IFI zen stream

Μηνύματα
13.609
Reaction score
6.564

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.957
Reaction score
6.679
Απλώς κοστίζει όσο ένα laptop, οπότε δεν έχει νόημα να το αγοράσεις απλά για να μην δεσμεύεις το laptop. Καλύτερα πάρε ένα δεύτερο laptop!

Κατά τα άλλα αρκετά καλό πακέτο, ειδικά αν και όταν ενεργοποιηθεί το Chromecast support που λέει πως θα έχει.
 




Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.762
Reaction score
2.187
 

Μηνύματα
163
Reaction score
96
Ενδιαφέρουσα συσκευή κάπως αλμυρή αλλα σίγουρα αξιόλογη. Θα με ενδιεφερε αν κάποιος μπορέσει και δείξει και την λειτουργικότητα του στην διαχείριση τοπικών αρχείων απο NAS ή σκληρό δίσκο.
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Ενδιαφέρουσα συσκευή κάπως αλμυρή αλλα σίγουρα αξιόλογη. Θα με ενδιεφερε αν κάποιος μπορέσει και δείξει και την λειτουργικότητα του στην διαχείριση τοπικών αρχείων απο NAS ή σκληρό δίσκο.
Αν έχω καταλάβει καλά με volumio λειτουργεί, άρα μπορείς να ψάξεις οποιοδήποτε αντίστοιχο βίντεο στο youtube.
 

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.678
Reaction score
2.726
Σε σχέση με τιμές εξωτερικού, αλλα και με απόλυτα κριτήρια, μόνο αλμυρό δε μπορείς να το πείς, τουναντίον. Δικτυακό ψηφιακό transport με αυτές τις δυνατότητες και usb έξοδο και σε αυτή την τιμή, δεν υπάρχει. Μάλλον οικονομικό είναι, τόσο που επαναπροσδιορίζει την κατηγορία.
 
Last edited:

Μηνύματα
13.609
Reaction score
6.564
Αν έχω καταλάβει καλά με volumio λειτουργεί, άρα μπορείς να ψάξεις οποιοδήποτε αντίστοιχο βίντεο στο youtube.
Kαι με volumio,αλλα με spotify connect,tidal connect,chromecast,roon και σε συνδυασμό απλά με την bubble upnp των 2 ευρω (στο κινητό ή την ταμπέτα)........ποιος θα ασχοληθει με το volumio? Σύντομα πάντως ερχεται και application απο την ifi. Yπαρχει αντιστοιχη συσκευη απο την pro-ject,με λιγότερες δυνατότητες στα 670 ευρώ. Νομίζω ότι περνάμε στην εποχή ,που τα λάπτοπ μας,θα πάψουν να είναι και digital music transports.....
 
Last edited:

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Kαι με volumio,αλλα με spotify connect,tidal connect,chromecast,roon και σε συνδυασμό απλά με την bubble upnp των 2 ευρω (στο κινητό ή την ταμπέτα)........ποιος θα ασχοληθει με το volumio? Σύντομα πάντως ερχεται και application απο την ifi. Yπαρχει αντιστοιχη συσκευη απο την pro-ject,με λιγότερες δυνατότητες στα 670 ευρώ. Νομίζω ότι περνάμε στην εποχή ,που τα λάπτοπ μας,θα πάψουν να είναι και digital music transports.....
Τι εννοείς ποιος θα ασχοληθεί με volumio? Όποιος, όπως ο φίλος που ρώτησε, θέλει να συνδέσει το nas του.
 

Μηνύματα
13.609
Reaction score
6.564
Τι εννοείς ποιος θα ασχοληθεί με volumio? Όποιος, όπως ο φίλος που ρώτησε, θέλει να συνδέσει το nas του.
το κανείς πιο απλά, αυτό εννοώ..... αν κάποιος είναι εξοικειωμένος με το volumio και το προτιμά, ας δουλέψει με αυτό. Aπλα ο φίλος όπως το διατυπωσε, φάνηκε ότι λειτουργεί μόνο με volumio.....
 

