John Wick 4 (2023)


Ndis

Titika
Μηνύματα
1.849
Reaction score
4.594
Ο αγαπημένος μου ηθοποιός β ρόλων. Ένας τόσο γαμάτος τύπος, που σε οτιδήποτε έπαιζε έκλεβε τη σκηνή από τους α ρόλους. Όχι από κάποιους αλλά από όλους.

Wire, fringe, lost, bosch τι να γράψεις για τον άνθρωπο αυτόν εκτός ότι στη πραγματικότητα ήταν ακόμα πιο γαμάτος από τους ρόλους που έπαιζε! Φοβερό χιούμορ, έμπειρος μουσικός με γνώσεις πάνω απ'όλα όμως ένας απόλυτα προσγειωμένος άνθρωπος.

Είμαι συγκλονισμένος, κρίμα, πολύ πολύ κρίμα...
 



Μηνύματα
552
Reaction score
802
Καλημέρα στην Αίγλη στο Χαλάνδρι,εντύπωση μου έκανε οτι είμαστε μόνο περίπου 60-70 άτομα Υ.Σ. Παραμένει αγαπημένη η πρώτη ταινία για εμένα.
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.662
Πόσους έφαγε σε αυτή τη ταινία;
Από τη δεύτερη έχει χαθεί το μέτρημα.

Στην τρίτη ήταν σα τις υποδιαιρέσεις του πι.

Στην τωρινή την 4η, δε θα κάνω το λάθος να προσπαθήσω να τα μετρήσω για χάρη σου, ούτε για χάρη του Ελον μάσκ λέμε. Θα τη δω αύριο το βράδυ, σε άτμος αίθουσα.
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Θα τη δω αύριο το βράδυ, σε άτμος αίθουσα.
Και δε μου λες, με την κατάσταση που έχεις κάνει στο χώρο ακρόασης, πώς σου κάνει καρδιά να πας σινεμά; Να νιώσεις τί παραπάνω;
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.360
Στο σινεμά έχει περισσότερα subwoofers λέμε, τι δεν καταλαβαίνεις; :roflmao:

Υ.Γ.: Δεν θα ξεχάσω ποτέ, μα ποτέ, τη σκηνή από μια ταινία της σειράς σε κάτι κατακόμβες, την οποία είδα στο χώρο του @stathis. Άκουσα - κι ένιωσα! - για πρώτη φορά το πώς πρέπει να ακούγεται ένας πυροβολισμός.
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Στεγνός
Κ να τρως κλοτσιά !
Από τους πρώτους σωστούς χώρους αυτό του Στάθη !
διαλυθηκε ένας τέτοιος περιστέρι , έχει μείνει ένας πλέον στην περιοχή
Το καλό είναι ότι φτιάχνεται ένας νέος τώρα Πειραιά .
 

Μηνύματα
62
Reaction score
42
Για όσους είναι Αθήνα προς βόρεια, ποιες είναι ακουστικά οι καλύτερες θέσεις της Sphera (Village -mall) ? Κάτω διάζωμα τελευταίες η πάνω διάζωμα πρώτες ? 😂
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.662
Δεν θα ξεχάσω ποτέ, μα ποτέ, τη σκηνή από μια ταινία της σειράς σε κάτι κατακόμβες, την οποία είδα στο χώρο του @stathis. Άκουσα - κι ένιωσα! - για πρώτη φορά το πώς πρέπει να ακούγεται ένας πυροβολισμός
Εκτός από τα ωραιότατα μπιστολίδια, έχει πολύ ενδιαφέρον η μετάπτωση από τον ένα χώρο στον άλλο, διότι αλλάζει εντελώς το ρεβερμπερέισιον από κάθε χώρο, και έχει γίνει εξαιρετική δουλειά για να αποδοθεί σωστά αυτό, τόσο στον περίκλειστο χώρο όπου παίζουν λάιβ μουσική, όσο και μέσα στις κατακόμβες που λες, και μετά η έντονη μετάπτωση στην ηχητική του ανοιχτού χώρου του δρόμου, όπου συνεχίζει να πέφτει ξύλο.

Εξαιρετική δουλειά στο atmos αυτών των ταινιών.
 

Μηνύματα
62
Reaction score
42
Απολαυστική η ταινία. Το Dolby Atmos στο μεγαλείο του. Εξαιρετικα immersive εφέ, μουσικαρες κ δράση για να χορτάσει το μάτι κ το αυτί ακόμα κ του πιο απαιτητικού. Ο ήχος της ταινίας τουλάχιστον όπως την άκουσα στη Sphera του Village at the mall, ήταν ποιοτικά εντυπωσιακός.

Σεναριακά προφανώς η ταινία δε λέει πολλά, αλλά το τελευταίο πράγμα για το οποίο κάποιος πάει να δει John wick είναι το σενάριο. 😜
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Στο cinema πας ΚΑΙ για την μεγάλη οθόνη. Στην δε Sphera πας για την τεράστια οθόνη. Καλά τα νούμερα και οι γωνίες θέασης, η απάντηση μου όμως σε αυτά είναι "μπαρμπούτσαλα". Τόσα χρόνια στα 3m είχα 106", τόσα χρόνια και στην PPV και στην Graal είχαμε οθόνες πάνω από 200". Στην Graal 240" στα 3.5m - 4m. Όποτε μπαίναμε σε αίθουσα να κάνουμε δοκιμαστική προβολή χαζεύαμε. Όποτε μπαίνω στη Sphera νιώθω το ίδιο μαγεμένος.

Size matters.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.662
PXL_20230326_164038864.jpg
PXL_20230326_164030541.jpg


Ο σκύλος να τον κατουράει στα μούτρα ήταν η καλύτερη στιγμή της ταινίας, πολύ γέλιο λέμε...

Είχε 4-5 σκηνές με πολύ γέλιο, ωραία ήταν, κλασική.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446


Είδαμε ξανά τα τρία για να πάμε έτοιμοι την άλλη εβδομάδα. :tongue:
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.161
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top