Kαλώδιο ηχείων XLO UNLIMITED series UE5-8

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
g.kar σε παρακαλώ συνέχισε με τα συμπεράσματα της ακρόασης και μόνον.
Παρακαλώ και όλους τους υπόλοιπους να μην μεταφέρουν σε λάθος θέμα, λάθος καταστάσεις.

Ελπίζω στην κατανόησή σας.
 

Μηνύματα
4.496
Reaction score
2
g.kar said:
Θα ήθελα επίσης να παρακαλέσω τον Γιώργο (MAC) Αναμουρλίδη να μας περιγράψει τις δικές του εντυπώσεις για το καλώδιο Unlimited της XLO. Το είχε στο σπίτι του αρκετές ημέρες, πολύ περισσότερες από ότι το έχω εγώ.
Πως ακούστηκε άραγε το XLO με τα μεγάλα TD 12 της Tannoy ?

Ελπίζω σε μία εις βάθος περιγραφή εντυπώσεων.
Θα είμαι λεπτομερής και περιγραφικότατος.


Είναι ότι καλύτερο έχει περάσει μέχρι σήμερα απο το σύστημά μου. :D

Είδατε με λίγες μόνο λέξεις τι περιγραφή και πόση λεπτομέρεια μπορείς να περάσεις?... :) :lol:
 

Μηνύματα
4.496
Reaction score
2
Το δοκίμασα και με τα 105 τα KEF που έχω και εκεί οι εντυπώσεις ήταν το ίδιο καλές.
Απο ποιότητα κατασκευής,όπως και τα Nordost,υπεράνω κριτικής. :D
Αλλης φιλοσοφία βέβαια.
Τα συγκεκριμένα XLO,τα θεωρώ ουδέτερα αν και κάπου όπως έγραψε και ο g.kar,σαν να ωραιοποιούσαν τις κακές ηχογραφήσεις. :|
Πάντως γι'αυτό το τελευταίο δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά,για τον απλούστατο λόγο,ότι έκοβε θορύβους και παράσιτα και μάλλον το ότι άφηνε το ρεύμα να περνάει καθαρό,απαλαγμένο απο παράσιτα να μας δημιούργησε αυτήν την εντύπωση.
Η μεγάλη διαφορά που είχαν απο τα Valhala,ήταν ότι είχαν περισσότερο αληθοφανεί μεσαία περιοχή, την ταχύτητα και την ατάκα των Valhala όμως,δεν την είχαν.

Σε αντίθεση με το ότι τα όργανα ακουγόντουσαν μεγαλύτερα στο σύστημα του g.kar,στο δικο μου ήταν οριακά μικρότερα θα έλεγα.

g.kar,υπάρχει και το αμέσως μικρότερης σειράς ηχείων με τέσσερεις αγωγούς αντί για έξι στο κανάλι,το οποίο πιθανότατα ταιριάζει καλύτερα σε εσένα.
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
206
Σε αυτό εδώ ακριβώς το σημείο αιτούμαι δημόσια την απάντηση του ιδρυτή του AVSITE.GR . Συγκεκριμένα τον καλώ να απαντήσει εάν έχει κάποια αντίρρηση ή κάποια ένσταση για τον τρόπο που μας παραδίδονται τα δείγματα προς δοκιμή.
Θα ήθελα επίσης με την παρέμβασή του αυτή να δηλώσει με ειλικρίνεια εάν έχω δώσει εγώ προσωπικά σαν g.kar ποτέ την αφορμή για να θεωρηθεί μια δοκιμή σκόπιμη και προς διευκόλυνση κάποιου αντιπροσώπου.

Μέχρι να ικανοποιηθεί το αίτημά μου και έως ότου ξεκαθαριστεί η όλη κατάσταση , θα απέχω από οποιοδήποτε θέμα ή άλλες δραστηριότητες του AVSITE .
 

