Klipsch και Λάιος

Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.612
Ποιο μοντελο ειναι? Ποσα τα αγορασες και ποσο πωλουνται εδω? Κοιτα και καποια αλλα μοντελα απο περιεργεια και τοτε θα καταλαβεις γιατι στραβωσε. Και εγω θελω να αγοραζω μονο απο Ελλαδα ,αλλα δυστυχως καποιοι του χωρου δεν βοηθουν καθολου σε αυτο. Ξερω,ειναι δυσκολες εποχες,μικρες οι παραγγελιες,ακριβη η υποστηριξη,αλλα........
 

Μηνύματα
302
Reaction score
117
Κάνε μια επίσκεψη στο υπουργείο εμπορίου στην γραμματεία καταναλωτή και ανέφερε το περιστατικό.
Θα υπάρχει σχετική νομοθεσία για την περίπτωση αυτή.
Δεν είναι δυνατόν εντός ΕΕ να μην λύνεται από τον εδώ αντιπρωσωπεία .
 

Μηνύματα
15
Reaction score
11
Εγώ πάντως του πήγα τα rf62 για αλλαγή στις κόρνες και δεν με ρώτησε τίποτα !! Τις άλλαξε έβαλε τα ηχεία να τα ακούσω στην παραλαβή και γενικά είχε καλή εξυπηρέτηση !!
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Μην ανησυχείτε, εγώ έχω προμηθευτεί τα πάντα για τα rf 62 II από το παρακάτω κατάστημα.

Άμεση εξυπηρέτηση γνήσια ανταλλακτικά. Καλές τιμές.

The speaker exchange
Την είχα δει αυτή τη σελίδα αλλά από Αμερική δεν μπήκα στη διαδικασία να συνεχίσω. μπήκα τώρα και βλέπω ότι στέλνουν Ελλάδα. λίγο τσιμπημένα τα μεταφορικά. 46 δολάρια το woofer 59 η ελάχιστη χρέωση με ταχυδρομείο.

θα δω πόσο θα μου πουν αύριο οι Γερμανοί και βλέπουμε.
Post automatically merged:

δεν είμαι από αυτούς που κάνουν καταγγελίες ούτε θέλω να χαλάσω τι δουλεία του κυρίου. Αν μας διαβάζει ή κάποιος γνωστός του, το αναφέρω ώστε να αλλάξει στάση γιατί όπως θα καταλάβει από τα σχόλια σχεδόν όλων είναι λάθος η στάση του.
 


TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
εγω παλιοτερα ειχα ζητησει καποια ανταλλακτικα για τα rf7 , μου ειπε τιμη και διαθεσιμοτητα και ποτε δεν με ρωτησε απο που τα πηρα η οτι θα μου τα δωσει μονο αν εχουν ελληνικο serial number
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
εγω παλιοτερα ειχα ζητησει καποια ανταλλακτικα για τα rf7 , μου ειπε τιμη και διαθεσιμοτητα και ποτε δεν με ρωτησε απο που τα πηρα η οτι θα μου τα δωσει μονο αν εχουν ελληνικο serial number
Πέρνω τηλ.
Καλημέρα. Θα ήθελα να μάθω διαθεσημότητα και τιμή για woofer από rp450c?
Καλημέρα. Από που είναι αγορασμένο?
Από Γερμανία. ......

Και έπεται η συνέχεια με serial και stock για Ελληνικά κομμάτια.
Post automatically merged:

Για να μην απάντησαν ότι αυτή είναι η πολιτική της εταιρίας και να ανοίξω ticket κάτι παίζει......

Annotation 2019-09-09 234717.jpg
 
Last edited:



Μηνύματα
15.016
Reaction score
20.761
μια εταιρια ειναι τοσο σοβαρη οσο οι αντιπροσωποι της (και οχι το αναποδο)

αν ο αντιπροσωπος ειναι γτπ και η εταιρια τον κραταει ειναι και αυτη γτπ.
υπαρχουν εταιριες και εταιριες με διαφορετικες πολιτικες τοσο σε θεματα τιμολογησης οσο και σε θεματα εγγυησης και καλυψης.

