Klipsch Greek club


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.045
Reaction score
8.065

Απλό το τραγουδάκι.....όμως ο Mick Jagger, έκανε βόλτες στο καθιστικό μου! Αυτό θα πει klipsch.....Αληθοφάνεια!
Και σε πολύ χαμηλή ένταση, ίσα να ακούγονται τα ηχεία!11
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.045
Reaction score
8.065
Μην κοιτάτε που άλλαξα το avatar μου, δεν αλλάζω ιδέες, δυστυχώς ή ευτυχώς, αντίπαλος δεν υπάρχει. Όχι μόνο στην χαμηλή κατηγορία... σε όλες. Υπάρχουν και στις παραπάνω, προτάσεις. Τα forte III πχ δεν έχουν αντίπαλο!

Κριφο...κλιπσάκιας, λοιπόν!
 

Μηνύματα
31
Reaction score
16
Καλημέρα στην ομάδα! Θελω να μοιραστώ την χαρά μου μαζί σας μιας και μετα απο ενα χρόνο με τα r28f είμαι ποια κάτοχος των rp280f. Τα έφερα απο Γερμανία στα 1026 ευρό. Στο ενα οταν τα έστηνα είδα στο ενα ηχείο απο την δεξιά μεριά κατι σαν μπιμπικι για να καταλάβετε. Ειναι μάλλον κάποιο σκουπιδακι που ηταν μέσα απο την επένδυση του ηχείου. Είναι πολύ μικρό και δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου. Τι λέτε το κρατάω η το επιστρέφω; Όπως σας είπα είναι εσωτερικό. Ευχαριστώ
 



Μηνύματα
31
Reaction score
16
Στην φώτο θα φαίνεται αλλιώς επειδή το έκανα. Φαίνεται πιο μεγάλο το πρόβλημα ενώ δεν είναι τόσο. Αν το χαϊδέψεις με το δάχτυλο να σου δώσω να καταλάβεις είναι σαν να πιάνεις ενα σπυράκι μικρό. Δεν ειναι χτύπημα
 


Μηνύματα
501
Reaction score
705
Δεν είμαι (ακόμα) μέλος του club αλλά έχω μια απορία για ένα σύστημα που σκέφτομαι να στήσω, τα Hersey με έναν λαμπάτο SET (Ορφέας, 25w τάξη Α) θα ικανοποιήσουν σε στάθμες για rock κυρίως κομμάτια και κάποια jazz&blues ή θα έιναι έξω από τα νερά τους ?
 

Μηνύματα
31
Reaction score
16
20190307_162256.jpg

[DOUBLEPOST=1552031365][/DOUBLEPOST]
20190307_162201.jpg
τι κάνω; το στέλνω; και αν ναι τα ΕΛΤΑ μου ζητάνε 150 για Γερμανία. Μετά μου τα επιστρέφουνε τα λεφτά για την μεταφορά;
 

Attachments


Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
View attachment 120300
[DOUBLEPOST=1552031365][/DOUBLEPOST] View attachment 120303 τι κάνω; το στέλνω; και αν ναι τα ΕΛΤΑ μου ζητάνε 150 για Γερμανία. Μετά μου τα επιστρέφουνε τα λεφτά για την μεταφορά;
Σε ένα μήνα θα το έχεις ξεχάσει ότι υπάρχει.
Αν δεν έχουν κάποιο άλλο θέμα μην τα στείλεις. Προφανώς δεν είναι χτύπημα και είναι κατασκευαστικό.

Και εγώ όταν τα πείρα μετά από κάνα μήνα μου έκανε ένα σημαδάκι χαμηλά ο γιος μου, εκείνη την ώρα τρελάθηκα μέχρι τώρα που είδα το πρόβλημά σου το έχω ξεχάσει εντελώς. ιδικά αν είναι σε σημείο που αργότερα δε θα το βλέπεις.
 

Μηνύματα
31
Reaction score
16
Ναι η Αλήθεια είναι οτι απο κοντά ειναι ακόμα πιο πτεσμα. Έχει κολλήσει το μυαλό μου. Τι να πω! Ευχαριστώ
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Έχει κολλήσει το μυαλό μου.
Ξεκόλλα και μην ασχολείσαι. :p

Όσο μεγαλώνω, τόσο λιγότερο με απασχολούν τέτοιες ανουσιότητες και τόσο περισσότερο τα άγχη των μεταφορών και η ιδέα οτι θα μείνω χωρίς το προϊόν για αρκετές μέρες. Γι' αυτό προτιμώ να αγοράζω ακριβότερα απο εδώ αφού η μεταφορά σε τέτοιες περιπτώσεις (που πάλι δεν θα την έκανα :D ) γίνεται με το αυτοκίνητο.
 

Μηνύματα
31
Reaction score
16
Το θέμα ειναι οτι είναι κατασκευαστικό λάθος και όχι μεταφοράς. Περιμένω απάντηση απο electrowelt αλλά ήθελα να ακούσω και την γνώμη σας.
 


Μηνύματα
31
Reaction score
16
Ναι με την ιδια λογική και απο δω να τα πάρεις πάλι έχουν φάει μεταφορά μέχρι Ελλάδα
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
:rolleyes: Την ευθύνη του κατασκευαστικού λάθους όταν αγοράσεις απο εδώ την έχει κάποιος κοντά σου κι εσύ εκεί πρέπει να τα πας. Όχι στη Γερμανία.
Δεν ήμουν σαφής;
 
  • Like
Reactions: PMC

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Ο καθε λαιος κρατα s# και αν δεν ειναι δικο του , δεν ασχολείται....σε στελνει σε οποιον στο πουλησε......
 

A

amoustakas

Guest
Με το που θα ξανασυσκεύαζες πιθανώς θα τα έφθειρες-χτυπούσες κάπου αλλού. Δε συζητώ για αποστολή και κινδύνους. Στη θέση σου θα εστελνα email ζητώντας μείωση τιμήματος. Σε καθε περίπτωση μην ασχολείσαι.
 

Μηνύματα
31
Reaction score
16
Καλημέρα στη ομαδα. Θα ήθελα να μου πείτε για εναν απο τους δυο ενισχυτές για τα rp280. Advance acoustic x.i105 η nad c356? Τον advance τον άκουσα με τα r820f και μου άρεσε. Μου άρεσε επίσης το ενσωματωμένο dac μέχρι να αποκτήσω ενα εξωτερικό. Δεν ξέρω σε ταίριασμα οι nad με klipsch.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.049
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top