θελει 25 μερες το πολυ.... Επισης, δεν υπαρχει αλλος πωλιτής της ναντ; Μονο απο πλαισιο βρισκω...
Ο Λάιος τα φέρνει. Μίλα και με τον Ζαπ, είναι μεταπωλητής.
Ρώτα τον τιμή και για το μεγαλύτερο μοντέλο, είναι οριακά εκτός μπατζετ, αλλά καλύτερο.

Edit: Ισως λίγο παραπάνω απο “οριακά εκτός μπάτζετ”
 
Last edited:



Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
1. Απο τους τελικους hypex που εχει ο 778.
2. Οι xls κανουν μετατροπη AD και ξανα DA
 

Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
Εάν μπορείς να ανέβεις χρηματικά να φτάσεις τον 778 είναι απο τα καλύτερα μηχανάκια που υπάρχουν αυτή την στιγμή στην αγορά, έχοντας πετυχει ένα γκολάκι απο τα αποδυτηρια (DIRAC) και αλλο ένα τα ενισχυτικά του στάδια (HYPEX) τον βάζει αμέσως στην καλύτερη πρόταση έως τα 3000€ street price . Στην περίπτωση την δική μου αντικατέστησε τον marantz 7011 όλα γίνανε μετά από προτροπή του Καστρουνή και του ζαπ συγκρίνοντας τα περισσοτερα μηχανάκια της κατηγορίας .
Η δική μου εμπειρία χρήσης είναι απροβλημάτιστη χωρις bugs όσα του έχω ζητησει τα έχει κάνει, φτάνει έως 7.2.4 άρα υπερκαλύπτει τις ανάγκες ενός τυπικού οικιακού setup. τώρα για το πως ακούγετε , η γνώμη είναι εντελώς προσωπική και στον χώρο μου είναι ΟΤΙ καλύτερο έχω ακούσει στο συστημά μου ο διαχωρισμος των καναλιών είναι σε άλλο επιπεδο τα ενισχυτικά του παραπάνω απο αυτο που περιμένεις να ακούσεις έχουν drive .
Μέχρι στιγμής έχω κάνει πρόχειρη εγκατάσταση λόγω καραντίνας είναι η οικογένεια στο σπίτι όλη μέρα σε συγκριση με τον 7011 είναι τεράστια υπέρ του nad ξεκάθαρα out of the box εγκατάσταση ρυθμίζοντας μονο αποστάσεις και DB.
προχθές έκανα μέτρηση εντελώς στα γρήγορα και προχειρα με dirac έγινε αγορα της full version 80euro
μπορώ ξεκάθαρα να πω οτι κατα την δική μου γνώμη το dirac gamei .
 

Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
Δυστυχώς, δεν θα μπορέσω να ανέβω τόσο.... Νομίζω πως καταλήγω στο να πάρω κάτι το οποίο και να κρατήσω μέχρι να βγουν τα μοντελα των onkyo, pioneer me dirac, ta οποία αναμένεται να είναι πιο οικονομικά απο nad....

Αν πάω σε καινούργιο σκέφτομαι τον denon 3700. Ωστόσο κοιτάζω και τα μεταχειρισμένα....


Απορία: αν τελικά καταλήξω στον 778 (αν ανοίξουν οι δουλειες δλδ....), το minidsp θα το χρησιμοποιώ; Είδα ότι έχει δυο εξόδους subwoofer.
 



Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Εάν μπορείς να ανέβεις χρηματικά να φτάσεις τον 778 είναι απο τα καλύτερα μηχανάκια που υπάρχουν αυτή την στιγμή στην αγορά, έχοντας πετυχει ένα γκολάκι απο τα αποδυτηρια (DIRAC) και αλλο ένα τα ενισχυτικά του στάδια (HYPEX) τον βάζει αμέσως στην καλύτερη πρόταση έως τα 3000€ street price . Στην περίπτωση την δική μου αντικατέστησε τον marantz 7011 όλα γίνανε μετά από προτροπή του Καστρουνή και του ζαπ συγκρίνοντας τα περισσοτερα μηχανάκια της κατηγορίας .
Η δική μου εμπειρία χρήσης είναι απροβλημάτιστη χωρις bugs όσα του έχω ζητησει τα έχει κάνει, φτάνει έως 7.2.4 άρα υπερκαλύπτει τις ανάγκες ενός τυπικού οικιακού setup. τώρα για το πως ακούγετε , η γνώμη είναι εντελώς προσωπική και στον χώρο μου είναι ΟΤΙ καλύτερο έχω ακούσει στο συστημά μου ο διαχωρισμος των καναλιών είναι σε άλλο επιπεδο τα ενισχυτικά του παραπάνω απο αυτο που περιμένεις να ακούσεις έχουν drive .
Μέχρι στιγμής έχω κάνει πρόχειρη εγκατάσταση λόγω καραντίνας είναι η οικογένεια στο σπίτι όλη μέρα σε συγκριση με τον 7011 είναι τεράστια υπέρ του nad ξεκάθαρα out of the box εγκατάσταση ρυθμίζοντας μονο αποστάσεις και DB.
προχθές έκανα μέτρηση εντελώς στα γρήγορα και προχειρα με dirac έγινε αγορα της full version 80euro
μπορώ ξεκάθαρα να πω οτι κατα την δική μου γνώμη το dirac gamei .
Πόσα Σάμπ οδηγείς και σε ποιες θέσεις του χώρου;
 

Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
2 sub sb13 παιζουν αλλα μέσω mini dsp hd .
ta sub παιζουν το ένα μπροστά το άλλο πίσω τα οποία είναι και τα μοναδικά σημεία που "παίζανε σωστα"
 

Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
Δυο έχω. τοποθετημένα μπροστα δεξια και πισω αριστερα, στις γωνιες. Στις θέσεις αυτές κατέληξα αφού έκαναν αρκετές βόλτες/μετρήσεις τα subs.

ΥΓ τώρα είδα ότι δεν ρωτούσες εμένα.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925
αν τελικά καταλήξω στον 778 (αν ανοίξουν οι δουλειες δλδ....), το minidsp θα το χρησιμοποιώ
Ένα σημαντικό ερώτημα είναι αν το 778 υποστηρίζει DLBC.
Αν υποστηρίζει, τότε σίγουρα όχι.
 





Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925
Όχι δεν το έχει ο 778
Τότε πιθανόν να είναι πιο εύκολη η ρύθμιση πολλαπλών σαμπ πρώτα με το minidsp, και το NAD να τα δει ως ένα.
Με επιφύλαξη, δεν το ξέρω καλά το καινούργιο Dirac.
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top