hts12 Polk audio

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Για να μη το βλέπει το Audyssey κάτι γίνεται στη σύνδεση.
Από το pre out του Denon με rca το πας στο LFE του σαμπ σωστά ?
 

Μηνύματα
257
Reaction score
43
Για να μη το βλέπει το Audyssey κάτι γίνεται στη σύνδεση.
Από το pre out του Denon με rca το πας στο LFE του σαμπ σωστά ?
έτσι όπως είχα και τα προηγούμενα sub , και το προηγούμενο Polk , RCA στο lfe . άλλαξα και καλώδιο , δοκίμασα και στο left και το συνδεσα αλλά τα ίδια .
 



Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Έχεις κάποιο άλλο μηχάνημα που να λειτουργεί σαν προενισχυτής να το σύνδεσης με το σαμπ να δεις αν λειτουργεί.
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
ναι , το. δοκίμασα μπας και είχε πρόβλημα η έξοδος.
δε μπορώ να καταλάβω τι έχει πάει στραβά. Μάλλον σε μάτιαξα, τι να πω..:idk:
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
δε μπορώ να καταλάβω τι έχει πάει στραβά. Μάλλον σε μάτιαξα, τι να πω..:idk:
Δε ματιάζουν τα καλά παιδιά..........αλλά τα κακά με αρνητική τους ενέργεια.
 

Μηνύματα
257
Reaction score
43
Έχεις κάποιο άλλο μηχάνημα που να λειτουργεί σαν προενισχυτής να το σύνδεσης με το σαμπ να δεις αν λειτουργεί.
δυστυχώς όχι οπότε πρέπει πάλι να το φορωθω και να τρέχω στην κινοτεχ όλη. το θέμα είναι ότι δεν έχει άλλα sub για να μου το ξαναλλαξει.εγώ πήρα ένα καινούργιο προϊόν που από τη πρώτη μέρα ήταν χαλασμένο και μετά από τόσο καιρό ακόμα τρέχω πέρα δώθε .
δε μπορώ να καταλάβω τι έχει πάει στραβά. Μάλλον σε μάτιαξα, τι να πω..:idk:
νομίζω ότι απλά τα Polk είναι σάπια.
 


Μηνύματα
257
Reaction score
43
Φίλε μου είσαι Αθήνα ?
ναι φίλε μου. αύριο το πρωί θα πάω κινοτεχνικη πάλι να δω τι θα μου πει το παιδί εκεί το οποίο είναι πάρα πολύ ευγενικό.
 



Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
Δεν θα μπορουσε να συνδεθει στο σαμπ μια οποιαδηποτε εξοδος προενισχυσης (πχ καλώδιο καρφι σε rca, απο κινητό), απλα για να ειναι σιγουρος οτι δεν φταιει ο ντενον.
 

Μηνύματα
257
Reaction score
43
μετα το αγχος και τη ξενερα , ξανακουβαλησα το sub με κινδυνο να παθω καμια δισκοκηλη :smile: μαζι με τον denon και πηγα στα παιδια στην κινοτεχνικη. Τελικα δε παταγε καλα το πινακι απο τον ενισχυτη στο μεγαφωνο. ειχαμε βαλει τον ενισχυτη του νεου sub στο παλιο το δικο μου , και τους ειχαμε κανει τραμπα ωστε ωστε να μην αλλαξω χρωμα γιατι το νεο ηταν μαυρο. Μαλλον λοιπον το πινακι του καινουργιου δεν κουμπωνε καλα στη παλια φυσα. το πιεσε με την πενσα και ολα καλα. το σκεφτηκα κιεγω εχθες αλλα επειδη ειναι στην εγγυηση δεν βαζω κατσαβιδι. ολα καλα λοιπον , ελπιζω οταν παω σπιτι να δουλευει και μην χαρω παλι αδικα οπως εχθες :dance2:
 

Μηνύματα
257
Reaction score
43
θα πάθω εγκεφαλικό στο τέλος. πάλι τα ίδια. μάλλον πρέπει να ναι ο ενισχυτής. και τον είχα μαζί μου αλλά μου πε ότι ήταν η Φύσσα και δεν το κοιτάξαμε . το έβαλε το sub στην αρχή με ένα διπλό RCA και δεν έκανε θόρυβο και μετά μουπε έφτιαξε τη φυσά και όντως έκανε θόρυβο το sub. τώρα δε ξέρω τι να κάνω. έχω απογοητευτεί. θα τρέχω πάλι εκεί να δούμε τον ενισχυτή. αν και κανονικά πρέπει νατα πάρω και τα δύο μαζί αλλά θα πάω πρώτα με τον ενισχυτή μόνο. δεν μου βρίσκει το sub .
 

Μηνύματα
257
Reaction score
43
μετά από. 3 φορές που έτρεξα το audyssey το βρήκε. να έχει πρόβλημα ο ενισχυτής; πάω να πάρω ένα καλό καλώδιο να δοκιμάσω αύριο γιατί αυτά τα κουλά δεν δικαιολογούνται. αν είχε κάει δεν θα το βρήκε ποτέ το sub. και τα δύο καλώδια που έχω τα έχω πάρα πολύ καιρό ,και δεν είναι και της προκοπής.
 
Last edited:


Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Σου έχω κάτι καλύτερο ..............
Ξεμάτιασμα με λάδι.
Σε ένα μικρό φλιτζάνι ή πιατάκι, βάζετε δύο δάχτυλα νερό. Σε ένα μπολάκι, ρίχνετε λίγο ελαιόλαδο. Αρχίζετε ο ξεμάτιασμα λέγοντας "Εις το όνομα του Πατρός και του Υιού και του Αγίου Πνεύματος για τον/την (αναφέρετε το όνομα του/της ματιασμένου/ης) στη συγκεκριμένη περίπτωση ανάφερε και τα δύο .... Ενισχυτής Denon και Sub Polk
Παράλληλα σταυρώνετε τρεις φορές το φλιτζάνι ή το πιάτο με το νερό. Στη συνέχεια, πρέπει να πείτε μόνο μία από τις παρακάτω ευχές:

Ευχή 1: "Ιησούς Χριστός νικά κι όλα τα κακά σκορπά".

Ευχή 2: "Ιησούς Χριστός νικά, κι αν είναι μάτι το σκορπά, η κυρά η Παναγιά"
.
 

Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
Σου έχω κάτι καλύτερο ..............
Ξεμάτιασμα με λάδι.
Σε ένα μικρό φλιτζάνι ή πιατάκι, βάζετε δύο δάχτυλα νερό. Σε ένα μπολάκι, ρίχνετε λίγο ελαιόλαδο. Αρχίζετε ο ξεμάτιασμα λέγοντας "Εις το όνομα του Πατρός και του Υιού και του Αγίου Πνεύματος για τον/την (αναφέρετε το όνομα του/της ματιασμένου/ης) στη συγκεκριμένη περίπτωση ανάφερε και τα δύο .... Ενισχυτής Denon και Sub Polk
Παράλληλα σταυρώνετε τρεις φορές το φλιτζάνι ή το πιάτο με το νερό. Στη συνέχεια, πρέπει να πείτε μόνο μία από τις παρακάτω ευχές:

Ευχή 1: "Ιησούς Χριστός νικά κι όλα τα κακά σκορπά".

Ευχή 2: "Ιησούς Χριστός νικά, κι αν είναι μάτι το σκορπά, η κυρά η Παναγιά"
.
Βάλε όλο το pdf και μετρήσεις με την on-off axis συμπεριφορά της ευχής ..
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.312
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top