Industrial nightmare

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
@Mr Spock: υπάρχει ενδεδειγμένος τρόπος για να "ανεβάζεις" videos στο AVSite.

Βασικά, αντιγράφεις το URL του video που θέλεις να "ανεβάσεις" και μετά κάνεις click στο πέμπτο εικονίδιο από δεξιά. Κάνεις paste τη διεύθυνση, click στο "Embed" κι είσαι έτοιμος. Πριν να κάνεις ολοκληρώσεις το post σου, γράφεις όνομα συγκροτήματος και τίτλο τραγουδιού (όπως ήδη κάνεις!:thumbsup:) και τέλος. Δοκίμασέ το κι αν δυσκολευτείς κάπου, ενημέρωσέ με.

μα θυμαμαι τη μελωδια στο μπαγκραουντ πιο εντονη ... ειναι σε αλλη εκτελεση ? (διασκευη δε νομιζω ...?)
Κι εγώ στην εκτέλεση του video το έχω. Μήπως είχες ακούσεις κάποιο mix;
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.552
Reaction score
37.800
CX..απο τις πιο αγαπημενες (αν οχι #1) γκοθομπαντες, αν δεν ειναι απο καποιο αλλο video[προερχομενο απο διαφορετικη ψηφιοποιηση (LP/CD to mp3)],ή και το οριτζιναλ ακομα..κ' εχουμε αλλη μια κυκλοφορια (live) :
https://www.discogs.com/Cassandra-Complex-All-The-Things-Ive-Always-Wanted/release/5523163
Αβυσσος η ψυχη του R.Orpheus..
--
Industrial - απο synthpop..
Ministry-over the shoulder
+eureka pile
και ολα αυτα πριν φτασουμε στon εξηνταεννιαψαλμο ...
(....μμμ...νομιζω πρεπει καποια στιγμη καποια μαιμου να ανεβασει την αλλη εκδοση του Eureka Pile)
Αl Jourgensen λεμε.....και ξερο ψωμι ..
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.444
Reaction score
50.544
- καλημέρα wizzy , εντάξει το έκανα ;

clock DVA - the unseen

[DOUBLEPOST=1473841838][/DOUBLEPOST]
@Mr Spock: υπάρχει ενδεδειγμένος τρόπος για να "ανεβάζεις" videos στο AVSite.

Βασικά, αντιγράφεις το URL του video που θέλεις να "ανεβάσεις" και μετά κάνεις click στο πέμπτο εικονίδιο από δεξιά. Κάνεις paste τη διεύθυνση, click στο "Embed" κι είσαι έτοιμος. Πριν να κάνεις ολοκληρώσεις το post σου, γράφεις όνομα συγκροτήματος και τίτλο τραγουδιού (όπως ήδη κάνεις!:thumbsup:) και τέλος. Δοκίμασέ το κι αν δυσκολευτείς κάπου, ενημέρωσέ με.
- ευχαριστώ :)
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.444
Reaction score
50.544
- μου αρέσουν πολύ οι ministry , αλλά ακόμα δεν τους έχω κατατάξει ( συνειδησιακά ίσως ) , στο Industrial καθ΄ ότι δεν μου φέρνουν στην φαντασία μου βιομηχανικά ηχοτοπία όπως spk , clockdva , cabaret voltaire κλπ . Πάντως είναι σε διάφορες αντίστοιχες λίστες , πχ :

https://www.discogs.com/lists/101-Greatest-Industrial-Songs-of-all-time/159159

http://www.ranker.com/list/industri...LrugYuA.1&utm_referrer=https://www.google.gr/

- και το αγαπημένο μου

MINISTRY FILTH PIG

 




wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Ανέκαθεν κατέτασσα τη συγκεκριμένη τραγουδίστρια/καλλιτέχνιδα στο μουσικό ιδίωμα του παρόντος thread. Πλέον, μετά από τα videos/τραγούδια που αναρτώνται εδώ, αμφισβητώ την αρχική μου κατάταξη. Όπως και να 'χει, το τραγούδι "τα σπάει"!

Anne Clark - Our darkness

 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.444
Reaction score
50.544
- σωστά αμφισβητείς , αλλά το παρόν κομμάτι είναι όντως καταπληκτικό και έχει και ατμόσφαιρα αποξένωσης
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.552
Reaction score
37.800
μου αρέσουν πολύ οι ministry , αλλά ακόμα δεν τους έχω κατατάξει ( συνειδησιακά ίσως ) , στο Industrial
Industrial = <3
οι Ministry.. εν προκειμενω .. ειναι στην γενικη αντικουλτουρα.
οχι δεν εχουν Industrial ηχοτοπιο?! - περα απο καθαρη ανα-καθορισμο του ορου στο Mind is a terrible thing to taste k' στο επομενο psalm69 σε μια πολυ καλη εποχη( μετα αλλαξαν υφος..μετα το animasotomina επιρεαστηκαν απο το distortion στη κιθαρα και ακουγoντε σαν metal-μετα με ψιλοαπογοητευουν, και οχι μονο εμενα-) -
The Witch Trials - Humanoids From The Deep
σε αυτη τη κυκλοφορια του 81,-αρκετα αγνωστη- βλεπουμε τον Μπαμπα Αρκουδο(J.Biafra), τον αμερικανογερμανοσυμμαχο:DAF-kind-of-person (C.Lunch)-που ακομα να μου απαντησει στα email που του ειχα στειλει το 2007-8, τον Al Τζουρ-γκενσεν (βλ. πανω), και ο A.Borland(Sound-ονομα και πραμα..και τι πραμα)- να κανουν ενα experimental-o-industrial κραμα. :D
=> και να μην τους καταταξεις -> Ministry are Ministry, and they play Ministry. Just like any other band. -επι πλαισιου μεσα πεφτουμε...στα βαθια..-
;-D
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.444
Reaction score
50.544
- συρραφή διαφόρων βίντεο από τους SPK η επιτομή του είδους
- προσοχή δεν είναι μουσική , αλλα οπτικοακουστική αντιτέχνη , ο ντανταισμός στο μεγαλείο του , για φανατικούς μόνο

SPK - Brickwerks Performance Sydney

 




Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.552
Reaction score
37.800
- συρραφή διαφόρων βίντεο από τους SPK η επιτομή του είδους
- προσοχή δεν είναι μουσική , αλλα οπτικοακουστική αντιτέχνη , ο ντανταισμός στο μεγαλείο του , για φανατικούς μόνο

SPK - Brickwerks Performance Sydney

tmp_1527-20160920_2232331964202266.jpg
tmp_1527-20160920_223246-1196439956.jpg
tmp_1527-20160920_2231341917948929.jpg

... εσ πι καιειιιιι.... ε ναι.. οπως λεμε industrial nightmare... dont try this at home.. σε dvd...αν σου κανει σε βολεψω.. xD
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Ξέρω ότι προκαλεί... εφιάλτες σε πολλούς - για διαφορετικούς λόγος στον καθένα:D, αλλά τουλάχιστον είναι industrial...

Marilyn Manson - Sweet dreams (Eurythimcs cover)

 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.552
Reaction score
37.800
.. ή το 6 απο εδω:

και ακουγα swans χτες μεσημερι ... :p
Swans - Glowing man
(δε τρελαθηκα..κιολας.. αλλα και μονο που βλεπεις τον C.Hahn στο DVD .. αξιζει.)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.598
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top