iPhone XR XS και iPhone XS Max

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Κατάλαβα καλά? Λες ότι τo android κάνει λιγότερα πράγματα από το IOS?
Συνολικά είναι ενα καλύτερο λογισμικό για τηλέφωνα σχεδιασμένο και πιο πρόσφατα
Δεν το λέω εγώ το αποδεικνύουν ακομα και οι ίδιοι οι developers και οι σχεδιαστές εφαρμογων για κινητά
Επισης είναι καινοτομο

Για παράδειγμα ο πρώτος κατασκευαστής κινητών τηλεφώνων στον κόσμο όπως γράφτηκε παραπάνω η Huawei ενώ τρέχει Android εχει interface αντιγραφή του ios
Όπως και η xiaomi
Επισης αντέγραψε στα high end κινητα της ακομα και το notch χωρίς βέβαια να έχει face id :dance::D
 
Last edited:

Μηνύματα
625
Reaction score
577
Αλλαγη μπαταριας στο 6s με 39€ το κραταω για αλλον ενα χρονο και του χρονου τετοια εποχη ζωη ναχουμε καλα ναμαστε αγορα του iphone 8plus :lolsign:
 

Μηνύματα
388
Reaction score
107
η αισθηση οταν δουλευεις με iphone απλα δεν συγκρινεται, οταν χρησιμοποεις iphone και πιανεις για λιγο anroid απλα ξενερωνεις,
οτι και να λεμε ολοι οι κατασκευαστες απλα θα τρωνε τη σκονη της apple και ασ κανουν τηλεφωνα με καλυτερα χαρακτηριστικα,
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.716
η αισθηση οταν δουλευεις με iphone απλα δεν συγκρινεται, οταν χρησιμοποεις iphone και πιανεις για λιγο anroid απλα ξενερωνεις,
Ακριβώς το ίδιο αισθάνομαι κι εγώ, αλλά ανάποδα. Γιατί είναι θέμα συνήθειας και προτιμήσεων. ;)

Είχα αηφόνια.
 

Μηνύματα
455
Reaction score
572
Με την πάροδο του χρόνου έμαθα ένα πράγμα,Δεν υπάρχει το ένα και μοναδικό, το απόλυτα καλύτερο ,το δεν υπάρχει άλλο μετά Το τάδε ή δείνα, ακόμα και το λατρεμένο σε εμένα 2CV έχει πλεονεκτήματα σε σύγκριση με την M3 .Αυτά .Καλημέρα
[DOUBLEPOST=1537078649][/DOUBLEPOST]
αφού καταφέρνουν να πουλήσουν με 749$ κινητό που δεν παίζει 1080p εν έτει 2018, μπράβο τους.
Όπως και στα MacPc των 2000-3000€ ακόμη δεν εχουν ανακαλύψει το blueray
 

Μηνύματα
1.819
Reaction score
339
Συνολικά είναι ενα καλύτερο λογισμικό για τηλέφωνα σχεδιασμένο και πιο πρόσφατα
Δεν το λέω εγώ το αποδεικνύουν ακομα και οι ίδιοι οι developers και οι σχεδιαστές εφαρμογων για κινητά
Επισης είναι καινοτομο

Για παράδειγμα ο πρώτος κατασκευαστής κινητών τηλεφώνων στον κόσμο όπως γράφτηκε παραπάνω η Huawei ενώ τρέχει Android εχει interface αντιγραφή του ios
Όπως και η xiaomi
Επισης αντέγραψε στα high end κινητα της ακομα και το notch χωρίς βέβαια να έχει face id :dance::D
από που να το πιάσω και που να τελειώσω? Αναμενόμενη η τέτοιου τύπου απάντησή σου. Αντί λοιπόν να ξοδέψω τσάμπα keystrokes, απλά αν θες δώσε μου και κανά λινκ από όλα αυτά τα φανταστικά που μας έγραψες ("καλύτερο...πιο πρόσφατο...για τηλέφωνα...αποδεικνύουν...πρώτος κατασκευαστής...ποιος αντιγράφει ποιον ...κτλ...κτλ)
Ενημερωτικά, πήρε το μάτι σου την πρωτοποριακή ανάλυση οθόνης στο XR(στα 950 ευρώ) , που παρουσιάστηκε προχτές ? Δηλαδή μέσα στο 2018? Λογικά ήδη δουλεύουν τα android να την αντιγράψουν....


