Marantz AV receivers

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
το μπλε δακτυλίδι δεν γνωρίζω...δεν έχει ο 6011 που έχω...αλλά η οθόνη..
πας στο menu ====> ''General''=====> front display ======> και το ντιμάρεις όπως θέλεις...μέχρι και off
Το μπλέ δαχτυλίδι , θα το μάθεις όταν θα αποκτήσεις κάτι άλλο.
Τον 6011 ξέρεις , γαλάζιο σπρέυ και στη θάλασσα , κοντά σου είναι.
Ιδανικα θα ήθελα να σβήνει τελέιως την μικρη οθόνη με το δαχτυλιδι, όχι την μεγάλη...



Α, παλιά μηχανήματα έχεις?
Και νομιζα ότι έκραζες τον πιλότο επειδή είχες νεότερα και καλύτερα...... 🤔 :lolsign: :lolsign:
Τι να έχει μωρέ ο γιδοβοσκός ?
Οτι έχει, θεωρεί ότι είναι καλύτερο . :roflmao:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.062
Α, παλιά μηχανήματα έχεις?
Και νομιζα ότι έκραζες τον πιλότο επειδή είχες νεότερα και καλύτερα...... 🤔 :lolsign: :lolsign:
τον Μάρκου δεν τον πιάνει κανένας....

Από το 72 που αγοράστηκε το μηχάνημα δεν έχει πάει σε σέρβις ποτέ άχρηστε.
Είπα να το κάνω , μαζί με καθάρισμα ποτενσιόμετρων και διακοπτών.
του 1972 μηχάνημα. Τώρα το ανοίγω πρωτη φορά.
:lol:
 


Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα με το porthole. Αφού υπάρχει κανονική οθόνη από κάτω. Όποιος θέλει ανοίγει το πορτάκι και κοιτά αυτή.
Α! Και μη πάρετε d'agostino ενισχυτή. Έχουν κατι στρογγυλα ρολογακια. Απαίσια! :)
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα με το porthole. Αφού υπάρχει κανονική οθόνη από κάτω. Όποιος θέλει ανοίγει το πορτάκι και κοιτά αυτή.
Α! Και μη πάρετε d'agostino ενισχυτή. Έχουν κατι στρογγυλα ρολογακια. Απαίσια! :)
Δεν θα έπρεπε να υπάρχει το hole..
Ειναι άσχημο και δεν προσφέρει απολύτως τίποτα..
Μη μου πεις ότι μπορείς και βλέπεις την ένταση του volume από τα 2 μέτρα σε αυτήν..
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Καλημερα

αν ειναι ομορφο ή ασχημο ειναι θεμα γουστου. οποιον δεν τον καλυπτει εχει την επιλογη της κανονικης οθονης απο κατω.

Επισης υπαρχει και το OSD το οποιο παρεχει οποιαδήποτε πληροφορία.

οσο για το τι βλεπω απο τα 2 μετρα, κάποιοι εχουν το συστημα σε αλλο δωματιάκι.
αυτοι τι βλεπουν;;; 8-)
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Η μικρή οθόνη αφορά μόνο το ντιζάιν, έτσι σαν στάμπα ότι είναι marantz! Σε άλλους αρέσει σε άλλους όχι.
Κατά την αγορά, επιλέγουμε και ντιζάιν. Άρα δεν κριτικάρουμε κατόπιν.

Μάλιστα ειδικά με την marantz έχουμε εναλλακτικές! Τους ακριβώς όμοιους σε χαρακτηριστικά... Denon!

Παρεμπιπτόντως το ...αετίσιο μάτι μου (με τα γυαλιά ασφαλώς, έχω καλό οφθαλμίατρο ) την βλέπει στα 2μ :) . Στα 2,70 της θέσης ακρόασης, ελάχιστα, όμως λόγω εμπειρίας πια, υπολογίζω...
 
Last edited:









Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.136
Reaction score
26.695
κοαλα ; :laugh:
Που λέει ο λόγος (του αβουσάιτ :roflmao: ) Κοάλα, ξεκοάλα, μόνο γι αυτόν δεν διαβάζω παράπονα από ταλαίπωρους ΗΤδες στα φόρα του πλανήτη. Α ναι και για τον Γερμανό, μόνο που αυτός δεν ξέρω πόσο διαδεδομένος είναι.
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Αν εννοείτε τους trinnov με το κοάλα, αυτούς μόνο κάτι γιατροί τους παίρνουν.
Πόσους γιατρούς ξέρετε να παραδέχονται ότι... έκαναν λάθος; ;) :)
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Που λέει ο λόγος (του αβουσάιτ :roflmao: ) Κοάλα, ξεκοάλα, μόνο γι αυτόν δεν διαβάζω παράπονα από ταλαίπωρους ΗΤδες στα φόρα του πλανήτη. Α ναι και για τον Γερμανό, μόνο που αυτός δεν ξέρω πόσο διαδεδομένος είναι.
μια χαρα ειναι και τα κοαλα αν εχεις λ7 να τα παρεις (βεβαια πληρωνεις πολλα)......δεν ειναι νεο προιον, μην κοιτας που το ανακαλυψαν τωρα καποιοι και νομιζουν οτι ανακαλυψαν την αμερικη....οταν λεγαμε γενικα για μηχανηματα πολυκαναλα(και το κοαλα μεσα) ο ενας γιατρος ηθελε ναχει τα atc 50 χωρις sub και ας πεθανε με αυτα :roflmao: ......και ο αλλος ακουγε απο τρανζιστορ ακομα.......τωρα εγιναν ειδημονες και ο ενας και ο αλλος στα πολυκαναλα :roflmao::roflmao:
.....δεν ξερουν τι ακουνε, σιγουρακι, αποδεδειγμενα απο τα γραπτα τους.
εφε και πρασινα αλογα ειναι....

παρτε marantz.... αντε και denon ;):lolsign:
.....καθαρο αποτελεσμα, οπως πρεπει νακουτε.
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Ρε παιδί τι είναι το κοάλα ενισχυτή ?
Εγώ μικρός theta ονειρεύομουν ...
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Ερώτηση:

Στα μηχανήματά σας έχετε ενεργο το dynamic eq ?

Αν ναι, σε ποια παράμετρο?

Επισης, αν κατά την αρχική εγκατάσταση, στην σχετική ερώτηση, απαντήσουμε No, μπορούμε κατόπιν να το ενεργοποιούμε, ή δεν είναι σωστό?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.286
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top