Industrial nightmare

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Factrix & Cazazza - Poltergeist (Theme From "Shift") from LP "California Babylon" (1982) Subterranean Records


Πραγματικά ενα κοματι που δικαιώνει απόλυτα τον τίτλο του νήματος, για τον Monte Cazazza τι να πούμε, τα έχουμε πει λιγάκι σε πιο πανω post με τους TG για οσους ενδιαφέρονται. :rolleyes:
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Archon Satani - Virgin Birth... Born Again (1993) Functional Organization Records


Εχοντας κυκλοφορησει 2 χρονια νωριτερα σε κασετα με τιτλο "Virgin Birth", λιγοι το πηραν χαμπαρι κι ακομα λιγοτεροι το αγορασαν, οποτε οταν σιγα σιγα γινοταν γνωστο στους γνωστους αρρωστους κυκλους ξανακυκλοφορησε με τον ευγλωτο τιτλο "Virgin Birth... Born Again". Πρωτης κλασης industrial, ambient με σατανιστικο και επιβλητικο υποβαθρο, με επιρροες απο Aleister Crowley και Anton La Vey, exactly as the Beast ordered. Ακουσμα καλοκαιρινο οτι πρεπει για μπυρα και σαρδελλα.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Esplendor Geométrico - El Acero Del Partido (1982) Tic Tac Records


Τι νημα-ρεμα κι αυτό.... Είναι και τα δικα μου βεβαια, αλλα κι αυτό δεν κουνιεται με τιποτα λεμε, βαλτος...wizzy κουνησου πλημυρρησαμεεεεε
Absolutely essential industrial madness από την Ισπανια. Δυστυχως πολύ λιγοι τους γνωριζουν αλλα οι Esplendor Geometrico, κατ'εμε, είναι το σημαντικοτερο industrial group μετα τους TG, βγαζουν σταθερα δισκαρες μεχρι και σημερα. Εδώ στο κλασσικο ντεμπουτο τους πισω από το 1982. Classic and classy stuff for geometrically disturbed minds.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.996
Reaction score
20.524
Τι νημα-ρεμα κι αυτό.... Είναι και τα δικα μου βεβαια, αλλα κι αυτό δεν κουνιεται με τιποτα λεμε, βαλτος...wizzy κουνησου πλημυρρησαμεεεεε [...]
Νεαρέ, υπομονή! Θα επανορθώσω, λίαν συντόμως...:sneaky:
 














Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Βεβαίως! :laugh::laugh:

Του λόγου του αληθές...

Cassandra Complex - One millionth happy customer

μα θυμαμαι τη μελωδια στο μπαγκραουντ πιο εντονη ... ειναι σε αλλη εκτελεση ? (διασκευη δε νομιζω ...?)
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.482
Reaction score
50.747
μα θυμαμαι τη μελωδια στο μπαγκραουντ πιο εντονη ... ειναι σε αλλη εκτελεση ? (διασκευη δε νομιζω ...?)
- εγώ στην παρούσα εκτέλεση το έχω
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.662
Μηνύματα
2.871.160
Members
37.929
Νεότερο μέλος
axil
Top