Kαλώδιο ηχείων XLO UNLIMITED series UE5-8

Μηνύματα
925
Reaction score
0
Για πιό λόγο να μην συνεχίσει? Ο άνθρωπος θέλει να κάνει την δουλειά του και δεν βρίσκω τίποτα κακό σε αυτό.
 

Μηνύματα
5.581
Reaction score
297
Θεοδωρόπουλος Δημήτρης said:
Mα όταν κριτικάρει και αφήνει υπονοούμενα για ενισχυτές, ηχεία και καλώδια χωρίς να μπαίνει σε διαδικασία ακρόασης, τί άλλο να πω ρε συ?
Έχω ένα πρόβλημα, Δημήτρη, και εύστοχα το επισήμανες. Όταν κάνω "ακρόαση" και μου αρέσει η μουσική, παρασύρομαι και συμμετέχω, ηχητικά και κινητικά. Αν δεν μου αρέσει η μουσική, με πιάνει μία ναυτία. Γι' αυτό δεν θα μπορούσα ποτέ να γίνω κριτικός ήχου. Εσάς μάλιστα που κάνετε "ακροάσεις" μηχανημάτων πολύ θα σας θαύμαζα, αν δεν ήξερα τι αηδίες πάτε και ακούτε :lol:
 

Μηνύματα
925
Reaction score
0
Στο έχω ξαναπεί: Βέρα Λάμπρου-Το νινί σέρνει καράβι.
Επίσης το: Αλλαξ' ο κολλιές και έγινε βραχιόλι και το: Πάρε τηλέφωνο τον κερατά
:p
Πέρα απ την πλάκα, φαντάζομαι ότι έχεις κάποια τραγούδια που αγαπάς και τα ακούς συνέχεια.
Ε, κάνε 2-3 ακροάσεις με άλλα συστήματα και αν δεν δεις διαφορές, τότε είσαι τυχερός και όλο σου το χρήμα θα το θυσιάζεις αλλού.
Είχα γράψει στο avforum, ότι το Hi End είναι το ταξίδι και όχι ο προορισμός.
 

Μηνύματα
5.581
Reaction score
297
Θεοδωρόπουλος Δημήτρης said:
Πέρα απ την πλάκα, φαντάζομαι ότι έχεις κάποια τραγούδια που αγαπάς και τα ακούς συνέχεια.
Ε, κάνε 2-3 ακροάσεις με άλλα συστήματα και αν δεν δεις διαφορές, τότε είσαι τυχερός και όλο σου το χρήμα θα το θυσιάζεις αλλού.
Δεν θα τα έλεγα "τραγούδια" βέβαια ... 8) Διαφορές ακούω αλλά δεν χολοσκάω ιδιαίτερα, αυτό θέλω να πω. Όπως λες, είμαι τυχερός.
 




Μηνύματα
925
Reaction score
0
g.kar said:
Ανακοίνωση : Λέω να στείλω με το ΚΤΕΛ τα καλώδια της XLO στη Β.Ελλάδα του Ν.Τσαρουχά για να τα ακροαστούν και οι Βόρειοι . Τι λέτε εσείς ?
Όχι, να τα στείλεις νότια :lol: :lol: :lol:
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Θεοδωρόπουλος Δημήτρης said:
g.kar said:
Ανακοίνωση : Λέω να στείλω με το ΚΤΕΛ τα καλώδια της XLO στη Β.Ελλάδα του Ν.Τσαρουχά για να τα ακροαστούν και οι Βόρειοι . Τι λέτε εσείς ?
Όχι, να τα στείλεις νότια :lol: :lol: :lol:
Στην ανακοίνωση δεν είπα το πότε θα τα στείλω :D
 


