Interstellar (2014)

loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
New Interstellar trailer found in interactive site!









Paramount Pictures have debuted a new trailer for Christopher Nolan's Interstellar. Fans can find the new trailer for the film by searching for Earth's International Space Station in the Space Hunt site. We hear there's other exclusive content hidden within the "Space Hunt," so get to exploring and check out the new trailer below!




Το official trailer 3:

 
Last edited:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.512
Reaction score
75.137
Last edited:

loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142


loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Παίδες, πήγα και την παρακολούθησα εχτές. Village Φαλήρου, αίθουσα Vmax (ΓΕΜΑΤΗ).

Η ταινία είναι καταπληκτική !!!!!!

Με πάμπολλα βαθύτερα νοήματα, μοναδική σκηνοθεσία από έναν καταπληκτικό σκηνοθέτη με αυθεντικές ιδέες.
Είναι ταινία που σε κάνει μόλις βγεις από την αίθουσα να μπεις σε σκέψεις και να προβληματιστείς. Όχι σαν όλες τις υπόλοιπες ταινίες του εμπορίου που βγαίνεις από την αίθουσα και το μόνο που αναρωτιέσαι είναι "που θα πάμε να φάμε κανένα σουβλάκι;". Επίσης πολλές καλές ερμηνείες και από τον Matthew McConaughey και από την Anne Hathaway και όλο το cast εν γένει. Την συστήνω ανεπιφύλαχτα σε όλους τους σινεφίλ του πρωτότυπου και άριστα σκηνοθετικά και σεναριακά κινηματογράφου.

Θα την ξανά έβλεπα ΑΝΕΤΑ παρόλο τις 2 ώρες και 48 λεπτά που διαρκεί. ;)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.512
Reaction score
75.137
Κι εγώ την είδα μόλις στη VMax του Mall με μεγάλες προσδοκίες κι απογοητεύτηκα. Ασυνέχειες, κουραστικό πρώτο μισό, τόσο που επειδή έχεις πιαστεί απο την τεράστια διάρκεια το μόνο που θέλεις είναι να τελειώνει πιά.
Καλός όπως πάντα ο McConaughey, καλή κι η Jessica Chastain αλλά η Anne Hathaway δεν παίζει, περνάει απλά απο σκηνές. Δυστυχώς, δυο μέρες πριν ξαναείδα το Dark Knight Rises όπου έπαιζε καταπληκτικά.

Συνολικά η ταινία αξίζει ένα 8, κυρίως για επιβράβευση της προσπάθειας για κάτι διαφορετικό.
Εδώ τα λένε πολύ καλά: http://www.theatlantic.com/entertainment/archive/2014/11/interstellar-a-preposterous-epic/382478/



Για τον κινηματογράφο τι να πω, στις σκηνές με (όσο τέλος πάντων) μπάσο έτρεμε κι η μηχανή προβολής και μαζί κι οι υπότιτλοι.
Η εικόνα είχε μαύρο πλαίσιο (underscan) γύρω-γύρω, ήθελα να ανέβω πάνω να τραβήξω τη μηχανή μπροστά.
Μια κόλαση μια κρύο αφού τα A/C αναβοσβήνουν, καταπιάστηκα κι ορκίστηκα ποτέ ξανά! :D
 




spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.766
Reaction score
31.389
Εχω την υποψια οτι θα την πατησω οπως με το The Fountain του Darren Aronofsky που
ηταν σχετικη απογοητευση για τα πεζα γουστα μου .....
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.127
Reaction score
84.873
Φοβάμαι τη διάρκεια και το αναβάλλω συνεχώς.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.512
Reaction score
75.137
Μόνο σε Gold θα το έβλεπα, και πίσω για να σηκώνομαι για stretching. :D
 

Μηνύματα
4.660
Reaction score
620
Την είδα χθες στο Mall στην Vmax.

Δεν κατάλαβα προς τι το διάλειμμα στο Κοντομηνάδικο. Η ταινία σου κρατούσε το ενδιαφέρον και νομίζω ότι δεν χρειαζόταν. Εκτός αν ήθελε να βγούμε έξω για να ξαναπάρουμε πόπ κόρν και να δούμε το τρέιλερ για την αποτυχημένη εκπομπή της γκομενούλας του στις οθόνες.:rofl:

Η ταινία για εμένα ήταν καταπληκτική. Στο τέλος της όμως δεν μου έμεινε η φοβερή ερμηνεία (για ακόμα μια φορά) του McConaughey ούτε το σκηνοθετικό ταλέντο του Nolan. Μου έμεινε.....