η αισθηση οταν δουλευεις με iphone απλα δεν συγκρινεται, οταν χρησιμοποεις iphone και πιανεις για λιγο anroid απλα ξενερωνεις,
οτι και να λεμε ολοι οι κατασκευαστες απλα θα τρωνε τη σκονη της apple και ασ κανουν τηλεφωνα με καλυτερα χαρακτηριστικα,
τελικά τα android έχουν καλύτερα χαρακτηριστικά..?? Νόμιζα τα iphone είναι έτη φωτός μπροστά σε ταιχνολογία...βλέπε πρωτοπορία!


Στην ουσία, έχει διαφορά να παίρνεις αυτό που γουστάρεις για τον οποιοδήποτε λόγο από το να προσπαθείς να πλασάρεις την προτίμηση σου , με "επιχειρήματα" της αντίστοιχης παρουσίασης , που απλά είναι για γέλια (βλέπε "κρατάει η μπαταρία 30 λεπτά παραπάνω"...που στην πράξη δεν είναι καν μετρήσιμο...ένα 3-5% αύξηση, που αν ανοίξεις ένα παιχνίδι, τσουπ, πάει..πέταξε)

Άρα , πάρε iphone, πάρε και windows αν θες (που είναι και παν-ασφαλές.χαχααχχα- ...τι, όχι?) και μείνε εκεί....μην αναπαράγεις αυτό που "είδες,άκουσες,σου είπαν" γιατί γίνεσαι γραφικός και εκτίθεσαι.
 

Μηνύματα
9.775
Reaction score
1.827
Προσωπικά αναγκάστηκα λόγω εταιρικής επιδότησης να ζήσω με ένα Samsung Galaxy S8 για ένα χρόνο, μετά από 10 χρόνια με Iphone. Προς το τέλος του χρόνου προσευχόμουν να μου πέσει και να σπάσει :p για να πάρω εταιρικό iPhone.

Με το Iphone κάνω τις ίδιες δουλειές στα 2/3 του χρόνου. Δεν συγκρίνονται τα δυο κινητά σε επίπεδο productivity.

Είμαι πλέον με ένα 8 plus και του χρόνου θα αναβαθμισω στη σειρά Χ.
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
από που να το πιάσω και που να τελειώσω? Αναμενόμενη η τέτοιου τύπου απάντησή σου. Αντί λοιπόν να ξοδέψω τσάμπα keystrokes, απλά αν θες δώσε μου και κανά λινκ από όλα αυτά τα φανταστικά που μας έγραψες ("καλύτερο...πιο πρόσφατο...για τηλέφωνα...αποδεικνύουν...πρώτος κατασκευαστής...ποιος αντιγράφει ποιον ...κτλ...κτλ)
Ενημερωτικά, πήρε το μάτι σου την πρωτοποριακή ανάλυση οθόνης στο XR(στα 950 ευρώ) , που παρουσιάστηκε προχτές ? Δηλαδή μέσα στο 2018? Λογικά ήδη δουλεύουν τα android να την αντιγράψουν....




τελικά τα android έχουν καλύτερα χαρακτηριστικά..?? Νόμιζα τα iphone είναι έτη φωτός μπροστά σε ταιχνολογία...βλέπε πρωτοπορία!


Στην ουσία, έχει διαφορά να παίρνεις αυτό που γουστάρεις για τον οποιοδήποτε λόγο από το να προσπαθείς να πλασάρεις την προτίμηση σου , με "επιχειρήματα" της αντίστοιχης παρουσίασης , που απλά είναι για γέλια (βλέπε "κρατάει η μπαταρία 30 λεπτά παραπάνω"...που στην πράξη δεν είναι καν μετρήσιμο...ένα 3-5% αύξηση, που αν ανοίξεις ένα παιχνίδι, τσουπ, πάει..πέταξε)

Άρα , πάρε iphone, πάρε και windows αν θες (που είναι και παν-ασφαλές.χαχααχχα- ...τι, όχι?) και μείνε εκεί....μην αναπαράγεις αυτό που "είδες,άκουσες,σου είπαν" γιατί γίνεσαι γραφικός και εκτίθεσαι.
οι χαρακτηρισμοι γραφικοι-εκτιθεσται κτλ ηταν αυτο που με επεισε πως εχεις δικιο...
:D
 

Μηνύματα
1.819
Reaction score
339
...και δυστυχώς (όπως πάλι ήταν αναμενόμενο) με το να μην απαντάς στην ουσία, δικαιώνεις τους "χαρακτηρισμούς".
end of story, καλορίζικο το όποιο τηλέφωνο έχεις/θες/γουστάρεις/αγοράσεις/σ'αρέσει και να το χαρείς.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.013
Ο καθένας παίρνει αυτό που το αρέσει σύμφωνα με τα γούστα του, την τσέπη του, τα θέλω του κλπ. Και τα 2 λειτουργικά είναι καλά, το καθένα για αυτούς που ψάχνουν τα ανάλογα. Τώρα το να καθόμαστε να αναλωνόμαστε ποιο είναι καλύτερο είναι το ίδιο με το ποιος την έχει ποιο μεγάλη. Γνώμη μου.

