Marantz AV receivers

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Και τι θα κάνουμε δηλαδή; Θα μείνουμε χωρίς αυτές γιατί εγώ τις χρησιμοποιώ κατά κόρον ή θα περιμένουμε κάποια update που θα τα κάνουν πάλι λειτουργικά; Για την ιστορία μέχρι και προχθές που άκουγα μουσική με τις δύο αυτές εφαρμογές έπαιζα απ τον καναπέ μου και δεν είχα κανένα πρόβλημα.
Σημείωση, με android πλατφόρμα είμαι στο κινητό.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Οποιος τις χρησιμοποιει και δεν εχει προβλημα συνεχιζει χωρις ενδοιασμο νομιζω.

Το σημνατικο απο ολο αυτο ειναι να κρατατε backup των ρυθμισεων, ειδικα οσοι εχετε ρυθμισμενο πολυκαναλο σεταπ.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Ωραία η συμβουλή του support για επαναφορά στο αρχικό fw... :rofl:

Πάντως ρε φιλενάδα μια το apple tv, μια ο Marantz, ένα ένα φαίνεται να σε εγκαταλείπουν. Μια που έχεις τα μέσα :whistling: ζήτα ένα ευχέλαιο. :roflmao:
 





melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Κάτι μέ έξυνε...και δοκίμασα πάλι την εφαρμογή Remote.
Μέχρι τώρα δουλεύει σωστά αλλά το κουμπάκι πάνω δεξιά με το σήμα HEOS δεν το πατάω. :biggrin:
 

Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Ειπα σημερα μετα απο τεσσερις μερες που δεν ειχα ανοιξει το συστημα να δοκιμασω, τα βαλα στο ρευμα (οταν εχει κακοκαιρια και λειπω τα βγαζω απ το ρευμα για παν ενδεχομενο) ανοιξα την Heos μου γραφει οτι θελω αναβαθμιση, την περναω ανοιγω κι εδβ και δεκαπεντε λεπτα παιζω κανονικα χωρις καποιο παρατραγουδο.

Δοκιμασα και την avr remote ολα οκ, xiaomi mi 9T android πλατφορμα.
 



Μηνύματα
266
Reaction score
66
Καλημέρα σε όλους.
Να πω και εγώ ότι το δουλεύω καθημερινά και προς το παρόν δεν έχω κάποιο θέμα. Ελπίζω να μην ξανά έχω πρόβλημα όπως είχα παλιότερα με το κουφό που μου έλεγε για το ασύρματο και ενσύρματο....
Το θέμα που θέλω να σας ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος είναι το εξής: όσο είχα android κινητό είχα την εφαρμογή audyssey η οποία κόστισε 20€. Πρόσφατα άλλαξα σε iphone και το άλλο κινητό το έδωσα στον αδερφό μου αφού έκανα φορματ στη συσκευή ...
Δεν βρήκα κάπου να είχε επιλογή να μπορώ να κρατήσω την εφαρμογή, ούτε να συνδέεται με κάποιο λογαριασμό ώστε μόλις έκανα login να έβρισκε την άδεια...
Έστειλα μειλ στην εταιρεία και με έχουν γράψει κανονικά.
Είναι κρίμα να ξαναπληρώσω 20€ αν υπάρχει κάποιος τρόπος ....
Βέβαια αν δεν υπάρχει αναγκαστικά θα το κάνω
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
Καλημέρα σε όλους.
Να πω και εγώ ότι το δουλεύω καθημερινά και προς το παρόν δεν έχω κάποιο θέμα. Ελπίζω να μην ξανά έχω πρόβλημα όπως είχα παλιότερα με το κουφό που μου έλεγε για το ασύρματο και ενσύρματο....
Το θέμα που θέλω να σας ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος είναι το εξής: όσο είχα android κινητό είχα την εφαρμογή audyssey η οποία κόστισε 20€. Πρόσφατα άλλαξα σε iphone και το άλλο κινητό το έδωσα στον αδερφό μου αφού έκανα φορματ στη συσκευή ...
Δεν βρήκα κάπου να είχε επιλογή να μπορώ να κρατήσω την εφαρμογή, ούτε να συνδέεται με κάποιο λογαριασμό ώστε μόλις έκανα login να έβρισκε την άδεια...
Έστειλα μειλ στην εταιρεία και με έχουν γράψει κανονικά.
Είναι κρίμα να ξαναπληρώσω 20€ αν υπάρχει κάποιος τρόπος ....
Βέβαια αν δεν υπάρχει αναγκαστικά θα το κάνω
άλλο Google play άλλο App store....δυστυχώς

πρέπει να ξαναπληρώσεις
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Ελπίζω να μην ξανά έχω πρόβλημα όπως είχα παλιότερα με το κουφό που μου έλεγε για το ασύρματο και ενσύρματο....
τι πρόβλημα είχες; μήπως όπως το παρακάτω;

Ψαχνόμουν για κάμποση ώρα με router και switch ώσπου είδα ότι δεν έχει ip, προσπάθηα να του δώσω manually αλλά δεν φαινόταν να συνδέεται, μετά προσπάθησα μεσω wifi και εκεί είδα αλλόκοτη συμπεριφορά, ενώ σου λέει βγάλε το ethernet καλώδιο για να συνεχίσει στς ρυθμίσεις wifi και εγώ βέβαια το είχα εκτός αυτό κόλλαγε και έλεγε το ίδιο ξανά και ξανά, έβγαζε ένα retry πατούσα και ξανά retry
 

Μηνύματα
266
Reaction score
66
τι πρόβλημα είχες; μήπως όπως το παρακάτω;
Καλησπέρα,
όχι εμένα έκανε ένα κουφό που λύθηκε αφού τον έβγαλα εκτός ρεύματος για 10 λεπτά και έκανε ένα power cycle..
Ενώ είχα το ethernet και είχε κανονικά ίντερνετ δεν λειτουργούσε η εφαρμογή και μου ζητούσε να τον συνδέσω . Όταν τον έβαζα με wifi δούλευε η εφαρμογή ... και μόλις κούμπωνα το ethernet χαλούσε πάλι...
Από τότε όλα καλά δεν έχει κανένα πρόβλημα..
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Προχτές και σήμερα, ο 7013 άναψε κάποια στιγμή μόνος του...

Ταυτόχρονα, η τάση έπεσε στιγμιαία καθώς ακούστηκαν στην περιοχή αρκετοί συναγερμοι να χτυπάνε.

Το βάζω σε περίπτωση που είχατε το ίδιο, μην ψάχνεστε άδικα.
 



Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Για διαμαρτυρία μου φάνηκε εμένα, τι του έκανες; 😜
Ο μικρός, αν δεν τον προλάβω, πάει και πατάει δίχως έλεος το on-off, την πρώτη φόρα, ξυστά μου πέρασε το εγκεφαλικό.. :roflmao:


αν έχεις ενεργό το auto update το κάνουν αυτό όταν κάνουν update
Όχι το εχω off, όπως και σε όλες τις συσκευές που κατέχω, τίποτα δεν κάνει auto update .
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Ξεκίνα με ένα "διάβασμα" εκ του μακρόθεν, αν δεν περάσει πας σε επιτόπου ευχέλαιο και προσευχή.
Ελπίζω να το προλάβεις στην αρχή, μετά μόνο με εξορκισμό και εφόσον είναι μάστορας ο εξορκιστής και τα καταφέρει με την πρώτη.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.193
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top