η μουσικάρα του Hanz Zimmer η οποία έδενε σε απόλυτο βαθμό με την ταινία και τα ηχητικά εφέ της καθηλώνοντας σε στην καρέκλα. Χαλαρά το Όσκαρ Μουσικής για εμένα. Για τα εφέ δεν το λέω διότι θα είναι φυσιολογικό.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.512
Reaction score
75.137
Την είδα χθες στο Mall στην Vmax.

Δεν κατάλαβα προς τι το διάλειμμα στο Κοντομηνάδικο.
Στην προβολή των 6 δεν είχε διάλειμμα. >:(
 




Μηνύματα
236
Reaction score
246
Για τον κινηματογράφο τι να πω, στις σκηνές με (όσο τέλος πάντων) μπάσο έτρεμε κι η μηχανή προβολής και μαζί κι οι υπότιτλοι.
Η εικόνα είχε μαύρο πλαίσιο (underscan) γύρω-γύρω, ήθελα να ανέβω πάνω να τραβήξω τη μηχανή μπροστά.
Μια κόλαση μια κρύο αφού τα A/C αναβοσβήνουν, καταπιάστηκα κι ορκίστηκα ποτέ ξανά! :D
Δημήτρη επειδή και εμένα με "τράβηξε" το γυναίκα να πάμε να δούμε την ταινία, καθώς το δικό μου είναι ακόμα υπό κατασκευή, έριξα την ίδια γκρίνια :)

Το μπάσο δεν μου έλειψε, αντιθέτως το βρήκα υπερβολικό, αλλά ο ήχος συνολικά με κούρασε από την ένταση. Στην δε εικόνα το μόνο εντυπωσιακό είναι το μέγεθος της εικόνας. Κατά τα λοιπά ο data projector που έχω δείχνει καλύτερα :)

Να μην αρχίζω να γκρινιάζω για τις κότες που πάνε cinema λες και πάνε στα μπουζούκια, για το Mall συνολικά που μου προκαλεί αηδία, τα υστερικά πιτσιρίκια που αν κάνω τέτοια παιδιά θα γίνω Ηρωδης, τα βλακέντια σχόλια στην αίθουσα κατά την προβολή, την σιχαμένη "βουτυρίλα" του popcorn που μυρίζει παντού, το στενό γκαραζ του Mall που αυτός που το έφτιαξε μάλλον οδηγάει παπάκι.

Μήπως είμαι λίγο γερομπισμπίκης περίεργος;

Ανυπομονώ να βγεί σε bluray να το δω ξανά σπίτι μου στο -νέο πλέον- σύστημα :)

Όπως λέγαμε παλιά και για την αεροπορική... SABENA!!!!

(such a bad experience never again)
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.547
Reaction score
94.809
Δημήτρη επειδή και εμένα με "τράβηξε" το γυναίκα να πάμε να δούμε την ταινία, καθώς το δικό μου είναι ακόμα υπό κατασκευή, έριξα την ίδια γκρίνια :)

Το μπάσο δεν μου έλειψε, αντιθέτως το βρήκα υπερβολικό, αλλά ο ήχος συνολικά με κούρασε από την ένταση. Στην δε εικόνα το μόνο εντυπωσιακό είναι το μέγεθος της εικόνας. Κατά τα λοιπά ο data projector που έχω δείχνει καλύτερα :)
Τελικά (μόνο) το μέγεθος δεν μετράει. :D

Να μην αρχίζω να γκρινιάζω για τις κότες που πάνε cinema λες και πάνε στα μπουζούκια, για το Mall συνολικά που μου προκαλεί αηδία, τα υστερικά πιτσιρίκια που αν κάνω τέτοια παιδιά θα γίνω Ηρωδης, τα βλακέντια σχόλια στην αίθουσα κατά την προβολή
Πω πω γκρίνια...:p
, την σιχαμένη "βουτυρίλα" του popcorn που μυρίζει παντού,
Τρελαίνομαι για τη μυρωδιά του ποπ κορν. Είναι ο μόνος λόγος που θα (???) πήγαινα.
το στενό γκαραζ του Mall που αυτός που το έφτιαξε μάλλον οδηγάει παπάκι.
Στρογγυλέψαμε τις γωνίες του αυτοκινήτου; :p Στα περισσότερα εμπορικά κέντρα έτσι είναι.

Μήπως είμαι λίγο γερομπισμπίκης περίεργος;
Ε, μην το λες...:roflmao:

...όλοι μας είμαστε...:whistling:

Ανυπομονώ να βγεί σε bluray να το δω ξανά σπίτι μου στο -νέο πλέον- σύστημα :)
Άντε, με το καλό!
(such a bad experience never again)
Κι εγώ μαζί σου. Εδώ και καιρό.:thumbsup:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.029
Μηνύματα
2.885.742
Members
37.976
Νεότερο μέλος
Spadidakis
Top