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.718
Kαι με volumio,αλλα με spotify connect,tidal connect,chromecast,roon και σε συνδυασμό απλά με την bubble upnp των 2 ευρω (στο κινητό ή την ταμπέτα)........ποιος θα ασχοληθει με το volumio? Σύντομα πάντως ερχεται και application απο την ifi. Yπαρχει αντιστοιχη συσκευη απο την pro-ject,με λιγότερες δυνατότητες στα 670 ευρώ. Νομίζω ότι περνάμε στην εποχή ,που τα λάπτοπ μας,θα πάψουν να είναι και digital music transports.....
τα εξειδικευμένα streamers όπως αυτό έχουν ξεπεράσει κατά πολύ την παλιά καλή λύση των laptop ως transports.
Ηχητικά εννοώ, η οποιαδήποτε σύγκριση είναι αστεία, είτε μιλάμε για windows είτε για mac μηχάνημα.
Απλά ο κόσμος ακόμα δεν τα ξέρει...
 


Μηνύματα
163
Reaction score
96
Αν έχω καταλάβει καλά με volumio λειτουργεί, άρα μπορείς να ψάξεις οποιοδήποτε αντίστοιχο βίντεο στο youtube.
Δηλαδή πρέπει να του περάσω το volumio για να λειτουργήσει με τοπικά αρζχεία απο το Nas μου;
 

Μηνύματα
13.609
Reaction score
6.564
Δηλαδή πρέπει να του περάσω το volumio για να λειτουργήσει με τοπικά αρζχεία απο το Nas μου;
Σε αυτό δεν περνάς τίποτα (πολλοι εχουν μπερδευτει με το raspberry)...... στο κινητό, ταμπλέτα, υπολογιστή περνάς και από εκεί το βλέπεις σαν upnp player. To volumio είναι μια από τις επιλογές.
 

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.762
Reaction score
2.187
Καλημέρα,
Σχετικά με την τιμή, στην χώρα του, την Αγγλία, κοστίζει 467 ευρώ.

Στην Ελλάδα, είναι σε τιμή προσφοράς στα 399 ευρώ, συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% για να αποκτήσουν streamer 3πλάσιας απόδοσης, όλοι οι ενδιαφερόμενοι.

Μπορείτε να το ακούσετε και να το δείτε κατόπιν συνεννόησης.

Ενδιαφέρουσα συσκευή κάπως αλμυρή αλλα σίγουρα αξιόλογη. Θα με ενδιεφερε αν κάποιος μπορέσει και δείξει και την λειτουργικότητα του στην διαχείριση τοπικών αρχείων απο NAS ή σκληρό δίσκο.
 

Μηνύματα
163
Reaction score
96
Καλημέρα,
Σχετικά με την τιμή, στην χώρα του, την Αγγλία, κοστίζει 467 ευρώ.

Στην Ελλάδα, είναι σε τιμή προσφοράς στα 399 ευρώ, συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% για να αποκτήσουν streamer 3πλάσιας απόδοσης, όλοι οι ενδιαφερόμενοι.

Μπορείτε να το ακούσετε και να το δείτε κατόπιν συνεννόησης.
Σύντομα θα περάσω για καφεδάκι και γνωριμία με το προιόν ευχαριστώ!!
 

Μηνύματα
33
Reaction score
45
View attachment 217728
View attachment 217730 View attachment 217731 View attachment 217729
Πολυ αμεση η συνδεση με tidal και ο χειρισμος μεσω του app του jriver παρα πολυ αποτελεσματικη. Πολυ χρησιμο μαραφετι.
Εκτός θέματος αλλά η άποψη σας για την ηχητική απόδοση των δυο dac της φωτογραφίας (που μετράνε πολύ καλά !!)θα βοηθούσε πολύ.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.049
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top