Live! Που πήγαμε και τι ακούσαμε...



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366


Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
...πολυ λιγες συναυλιες θυμαμαι (εχω παρευρεθει σε μερικες εκατονταδες). 🐒
τις προαλες ομως θυμηθηκα οτι δεν μου αρεσουν οι συναυλιες.... :boast:
Ο,τι καλύτερο οι συναυλίες..
Αλλά όχι σαν χθες.. κρίμα.

Μια φωτογραφία από τους dEUS έτσι για την φαση
IMG_20220608_195125.jpg
 




jag

Μηνύματα
9.161
Reaction score
27.399
Πόσα λεφτά έκανε το εισιτήριο ? :D

Το Full metal ticket ? :D
Που να ξέρω, ρώτα αυτούς που πήρανε :p

τώρα είδα ότι η προπώληση ξεκινάει στα 150 ευρώ.
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Που να ξέρω, ρώτα αυτούς που πήγανε :p
Εντάξει μωρέ ευχαριστήθηκαν τουλάχιστον τους άλλους, που παίζανε λέει σαν cd.

Και αυτοί σαν cd θα παίζανε εαν πιάνανε τα "κόλπα". :D
 
  • Haha
Reactions: jag

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Ο,τι καλύτερο οι συναυλίες..
Αλλά όχι σαν χθες.. κρίμα.

Μια φωτογραφία από τους dEUS έτσι για την φαση View attachment 254381
Μεχρι εκει θυμαμαι.. μετα αποσπασματικα.. 🐒
εδω το θεμα μεταφραζεται σε "πηγαμε? ειδαμε?! ακουσαμε?! μεχρι...το... πως γυρισαμε?!"
 

Μηνύματα
691
Reaction score
2.208
Η απάντηση των διοργανωτών.....χαμός λέμε....
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Το μόνο που εύχομαι κι ελπίζω είναι τα προβλήματα με την εμφάνιση των Bauhaus να ήταν μια κακή παρένθεση. Ακολουθούν συναυλίες που με ενδιαφέρουν και θα παρακολουθήσω και δεν θα ήθελα να βρεθώ αντιμέτωπος με παρόμοιες καταστάσεις.
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Τα καλώδια φταίγανε, δεν ήταν Χαι Φαι.
Στα μέταλ θα πάνε όλα καλά, no worries.
Θα παίζουν σαν cd ιδίως οι Manowar.
:D
 



Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Release Athens part 2.

Fontaines D.C. Από τις λίγες περιπτώσεις που το ελληνικό κοινό βλέπει μία μπάντα στα ντουζένια της μετά την κυκλοφορία τριών εξαιρετικών δίσκων τα τέσσερα τελευταία χρόνια.
Με κωλοπαιδίστικο attitude και με έναν τραγουδιστή ντυμένο σαν λυκειόπαιδο που ψάχνεται για τσαμπουκάδες, με στόφα όμως σπουδαίου story teller, έδωσαν μια σαρωτική εμφάνιση παρά το μέτριο και ενίοτε κακό ήχο.
Σε κάποια χρόνια από τώρα θα είναι οι head liners σε τέτοια festivals.
Peak το κλωτσομπουνιδάτο chequeless Reckless με τους υπέροχους στίχους του και το A Hero's Death που είναι σαν να έχει βγει από το soundtrack του trainspotting.


Nick Cave. Από τις σπάνιες περιπτώσεις 65χρονου που περιοδεύει ανά τον κόσμο χωρίς να περιφέρει μόνο το λαμπρό παρελθόν του αλλά και το σπουδαίο παρόν του. Ακόμα και αν η εμφάνισή του ολοκληρωνόταν στο τρίτο τραγούδι, μια ισοπεδωτική εκτέλεση του From her to eternity, θα φεύγαμε ευχαριστημένοι. Αντ' αυτού, έπαιξε δύο ώρες γεμάτες και με καλό ήχο.

Bad Seeds, η πιο καλοντυμένη μπάντα στον πλανήτη!

Κόσμος πολύς, πάρα πολύς....
 

Μηνύματα
567
Reaction score
1.542
+100 για την αναφορά του sleep. Πολύ καλή και η εμφάνιση των Mogwai που εκτιμώ αφάνταστα θα ήθελα να τους δω ως headliners μου είχαν ξεφύγει την προηγούμενη φορά. Όντως ο ήχος για τα group πριν τον Cave θα μπορούσε να ήταν και καλύτερος. Όσο αφορά την εμφάνιση Νick Cave Bad seeds δεν εχω λόγια είναι η 3η φορά που βρίσκομαι σε live του και πάντα έχει κάτι καινούργιο. Θα εκτελέσει πάντα διαφορετικά, πολύ ιδιαίτερα και πάντα με απρόσμενο τρόπο μακριά από αυτό που μπορεις να περιμένεις να ακούσεις. Οριακά κρατήθηκα μη δακρύσω σε κάποια κομμάτια. Ένα από τα πολύ καλά live που είχα τη χαρά να βρεθώ.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366

...νταξ', τι να λέμε τώρα...
Ανταπόκριση από τη συναυλία στην Κύπρο, δεν ξέρω εάν θα βρείτε/εάν υπάρχει. Πάντως, ήταν πολύ καλοί κι εδώ. Πρώτη φορά στο νησί, υποσχέθηκαν (κλασσικά) ότι θα επιστρέψουν, έπαιξαν 1.5 ώρα αντί για 2 που έπαιξαν στην Αθήνα, δεν έπαιξαν το "Battle Hymns" και το "Blood of my enemies" ( :cry: ), στο τέλος όμως - κι αυτό είναι που μετράει - όλοι έφυγαν εξόχως ικανοποιημένοι από την πρώτη metal συναυλία του καλοκαιριού. Άντε κι εις ανώτερα!!!

Manowar, Manowar, living on the road...
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top