Marantz SR7010 - SR7011

Μηνύματα
14
Reaction score
2
Καλημερα σας! Θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι εφικτο να συνδεσεις τον denon 4700 με λειτουργια full pre out σε καθε avr marantz που εχει multichanell in 7.1 , λειτουργωντας ετσι τον marantz σαν τελικο για καποια ηχεια surround?
 



Μηνύματα
54
Reaction score
56
Φυσικά αν έχεις ρυθμίσεις Audyssey στον Marantz θα τις διαγράψεις, και θα τον λειτουργήσεις σε Pure direct mode. Θα κανείς ρυθμίσεις Αudyssey με τον Denon, και αγόρασε το app της audyssey για τις ρυθμίσεις. Αν χρειάζεσαι τον Marantz για επιπλέον ηχεία είναι καλό setup. Τα βασικά σου οδήγησε τα από τον Denon, το πιθανότερο παίζει καλύτερα από τον Marantz.
 


Μηνύματα
54
Reaction score
56
Ρύθμισε την ένταση του ήχου στον Marantz στα 0 db. Κάνε τις ρυθμίσεις σου με Audyssey στον Denon με αυτήν την ένταση. Κάθε φορά που τους λειτουργείς μαζί, θα βάζεις τον Marantz στα 0 db που θα είναι το reference σου. Το ίδιο έχω κάνει με τον Denon X3600H για τα δυο μπροστά κυρία ηχεία μου, που τα έχω συνδεδεμένα σε ολοκληρωμένο ενισχυτή.
 


Μηνύματα
105
Reaction score
21
Αγαπητοί τα φώτα σας. Πήρα μια LG OLED G3 και τη σύνδεσα με τον 7010 μέσω HDMI, στην τηλεόραση στο HDMI ARC και στον ενισχυτή στο HDMI Out / Monitor 1 / ARC. Προσπαθώ να στείλω ήχο από το Netflix App της LG στον 7010, οπότε βάζω τον ήχο στην LG στο HDMI ARC. Στον 7010, στο Setup Assistant δηλώνω στο TV Audio Connection το HDMI (ARC). Όταν όμως παίζω από την LG και επιλέγω το TV Audio από το remote του 7010 δεν παίρνω ήχο στον AVR. Τι άλλο πρέπει να κάνω?
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Καλησπέρα,
Αν έχεις κάνει σωστές τις συνδέσεις τηλεόραση-ενισχυτή, τα setting που έχει ο Marantz για το ARC να είναι σωστά, και το TV audio να είναι στο on θα έπρεπε να λειτουργεί ο ήχος.
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.188
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top