πχ η seas εχει σχεδον τις ιδιες τιμες παντου στον κοσμο με τις λογικες και αναμενωμενες διακυμανσεις (λογω φπα η λογω αποστασης) , η asus θα καλυψει οποιαδηποτε συσκευη οπουδηποτε στον κοσμο ανεξαρτητως χωρας αγορας (ωστοσο αν δεν ειχε πωληθει ποτε το συγκεκριμενο προιον στη χωρα που πηγε για σερβις , σε περιπτωση αντικαταστασης η χρησης ανταλλακτικου ο χρονος παραδοσης θα αυξηθει - λογικο και αναμενομενο).
αυτα ομως ειναι θεματα πολιτικης της εταιριας , οχι του αντιπροσωπου, να επιβαλει δηλαδη συγκεκριμενους ορους ποιοτητας στο πριν/μετα την πωληση κομματι. αν λοιπον ο τοπικος αντιπροσωπος ακολουθει δικη του πολιτικη και η εταιρια αφου λαβει γνωση δεν κανει κατι , αυτο θα ειναι ευθυνη δικη της πλεον.
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Το θέμα για μένα λήγει εδώ. Καλός η κακός ο τοπικός αντιπρόσωπος δεν με κάλυψε.
Η ανταπόκριση του Γερμανού ήταν άμεση και σε 5-6 μέρες θα παραλάβω το καινούριο.
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Μετά από καθυστέρηση απάντησε η klipsch


Kimberlee White (Klipsch Dealer Service)
Sep 16, 5:33 PM EDT

Hello Nasos,

Who were you in contact with at Laios? I will try to reach out to them directly to resolve the issue once I have this information. They should be able to assist with parts.

Thank you,

Kimberlee White | International Dealer Service Rep
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Klipsch Group, Inc. | p 800-554-7724 | f 317-860-9178 | Klipsch | Jamo
 

Μηνύματα
625
Reaction score
577
Σου τοπα και πριν.... ‘Βαλκανικες’ μαγκιές πια ΔΕΝ περνάνε....
Οι ξένοι -και ειδικά οι αμερικανοί- σε τέτοια πράγματα είναι πολύ ευαίσθητοι και θα δωσουν ‘λύση’..
Αν νομίζω ότι τελικά αγόρασες από Γερμανία μεριά θα περιγράψεις επακριβώς την εμπειρία σου (και με ποιον μίλησες σαν θυμάσαι) και μπορεί στο τέλος να λάβεις και κανένα ‘δωρακι’ για την ταλαιπωρία.
Μην το αφήσεις γιατί θα πρέπει στο τέλος να μπει και μια τάξη στο του εμπορίου και των ‘αντιπροσωπιων’ ...καλό θα κανείς σε όλους μας!!!
 




Μηνύματα
2.408
Reaction score
3.619
Akoustik Project φίλε, Επαγγελματίες.
Έκανα αγορές απο αυτούς και μόνο καλά λόγια έχω.

Έχουμε μήπως νέα σχετικά με Λάιο και Klipsch;
Έγινε επικοινωνία και τι ειπώθηκε;
 



Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
- τερατάκι ο μαγνήτης . . . γ΄αυτό τα klipsch ζητούν και σηκώνουν πολλά watt , ( παρά την ευαισθησία των )
Με 4 ίδια το κεντρικό το δίνει POWER HANDLING (CONT/PEAK) 150W/600W
Akoustik Project φίλε, Επαγγελματίες.
Έκανα αγορές απο αυτούς και μόνο καλά λόγια έχω.

Έχουμε μήπως νέα σχετικά με Λάιο και Klipsch;
Έγινε επικοινωνία και τι ειπώθηκε;
Πέρα από το sub όλα τα άλλα από αυτούς τα έχω φέρει.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.604
Μηνύματα
2.867.562
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top