MacBook Pro: έρχεται σήμερα

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Σήμερα θα παρουσιαστoύν τα νέα Mac, με έμφαση κυρίως στο νέο MacBook Pro, σε event στο Cupertino Campus.



Ωστόσο διέρρευσαν ήδη κάποιες εικόνες και χαρακτηριστικά του νέου MacBook Pro. Εικόνες δείχνουν ότι πάνω από το πληκτρολόγιο υπάρχει OLED touch panel που υποστηρίζει αιστητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων. Η μαύρη αυτή μπάρα μάλλον θα ονομάζεται Magic Toolbar.




Και βίντεο για το τι να περιμένουμε


Περισσότερα αργότερα σήμερα.
 


Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
ΓτΠ. Πιο ακριβα, χωρις usb, χωρις hdmi, χωρις magsafe... αν δεν ηταν αυτη η τατς μπαρα για να πουν οτι κατι κανανε, θα ηταν ξεφτιλα ολκης.

Φακ γιου απλ. Πεθανες μαζι με τον Jobs μου φαινεται.
 


Μηνύματα
271
Reaction score
529
ΓτΠ. Πιο ακριβα, χωρις usb, χωρις hdmi, χωρις magsafe... αν δεν ηταν αυτη η τατς μπαρα για να πουν οτι κατι κανανε, θα ηταν ξεφτιλα ολκης.

Φακ γιου απλ. Πεθανες μαζι με τον Jobs μου φαινεται.
Ε, τώρα, είσαι άδικος...:p

Με αντάπτορες μια χαρά γίνεται η δουλειά. Εντάξει, ανάλογα με την περίπτωση μπορεί να κοστίζουν λίιιγο ακριβά, αλλά την δουλειά μας να κάνουμε. :D
...και λίγα λες!
Άσε τον Αντώνη είναι αχάριστος. Πες μου ποια άλλη συσκευή σου δίνει τη δυνατότητα να τη φορτίζεις απο όποια θύρα της επιθυμείς? Αν δεν είναι αυτό επίτευγμα, τότε τι είναι? :p

Ελπίζω να πέσει η τιμή στο προηγούμενο μπας και το χτυπήσω. Με τη χρήση που κάνω θα είμαι καλυμμένος απο υπολογιστή για την επόμενη δεκαετία!
 


Μηνύματα
271
Reaction score
529
Τι εννοείς Αντουάν?
Δεν κατάλαβα αν προτείνεις την αγορά μτχ ή το αντίθετο!
Εγώ σκεφτόμουν σε καινούργιο το προηγούμενο. Υποθέτω θα υπάρχει στοκ!
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Εννοώ και πιστεύω ακράδαντα, πως καλό Mac είναι το μτχ Mac.

Έχω 4 στο σπίτι, όλα μτχ.
Άριστες αγορές. Στα χρήματα που παίζουν σε μτχ είναι τρομερό vfm.

Δεν ξέρω αν αξίζει να πάρεις καινούργιο.
Το 90% (και βάλε) όσων έχουν Mac -τουλάχιστον απο όσους έχω γνωρίσει εγώ- τα προσέχουν τα μηχανάκια + ότι δεν πολυπαθαίνουν και σημαντικές ζημιές.

Βασικά είναι ψιλοsafe η αγορά μτχ Mac.
Στα laptop θέλει προσοχή στη μπαταρία... κατά τα άλλα οι εξ. φθορές φαίνονται.
Τί άλλο μπορεί να πάει στραβά?

Εάν δε, υπάρχει και κανάς γνωστός/στο περιβάλλον σας τεχνικός, με τον σειριακό φαίνονται (σχεδόν) τα πάντα.
[DOUBLEPOST=1477656634][/DOUBLEPOST]
Τι εννοείς Αντουάν?
Δεν κατάλαβα αν προτείνεις την αγορά μτχ ή το αντίθετο!
Εγώ σκεφτόμουν σε καινούργιο το προηγούμενο. Υποθέτω θα υπάρχει στοκ!
Για λίγους μήνες ακόμα, δεν περιμένω να πέσουν οι τιμές πάντως.
Θα τις κρατήσουν ως έχουν.

Θα το δούμε και στην πράξη.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Οι τιμές των νέων Macbook Pro ανέβηκαν αρκετά. Το "Touch Bar and Touch ID" που είναι το καινοτόμο χαρακτηριστικό των νέων laptops δεν υπάρχει σε όλα τα μοντέλα, παρά στα πιο ακριβά. Συγκεκριμένα, στις 13" πρέπει να δώσουμε στις ΗΠΑ από $1799 για να το έχουμε, ενώ στις 15" θα ανέβουμε στα $2399. Και αυτές οι τιμές είναι άνευ VAT που κατά μέσο όρο θα δώσει άλλο ένα 8%.

Στην Αγγλία υπάρχει κι άλλο πρόβλημα λόγω του Brexit. Όχι μόνο οι τιμές είναι πιο ακριβές από άλλες χώρες, αλλά ανέβηκαν αρκετά και τα παλιά μοντέλα...

The Mac mini now costs £479 (previously £399), the iMac 4K is now £1,449 (up from £1,199), and the iMac 5K now starts at £1,749 (up from £1,449). Even the Mac Pro — a product that has not had a spec increase since 2013 — received a price bump from £2,499 to £2,999.

Apple raises UK Mac prices by hundreds of pounds thanks to Brexit
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Χθες, προ παρουσιασης και για ψυχαγωγικους λογους, εψαχνα να δω τιμες MBPro στο ebay.com...

Ε λοιπον, μαζι με τα μεταφορικα και τα import charges ηταν αναξια λογου. Ακομη και τα μτχ.

Καλυτερα καινουργιο απο εδω.
Ευρωπη δεν κοιταξα. Θα ριξω μια ματια...


Σχετικο/ασχετο: Γνωριζετε οτι το PS4 στην Ελλαδα παιζει να εχει την φθηνοτερη τιμη;
[DOUBLEPOST=1477662443][/DOUBLEPOST]
Συγκεκριμένα, στις 13" πρέπει να δώσουμε στις ΗΠΑ από $1799 για να το έχουμε, ενώ στις 15" θα ανέβουμε στα $2399. Και αυτές οι τιμές είναι άνευ VAT που κατά μέσο όρο θα δώσει άλλο ένα 8%.
Εν τω μεταξυ, σε αυτα τα λ7 ο ανταγωνισμος ειναι πολυ δυνατος και με αλουμινια και με ολα τα κομφορ, ολες τις συνδεσεις, πολυ μνημη, πολυ λεπτα κλπ κλπ...

Για να μην αναφερω πως στα 3Κ η Microsoft με το studio εβγαλε dream machine.
 








Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top