Marantz AV receivers


Μηνύματα
2.397
Reaction score
3.603
τι κανει αυτο ?
Το update??
Τις περισσότερες φορές δεν λένε, όχι ξεκάθαρα τουλάχιστον.

Γι αυτό και δεν τα κάνω αν δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα..
Δεν μου λένε, δεν το κάνω. ;)
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
δεν το εχω off και τα κανει μονο του, μια φορα τον τσακωσα οπως καθομουν και εβλεπα tv :p
 

Μηνύματα
2.397
Reaction score
3.603
δεν το εχω off και τα κανει μονο του, μια φορα τον τσακωσα οπως καθομουν και εβλεπα tv :p
Ότι ηλεκτρονικό πέφτει στα χέρια μου το πρώτο που κάνω είναι να βγάζω off το auto update.8-):D
Που να δεις στο playstore ποσα update ΔΕΝ έχω κάνει..
Μονο τα banking apps επικαιροποιώ ;)
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Kαλημέρα σε όλους, σήμερα λόγω δροσιάς είπα να κάνω μία πολύ πρόχειρη ισοστάθμιση μετά και την τελευταία προσθήκη ηχείων κι ανακάλυψα κάτι κουφό στον Marantz 7013 και δεν ξέρω αν έχει σχέση με την τελευταία αναβάθμιση αν και μου φαίνεται απίθανο, παρατήρησα λοιπόν ότι δεν ανάβει το πράσινο λαμπάκι λειτουργίας, μόνο το κόκκινο. Τον έκλεισα δύο τρεις φορές, τον έβγαλα απ το ρεύμα για πέντα λεπτάκια, τον ανάβω και τίποτα, θυμάμαι παλιότερα με το που τον άναβα έσβηνε το κόκκινο λαμπάκι κι αναβόσβηνε το πράσινο μέχρι να κουμπώσουν τα ρελαί και μετά έμενε σταθερά πράσινο, θυμάμαι καλά; Τι έγινε, κάηκε το πράσινο λεντάκι; Υπάρχει πιθανότητα η τελευταία αναβάθμιση να το έκανε αυτό; Το λεντάκι αυτό λογικά υπάγεται στο hardware της συσκευής και δεν θα πρεπε να εξαρτάται από αναβάθμιση. Δοκίμασε άλλος μετά την αναβάθμιση την εκκίνηση του ενισχυτή και να επιβεβαιώσει την λειτουργία του πράσινου λεντ για να ξέρω τι γίνεται με μένα;
Δεν θυμάμαι να έχει πράσινο λαμπάκι.
Μόνο κόκκινο όταν είναι stand by
 

Μηνύματα
1.396
Reaction score
2.808
Δεν αναβόσβηνε πράσινο κατά την έναρξη και μετά έμενα σταθερά πράσινο; Θα τρελλαθώ μιλάμε, ακόμα κι η γυναίκα μου το θυμάται. Εγώ λέω ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση το έφαγαν εντελώς το πράσινο.
Δεν έχω κάνει το τελευταίο update.
Γενικά δεν τα κάνω αμέσως όταν βγουν..

Ευχαρίστως λοιπόν να σου πω, όταν γυρίσω σπίτι αργά το βράδυ..
Πριν το κάνεις άναψε τον ενισχυτή να μου πεις τι παρατηρείς γιατί θα τρελλαθώ, λες και ζω σε παράλληλο σύμπαν ένα πράγμα.
Στο διπλανό σάιτ μου επιβεβαίωσαν ότι κατά την έναρξη τουλάχιστον αναβοσβήνει το πράσινο λεντ κάτι που σε μένα δε συμβαίνει άρα έχω κάποιο μικροπρόβλημα.
 
Last edited:

Μηνύματα
206
Reaction score
221
Δεν αναβόσβηνε πράσινο κατά την έναρξη και μετά έμενα σταθερά πράσινο; Θα τρελλαθώ μιλάμε, ακόμα κι η γυναίκα μου το θυμάται. Εγώ λέω ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση το έφαγαν εντελώς το πράσινο.

Πριν το κάνεις άναψε τον ενισχυτή να μου πεις τι παρατηρείς γιατί θα τρελλαθώ, λες και ζω σε παράλληλο σύμπαν ένα πράγμα.
Στο διπλανό σάιτ μου επιβεβαίωσαν ότι κατά την έναρξη τουλάχιστον αναβοσβήνει το πράσινο λεντ κάτι που σε μένα δε συμβαίνει άρα έχω κάποιο μικροπρόβλημα.
Και στα δύο βίντεο προς το τέλος δεν φαίνεται να ανάβει πράσινο.
 


Μηνύματα
5.613
Reaction score
3.426
Η με επηρρέασε η σειρά του Νέτφλιξ Dark ή συμμετέχω σ αυτή δεν εξηγείται αλλιώς.
Χαχα χαχα χαχα θα σου πω την δικιά μου φάση για να ηρεμήσεις όταν έκανα ένα update που ζητούσε κάποια στιγμή (σε ένα παλιό που εχω δεύτερο)όταν τον άνοιξα δεν λειτουργούσε η οθόνη του σε ένα άλλο update άρχισε η οθόνη να βγάζει κουκίδες και μετά από καιρό έβγαζε ακαταλαβίστικα και μια μέρα έφαγα το φλας και τον γύρισα εργοστασιακές ρυθμίσεις και ξανά όλα από την αρχή και συνήλθε
Οπότε όπως καταλαβαίνεις όλοι έχουμε πάθει κουλά
 



Μηνύματα
27.206
Reaction score
25.180
Αναβοσβήνει κόκκινο και μετά πράσινο στα DENON . H MARANTZ μάλλον το έχει αλλοιώς.
 

Μηνύματα
1.396
Reaction score
2.808
Αναβοσβήνει κόκκινο και μετά πράσινο στα DENON . H MARANTZ μάλλον το έχει αλλοιώς.
Λες να μπερδεύτηκα που παλιά είχα DEnon κι επειδή έχω δύο μήνες ν ανοίξω τον Μάραντζ μου έμεινε η μνήμη απ τον προηγούμενο;
 


Μηνύματα
2.397
Reaction score
3.603
Λοιπόν κύριοι.

ΔΕΝ έχω κάνει το τελευταίο update και όπως προείπαν όλοι.

Από κόκκινο στο standby ΣΒΉΝΕΙ τελείως όταν γίνεται ON

Ούτε αναβοσβηνει κόκκινο, ούτε γίνεται πράσινο.
Όντως στους Denon γινόταν πράσινο, όπως είπε και ο @JOHN MARKOU
 


Μηνύματα
2.397
Reaction score
3.603
αρα δεν αλλαξε κατι.....αυτο κανει και τωρα
Αφου έχει να πιάσει κοντρόλ στο χέρι του 3 μήνες, που να θυμάται.. :p :laugh::lolsign:

Πάντως κι εγώ την τελευταία ταινία μάλλον στην καραντίνα την είδα.. :cry:
 





Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.516
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top