MED600X3D

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Ο αντικαταστάτης του Med400X2 Σύντομα!



New MED600X3D will soon be available in Europe

MSRP
MED600X3D (No WiFi) €139.95
MED600X3D-WP (Inc PCI WiFi) €159.95


Processor: RDT1186 - 750Mhz - 512MB SLC Flash - 512MB DDR3 SDRAM
Video Fomats Supported: AVI/BDMV Light/BDISO Light/MKV/TS/TP/TRP/M2TS/MPG/MP4/MOV/DiVX/M4V/VOB/ISO/DAT/WMV/ASF/RM/RMVB/FLV resolution up to 720p/1080i/1080p
3D Video: Full 3D/Side By Side/Top & Bottom/Frame Sequential/Frame Packing.
Audio Codec Supported: MP3/MP2/OGG Vorbis/PCM/LPCM/AAC/RA/Dolby True HD - DTS MA Passthrough on HDMI/AC3 - DTS 5.1/Flac up to 24bit 192Khz/WAV/WMA Standard (DRM & Advanced Profile not Supported)
Photo format Supported: JPEG/BMP/GIF/TIFF/PNG
File System Supported: FAT32/NTFS/HFS+ (MAC)
Video Output Resolution: NTSC/PAl/480P/576P/720P/1080i/1080p/1080p 24Hz input
Output: HDMI 1.4/Component Video/Composite Video/ Stereo RCA/SD/SDHC/Sony Pro Duo Card Slot/SPDIF Optical/Host USB USB 2.0 x2
Optional WiFi: MED10WFB or MED20PCIE (Wifi is optional unless otherwise stated on the packaging)
Contents: MED600X3D(Or MED600X3D-WP)/RC/2x AA Batteries/AC Adapter/HDMI 1.4 Cable/AV Cable/Manual.
Specifications subject to change without notice, DTS, DTS-HD the symbol & DTS or DTS-HD and the Symbols together are registered trademarks of DTS, Inc ©DTS Inc. All Rights Reserved





 



Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: MED600X3D

Καμία.
Εχουν το ίδιο chip και θα έχουν ακριβώς το ίδιο firmware.Το 600X3D δεν δέχεται εσωτερικό σκληρό δίσκο και δεν έχει coaxial.
 




Μηνύματα
366
Reaction score
7
Νομιζω οτι αυτη θα ειναι η επιλογη μου για τα Χριστουγεννα. Αφου το Α400 εχει προβληματακια παμε σε αυτο για να ειμαστε κομπλε...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: MED600X3D

Αρχές Δεκεμβρίου αναμένονται οι πρώτες παραλάβές από τον έλληνα αντιπρόσωπο,με ενδεικτική τιμή 160 ευρώ.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: MED600X3D

Διαθέσιμο από χθες το 600X3D από τον έλληνα αντιπρόσωπο και στα 160 ευρώ.
 

Μηνύματα
366
Reaction score
7
Ωραια επιτελους! Ήρθε η ωρα να κανω την κίνησή μου για τα χριστούγεννα! Αντε να δω και κανενα 3d bluray iso...
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Re: MED600X3D

Ωραια επιτελους! Ήρθε η ωρα να κανω την κίνησή μου για τα χριστούγεννα! Αντε να δω και κανενα 3d bluray iso...
Να πω από τώρα καλοθέατο?
Και όταν με το καλό,Settings/BD menu στο OFF μέχρι νεωτέρας από το Med Team,ειδικά για 3D iso.
 

Μηνύματα
37
Reaction score
0
Απάντηση: MED600X3D

Αγοράστηκε και από εμένα χθές για αναβάθμιση του MED400X2. Δυστυχώς σε μεγάλα αρχεία 3D bd iso μέσω δικτύου (1000άρι router,1000άρι switch, δικτυακός WD my book live και cat6 καλώδια), κολλάει η εικόνα και ο ήχος (σπασίματα). Ακόμη και τα ίδια αρχεία στην μορφή 2D ενώ έπαιζαν απροβλημάτιστα πάλι μέσω δικτύου στο MED400X2 στο MED600X3 έχουν κολλήματα. Από ποιότητα εικόνας σε σύγκριση μεταξύ τους με γνώμονα μόνο την εναλλάξ παρακολούθηση με τα μάτια μου δεν μπόρεσα να διακρίνω ουσιαστικές διαφορές.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: MED600X3D

Στα Settings βάλε BD Menu στο OFF.Επίσης αναβάθμισε στο τελευταίο firmware αν δεν στο έχει βάλει ο Αποστόλης.
 

Μηνύματα
37
Reaction score
0
Απάντηση: MED600X3D

Στα Settings βάλε BD Menu στο OFF.Επίσης αναβάθμισε στο τελευταίο firmware αν δεν στο έχει βάλει ο Αποστόλης.
Δυστυχώς ο Αποστόλης μου έβαλε και την τελευταία αναβάθμιση αλλά και το BD Menu στο off το έβαλα από την αρχή διαβάζοντας τα προηγούμενα post σου.
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Το συγκεκριμένο player το εχω και εγω. Παιζει 3d iso απροβληματιστα απο 1000αρι switch δικτυακα μεσω qnap. Και με bd menu on

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
 


Μηνύματα
37
Reaction score
0
Απάντηση: Re: MED600X3D

Το συγκεκριμένο player το εχω και εγω. Παιζει 3d iso απροβληματιστα απο 1000αρι switch δικτυακα μεσω qnap. Και με bd menu on

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Δικτυακά έχω μόνο τον Wd mybook live που διαβάζω τα αρχεία και όχι κάποιο Nas. Μάλλον θα φταίει το ότι τα ζητούσα με πρωτόκολλο smb και όχι με nfs που διάβασα ότι έχει καλύτερες ταχύτητες. Επειδή δεν είμαι και γνώστης θα προσπαθήσω να μάθω πώς διαβάζονται με nfs από τον WD mybook live (άν γίνεται) και θα ενημερώσω. Αν κάποιος μπορεί και δεν βαριέται ας με κατευθύνει που να ψάξω για να τα καταφέρω. Ελπίζω να είναι εκεί το πρόβλημά μου. Ευχαριστώ.
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Re: MED600X3D

Δικτυακά έχω μόνο τον Wd mybook live που διαβάζω τα αρχεία και όχι κάποιο Nas. Μάλλον θα φταίει το ότι τα ζητούσα με πρωτόκολλο smb και όχι με nfs που διάβασα ότι έχει καλύτερες ταχύτητες. Επειδή δεν είμαι και γνώστης θα προσπαθήσω να μάθω πώς διαβάζονται με nfs από τον WD mybook live (άν γίνεται) και θα ενημερώσω. Αν κάποιος μπορεί και δεν βαριέται ας με κατευθύνει που να ψάξω για να τα καταφέρω. Ελπίζω να είναι εκεί το πρόβλημά μου. Ευχαριστώ.
Αν μπεις στο μενου του live έχει επιλογές στα settings για ενεργοποίηση nfs server.Αν και κανονικά και σε smb δε θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.097
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top