JVC LT40KN300 / Εγκατάσταση ERTflix

Μηνύματα
14
Reaction score
1
Προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση το ERTflix μέσω του store που έχει "netrange" αλλά δεν βγάζω άκρη .
 

Attachments


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.152
Reaction score
93.263
Προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση το ERTflix μέσω του store που έχει "netrange" αλλά δεν βγάζω άκρη .
Όταν είσαι σε κάποιο κανάλι της ΕΡΤ και πατήσεις το κόκκινο κουμπί, δεν ανοίγει το ERTflix;
 


Μηνύματα
239
Reaction score
260
είναι παλιό μοντέλο ή σχετικά καινούριο;
εγώ σε 2 δικές μου παλιές Samsung χρειάστηκε να μπω στα κρυφό μενού του service για να μπορέσω να το ενεργοποιήσω. Δεν ξέρω αν χρειάζεται και εδώ κάποια τέτοια λύση.
 

Μηνύματα
14
Reaction score
1
Η τηλεόραση αγοράστηκε πριν ένα μήνα , είναι μοντέλο του 2021 , σκέφτομαι να κάνω μία ερώτηση Kotsovolo μιας και έχουν την αποκλειστικότητα στο service της JVC...
 

Μηνύματα
37
Reaction score
7
είναι παλιό μοντέλο ή σχετικά καινούριο;
εγώ σε 2 δικές μου παλιές Samsung χρειάστηκε να μπω στα κρυφό μενού του service για να μπορέσω να το ενεργοποιήσω. Δεν ξέρω αν χρειάζεται και εδώ κάποια τέτοια λύση.
καλησπέρα φίλε μου! Όταν λες κρυφό μενού τι εννοείς; Έχω και εγώ ένα μοντέλο Samsung του 2016, υπάρχει περίπτωση να μπορώ να το κάνω και εγώ εγκατάσταση;
 

Μηνύματα
239
Reaction score
260
καλησπέρα φίλε μου! Όταν λες κρυφό μενού τι εννοείς; Έχω και εγώ ένα μοντέλο Samsung του 2016, υπάρχει περίπτωση να μπορώ να το κάνω και εγώ εγκατάσταση;
Στην ουσία αν υπάρχει κόκκινο κουμπί στο πληκτρολόγιο σου δεν θέλει εγκατάσταση αλλά ενεργοποίηση. Εφόσον το μοντέλο το υποστηρίζει θα πρέπει να μπεις στο εργοστασιακό μενού και να αλλάξεις γεωγραφική περιοχή για να ενεργοποιηθεί. Εγώ σε 2 μοντέλα το έχω κάνει στο ένα έχει πετύχει πιο καλά στο άλλο μπαίνει μέσα αλλά δείχνει όλα τα γράμματα στο μενού κινέζικα και ίσως επηρεάσει και την ώρα. Γενικά είναι αργη η πλοήγηση στο μενού, καθώς είναι παλιά μοντέλα αλλά βλέπουμε κανονικά ταινίες.
Θα χρειαστείς ένα Android κινητό με υπέρυθρες. Στο παρακάτω λινκ θα βρεις οδηγίες. http://hbbtv-ert.blogspot.com/2018/06/hbbtv-samsung-smart-tv.html?m=1
Καταλαβαίνεις φυσικά ότι μπένοντας στο εργοστασιακό μενού παίρνεις την ανάλογη ευθύνη
 


Μηνύματα
14
Reaction score
1
Δυστυχώς μετά απο αρκετή έρευνα δεν έβγαλα άκρη , έχω την δυνατότητα να επιστρέψω την τηλεόραση και να πάρω μία άλλη .. ερώτηση ... , η SONY τηλεόρασης έρχονται με android TV (10) όπως αυτή Sony 32W830.
ποια η διαφορά στο android με της Samsung η της LG ?? ....
θα μπορώ να κάνω αναβαθμίσεις όπως στο κινητό μου η έχω περιορισμούς ??
 

Μηνύματα
139
Reaction score
24
Δεν είναι πανάκεια να έχει adroid η tv για να δεις ertflix. Πολλές smart tv μετά το 2012-13 έχουν επιλογή για ενεργοποίηση δεδομένων. Εχω μια panasonic plasma του 14 και λειτουργει με το κόκκινο κουμπί. Στην ερτ δουλευει σωστά. Στα άλλα κανάλια όχι. ( σκαι, open ).Μέσω υπολογιστή πάντως είναι πιο βολικός ο χειρισμός.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.152
Reaction score
93.263
Σε Samsung και LG που ξέρω, το ERTFlix, Netflix αλλά και Cosmote TV δουλεύουν μια χαρά, όπως και όλες οι υβριδικές πλατφόρμες των καναλιών.
 

Μηνύματα
14
Reaction score
1
Μάλλον δεν διατύπωσα την ερώτηση σωστά.... Το ΕΡΤ flix το ξεχνάμε , μιλάμε πλέον γενικά, να επενδύσω σε μία τηλεόραση όπως η sony με android 10 ή να πάω σε μία επιλογή της samsung ή της LG το λέω αυτό γιατί έχω μία samsung του 2014 και πλέον δεν μπορώ να αναβαθμίσω τον google chrome που έχει μέσα με αποτέλεσμα το λειτουργικό να είναι τελείως άχρηστο , πιο λειτουργικό είναι πιο ευέλικτο και διαρκεί στον χρόνο..?
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.091
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top