Μηνύματα
1.346
Reaction score
2
G.kar υπαρχουν και καποιοι που ειναι καλοπροαιρετοι.....Σε παρακαλω συνεχισε με τις διαπιστωσεις σου....... :wink:
αν ειναι να φοβομαστε να πουμε τι ακουσαμε δεν παμε πουθενα........
 

Μηνύματα
5.581
Reaction score
297
Διάβασε καλύτερα ό,τι γράφω και μην αναλίσκεσαι σε λεπτομέρειες. Δεν είναι η πρώτη φορά που απαντάς σε ό,τι έχεις στο μυαλό σου και όχι σε ό,τι σου λένε. Έγραψα και παραπάνω ότι δεν βρίσκω τίποτα μεμπτό στη διαδικασία δανεισμού που περιέγραψες. Διαδικασία όμως που δημιουργεί δεσμεύσεις, έστω και μόνο για λόγους τακτ - δεσμεύσεις που επιβεβαίωσες περίτρανα μόνος σου:
g.kar said:
... δεν θέλω να πω ποιο ήταν αυτό το δεύτερο καλώδιο.
 

LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.994
Reaction score
69
g.kar said:
Κανένας δεν σου αρνήθηκε να δοκιμάσεις κάποια προϊόντα σαν αυτά που δοκιμάζουμε εμείς εδώ .
RDoherty να θεωρεις οτι μετα χαρας θα σου παραχωρησω οποιο καλωδιο θες για δοκιμη . Μετα μπορεις να γραψεις τις εντυπωσεις σου χωρις να κανω τον παραμικρο σχολιασμο .
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Μας έχει βάλει όλους γυαλιά ο Μιχάλης...

- Από την μία λοιπόν Γιώργο:
mixalis kanakakis said:
G.kar υπαρχουν και καποιοι που ειναι καλοπροαιρετοι.....Σε παρακαλω συνεχισε με τις διαπιστωσεις σου....... :wink:
αν ειναι να φοβομαστε να πουμε τι ακουσαμε δεν παμε πουθενα........
- Από την άλλη ο RDoherty νομίζω ότι έδωσε εξηγήσεις.

Αν γίνεται να ηρεμήσουμε όλοι λιγάκι θα ήταν πολύ καλύτερα...
 


ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
g.kar said:
Σε αυτό εδώ ακριβώς το σημείο αιτούμαι δημόσια την απάντηση του ιδρυτή του AVSITE.GR . Συγκεκριμένα τον καλώ να απαντήσει εάν έχει κάποια αντίρρηση ή κάποια ένσταση για τον τρόπο που μας παραδίδονται τα δείγματα προς δοκιμή.
Θα ήθελα επίσης με την παρέμβασή του αυτή να δηλώσει με ειλικρίνεια εάν έχω δώσει εγώ προσωπικά σαν g.kar ποτέ την αφορμή για να θεωρηθεί μια δοκιμή σκόπιμη και προς διευκόλυνση κάποιου αντιπροσώπου.

Μέχρι να ικανοποιηθεί το αίτημά μου και έως ότου ξεκαθαριστεί η όλη κατάσταση , θα απέχω από οποιοδήποτε θέμα ή άλλες δραστηριότητες του AVSITE .
Kαμμια αντιρρηση ως προς το θεμα των δοκιμων.
Απο οσο ειμαι σε θεση να γνωριζω κανεις στο AVSite - και ελπιζω αυτο να κανει προφανες πως εννοω και τον gkar- δεν εχει δωσει την παραμικρη αφορμη για σκοπιμες δοκιμες η διευκολυνσεις αντιπροσωπων.