Και για να ευθυμήσουμε..

http://newsthump.com/2018/09/13/iphone-xs-to-include-revolutionary-arsehole-recognition-technology/
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Προχθές ήμουν σε μια συνάντηση με έναν Γιαπωνέζο από την γνωστή σε όλους σας Fujitsu.

Η Fujitsu παρεμπιπτόντως είναι η μοναδική εταιρεία στο ΙΤ που φτιάχνει τα προϊόντα της σε Γερμανία (PC+server) και Ιαπωνία (notebook+storage) με αντίστοιχα εργοστάσια και από τις λίγες εταιρείες που πραγματικά παράγουν τεχνολογία, Ιάπωνες γαρ...

Στην παρέα συνάδελφος τρέντης αϊφονάκιας, αϊπαντάκιας κλπ, κρατούσε σημειώσεις για ένα περίεργο all-flash storage πάνω στο άιπαντ ώσπου κάποια στιγμή γυρνάει ο γιαπωνέζος και σε άπταιστα αγγλικά του λέει: Γουι ινβέντεντ ε λοτ οφ θινγκς. Γουι ιβεν ινβεντεντ δις στιούπιντ άιπαντ γιου αρ χολντινγκ...

Και γελάσαμε όλοι, με το πόσο μόδα μπορεί να γίνει μια εταιρεία που στην πραγματικότητα ποτέ δεν παρήγαγε τεχνολογία…
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Υπάρχει και ένα μεγάλο χρηματικό ποσό που τους δώσανε οι φασονατζήδες της apple... οι οποίοι βέβαια πληρώνουν τα μισά από όσα βγάζουν σε άλλες εταιρείες...
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
πως την παλεύετε με το σεμεδάκι μπροστά στην οθόνη δεν το καταλαβαίνω
Έλα ρε συ αφού ξέρεις... Βασικά δεν έχουν άποψη, όπως δεν έχουν για οτιδήποτε άλλο. Αφού το κάνει η apple απλά το καταπίνουν. Άμα το έκανε κανένας άλλος θα ήταν γελοίο.
 

Μηνύματα
272
Reaction score
8
Έλα ρε συ αφού ξέρεις... Βασικά δεν έχουν άποψη, όπως δεν έχουν για οτιδήποτε άλλο. Αφού το κάνει η apple απλά το καταπίνουν. Άμα το έκανε κανένας άλλος θα ήταν γελοίο.
Το ότι το αντιγράψανε όλοι χωρίς να υπάρχει λόγος τι σου λέει;
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Δεν το κάνει η Apple μονο το σεμεδακι το κανουν πλέον σχεδόν όλοι μέχρι και η Google με το νεο pixel
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.013
Προχθές ήμουν σε μια συνάντηση με έναν Γιαπωνέζο από την γνωστή σε όλους σας Fujitsu.

Η Fujitsu παρεμπιπτόντως είναι η μοναδική εταιρεία στο ΙΤ που φτιάχνει τα προϊόντα της σε Γερμανία (PC+server) και Ιαπωνία (notebook+storage) με αντίστοιχα εργοστάσια και από τις λίγες εταιρείες που πραγματικά παράγουν τεχνολογία, Ιάπωνες γαρ...

Στην παρέα συνάδελφος τρέντης αϊφονάκιας, αϊπαντάκιας κλπ, κρατούσε σημειώσεις για ένα περίεργο all-flash storage πάνω στο άιπαντ ώσπου κάποια στιγμή γυρνάει ο γιαπωνέζος και σε άπταιστα αγγλικά του λέει: Γουι ινβέντεντ ε λοτ οφ θινγκς. Γουι ιβεν ινβεντεντ δις στιούπιντ άιπαντ γιου αρ χολντινγκ...

Και γελάσαμε όλοι, με το πόσο μόδα μπορεί να γίνει μια εταιρεία που στην πραγματικότητα ποτέ δεν παρήγαγε τεχνολογία…
Ο Ιάπωνας θέλει να πει ότι είχαν το όνομα. Όντως το iPad ως όνομα το είχε η Fujitsu μέχρι το 2010, που το αγόρασε η Apple.
Το όνομα αγόρασε, όχι τη συσκευή.
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.023
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top