Jumpers βραχικυκλωτήρες


Μηνύματα
940
Reaction score
264
Ποιες διαφορες παρουσιαζονται στη καθε μια τοποθετηση;;;
Μεγαλύτερη διαφορά θα ακούσεις για εμένα αν κάνεις δοκιμές και αλλάξεις την είσοδο του καλωδίου, πάνω κάτω διαγώνια παρά από τις γέφυρες
Τι διαφορες παρουσιαζουν αυτες οι τοποθετησεις ξεχωριστα,θεωρειται καποια καλυτερη η ειναι θεμα γουστου!
 

Μηνύματα
940
Reaction score
264
Εγω εχω τα Usher 718b ,μεταχειρισμενα,δεν ειχα επαφη ξανα me ηχειο διπλοκαλωδιωσης και βραχυκυκλωτηρες,Ετσι τα εβγαλα,εβγαλα φρεσκο αγωγο καθαρισα τις επαφες που δεν ειχαν καθαρισει ποτε πριν,και το αποτελεσμα φανηκε αμεσως.Το θεμα ομως που προεκυψε ειναι το εξης.οι βραχυκλωτηρες ειναι οι golden strada series ιαπωνεζικοι.απο τα τεσσερα κομματακια καλωδιου που μπαινουν πανω μονο το ενα ειχε σταμπα της εταιρειας και τιο βελακι με την κατευθυνση του αγωγου,τα αλλα 3 δεν ειχαν κανενα σημαδι,ουτε καν μαρκαρισμενα απο τον προηγουμενο κατοχο,ο οποιος σιγουρα ειχε βαλει χερι εκει,φαινοταν,τωρα τα εχω βαλει στη τυχη και θα στρωσουν χωρις να εχουν ολα τη σωστη κατευθυνση,δεν ξερω κατα ποσο θα επηρεασει αυτο την αποδοση.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.054
τωρα τα εχω βαλει στη τυχη και θα στρωσουν χωρις να εχουν ολα τη σωστη κατευθυνση,δεν ξερω κατα ποσο θα επηρεασει αυτο την αποδοση.
κουράγιο μουσικόφιλε...εύχομαι να πάνε όλα καλά :biggrin:
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
τα εχω βαλει στη τυχη και θα στρωσουν χωρις να εχουν ολα τη σωστη κατευθυνση,δεν ξερω κατα ποσο θα επηρεασει αυτο την αποδοση.
Δεν τα είχε στρώσει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης;
Ξεστρωθηκαν;
 





costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.096
Reaction score
124.651
Είναι αλληγορικό το βιντεακι.

Ο εργάτης (του ήχου) βαδίζει το δύσκολο δρόμο του στρωσίματος καλωδίου, αλλά τα εμπόδια είναι πελώρια κι οι δυσκολίες αλλεπάλληλες, και σα να μην έφταναν όλα αυτά, ο προηγούμενος τα είχε κι αναποδα..


Βόηθα Παναγιά μου, όπως βοηθούσες το Μεγαλέξανδρο.

334042_e63a84d6a49b7a0225a2bf675948e64d.jpeg




ΥΓ. Προσέξτε τι γράφετε, δε ξέρετε ποιος μας παρακολουθεί. Θα μας διαβάζουν τίποτα εξωγήινοι και θα γίνουμε ρόμπες, δε φτάνουν τα υπόλοιπα καμώματά μας, μη το παρακάνουμε κιόλας.


312942_93e9d926ce952d5cb02d15ce40b5982a.jpeg
 
Last edited:

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Είναι αλληγορική.

Ο εργάτης (του ήχου) βαδίζει το δύσκολο δρόμο του στρωσίματος καλωδίου, αλλά τα εμπόδια είναι πελώρια κι οι δυσκολίες αλλεπάλληλες, και σα να μην έφταναν όλα αυτά, ο προηγούμενος τα είχε κι αναποδα..


Βόηθα Παναγιά μου, όπως βοηθούσες το Μεγαλέξανδρο.
Όταν ακούσεις το κατάλληλο jumper στη σωστή διατομή, με τη σωστή διαγώνια διάταξη, στο σωστό μήκος και με τη σωστή φορά, θα τις κόψεις αυτές τις ειρωνείες φιλαράκο!
ΥΓ. Προσέξτε τι γράφετε, δε ξέρετε ποιος μας παρακολουθεί. Θα μας διαβάζουν τίποτα εξωγήινοι και θα γίνουμε ρόμπες, δε φτάνουν τα υπόλοιπα καμώματά μας, μη το παρακάνουμε κιόλας.
Ας κοπιάσουν όποτε θέλουν οι εξωγήινοι. Θα, τους κεράσουμε μέλι, από αυτό που τρώει ο Κογιας!
 
Last edited:

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Εγω που στο νεο ηχειο δεν εχω διπλες μπορνες τι κανω με διπλοκαλωδιωση;
Τι να δοκιμασω;
Ασε που περισσεψαν και τα τζαμπερς απ τα προηγουμενα μου ηχεια.
Αυτα τι τα κανω;
Που τα βαζω;
 



Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
golden strada series ιαπωνεζικοι
Η Nanotec Golden Strada Series (https://www.nanotec-systems.jp/en/audiocable.php#sp01) απαρτίζεται από καλώδια εξαιρετικά ευαίσθητα στο θέμα της κατευθυντικότητας.
Από τη μεγάλη εμπειρία μου μαζί τους έχω διαπιστώσει αξιοσημείωτες μεταβολές στη χροιά των φυσικών οργάνων, ηχογράφησης επιτρέπουσας πάντα.
Προσοχή και στο στρώσιμο φυσικά, γύρω στις 40-50 ώρες για να "κάτσουν" σωστά και να "ηρεμήσουν".
 

Μηνύματα
940
Reaction score
264
Η Nanotec Golden Strada Series (https://www.nanotec-systems.jp/en/audiocable.php#sp01) απαρτίζεται από καλώδια εξαιρετικά ευαίσθητα στο θέμα της κατευθυντικότητας.
Από τη μεγάλη εμπειρία μου μαζί τους έχω διαπιστώσει αξιοσημείωτες μεταβολές στη χροιά των φυσικών οργάνων, ηχογράφησης επιτρέπουσας πάντα.
Προσοχή και στο στρώσιμο φυσικά, γύρω στις 40-50 ώρες για να "κάτσουν" σωστά και να "ηρεμήσουν".
Ευχαριστω για την ενημερωση!
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.052
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top