Αλλα βρε παιδια , δεν χρειαζεται να ζητατε καθε φορα την γνωμη μου.
Εαν εβλεπα , ηξερα , μυριζομουν κατι , ετσι θα το αφηνα?
Τα λαθη γινονται μονο μια φορα... :wink:
 

Μηνύματα
2.679
Reaction score
5
Τέσσερις φορές έγραψα ένα μήνυμα και τις τέσσερις για δικούς μου λόγους δεν το δημοσίευσα.
Η ουσία είναι ότι διαφωνώ με τον Αντρέα.
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
206
Αγαπητέ Ανδρέα.Κ , σε ευχαριστώ για την παρέμβαση και τις διευκρινήσεις.
Ας ξεχάσουμε όλοι τα λάθη του περελθόντος κι ας συγκεντρωθούμε στο αντικείμενό μας που είναι το μεράκι μας, η τρέλλα μας, το χόμπι μας.
Οι ακαρπες αντιπαραθέσεις δεν έκαναν καλο σε κανένα φόρουμ.
Ελπίζω να μην επαναληφθει η κατάσταση των τελευταίων ημερών.
 

Μηνύματα
2.679
Reaction score
5
Μπορεί να πήρες ψήφο εμπιστοσύνης από τον Αντρέα αλλά την δική μου άποψη φαντάζομε την έχεις καταλάβει. Η άποψη μου ταυτίζεται απόλυτα με του RDoherty και όσο γράφω σε αυτό το site δεν πρόκειται να συμμεριστώ τις απόψεις κανενός που έρχονται σε αντίθεση με τις δικές μου.
 

Μηνύματα
925
Reaction score
0
Τα σχόλια του συμπαθέστατου μυστακιοφόρου και χονδρού (δεν το διέψευσε, άρα ισχύει :p) RDoherty, στην κατηορία Hi-End είναι πολύτιμα.
Είναι ο καλύτερος κριτικός συστημάτων ήχου χωρίς να ενδιαφέρεται να ακούσει.
Μιλάμε για ελληνικότατο φαινόμενο που συναντάται στα κανάλια, ιδιαίτερα απ το Τράγκα και τον Κακαουνάκη.
 

Μηνύματα
1.346
Reaction score
2
Αντώνης K. said:
Μπορεί να πήρες ψήφο εμπιστοσύνης από τον Αντρέα αλλά την δική μου άποψη φαντάζομε την έχεις καταλάβει. Η άποψη μου ταυτίζεται απόλυτα με του RDoherty και όσο γράφω σε αυτό το site δεν πρόκειται να συμμεριστώ τις απόψεις κανενός που έρχονται σε αντίθεση με τις δικές μου.
σε ποιο θεμα η αποψη σου ταυτιζεται με του Doherty....?????ΣΕ ΟΛΑ?????
νατος και ο τριτος ερωτας ............. :lol:
ΚΟΥΚΟΥΡΑΑΑΑΑΑΑΑΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ......... :lol:

p.s. g.kar i ll be watching you......... :lol:
 

Μηνύματα
925
Reaction score
0
Mα όταν κριτικάρει και αφήνει υπονοούμενα για ενισχυτές, ηχεία και καλώδια χωρίς να μπαίνει σε διαδικασία ακρόασης, τί άλλο να πω ρε συ?
Κι εμένα μου αρέσει ο τρόπος γραφής του και το χιούμορ του, αλλά ας μας πει και μια ακρόαση που έχει κάνει σε κάτι.
Γιατί κι ένας φίλος μου internetάκιας, με καλή γνώση αγγλικών, λίγο να ψάξει στο net, γίνεται αμέσως γνώστης των πάντων, αλλά χωρίς εμπειρία. Και καλώς ή κακώς, το χόμπυ μας στηρίζεται (κατά την γνώμη μου πάντα) 90% στην ηχιτική εμπειρία του καθενός και 10% στην θεωρία.
 


Μηνύματα
925
Reaction score
0
Για να γυρίσω στα του τόπικ.
Θα ήθελα να τα δοκιμάσω κι εγώ (μαζί με 2-3 άλλα που έχω στο μυαλό μου)
Να απευθυνθώ στον Luxman?
 

Μηνύματα
1.346
Reaction score
2
τουλαχιστον οσοι αγαπαμε αυτη τη κατηγορια ας προσπαθησουμε για το καλυτερο......
ας γραφουμε συνεχεια για ακροασεις κτλ.......για hi-end δηλαδη..... :wink:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.769
Μηνύματα
2.875.247
Members
37.947
Νεότερο μέλος
ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
Top