Μηνύματα
1.346
Reaction score
2
Αντώνης K. said:
@ sonus ώρες ώρες με εκπλήσσεις ευχάριστα με τις εύστοχες παρατηρήσεις σου!
ωραιος συντονιστης βρε....κατευναζεις τα πνευματα...Μπραβο αν εχουμε και αλλους σαν και σενα θα παμε πολυ μπροστα.....
Αντωνη τα τελευταια 20 μυνηματα σου στη hiend ειναι μονο για να προκαλεσεις πανικο.....γιατι το κανεις αυτο???
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Ο καθένας παιδιά έχει το δικαίωμα να πει την άποψή του και να υποστηρίξει όποιον θέλει και όποτε θέλει.
Ο καθένας μας επίσης, κρίνεται από τις επιλογές του...

- Η δουλειά μας και η δουλειά του, είναι δύο διαφορετικά πράγματα. Όταν το καταλάβετε, θα νιώσετε πολύ καλύτερα.
 

Μηνύματα
2.679
Reaction score
5
Τώρα το συντονιστής τι το θέλατε και το αναφέρατε νομίζετε ότι οι συντονιστές διορίζονται με βάση καταστατικό που τους επιβάλλει τρόπους καλής συμπεριφοράς.
Αν ναι είστε λάθος!!

Αναλαμβάνω την ευθύνη τον πράξεων μου και δεν επιτρέπω σε κανένα αυτόμολο από αλλά forum να αμφισβητήσει την συνεισφορά μου σε αυτό το site.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
g.kar said:
Ανακοίνωση : Λέω να στείλω με το ΚΤΕΛ τα καλώδια της XLO στη Β.Ελλάδα στο Ν.Τσαρουχά για να τα ακροαστούν και οι Βόρειοι . Τι λέτε εσείς ?
Εγώ τελευταίος παιδιά.
Τον έχουμε κάνει λάστιχο ρε τον Μαρίνο. 8)
 

Μηνύματα
1.346
Reaction score
2
στη τελικη ρε φιλαρακι ασχoλουμαστε μαζι σου.....???get a life.....

για μενα η συμπεριφορα σου συγκαταλαγεται στα περιεργα που εχω συναντησει στο internet......οπως και του Rdoherty......
τουλαχιστον αυτος το κανει εσκεμμενα.... :lol:
 


Μηνύματα
1.346
Reaction score
2
Αντώνης K. said:
Έχεις ελαφρυντικό την ηλικία σου την αφέλεια σε αυτήν την ηλικία την συγχωρώ :wink:
εξομολογηση εκανα και με συγχωρεις??? :shock:
τρια πουλακια καθoνταν και πλεκανε πουλοβερ.........
 

Μηνύματα
2.679
Reaction score
5
Ακόμα να τελειώσει αυτό το review κύριε g.kar? Ασε να κάνουμε και εμείς κανένα σχόλιο! Εισηγούμαι να κανείς αίτηση σε κανένα περιοδικό του χώρου ως reviewer γιατί το ταλέντο σου είναι κάτι παραπάνω από εμφανές. :lol: :lol: :lol:

Good luck! 8)
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Θα παρακαλέσω όλους, να αρκεστούν σε σχόλια μόνον επί του θέματος.
Αντώνη, υπάρχει και η κατηγορία εκτός θέματος ρε φίλε.
 

Μηνύματα
5.581
Reaction score
297
g.kar said:
Χθες λοιπόν άλλαξα τη φάση (αντιστρφή φάσης) και στα δύο ηχεία για να διαπιστώσω εαν αλλάζει κάτι στον ήχο.
Η ορθή πολικότητα έχει μεγάλη σημασία. Το πρόβλημα είναι ότι σε μία μέση ηχογράφηση οι πολικότητες των διαφόρων σημάτων είναι τσάτρα-πάτρα. Άρα με μία πολικότητα ακούς τα μισά σωστά και με την αντίστροφη τα άλλα μισά 8)
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.624
Μηνύματα
2.868.462
Members
37.942
Νεότερο μέλος
mdim051
Top